7 oprogramowania do edycji podcastów, aby wydać bezbłędne odcinki

Trend podcastingu stopniowo się umacnia i jest obecnie popularnym medium rozrywkowym.

Każdego dnia pojawiają się nowi podcasterzy, którzy prezentują swój talent i prezentują swoje odcinki podcastów na różne tematy. Ze względu na zaciekłą konkurencję przetrwanie w branży podcastów staje się trudniejsze niż kiedykolwiek.

Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem, czy doświadczonym podcasterem, nie trzeba długo czekać, aby zrozumieć, że ekscytujące treści i wyraźna jakość dźwięku to dwa czynniki, które mogą przekonać odbiorców do subskrybowania Twoich treści.

Kilka dostępnych na rynku narzędzi do podcastów pomoże Ci zacząć w świecie podcastów. Ale zanim naciśniesz przycisk publikowania, dopracowanie surowych klipów audio jest niezbędne, aby zapewnić publiczności imponujące wrażenia podcastowe.

Istnieje wiele platform do edycji podcastów, na których możesz przesyłać surowe, nieedytowane pliki audio i wycinać niechciane fragmenty. Możesz także dodać efekty dźwiękowe, przejścia, subtelną muzykę w tle i nie tylko, aby utrzymać odbiorców w kontakcie z podcastem.

Aby pomóc Ci odkryć odpowiednie oprogramowanie do edycji podcastów, które jest zgodne z Twoimi umiejętnościami edycji i budżetem, wymieniliśmy poniżej siedem popularnych narzędzi do edycji podcastów, aby pomóc Twojemu podcastowi zdobyć uwagę, na jaką zasługuje.

Alit

Idealny dla początkujących bez umiejętności technicznych, Alit umożliwia edycję i tworzenie odcinków podcastów w najprostszy możliwy sposób. Przyjazny dla użytkownika interfejs ułatwia nawigację i oferuje niesamowite funkcje, których raczej nie znajdziesz nigdzie indziej, dzięki czemu edycja podcastów to spacer po parku!

Alitu edytuje surowe klipy audio i zapewnia doskonałe wyniki, automatycznie równoważąc poziomy dźwięku, oczyszczając dźwięk i przetwarzając go. Otrzymasz opcje dodawania muzyki, przejść i transkrypcji do odcinka, aby zapewnić atrakcyjność treści dla dużej publiczności.

Ustawienia szybkości odtwarzania wyróżniają Alitu na tle innych programów do edycji podcastów, ponieważ ułatwia słuchanie długich klipów audio i wyszukiwanie części wymagających dopracowania. Inne cenne funkcje obejmują usuwanie szumów tła, nagrywanie solo, nagrywanie rozmów dla zdalnych gości, łatwe sekwencjonowanie i bezpośrednie publikowanie na stronach internetowych hostujących podcasty.

Alitu to bardzo preferowane oprogramowanie do edycji podcastów przez startupy, osoby prywatne i MŚP. Ceny zaczynają się od 32 USD miesięcznie.

Nadrzecze

Nadrzecze to dobrze znane studio nagrań podcastów wyposażone w funkcje automatycznego przetwarzania, które można uznać za punkt kompleksowej obsługi, aby spełnić wymagania dotyczące nagrywania i edycji podcastów.

Posiada potężne, ale łatwe w użyciu narzędzie znane jako Magic Editor, które zapewnia profesjonalne wyniki edycji poprzez wydajną normalizację poziomów dźwięku i usuwanie szumów tła.

Rzućmy okiem na to, co umożliwia Magic Editor:

  • Magic Editor łączy zadania nagrywania i edycji w zautomatyzowany krok, dzięki czemu możesz skupić się na produkcji podcastów.
  • Możesz usprawnić proces edycji, łącząc nagrany dźwięk z wideo lub innymi ścieżkami dźwiękowymi.
  • Funkcja AI Speaker View pomaga w płynnym przejściu, automatycznie przełączając aktualnie mówiącą osobę na pełny ekran, tuż przed rozpoczęciem.

Dodaj niestandardowe lub wstępnie zainstalowane tła do wideo i wyeksportuj wideo gotowe do publikacji.
Plany cenowe studia nagraniowego Riverside zaczynają się od 19 USD miesięcznie.

Przesłuchanie firmy Adobe

Przesłuchanie firmy Adobeczęść Adobe Creative Cloud (CC), to bogate w funkcje narzędzie do nagrywania i edycji podcastów, na które możesz przysiąc.

Oprócz możliwości nagrywania wielu podcastów jednocześnie za pomocą wyróżniających się mikrofonów, możesz korzystać z platformy do tworzenia, miksowania, edycji i produkcji mnóstwa efektów dźwiękowych.

Ta stacja robocza audio oferuje solidne funkcje produkcji podcastów, takie jak indywidualny korektor i obróbka, a także umożliwia dodawanie poziomów do każdego głosu w fazie postprodukcji.

Jego zdolność adaptacyjnej redukcji szumów tła jest imponująca, co czyni go preferowanym wyborem profesjonalistów, którzy chcą zastosować bezproblemową metodę nagrywania i przetwarzania dyskusji przy okrągłym stole.

Przyjrzyjmy się funkcjom tego potężnego narzędzia:

  • Funkcja analizy spektralnej eliminuje dźwięki tła od osoby mówiącej.
  • Koperty umożliwiają sterowanie poziomem dźwięku łóżek muzycznych, ściemnianiem, ściemnianiem i przycinaniem pod głosem.
  • Funkcja dopasowania głośności pomaga dopasować głośność dźwięku wszystkich głośników, aby utrzymać ogólną głośność na tym samym poziomie.

Adobe Audition kosztuje 20,99 USD miesięcznie, płatne rocznie.

Narzędzia Avid Pro

Opracowany przez Avid Technology, Inc, Narzędzia Avid Pro to profesjonalna cyfrowa stacja robocza audio (DAW) opracowana dla profesjonalistów do nagrywania, edycji, miksowania, masteringu i publikowania treści audio. To oprogramowanie jest kompatybilne z różnymi urządzeniami i można go używać na smartfonach z systemem Windows, Mac i iOS.

Narzędzia Avid Pro składają się z dwóch modułów – Cyfrowa stacja robocza audio (DAW) i Media Composer. Te dwa moduły łącznie pozwalają nagrywać, edytować i publikować projekty audio i podcastowe. Audio Workstation pomaga podcasterom w nagrywaniu, edytowaniu, miksowaniu i publikowaniu plików audio.

Z drugiej strony Media Composer przydaje się, gdy zamierzasz tworzyć projekty wideo, takie jak podcasty. Oba te moduły są dostępne jako część pakietu lub jako osobna całość.

Użytkownicy preferują głównie DAW, ponieważ jego przejrzysty i intuicyjny interfejs bardzo pomaga w edycji podcastów. Bogate w funkcje narzędzia do edycji i miksowania pomagają usprawnić przepływ pracy, niezależnie od tego, czy chcesz edytować zwykły podcast, czy duży komercyjny.

Opis

Następnie mamy Descript, kompleksowe oprogramowanie do edycji dźwięku, potencjalny wybór do edycji podcastów i dodania profesjonalnego akcentu. Obnoszący się z przyjaznym dla użytkownika i eleganckim interfejsem, Descript pozwala podcasterom współpracować jako zespół i edytować nagrane klipy audio i transkrypcje.

Ta platforma do edycji oprogramowania obsługuje edycję opartą na tekście i generuje automatyczną transkrypcję tekstu do podcastu. USP tej platformy to edytor tekstu na wideo, którego brakuje na innych platformach.
Kluczowe cechy tego oprogramowania są następujące:

  • Możliwość transkrypcji 30-minutowego dźwięku w mniej niż 15 minut.
  • Generuj transkrypcję spójnych plików audio z dokładnością 90-95%.
  • Obsługuje adnotacje tekstowe i sygnatury czasowe.
  • Możliwość eksportowania plików na platformy takie jak Reaper, Final Cut Pro i Adobe Premiere Pro.

Idealny dla początkujących podcasterów, plany subskrypcji zaczynają się od 12 USD miesięcznie.

Żniwiarz

Ze względu na szereg funkcji, które oferuje, Żniwiarz, niezawodne oprogramowanie do edycji podcastów cieszy się ogromną popularnością wśród podcasterów. Posiada zaawansowane funkcje i efekty przetwarzania, które sprawiają, że jest odpowiedni dla użytkowników średniozaawansowanych i profesjonalnych. Reaper pozwala nagrywać, edytować, przetwarzać, miksować i masterować wiele ścieżek jednocześnie.

Oferuje również kilka wtyczek, w tym ARA i Melodyne, które są w stanie poprawić jakość dźwięku.

Obsługuje również dostosowywaną automatyzację, która skraca czas potrzebny na edycję nagrania podcastu. Jeśli jesteś początkującym, możesz opanować tę platformę, przeglądając samouczki wideo i podręczniki oprogramowania na oficjalnej stronie internetowej.

Oprogramowanie obsługuje pliki audio we wszystkich formatach, nagrywanie MIDI umożliwiające aranżowanie i edycję plików audio, dodawanie warstw i zapętlanie plików audio. Licencja na tę platformę do produkcji cyfrowych podcastów kosztuje 60 USD.

Rozrzutnik

Choć nie tak bogate, jak inne edytory podcastów na liście, Rozrzutnik to przyzwoity wybór dla kogoś nowego w świecie podcastów. Chociaż Spreaker to oprogramowanie do podcastów, które umożliwia publikowanie i przeglądanie analiz, oferuje również kilka podstawowych opcji edycji w celu udoskonalenia nagranych podcastów przed ich opublikowaniem. Możesz wyciąć klip audio, zmodyfikować długość lub połączyć dwa pliki audio, cokolwiek chcesz.

Spreaker oferuje narzędzie do miksowania głosu z dużą ilością muzyki i efektów dźwiękowych do wyboru i ulepszania podcastów.

Wersja aplikacji Spreaker jest dostępna na Sklep Google Play i Apple App Store, ułatwiając nagrywanie i edycję podcastów w domu lub w podróży. Bezpłatna wersja Speaker oferuje ograniczone funkcje, a poziom cenowy zaczyna się od 8 USD miesięcznie.

Końcowe przemyślenia

Niezależnie od tego, czy początkujący, czy profesjonalista szuka przyzwoitego oprogramowania do bezproblemowego dopracowywania odcinków podcastów, powyższe oprogramowanie Cię nie zawiedzie. Zanim wybierzesz oprogramowanie do podcastów do wykonania zadania, zaleca się sprawdzenie jego zestawu funkcji i rozważenie poziomu umiejętności podcastów. Mając to na uwadze, edytuj swój podcast i rozwijaj swoje umiejętności podcastowe!

x