12/08/2021

Jak dodać korektor systemowy do systemu Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Korektor to dość standardowa funkcja odtwarzacza muzyki. iTunes ma jeden, podobnie jak Groove. Odtwarzacze muzyki potrzebują korektora, ponieważ odtwarzają wszystkie gatunki muzyczne, a audiofile chcą, aby ich muzyka brzmiała tak dobrze, jak to tylko możliwe. Nie znajdziesz korektora w odtwarzaczach wideo, chyba że działają one jako odtwarzacze audio, np. Odtwarzacz VLC. Jeśli potrzebujesz korektora do swoich filmów, możesz dodać korektor systemowy do systemu Windows 10 za pomocą bezpłatnej aplikacji o nazwie Equalizer APO.

Equalizer APO może zmieniać poziomy wyjściowe audio dla różnych urządzeń audio sparowanych / podłączonych do twojego systemu. Obejmuje to urządzenia audio Bluetooth, a także wbudowane głośniki.

Sprawdź -   Jak podzielić pliki MP3 w systemie Windows 10

Korektor systemowy

Ściągnij i zainstaluj Korektor APO. Zwróć szczególną uwagę podczas instalacji, ponieważ aplikacja prosi o wybranie urządzeń, z którymi chcesz używać korektora. Nie musisz jednak podłączać wszystkich urządzeń, muszą one być przynajmniej sparowane. Jeśli chcesz używać Equalizer APO z parą słuchawek przewodowych, musisz przynajmniej raz podłączyć je do swojego systemu.

Słuchawki przewodowe pojawią się jako oddzielne urządzenie lub będą traktowane jako wewnętrzne urządzenia audio. To naprawdę zależy od systemu i karty dźwiękowej. Aby sprawdzić, jak są rozpoznawane słuchawki przewodowe, podłącz je i sprawdź, jaka nazwa urządzenia pojawia się na liście rozwijanej dźwięku w zasobniku systemowym.

Aby dokończyć instalację, konieczne będzie ponowne uruchomienie systemu. Po ponownym uruchomieniu otwórz aplikację. Pojawia się jako Edytor konfiguracji na liście aplikacji w menu Start.

Sprawdź -   Pobierz i graj w Classic Chess Titans na Windows 10 (TUTORIAL)

Możesz zacząć grać z poziomami częstotliwości, a zmiana zostanie odzwierciedlona w każdym odtwarzanym dźwięku. Możesz tworzyć różne profile dźwiękowe dla różnych urządzeń audio. Możesz usunąć ustawienia wstępne i utworzyć nowe profile.

Jeśli wyjście audio z pary głośników lub słuchawek jest dziwne, możesz użyć tej aplikacji, aby to naprawić. Nie musisz koniecznie tworzyć nowego, niestandardowego profilu, ponieważ jest to nieco skomplikowane, a aplikacja nie jest najbardziej intuicyjna w użyciu, jeśli nie masz jeszcze talentu do wymyślania tego rodzaju rzeczy.

Należy po prostu zmienić bieżące ustawienia wstępne i zastosować je na urządzeniu, a następnie zapisać zmianę.

Equalizer APO działa nie tylko z urządzeniami wyjściowymi audio, ale także z urządzeniami wejściowymi, np. Mikrofonami. Ponownie, konfiguracja jest nieco skomplikowana, więc trzymaj się ustawień wstępnych, jeśli twoje potrzeby są podstawowe. Możesz użyć aplikacji, aby zwiększyć głośność podstawową swoich urządzeń audio, ale uważaj, aby ich nie uszkodzić, ustawiając głośność zbyt głośno.

Sprawdź -   Jak automatycznie zmienić głośność systemu po przebudzeniu w systemie macOS

x