8 najlepszych biznesowych szablonów One-Pager do wykorzystania w 2023 r

Szukasz skutecznych, prostych szablonów jednostronicowych, aby prezentować usługi klientom i klientom biznesowym? Oto najlepsze narzędzia i szablony, o których powinieneś wiedzieć.

Dzisiejsi klienci i klienci biznesowi mają mniej czasu na ocenę Twoich produktów lub usług. Szukają mocnej wypowiedzi, którą można przeczytać w mgnieniu oka, aby podejmować świadome decyzje. Oto jednostronicowe dokumenty przetargowe.

Ponieważ jedna firma oferuje wiele usług, inteligentne przedsięwzięcia zaczęły tworzyć gotowe do użycia formaty, aby prezentować produkty i usługi swoim klientom. Teraz zasadniczo nie musisz tworzyć własnej prezentacji na jednej stronie.

Stworzyłem starannie dobraną listę najlepszych narzędzi i szablonów dla szablonów jednostronicowych. Zapoznaj się z poniższymi narzędziami, wybierz coś dla siebie i zaoszczędź cenny czas.

Szablon jednostronicowy to jednostronicowy zestaw prezentacyjny. Najczęściej z takich dokumentów promocyjnych korzysta zespół sprzedaży i marketingu firmy. Podsumowuje specyfikacje lub zalety Twojego produktu lub usług na małej przestrzeni. Język dokumentu jest taki, że odbiorcy nie mają trudności ze zrozumieniem treści.

Nie musisz też wyjaśniać treści. Ponadto zawiera naukową kombinację grafiki, palet kolorów i kombinacji czcionek, dzięki czemu możesz przekonać odbiorców do przejrzenia całego dokumentu.

Może zawierać wszystko, co chcesz. Chodzi o to, aby umieścić całą treść na jednej stronie bez zaśmiecania przestrzeni. Jednak od czasu jego pierwszego użycia przez agencję marketingowo-reklamową J. Waltera Thompsona na początku XX wieku koncepcja stworzenia tego dokumentu bardzo ewoluowała. Poniżej znajdziesz niektóre ze standardowych treści, których musisz użyć:

Ta sekcja zwykle zawiera nazwę lub logo firmy lub projektu wraz z chwytliwym sloganem lub sloganem.

#2. Przegląd

Krótkie podsumowanie, które oddaje istotę Twojej firmy, projektu lub propozycji. Zawiera wstępny przegląd i przyciąga uwagę czytelnika.

#3. Oświadczenie o problemie

Jasno określ problem lub wyzwanie, którym Twoja firma/projekt ma się zająć. W tej sekcji opisano problemy lub luki na rynku, które rozwiązanie ma rozwiązać.

#4. Rozwiązanie

Opisz, w jaki sposób Twoja firma/projekt rozwiązuje wspomniany wcześniej problem. Skoncentruj się na unikalnych funkcjach, korzyściach lub zaletach, które wyróżniają Twoje rozwiązanie na tle innych.

#5. cechy produktu

Wymień główne cechy lub zalety swojego produktu, usługi lub rozwiązania. W tej sekcji podkreślono, co sprawia, że ​​Twoja oferta jest wartościowa i atrakcyjna dla potencjalnych klientów.

#6. Zespół

Przedstaw głównych członków swojego zespołu. Podkreśl ich odpowiednie doświadczenie, wiedzę fachową lub osiągnięcia, które przyczyniają się do sukcesu Twojej firmy/projektu.

#7. Informacje kontaktowe

Dołącz swoje dane kontaktowe, takie jak adres e-mail, numer telefonu i adres strony internetowej. Ułatw zainteresowanym stronom kontakt z Tobą w celu uzyskania dalszych zapytań lub współpracy.

Poniżej znajdziesz biznesowe i branżowe przypadki użycia szablonów jednostronicowych:

# 1. Propozycje biznesowe

Gdy przedstawiasz pomysł biznesowy, produkt lub usługę potencjalnemu inwestorowi, partnerowi lub klientowi, jednostronicowy szablon pomaga podsumować najważniejsze rzeczy. Na przykład propozycja biznesowa, w tym opis problemu, rozwiązanie, analiza rynku i przewidywane wyniki.

#2. Przegląd produktów lub usług

Zespoły marketingowe często używają jednostronicowych prezentacji, aby przedstawić zwięzłe podsumowanie usługi lub produktu, który muszą promować. Korzystając z tego dokumentu, zespoły marketingu i sprzedaży mogą szybko przekazać komunikat biznesowy, który przekona klientów do konwersji.

#3. Podsumowania projektów

Gdy przedstawiasz projekt zainteresowanym stronom, możesz użyć jednostronicowego szablonu, aby przedstawić cele projektu, harmonogram, rezultaty i oczekiwane rezultaty. Zapewnia przejrzysty obraz kluczowych szczegółów projektu i pomaga zainteresowanym stronom zrozumieć jego zakres i potencjalny wpływ.

#4. Kampanie marketingowe

Marketerzy często używają jednostronicowych szablonów do tworzenia przeglądów kampanii, przedstawiających cele kampanii, docelowych odbiorców, komunikaty, kanały i metryki. Umożliwia zespołom ds. sprzedaży i marketingu skoordynowanie wysiłków i przedstawienie strategii kampanii klientom, kierownictwu lub zespołom wielofunkcyjnym.

#5. Promocje wydarzeń

W przypadku konferencji, warsztatów lub seminariów jednostronicowy szablon może skutecznie przekazywać szczegóły wydarzenia, w tym datę, lokalizację, program, prelegentów i informacje dotyczące rejestracji. Pomaga wzbudzić zainteresowanie i zachęcić do udziału.

Większość wydarzeń rozrywkowych, takich jak produkcje teatralne, wystawy w galeriach sztuki, występy komediowe, koncerty rockowe itp., również wykorzystuje szablony jednostronicowe, aby przyciągnąć publiczność.

#6. Relacje Inwestorskie

Jednostronicowe szablony są również cenne w relacjach z inwestorami, ponieważ zapewniają migawkę wyników finansowych firmy, strategii rozwoju, przewagi konkurencyjnej i perspektyw na przyszłość. Służą jako zwięzły materiał referencyjny podczas prezentacji lub spotkań inwestorskich.

#7. Stanowiska o partnerstwie lub współpracy

Gdy szukasz partnerstwa lub współpracy z innymi firmami, jednostronicowy szablon może pokazać potencjalne korzyści, synergie i możliwości wzajemnego rozwoju. Zawiera zwięzły przegląd celów proponowanego partnerstwa i potencjalnej wartości.

#8. Zbiórka funduszy non-profit

Organizacje non-profit często używają jednostronicowych szablonów, aby przedstawić swoją misję, wpływ, programy i potrzeby finansowe potencjalnym darczyńcom lub organizacjom przyznającym granty. Pomaga przekazać historię i cele organizacji w przekonujący sposób. Jeśli jesteś organizacją non-profit i rozwijasz organizację pozarządową, możesz również sprawdzić te popularne programy księgowe dla organizacji non-profit ułatwiające prowadzenie księgowości.

Branża reklamy, marketingu, sprzedaży i publikacji internetowych czerpie wielowymiarowe korzyści z używania jednostronicowych szablonów prezentacji. Główne zalety to:

# 1. Natychmiastowe przesyłanie wiadomości biznesowych

One-pagery pomagają przekształcić złożone informacje w zwięzły i łatwy do zrozumienia format. Pozwalają zwięźle przedstawić kluczowe szczegóły i wiadomości, ułatwiając odbiorcom zrozumienie głównych punktów.

#2. Oszczędność czasu i wysiłku

Szablony zapewniają wstępnie zaprojektowaną strukturę, oszczędzając czas i wysiłek związany z tworzeniem układu od podstaw. Oferują gotowe ramy, które można dostosować za pomocą treści, eliminując potrzebę projektowania i formatowania całego dokumentu.

#3. Stała zawartość i zasoby marki

Szablony zapewniają spójny format jednostronicowych dokumentów, zapewniając profesjonalny i spójny wygląd różnych dokumentów. Spójność w projektowaniu i strukturze pomaga budować rozpoznawalność marki i profesjonalizm.

#4. Odwołania do ołowiu Wizualnie

Szablony jednostronicowe są często projektowane z atrakcyjnymi wizualnie elementami, takimi jak atrakcyjna typografia, kolory i grafika. Pomagają uatrakcyjnić treść i zwiększyć jej wpływ na czytelnika.

#5. Współpracuj efektywnie

Podczas pracy nad projektami z zespołami wewnętrznymi i zewnętrznymi korzystanie z jednostronicowych szablonów promuje usprawnioną współpracę. Wszyscy członkowie zespołu mogą pracować w ramach tego samego szablonu, co ułatwia integrację ich wkładu i utrzymanie jednolitego stylu wizualnego.

#6. Adaptowalne zabezpieczenia marketingowe

Możesz dostosować szablony onepager do różnych celów i branż. Niezależnie od tego, czy przedstawiasz pomysł na biznes, podsumowujesz projekt, czy prezentujesz produkt/usługę, szablony można dostosować do konkretnych potrzeb.

#7. Łatwo aktualizuj i poprawiaj

Jeśli musisz wprowadzić aktualizacje lub poprawki do swoich treści, skorzystanie z szablonu upraszcza ten proces. Możesz łatwo modyfikować tekst, zastępować obrazy lub dostosowywać sekcje bez rozpoczynania od zera.

Poniżej znajdziesz kilka ekscytujących szablonów i narzędzi jednostronicowych, z których często korzystają mistrzowie marketingu:

Miłość na jednej stronie

One Page Love ma kolekcję ponad 100 darmowych szablonów jednostronicowych do różnych celów. Szablony zawierają edytowalne kafelki, które można dostosować do wymagań firmy. Ten rynek zbiera szablony z różnych źródeł.

Dlatego, aby edytować każdy z tych szablonów, musisz zalogować się na swoje konto na jego oryginalnej platformie. Podczas gdy niektóre szablony można edytować bez znajomości kodowania, wiele z nich będzie wymagać specjalistycznej wiedzy w określonym języku programowania.

Płótno

Serwis Canva jest znany ze swojej gamy szablonów jednostronicowych, których firmy mogą używać do różnych celów. Najlepsze w tych szablonach jest to, że każdy element tych szablonów można edytować. Możesz więc wybrać dowolny szablon i wprowadzić tyle zmian, ile chcesz.

Możesz korzystać z istniejących funkcji edycji zdjęć, takich jak formatowanie tekstu, zmiana rozmiaru i koloru tekstu, dodawanie zdjęć i elementów, rysowanie oraz używanie komponentów marki Canva do dostosowywania szablonu.

Ładna strona

Nicepage udostępnia jedną z ogromnych bibliotek jednostronicowych szablonów klasy biznesowej dla każdej branży. Obecnie biblioteka szablonów zawiera ponad 10 000 jednostronicowych układów prezentacji, które można edytować offline w aplikacji Windows i Mac.

Główne branże, które obejmuje biblioteka Nicepage, to sztuka i projektowanie, biznes i prawo, technologia, moda i uroda, podróże i hotele, sport, jedzenie i restauracje i tak dalej. Jego szablony zawierają odpowiednią i współczesną grafikę, która z łatwością przyciąga wzrok odbiorców.

Biblioteka online Nicepage z pewnością może być Twoim miejscem docelowym dla szablonów jednostronicowych, ale nie możesz edytować pobranych treści bez aplikacji Nicepage.

Szablon.net

Template.net zapewnia bezpłatne, profesjonalne szablony jednostronicowe, które można edytować w ciągu kilku minut przed użyciem ich w dowolnym celu. Projekt szablonu można edytować, aby zsynchronizować go z kolorem i projektem Twojej marki.

Mają one również opcje zmiany tekstu, obrazów, symboli wizualnych i hiperłączy. Możesz także pobrać szablony w formacie Word, Text, PSD, Apple Pages i innych formatach plików.

Freepik

Freepik zapewnia dostęp do setek edytowalnych szablonów jednostronicowych. Wszystko, co musisz zrobić, to przejrzeć je i wybrać szablon, który odpowiada Twoim potrzebom. Możesz ustawić filtr, aby znaleźć szablony o różnych formatach, orientacjach, kolorach, typach licencji itp.

Po wybraniu szablonu możesz pobrać plik PSD i zaimportować go do programu Adobe Photoshop w celu edycji. Możesz też otworzyć szablon w edytorze Freepik i użyć wewnętrznych narzędzi do edycji szablonu.

Wesoło

Jeśli szukasz interaktywnego i animowanego jednostronicowego szablonu biznesowego, wybierz Genially. Tutaj otrzymasz piękny, darmowy szablon strony, który zrobi wrażenie na klientach i potencjalnych inwestorach.

Szablon zawiera różne klikalne punkty aktywne, w których można umieścić dane finansowe, filmy firmowe, szczegóły propozycji biznesowych, dane dotyczące finansowania start-upów i informacje o konkurentach. Będąc w 100% konfigurowalnym szablonem, pozwala użytkownikom spersonalizować go zgodnie z tożsamością marki.

Posiada również przyciski do strony firmowej oraz uchwyty społecznościowe. Możesz dodać zdjęcia najwyższego kierownictwa firmy wraz z linkami do ich profili społecznościowych. Oprócz prezentacji i udostępniania, można go pobrać w formatach PDF i MP4.

Przepływ sieciowy

Webflow to rynek, na którym możesz zdobyć responsywne szablony stronicowania dla swojej witryny. Szablony są tworzone głównie dla produktów SaaS. Jednak przejrzysty i prosty projekt może być stosowany w firmach należących do różnych branż.

Utworzone przy użyciu języka HTML5 szablony można łatwo dostosować za pomocą niekodujących narzędzi projektowych Webflow. Później użytkownicy mogą podłączyć tę jednostronicową witrynę do swojego CMS i uruchomić ją dla odbiorców.

xPłytki

Na xTiles otrzymujesz jeden szablon firmy na pager, aby zaprezentować swoją firmę i opowiedzieć historię swojego zespołu. Ten szablon może być używany podczas komunikacji z inwestorami i klientami lub podczas wdrażania nowych rekrutów.

Możesz dodać logo firmy i zdjęcie zespołu w tym szablonie, aby był godny zaufania. Dostępne jest w nim również miejsce do osadzania linków do filmów z YouTube. Możesz dodawać tekst do bloków tekstu, zmieniać ich kolory, kopiować, ukrywać i usuwać bloki. Pod domyślnymi kafelkami jest dużo pustej przestrzeni, w której możesz utworzyć więcej kafelków o wybranym rozmiarze.

Szablon xTiles umożliwia również dodawanie adresów URL oficjalnych stron internetowych i linków do firmowych kont w mediach społecznościowych. Aby udostępnić, możesz wysłać zaproszenia do dostępu, korzystając z adresów e-mail z różnymi uprawnieniami dostępu. Ponadto istnieje możliwość udostępnienia go w sieci za pomocą linku.

Podsumowanie

Zaprezentowanie usług biznesowych w atrakcyjny i efektywny sposób jest kluczem do sukcesu marketingowego i promocyjnego. Kiedy masz do czynienia z klientami w drodze lub odwiedzasz klienta w jego biurze, nie masz wystarczająco dużo czasu na przedstawienie swojej oferty. Tam musisz użyć wyżej wymienionych szablonów jednostronicowych, aby prezentować usługi i produkty.

Możesz dostosować prezentację, aby zawierała kluczowe informacje o produkcie, cenach, usługach posprzedażnych i informacje o gwarancji, aby przyciągnąć uwagę klienta.

Chcesz promować swoje usługi i produkty na rynku za pomocą drukowanych i cyfrowych ulotek? Znajdź tutaj najlepsze narzędzia do tworzenia ulotek do tworzenia profesjonalnych ulotek za pomocą kilku kliknięć.

x