7 najlepszych konwerterów DXF na DWG do grafiki wektorowej

Udostępnij teraz w social media:

W miarę postępu technologii wiele rzeczy, które kiedyś były zbyt piękne, aby były prawdziwe, otacza nas w postaci rzeczywistości.

Postępy dotknęły również przestrzeni projektowej, a jej rozwój był godny uwagi. Jednym z ostatnich kamieni milowych, którego nie chciałem przeoczyć, są projekty 3D.

Dla tych, którzy nie są zaznajomieni, projektowanie 3D odnosi się do tworzenia projektów trójwymiarowych za pomocą różnych programów w celu bardziej realistycznego odwzorowania obiektów.

Koncepcja ta szybko stała się bardzo popularna z różnych powodów. Jednak jedną z jego największych zalet jest realistyczny obraz tego, czego można oczekiwać od produktu w atrakcyjny i interaktywny sposób.

Projekty 3D są często większe niż w rzeczywistości i można je łatwo poprawić i wykonać w ciągu kilku minut. Jednak, jakkolwiek fajnie to brzmi, ten typ projektowania wymaga dużo wysiłku i czasu.

Nie wspominając już o różnych typach plików, z którymi musisz pracować. Jeśli obecnie pracujesz z plikami DXF i chcesz przekonwertować je do formatu DWG, będziesz potrzebować konwertera.

Przejrzymy niektóre z najlepszych konwerterów, które na to pozwalają. Zanim przejdziemy do listy, poznajmy podstawy.

Czym jest plik DXF?

Znany jako format wymiany danych lub format wymiany danych, plik DXF to format pliku danych CAD opracowany przez firmę AutoDesk. Mówiąc prościej, jest to format pliku wektorowego używany przez projektantów i architektów do udostępniania projektów 2D i 3D.

Pliki te można łatwo udostępniać na popularnych platformach CAD. Ponieważ jest to format pliku typu open source, korzystanie z platformy opartej na AutoDesk nie jest obowiązkowe, aby uzyskać do niego dostęp.

  9 najlepszych programów do zarządzania zapasami w chmurze dla małych i dużych firm

Przede wszystkim jest to szeroko stosowane do przesyłania danych.

Czym jest plik DWG?

Format pliku DWG służy do tworzenia rysunków technicznych i planów w programie AutoCAD, który jest znanym oprogramowaniem CAD. Za jego pomocą projektanci i inżynierowie zwykle pracują nad projektami 2D i 3D.

Pliki te zwykle zawierają obrazy wektorowe i metadane wspierające oznaczenia obrazów wektorowych.

Nie wspominając o tym, że pliki DWG są kompaktowe, co ułatwia ich przechowywanie i udostępnianie.

Przeczytaj także: Najlepsze oprogramowanie do renderowania 3D dla profesjonalistów

Różnica między DXF a DWG

Chociaż oba pliki są szeroko stosowane na platformach CAD, istnieją między nimi pewne uderzające różnice. Przyjrzyjmy się tym różnicom, aby lepiej je zrozumieć.

Pliki DXFDWGDXF służą głównie do udostępniania Pliki DWG służą głównie do rysowaniaPliki DXF są open sourcePliki DWG można używać tylko z programami AutodeskPliki DXF używają kodowania tekstowego (ASCII), co oznacza, że ​​mogą przechowywać większą różnorodność plikówPliki DWG używają kodu binarnego i są bardziej kompaktowe do przechowywaniaNie można przechwycić danych 3D za pomocą pliku DXF Do przechwycenia danych 3D potrzebny będzie plik DWGPliki DXF są bardziej wszechstronneNie wszystkie programy mogą odczytywać pliki DWG

Jak sugeruje powyższa tabela, w pewnym momencie istnieje duża szansa; będziesz musiał przekonwertować te pliki zgodnie z wymaganiami.

W tym miejscu do gry wchodzą narzędzia konwertujące. Te narzędzia są szybkie i zgodne ze standardową praktyką stosowaną w całej branży.

Istnieje jednak zbyt wiele opcji, które mogą wprowadzić Cię w błąd. Skompilowałem najlepsze dostępne konwertery DXF na DWG, aby było to łatwiejsze.

Cloudconvert

Jedna z najpopularniejszych witryn w Internecie, Cloudconvert obsługuje ponad 200 formatów, w tym DXF/DWG, i umożliwia konwersję plików bez pobierania czegokolwiek w systemie.

To narzędzie internetowe, wprowadzone na rynek w 2012 roku, zyskało popularność dzięki najwyższej jakości usługom i funkcjom bezpieczeństwa.

  Błąd komputera iTunes nieautoryzowany

Możesz zdecydować się na konwersje wysokiej jakości, wszystko dzięki ich partnerom-dostawcom, którzy umożliwiają dostosowanie w momencie pobierania. Jest wyposażony w potężny interfejs API i jest również zgodny z integracją Amazon S3.

DowolnyDWG

AnyDWG to niesamowita opcja do pobrania na komputer w celu konwersji plików DFX na DWG i odwrotnie.

Niektóre z wielu przydatnych funkcji tego narzędzia obejmują:

 • Nie wymaga do działania programu AutoCAD
 • Konwertuje DFX na DWG i odwrotnie w partiach
 • Wyjścia — DWG, ASCII DXF i binarny DXF
 • Obsługuje wszystkie wersje plików DWG/DFX
 • Intuicyjny interfejs i prosty w obsłudze

Aby rozpocząć, wystarczy pobrać i zainstalować oprogramowanie. Należy pamiętać, że płynne działanie wymaga co najmniej procesora Windows 98 300 MHz, 128 MB wolnego miejsca na dysku i 256 MB pamięci RAM.

Miconv

Ten darmowy konwerter o nazwie Miconv działa całkowicie online, więc nie musisz go pobierać na swój komputer.

Obsługuje różne formaty, z których możesz wybierać do konwersji plików, w tym oczywiście pliki DXF i DWG.

Wszystko co musisz zrobić to:

 • Kliknij przycisk „wybierz pliki” i wybierz pliki, które chcesz przekonwertować
 • Wybierz DWG jako opcję formatu
 • Kliknij „konwertuj” i gotowe
 • Miconv jest szybki, łatwy i całkowicie bezpieczny w użyciu. Usuwa twoje pliki 2 godziny po konwersji, co oznacza, że ​​nie przechowuje dzienników zbyt długo.

  Dowolna konw

  AnyConv to wszechstronny konwerter plików dla urządzeń z systemami Windows, Mac, Linux, iPhone i Android. Jest wspierany przez doskonałe wsparcie i możesz go używać całkowicie za darmo do konwersji plików w ciągu kilku sekund.

  Jeśli w trakcie procesu utkniesz z powodu barier językowych, możesz korzystać z narzędzia w ponad 12 różnych językach.

  Dodatkowo AnyConv pomaga konwertować inne pliki, takie jak MP3, MP4, CAD, Archive itp.

  Online-convert.com

  Absolutnie bez kosztów i prosty w użyciu, Online-convert.com pomaga błyskawicznie konwertować pliki DXF do DWG.

  Ma łatwy mechanizm upuszczania i konwersji, aby skrócić czas konwersji. Możesz także przesłać pliki z Dropbox i Dysku Google lub wprowadzić adres URL pliku.

    Czy możesz anulować zamówienie odbioru Walmart?

  Ciekawą cechą tego narzędzia jest to, że umożliwia zmianę wyjścia pliku na inną wersję. Na przykład, jeśli twoja bieżąca wersja pliku jest stara, możesz ją zmienić na nowszą wersję.

  Konwersja online za darmo

  Ten oparty na chmurze konwerter o nazwie Online Convert Free to świetna opcja, jeśli potrzebujesz szybkiej konwersji. Jest wyposażony w szyfrowanie SSL i może konwertować pliki w ponad 250 formatach bez znaku wodnego lub rejestracji.

  AutoDWG

  AutoDWG jest popularnym wyborem wśród projektantów. Ten dwukierunkowy konwerter jest wyposażony w kilka wspaniałych funkcji, takich jak:

  • Konwersja DWG do DXF
  • Konwersja DXF do DWG
  • Konwertuj z niskiego na wysoki i wysoki na niski w obu formatach
  • Konwersje wsadowe

  Możesz także skorzystać z ich funkcji wiersza poleceń wsparcia, jeśli dokonasz aktualizacji do wersji premium, która umożliwia cichą konwersję plików bez zakłóceń.

  Notka autora

  Powyższe konwertery plików to jedne z najlepszych opcji, jakie masz, gdy chcesz przekonwertować pliki DXF na DWG.

  Osobiście polecam skorzystanie z jednego z narzędzi, które umożliwiają konwersję online bez konieczności pobierania oprogramowania na komputer. W ten sposób jest znacznie szybszy i dostępny z dowolnego miejsca.

  Następnie sprawdź najlepsze oprogramowanie do animacji i projektowania 3D dla profesjonalistów.

  x