Udostępnij teraz w social media:

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie używają ciemnych motywów dla Linuksa. Dla niektórych ciemniejsze kolory są przyjemniejsze dla oczu. Inni mogą po prostu preferować czerń lub ciemniejszą paletę kolorów na pulpicie Linux. Bez względu na powody, jedno jest pewne: na platformie Linux jest mnóstwo ciemnych motywów do wyboru.

Ponieważ istnieje tak wiele ciemnych motywów do sortowania w systemie Linux, stworzyliśmy listę i skompilowaliśmy najlepsze ciemne motywy do sprawdzenia!

Uwaga: jeśli potrzebujesz pomocy w instalacji któregokolwiek z tych motywów w swojej ulubionej dystrybucji Linuksa, przejdź do tego przewodnika tutaj i postępuj zgodnie z naszym szczegółowym samouczkiem dotyczącym instalowania większości motywów dla systemu Linux. Pamiętaj, że nie każdy motyw będzie działał z tymi instrukcjami (ponieważ niektóre mają specjalne instrukcje), więc najlepiej jest również zwrócić uwagę na wskazówki twórcy.

Ponadto sprawdź poniższą listę, aby dowiedzieć się, jak zastosować dowolny z motywów z tej listy do swojej ulubionej dystrybucji Linuksa!

1. Ciemna strona

Ciemna strona jest motywem GTK dla środowiska graficznego Gnome Shell, wraz z innymi pulpitami Linux obsługującymi GTK3. Twórca motywu mówi, że jest to „prawdziwy” ciemny motyw i nie używa innych kolorów, ale innych odcieni czerni. Mimo stosowania tylko wariacji jednego koloru wygląda bardzo dobrze.

Sprawdź -   7 sposobów na poprawę bezpieczeństwa serwera Linux

Podobnie jak większość ciemnych motywów w systemie Linux w dzisiejszych czasach, Dark Side jest „płaski” i przyjmuje wiele nowoczesnych trendów projektowych. Nie możemy powiedzieć, że jest to pierwszy płaski ciemny motyw na liście, ale jeśli lubisz „prawdziwie ciemne” motywy, wypróbuj Dark Side.

2. Arc Dark

Arc Dark to jeden z „mrocznych” wariantów niezwykle popularnego motywu Arc GTK. Arc Dark przenosi podstawowe pomysły do ​​Arc i zastępuje elementy bieli wewnątrz motywu odcieniami czerni, tworząc ogólny czarny, ciemny motyw, który jest przyjemniejszy dla oczu.

Użytkownicy nie mogą samodzielnie pobrać motywu Arc Dark. Zamiast tego każdy, kto chce wypróbować ten motyw, będzie musiał zainstalować pełny pakiet motywów Arc.

3. KISSKOOL-SIZZLING RED

Kisskool Sizzling red to ciemny motyw z wyraźnym jaskrawoczerwonym akcentem. Zasadniczo wszystko, co nie jest „czarne” lub ciemne w tym motywie, zostaje zastąpione ładną, „skwierczącą” czerwoną stylizacją. Podobnie jak większość motywów Linux GTK w 2018 roku, KissKool Sizzling Red jest płaski, więc jeśli to przeszkadza, pomiń to. Jeśli jednak podoba Ci się kolor czerwony i potrzebujesz nowego ciemnego motywu dla systemu Linux, rozważ sprawdzenie tego. KissKool Sizzling Red jest dostępny na Gnome-look.org.

Sprawdź -   Jak przechowywać wrażliwe dane w systemie Linux za pomocą Vault

4. Equilux

Wiele motywów w systemie Linux jest tworzonych po to, aby wyglądać pięknie lub zmienić pulpit z czegoś przyziemnego w bardziej „fantazyjne doświadczenie”. Equilux nie ma tego celu. Zamiast tego jest to motyw zaprojektowany specjalnie, aby zminimalizować zmęczenie oczu użytkowników (w połączeniu z Przesunięcie ku czerwieni, Strumień, Gnome Nightlight itd).

Ciemne motywy są już intensywnie używane przez użytkowników Linuksa, którzy chcą zapobiec zmęczeniu oczu, więc zobaczenie motywu specjalnie zaprojektowanego do tego celu jest niesamowite.

5. Adapta Nokto

Wytyczne Google dotyczące projektowania materiałów są bardzo popularne, nawet w społeczności Linuksa. Jednym z bardziej popularnych motywów „inspirowanych materiałami” dla użytkowników Linuksa i GTK jest Motyw Adapta. Projektant bardzo ciężko pracuje, aby dostosować się do wszystkich wytycznych projektowych Google, w wyniku czego wygląda to bardzo pięknie.

Motyw Adapta GTK, podobnie jak Arc, to pakiet tematyczny, który zawiera różne style. Jednym z takich stylów, który jest idealny dla tych, którzy kochają materialne wzornictwo i chcą ciemniejszego motywu, jest Adapta Nokto.

Sprawdź -   Jak wyodrębnić pliki RAR w systemie Linux

Adapta Nokto zastępuje wiele jaśniejszych aspektów występujących w zwykłym motywie Adapta GTK ciemniejszymi kolorami. Dzięki temu motyw Adapta Nokto staje się jednym z najlepiej wyglądających ciemnych motywów dla systemu Linux.

6. Vimix

Przedstawiamy Motyw Vimix GTK, kolejny płaski, oparty na materiałach motyw GTK. W przeciwieństwie do Adapty (inny materiałowy motyw na liście), Vimix przyjmuje inny styl. Zamiast podstawowych kształtów do minimalizowania, maksymalizowania i tym podobnych, używa kolorowych kropek (coś w rodzaju Maca). Dodatkowo ma różne akcenty kolorystyczne, a nawet tryb ciemny.

Dobrze wyglądające, nowoczesne ciemne motywy dla Linuksa są trudne do zdobycia, więc Vimix to przyjemność. Zmień swój komputer z systemem Linux w coś bardziej podobnego do Google dzięki Vimix.

7. Podstawowy X

Podstawowy system operacyjny zawsze wyglądał całkiem dobrze, ale niestety nie ma w nim ciemnej wersji motywu. Oznacza to, że jeśli jesteś wielkim fanem elementarnego systemu operacyjnego, ale wolisz coś nieco ciemniejszego, przegapisz. Na szczęście Podstawowy X motyw istnieje. Jest to całkowicie ciemny motyw, który ma te same wybory projektowe, co standardowy motyw eOS. W rezultacie motyw dość dobrze pasuje.