8 kursów online do nauki podstaw inżynierii danych

Inżynieria danych zajmuje się budowaniem systemów do zbierania, przechowywania, analizowania i tworzenia znaczących danych. Jego zastosowanie obejmuje każdą branżę, gdziekolwiek znajdziesz jakąś formę danych.

A inżynierowie danych są kręgosłupem takich branż. Bez zrozumienia dostępnych danych organizacje i analitycy pozostaną bez pojęcia.

Ale jak zostać inżynierem danych? Czy to dobra opcja kariery na teraźniejszość? Czy ma potencjał na przyszłość?

W tym artykule przedstawię odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania wraz z kilkoma zaleceniami dotyczącymi kursów, aby rozpocząć karierę jako inżynier danych, jeśli zdecydujesz.

Jak zostać inżynierem danych?

Inżynier danych musi rozwinąć kilka umiejętności, które wiążą się z doświadczeniem i certyfikatami. Aby uzyskać przewagę, musisz opanować języki kodowania, takie jak Java, R, Scala, Python, SQL i NoSQL.

Będziesz musiał zbadać bazy danych, przechowywanie danych, automatyzację/skrypty, uczenie maszynowe, bezpieczeństwo danych, duże zbiory danych i przetwarzanie w chmurze. Oczywiście wymagania mogą się różnić w zależności od stanowiska, ale innymi słowy, aby zostać inżynierem danych, musisz wiedzieć wiele rzeczy.

Tak więc jest mało prawdopodobne, abyś został inżynierem danych, gdy tylko zaczniesz swoją karierę. Będziesz musiał zacząć jako inżynier oprogramowania lub analityk, a następnie przejść do roli inżyniera danych.

Czy inżynieria danych to obiecująca kariera?

Dane są obecnie najcenniejszym zasobem, nawet w porównaniu z zasobami naturalnymi, takimi jak ropa.

Firmy inwestują biliony dolarów w tworzenie sposobów gromadzenia, przetwarzania i przechowywania danych. Nie chodzi tylko o Twoje dane osobowe, ale o wszystko na świecie.

I rośnie w szybkim tempie.

Wraz ze wzrostem wartości i ilości danych wzrośnie również zapotrzebowanie na inżynierów danych.

Zgodnie z raportem LinkedIn z 2021 r. inżynieria danych była jednym z najpopularniejszych miejsc pracy. Oczekuje się, że w przyszłości będzie to również jeden z najbardziej popularnych sektorów.

Jeśli mówimy o jego potencjale – tak długo, jak istnieją dane, będą wymagania dotyczące budowania systemów do przetwarzania i uczynienia ich użytecznymi. Tak więc zdecydowanie brzmi to imponująco, jeśli chodzi o wybór kariery.

Jak podejść do inżynierii danych jako ścieżki kariery?

Inżynieria danych może być trudną ścieżką kariery. Od czego zaczynasz? Czego dokładnie musisz się nauczyć?

Należy zauważyć, że większość inżynierów danych uczy się w pracy, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Zaczynasz jako naukowiec lub analityk danych i doskonalisz swoje umiejętności, aby zająć lepszą pozycję jako inżynier danych.

Pozwólcie, że wymienię kilka kluczowych informacji dotyczących rzeczy, które musisz wiedzieć, aby rozwijać swoją karierę jako inżynier danych:

  • Umiejętności programowania są koniecznością: na początek musisz znać podstawy Pythona i R. Są to dwa najważniejsze języki w tej dziedzinie. Możesz także odkrywać więcej języków; nie możesz zignorować tych dwóch języków.
  • Wiedza o bazach danych: Biorąc pod uwagę, że będziesz miał do czynienia z surowymi danymi, musisz znać SQL, jak optymalizować zapytania SQL, zarządzać systemem baz danych (lub RDMS — Relational Database Management System). Podstawy dadzą Ci przewagę, ale potrzebujesz wiedzy, aby zarządzać złożonymi systemami baz danych dla firm.
  • Magazynowanie danych: chociaż jest to możliwe tylko podczas nauki w pracy, będziesz musiał pomóc inżynierom danych w zarządzaniu nieustrukturyzowanymi danymi i ocenie ich pod kątem decyzji biznesowych.
  • Wiedza o systemie operacyjnym: Powinieneś dobrze znać systemy oparte na UNIX, systemy Linux, Solaris i systemy Windows.
  • Uczenie maszynowe: Przynajmniej podstawy uczenia maszynowego do modelowania i analizy danych powinny być pomocne.
  • Narzędzia Big Data: Biorąc pod uwagę, że będziesz mieć do czynienia z ogromnymi ilościami danych, najlepiej poznać kilka przypadków użycia narzędzi Big Data, takich jak Apache Hadoop.

Pamiętaj, że nie są to dokładne wymagania wstępne dotyczące roli, którą chcesz. Wymieniamy je tylko po to, aby dać Ci przewagę i poznać podstawy/konieczność zostania inżynierem danych.

Być może będziesz musiał dowiedzieć się więcej o innych narzędziach lub językach programowania w miarę postępów na ścieżce kariery.

Oprócz niektórych z powyższych informacji, oto kilka zaleceń dotyczących kursów, które ułatwią Ci nauczenie się, co jest wymagane, aby zostać inżynierem danych:

Podstawy inżynierii danych Zajęcia praktyczne (Udemy)

Udemy oferuje cenne zasoby szkoleniowe dotyczące niemal wszystkiego, a inżynieria danych nie jest wyjątkiem. Podstawy inżynierii danych to wysoko oceniany, płatny kurs, który daje wgląd w korzystanie z kluczowych języków, takich jak SQL, Python i Spark.

Koncentruje się również na kilku praktycznych zadaniach i ćwiczeniach.

Kurs pozwala skonfigurować środowisko programistyczne, aby nauczyć się tworzyć aplikacje do inżynierii danych przy użyciu Google Cloud Platform. Nauczysz się podstaw i pewnych odpowiednich umiejętności, aby ćwiczyć wiele rzeczy.

Jeśli nie wolisz czytać przez cały czas, ale chcesz skupić się na praktycznej praktyce, ten kurs powinien ci dobrze służyć.

Podstawy inżynierii danych dla każdego (edX)

Jeśli chcesz poznać podstawowe pojęcia i wszystko, co wiąże się z inżynierią danych, ten kurs powinien być idealnym rozwiązaniem. Podstawy inżynierii danych dla wszystkich dotyczy niezbędnych podstawowych pojęć; początkujący musi iść dalej. Nie znajdziesz żadnych praktycznych ćwiczeń ani zaawansowanych wyjaśnień, ale chodzi tylko o podstawy.

IBM oferuje ten kurs za pośrednictwem edX, renomowanej platformy internetowej z wiarygodnymi certyfikatami i kursami jakości. Jest to bezpłatny kurs, który obejmuje opcjonalną składkę, jeśli potrzebujesz certyfikatu.

Jeśli chcesz mieć przewagę nad podstawami inżynierii danych, możesz wypróbować ten kurs. Powinieneś dobrze wiedzieć, jaka jest głębia ostrości i czy jest ciekawa kontynuacja.

Nano stopień inżyniera danych (Udacity)

Program Nanodegree od Udacity zapewnia bardziej zaawansowany wgląd w dany temat. W porównaniu z niektórymi podstawowymi kursami, będziesz potrzebować pewnej wiedzy, aby uzyskać stopień nano.

Dzięki stopniowi nano „Zostań inżynierem danych” powinieneś być w stanie przejść z roli inżyniera danych na poziomie podstawowym do lepszego kandydata technicznego gotowego do produkcji. Program przyjrzy się również niektórym podstawowym pojęciom, ale musisz sprawdzić wymagania wstępne kursu.

Należy pamiętać, że program studiów nano kosztuje znacznie więcej niż jakikolwiek inny indywidualny kurs. Możesz więc sprawdzić jego wiarygodność, a jeśli tego potrzebujesz, przed zakupem.

Inżynieria danych dla każdego (Datacamp)

Inżynieria danych dla wszystkich to bezpłatny kurs, który nie wymaga żadnego kodowania. Dostarcza informacji o jego podstawach i rodzaju pracy związanej z inżynierią danych.

Po zdobyciu wymaganych umiejętności w zakresie inżynierii danych zostaniesz wprowadzony w obowiązki, które masz wykonywać.

Kurs Datacamp to ekscytujący sposób na naukę podczas zdobywania punktów/PD po ukończeniu rozdziałów. Możesz także zdecydować się na płatne kursy z praktycznymi sesjami kodowania i uzyskać dostęp do różnych projektów, aby poszerzyć swoje umiejętności.

Nowoczesna analiza Big Data ze specjalizacją SQL (Coursera)

Kurs analizy Big Data jest oferowany przez Cloudera na Coursera. Możesz bezpłatnie kontrolować zawartość. Ale jeśli potrzebujesz certyfikatów, quizów i dostępu do wszystkich zasobów, będziesz potrzebować subskrypcji Coursera lub możesz poprosić o pomoc finansową.

Jeśli chcesz skupić się na konkretnej pracy w dziedzinie inżynierii danych, to powinien być świetny początek. Aby wziąć udział w tym kursie, nie potrzebujesz żadnego wcześniejszego doświadczenia.

Ale po ukończeniu tego kursu powinieneś być w stanie dobrze opanować Big Data i SQL do analizy danych. Nawet jeśli masz pewne doświadczenie, ten kurs powinien podszkolić umiejętności niezbędne do pracy z danymi o dużej skali przy użyciu SQL.

Specjalizacja Podstawy inżynierii danych (Coursera)

Kolejny ekscytujący kurs na Coursera skupia się na przedstawieniu podstaw, a jednocześnie pomaga zdobyć praktyczne doświadczenie z kodowaniem i relacyjnymi bazami danych.

Jeśli nie jesteś zadowolony z dostępnych bezpłatnych kursów, które pozwolą Ci doszlifować podstawy inżynierii danych, specjalizacja IBM Data Engineering Foundations powinna Ci dobrze służyć.

Zawiera również praktyczne ćwiczenia, które nie są przytłaczające, ale powinny się przydać.

Wprowadzenie do inżynierii danych

Kurs Wprowadzenie do inżynierii danych powinien być dobrym początkiem, niezależnie od tego, czy uczysz się go po raz pierwszy, czy też odświeżysz swoją podstawową wiedzę.

Gdy opanujesz podstawy, nie będziesz potrzebować pomocy w ustalaniu zasobów niezbędnych do poznania zaawansowanych rzeczy. Na tej liście znajdziesz więc różne kursy wprowadzające.

Zostań inżynierem danych (LinkedIn)

Ścieżka szkoleniowa, którą można znaleźć w portalu edukacyjnym LinkedIn. Jest to zbiór różnych kursów, które pomagają w nauce koncepcji inżynierii danych. Dzięki ścieżce szkoleniowej „Zostań inżynierem danych” poznasz podstawy, przegląd NoSQL, Big Data, aplikacje czasu rzeczywistego, porady dotyczące SQL i nie tylko.

Możesz zdecydować się na 1-miesięczną wersję próbną LinkedIn premium, aby uzyskać dostęp do zasobów i uczyć się z nich. Jeśli już wykorzystałeś okres próbny, musisz aktywować Premium LinkedIn, aby uzyskać dostęp do tych kursów.

LinkedIn Learning zapewnia wysokiej jakości zasoby odpowiednie dla początkujących i profesjonalistów. Może to być również wygodny sposób na szybkie dodanie swoich certyfikatów/umiejętności do swojego profilu LinkedIn.

Poznaj nowe koncepcje, aby rozwijać swoją karierę

Dzięki kilku kursom online i dostępnym platformom nauka nowych koncepcji jest łatwiejsza niż kiedykolwiek bez większego wysiłku. Chociaż każdy kurs oferuje coś innego, powinien pomóc Ci rozpocząć przygodę z inżynierem danych.

Możesz zacząć od bezpłatnych kursów, a następnie przejść do opcji płatnych, aby szlifować swoje umiejętności i dowiedzieć się więcej na ten temat. Kursy oferujące ćwiczenia praktyczne powinny pomóc Ci przygotować się do pracy, którą zamierzasz wykonywać na swoim stanowisku.

Inżynieria danych to branża o ciągłym rozwoju i możliwościach. Możesz go jak najszybciej zbadać.

Oto niektóre z najlepszych kursów dotyczących analizy danych.

x