7 najlepszych narzędzi analizy predykcyjnej do podejmowania decyzji w oparciu o dane

Czy chcesz przenieść swoją firmę na wyższy poziom, wykorzystując najnowsze narzędzia technologiczne? Jeśli tak, oto wiodące narzędzia do analizy predykcyjnej, które mogą napędzać Twoją firmę właściwymi decyzjami.

Słowo „regresja” Galtona z XIX wieku stało się obecnie branżą wartą miliardy dolarów, a mianowicie analityką predykcyjną. Przy dzisiejszej bezpośredniej konkurencji Twoja organizacja straci na rynku, jeśli nie włączy analiz do swoich decyzji biznesowych.

Zanim więc rozszyfrujemy listę najlepszych narzędzi do analizy predykcyjnej, najpierw zbadajmy, czym jest analityka predykcyjna i dlaczego istnieje zapotrzebowanie na takie narzędzia.

Analityka predykcyjna to dział zaawansowanej analityki, który wykorzystuje modelowanie statystyczne i techniki uczenia maszynowego do przewidywania przyszłości poprzez analizę trendów w danych bieżących i historycznych.

Na przykład Sephora, wiodący na świecie sprzedawca kosmetyków, wykorzystuje analizy predykcyjne do rekomendowania klientom odpowiednich produktów. Dzięki tym spersonalizowanym rekomendacjom 80% kupujących stało się lojalnymi klientami.

Dlaczego narzędzia analizy predykcyjnej?

Zapewniając wgląd w wyniki surowych danych, analityka predykcyjna umożliwia firmom podejmowanie świadomych decyzji i zwiększanie rentowności.

Chociaż analityka predykcyjna może zapewnić doskonałe plany działania dla rozwijających się firm, ręczne tworzenie takich analiz może być sporym wyzwaniem.

Analityka predykcyjna była kiedyś dostępna tylko dla profesjonalnych naukowców zajmujących się danymi i analityków. Był to złożony projekt, który wymagał biegłości w statystyce, analizie, modelowaniu itp. Jednak dzięki nowoczesnym narzędziom do analizy predykcyjnej nie trzeba już spędzać tygodni lub miesięcy na eksperymentowaniu ze zbiorami danych i pisaniu kodu.

Cały cykl danych, przez który przechodzą analitycy danych, od przygotowania danych do ich oceny, można teraz zautomatyzować za pomocą zaledwie kilku kliknięć myszką przy użyciu narzędzi do analizy predykcyjnej.

Niektóre podstawowe funkcje, których należy szukać w narzędziu do analizy predykcyjnej:

 • Przygotowanie danych: wybrane narzędzie analityczne powinno być w stanie obsłużyć duże ilości danych, a jednocześnie mieć możliwość czyszczenia danych za pomocą odpowiednich technik czyszczenia.
 • Modelowanie: Czy naprawdę wierzysz, że narzędzia analityczne o ograniczonych możliwościach mogą zastąpić ekspertów? Nigdy; powinno być dokładne z zaawansowanymi technikami modelowania statystycznego i uczenia maszynowego, aby zautomatyzować niektóre zadania wykonywane przez analityków danych.
 • Przyjazny dla użytkownika: narzędzia analityczne są przeznaczone nie tylko dla ekspertów. Technicy niskiego poziomu w Twojej organizacji będą pracować z tymi narzędziami, aby wykrywać anomalie i je naprawiać. Wybierz więc przyjazne dla użytkownika i łatwe w użyciu narzędzie.
 • Wizualizacje i raporty: Oprogramowanie powinno zapewniać szeroki zestaw opcji wizualizacji i formatów raportowania, ponieważ im bardziej komfortowo będziesz korzystać ze spostrzeżeń, tym lepsze decyzje będziesz w stanie podejmować.
 • Bezpieczeństwo: Kolejną adresowalną funkcją, której należy szukać w każdym narzędziu analitycznym, są środki bezpieczeństwa, ponieważ dane to Twój skarb. Co się stanie, jeśli udostępnisz dane narzędziu do analizy i usprawnienia biznesowego? Skończysz ze zrujnowanym biznesem. Wybierz więc narzędzie, które zapewni bezpieczeństwo danych przed nieautoryzowanym dostępem.

Oto niektóre z najlepszych narzędzi do analizy predykcyjnej.

ManageEngine Analytics Plus

Wypróbuj Analytics Plus, aby uzyskać całościowy obraz swojego IT!

Potężne narzędzie do analizy predykcyjnej od ManageEngine do pewnego przewidywania przyszłych trendów.

Przyjazny dla użytkownika interfejs analytics plus umożliwia bezproblemowe tworzenie przejrzystych wizualizacji, analitycznych spostrzeżeń i raportów.

Kluczowe cechy:

 • Otrzymuj wczesne ostrzeżenia o incydentach IT: Analytics Plus może wykryć potencjalne problemy i anomalie w IT, zanim faktycznie wkroczą, aby odpowiedni zespół mógł je rozwiązać.
 • Odkryj możliwości: przetwarzając duże ilości zestawów danych, Analytics Plus może pomóc odkryć ukryte możliwości dla Twojego produktu lub strategii rozwoju firmy i metod marketingowych.
 • Zaplanuj alokację zasobów: to narzędzie przewiduje wzorce obciążeń istniejących klientów i zarządza zasobami w celu maksymalizacji wydajności.

Wypróbuj Analytics Plus w 30-dniowym bezpłatnym okresie próbnym.

Qlik AutoML

Wykorzystaj moc analityki predykcyjnej, aby działać szybciej i pracować mądrzej, wykorzystując w pełni dane dzięki Qlik AutoML.

Twoim zadaniem jest tylko wprowadzenie zestawu danych do narzędzia i wybranie zmiennej docelowej, ponieważ Qlik AutoML usprawnił cały proces analityczny, od ustalenia danych po tworzenie modelu. Wreszcie, otrzymasz przydatne informacje, które mogą pomóc w podejmowaniu kluczowych decyzji biznesowych.

Oprócz dostarczania planów działania, Qlik podaje powody każdego zgłoszenia za pomocą zrozumiałej sztucznej inteligencji. Ta funkcja obsługuje przejrzystość kroków analitycznych, aby uruchomić intuicję użytkownika w celu uzyskania lepszych pomysłów.

Typowe przypadki użycia:

 • Sprzedaż: Inteligentne narzędzie, które prognozuje sprzedaż i zapewnia lepsze strategie kierowania i zatrzymywania klientów.
 • Finanse: Qlik AutoML może być Twoim doradcą finansowym. Uzyskaj lepsze plany budżetowe dla swoich wydatków i inwestycji kapitałowych dzięki temu potężnemu narzędziu.
 • Łańcuch dostaw: może pomóc Ci określić, kiedy uzupełnić zapasy, udoskonalić strategie usług dostawczych, zoptymalizować obiekty transportowe i wiele innych.

Ponadto Qlik AutoML jest wysoce interaktywny. Oznacza to, że pozwala użytkownikom określić, który algorytm zastosować, na jakich metrykach oceny się skupić, które cechy są bardziej ważone itp.

Nie musisz już być ekspertem technicznym ani programistą statystycznym, aby korzystać z przyjaznego dla użytkownika interfejsu Qlik AutoML bez użycia kodu.

Alteryx

Skorzystaj z Alteryx, aby uniknąć marnowania czasu na przetwarzanie danych i skupić się bardziej na praktycznych spostrzeżeniach, które napędzają Twoją firmę. Narzędzie jest kompatybilne z wieloma źródłami danych, w tym arkuszami kalkulacyjnymi, źródłami w chmurze, płatkami śniegu i botami RPA.

Możesz wziąć udział w ocenie dojrzałości analitycznej Alteryx, która zapewnia raport analizujący, jak dobrze Twoja firma wykorzystuje swoje dane w porównaniu z konkurencją.

Znane marki, takie jak Coca-Cola i Siemens Energy, zintegrowały to narzędzie z przepływem pracy, aby efektywnie wykorzystywać swoje dane.

Kluczowe cechy

 • Wspiera współpracę zespołową w celu oceny spostrzeżeń.
 • Użytkownicy mogą budować i ponownie wykorzystywać modele w razie potrzeby.
 • Jego interfejs typu „przeciągnij i upuść” zapewnia, że ​​narzędzie jest proste dla użytkowników z różnych środowisk.
 • Wdróż go w chmurze lub lokalnie.
 • Narzędzie wyposażone jest w dane demograficzne, firmograficzne i geoprzestrzenne.

Możesz zapisać się na 30-dniowy bezpłatny okres próbny na sprzęcie lub w chmurze.

Minitab

Przekształć swoje dane w plany działania za pomocą programu Minitab.

Minitab to jedno z najlepszych zaawansowanych narzędzi do analizy predykcyjnej, które zapewnia głębszy wgląd dzięki wykorzystaniu najlepszych w swojej klasie algorytmów uczenia maszynowego.

To narzędzie jest odpowiednie zarówno dla początkujących analityków predykcyjnych, jak i dla doświadczonych ekspertów poszukujących drugiej opinii.

Dowody wskazują, że 90% firm z listy Fortune 100 i 70% z listy Fortune 500 korzysta z oprogramowania Minitab w swoich analizach.

Podstawowymi elementami analizy predykcyjnej w programie Minitab są

 • Klasyfikacja i regresja koszyka
 • Klasyfikacja i regresja lasów losowych
 • Klasyfikacja i regresja TreeNet

Tablica

Płynnie przekształcaj swoje dane w wiedzę dzięki Board.

W dzisiejszym świecie biznesu opartym na danych zapotrzebowanie na analitykę jest kluczowe w prawie wszystkich działach i operacjach firm, aby uniknąć pozostawania w tyle na liście konkurentów.

Pulpit nawigacyjny i wizualizacja: Możesz tworzyć dostosowane pulpity nawigacyjne, które pasują do raportów analizy predykcyjnej Twojej firmy, z wieloma opcjami wizualizacji, w tym wykresami, wykresami i tabelami do wyboru.

Współpraca: Board ma platformę, która zapewnia członkom zespołu środowisko do przekazywania spostrzeżeń i wspólnego podejmowania lepszych decyzji.

Analiza klastrów: może tworzyć klastry o określonej liczbie grup i obiektów, stosując właściwy algorytm k-średnich w zapleczu.

TrendMiner

TrendMiner to samoobsługowe rozwiązanie dla wielu startupów, które bezpośrednio przekazuje wiedzę inżynierom, eliminując potrzebę zatrudniania analityków danych.

Możliwości TrendMiner obejmują

 • Analizuj: może znaleźć pierwotną przyczynę dowolnego wzorca lub zachowania znalezionego w zapisanej historii dzięki zaawansowanym algorytmom analitycznym.
 • Monitoruj: narzędzie stale monitoruje proces i ostrzega użytkownika, gdy wykryje coś informacyjnego.
 • Przewidywanie: Przewiduje przyszłe wyniki i pomaga w podejmowaniu zyskownych działań.
 • Kontekstualizuj: Przetwarzaj dane w odpowiednim kontekście.
 • MLHub: Wdróż swoją analizę do produkcji za pomocą MLHub.

Jest popularny do optymalizacji wydajności, zmniejszania zużycia energii, tworzenia modeli wykrywania anomalii, wykrywania wycieków wody i wielu innych.

Ponadto zawiera wirtualne czujniki, które przetwarzają jednocześnie kilka pomiarów lub funkcji i opracowują dostosowane parametry do przewidywania przyszłości.

Spotfire TIBCO

TIBCO Spotfire oferuje analizę danych jednym kliknięciem z zaawansowaną analizą, aby firmy mogły rozwijać się mądrzej. Dzięki temu klasyfikacja, klastrowanie, wizualizacja i inne złożone programy statystyczne stały się możliwe do wykorzystania przez techników średniego szczebla bez konieczności zatrudniania profesjonalistów.

Ponadto narzędzie jest zintegrowane z unikalnymi językami i pakietami do nauki o danych, takimi jak R, Python i TERR, w celu uczenia i wdrażania modeli.

Kluczowe korzyści:

 • Open source: Możesz łatwo włączyć istniejące funkcje napisane w R, SAS lub MATLAB do Spotfire Tibco, uzyskując unikalne spostrzeżenia.
 • Turbodoładowanie geoanalizy: Dzięki tej funkcji możesz analizować dane dotyczące lokalizacji, uzyskując bardziej szczegółowe informacje. Jeśli Twoja firma reaguje inaczej w zależności od lokalizacji, TIBCO Spotfire może być dobrym wyborem.
 • Operacjonalizacja analizy predykcyjnej: umożliwia wdrożenie analizy do produkcji w czasie rzeczywistym.

Możesz wypróbować go za darmo przez 30 dni, a następnie wybrać płatną subskrypcję, jeśli odpowiada Twoim potrzebom.

Wniosek

Chociaż masz świetny zespół naukowców zajmujących się danymi i analityków, powinieneś przyjrzeć się oprogramowaniu do automatyzacji, aby przyspieszyć ten proces. Dzięki tej liście ułatwiłem Ci wybór odpowiedniego narzędzia do analizy predykcyjnej, które pasuje do Twojej firmy. Sprawdź te narzędzia analizy danych, które przyniosą większe korzyści Twojemu zespołowi ds. danych.

x