12 najlepszych portfeli Polkadot do bezproblemowego zarządzania tokenami DOT

Chroń swoje DOT dzięki tym kryptoportfelom.

Oprócz ciekawej nazwy Polkadot ma kilka rzeczy, które czynią z niej doskonałą sieć blockchain ze świetlaną przyszłością.

Po pierwsze, może obsłużyć 1000 transakcji na sekundę (TPS), które można dalej skalować do milionów. Po drugie, umożliwia przesyłanie aktywów/danych między różnymi łańcuchami bloków w sieci Polkadot.

Ponadto jest łatwiejszy do rozpoczęcia dla programistów i jest bardzo energooszczędnym łańcuchem bloków. Wreszcie, masz kilku bardzo zdolnych ludzi zajmujących się podstawowymi sprawami, w tym współzałożyciela i CTO Ethereum, dr Gavina Wooda.

Ogólnie rzecz biorąc, entuzjaści kryptografii postrzegają Polkadot jako tego, który może wytrzymać próbę krypto-trudnych czasów.

Jednak jako konsument końcowy, po wybraniu łańcucha bloków najbardziej liczy się dla Ciebie portfel.

Jak wybrać najlepszy portfel?

Ponieważ istnieje wiele opcji do wyboru, może to być mylące dla początkujących.

Należy wziąć pod uwagę kilka kwestii:

✅ Powierniczy lub niepowierniczy: Tutaj musisz zdecydować, czy chcesz samodzielnie zarządzać kluczami prywatnymi, czy też pozwolić dostawcy portfela je zabezpieczyć. Portfele depozytowe przechowują klucze prywatne dla siebie, podczas gdy portfele nieposiadające ochrony (inaczej samoobsługowe, należące do użytkownika itp.) Ponoszą tę odpowiedzialność.

✅ Wielołańcuchowe czy nie: Portfele wielołańcuchowe są stworzone dla większości kryptowalut. W związku z tym możesz przegapić niektóre funkcje specyficzne dla Polkadot. Nie ma jednak dużego wyboru, jeśli masz zróżnicowane portfolio i nadal chcesz uczestniczyć w kilku protokołach tylko DOT.

✅ Dostępność platformy: Gdzie będziesz używać tego portfela kryptograficznego? Ponieważ kryptowaluty są bardzo niestabilne, możesz chcieć je uważnie obserwować na urządzeniu, z którego będziesz korzystać maksymalnie. Obecność na komputerach jest świetna, ale aplikacje mobilne są kluczowe dla wielu użytkowników.

Więc jeśli skończyłeś myśleć i jesteś gotowy do wypłynięcia do oceanu DOT, sprawdź te portfele kryptograficzne, aby zrobić to dobrze.

Zastrzeżenie: To nie jest porada inwestycyjna. Inwestowanie w kryptowaluty jest ryzykowne.

Nowy portfel

Nova to stworzony dla Polkadot (i Kusama) portfel bez nadzoru, który obsługuje 230 tokenów w chwili pisania tego tekstu.

Ten portfel jest pełen funkcji i umożliwia wykonywanie NFT, staking, DApps, Crowdloans itp. Za pomocą jednego interfejsu. Poza tym ułatwia przesyłanie tokenów dzięki obsłudze ponad 250 kanałów międzyłańcuchowych.

Przechodząc do stakingu, masz dostęp jednym kliknięciem i możesz wybierać pomiędzy rekomendowanymi walidatorami lub dokonywać własnych wyborów. Ponadto pulpit nawigacyjny dotyczący stakingu zawiera analizy i pozwala na lepsze zarządzanie, w tym anulowanie stakingu, zarządzanie niewypłaconymi nagrodami itp.

Na froncie bezpieczeństwa chroni użytkowników przed phishingiem dzięki wbudowanej ochronie przeglądarki DApp.

I chociaż z łatwością obsługuje wszystkie DApps Polkadot, możesz także użyć kilku dApps EVM za pośrednictwem Metamask.

BitKeep

BitKeep to wielołańcuchowy samoobsługowy portfel, który koncentruje się na handlu kryptowalutami. Obecnie zapewnia dostęp do ponad 250 000 tokenów i ma ponad 10 milionów użytkowników na pokładzie.

Podstawową funkcją BitKeep jest kupowanie, wysyłanie, odbieranie i wymiana tokenów DOT w ponad 90 sieciach głównych.

Mówiąc prościej, jest to najlepsze rozwiązanie dla kogoś, kto zainwestował w wiele kryptowalut, a funkcje związane z Polkadot są obecnie ograniczone.

Zaufaj portfelowi

Należący do Binance Trust Wallet to samoobsługowy, wszechstronny, wielołańcuchowy portfel, którego możesz używać do zarządzania swoim tokenem DOTs.

Największą zaletą Trust Wallet jest dziedzictwo Binance, które umożliwia łatwe wysyłanie, odbieranie, kupowanie i wymianę DOT na dziesiątki innych kryptowalut.

Możesz oczekiwać najwyższej klasy bezpieczeństwa i doskonałego interfejsu użytkownika. Mimo to brak dodatkowych funkcji specyficznych dla Polkadot pozostawia entuzjastom DOT niewiele miejsca na robienie czegokolwiek innego.

Bit2Me

Dzięki dostępowi do ponad 200 kryptowalut, Bit2Me oferuje rzadkie, spersonalizowane wsparcie dla swoich użytkowników 24/7 przez czat, telefon lub e-mail.

Najważniejszym elementem portfela Bit2Me, poza zwykłym kupnem/sprzedażą/odbiorem, są mikropłatności i natychmiastowe globalne rozliczenia.

Bit2Me obsługuje wiele kanałów dodawania/wypłacania środków, w tym kryptografię, przelew bankowy, karty i gotówkę. Ponadto można wpłacać/przyjmować płatności ze znajomymi i używać karty Bit2Me (do wypłat).

Każdy użytkownik Bit2Me może również posiadać wspólne konto IBAN z kodem SWIFT/BIC do płatności lokalnych i międzynarodowych.

Bit2Me poważnie traktuje bezpieczeństwo dzięki uwierzytelnianiu dwuskładnikowemu, natychmiastowym powiadomieniom, historii transakcji i nie tylko.

Jest dostępny do użytku w Internecie, iOS i Androidzie.

TyHodler

YouHodler pozwala zacząć od premii za depozyt w wysokości 10 USD i ma kilka innych rzeczy, takich jak Multi HODL, pożyczki kryptograficzne i podwójne wydobywanie aktywów, co czyni go interesującą propozycją.

Multi-HODL to miejsce, w którym saldo portfela YouHolder użytkownika jest wykorzystywane do rozpoczęcia łańcucha pożyczek zabezpieczonych kryptowalutami. Kwota pożyczki jest następnie wykorzystywana jako zabezpieczenie za każdym razem dla większej liczby pożyczek kryptograficznych. Ten krok powtarza się od dwóch do 100 razy w zależności od ustawień Multi-HODL. Wreszcie pomysł polega na sprzedaży kryptowalut z zyskiem.

Podobnie podwójne wydobywanie aktywów gwarantuje zwrot w jednej z wybranych przez Ciebie walut. Ponadto YouHodler pozwala dzierżawić tokeny DOTs jako zabezpieczenie pożyczek w walutach fiducjarnych i stablecoinach.

Co więcej, ten portfel zapewnia dostęp do bankowości web3 nowej generacji, ma wbudowaną giełdę i łączy przechowywanie w stanie zimnym i gorącym, zapewniając doskonałe bezpieczeństwo i elastyczność.

YouHodler jest dostępny jako portfel internetowy i ma natywne aplikacje na iOS i Androida.

Portfel atomowy

Atomic to kolejny dobrze znany portfel z wieloma monetami, którego możesz z łatwością używać do handlu i zarządzania DOT. Ma przyzwoity interfejs użytkownika i wbudowaną giełdę kryptowalut, aby zacząć.

Portfel Atomic obsługuje ponad 1000 monet kryptograficznych, ma opcje obstawiania dla ponad 20 monet (jeszcze nie Polkadot) oraz schematy zwrotu gotówki za ponad 100 monet kryptograficznych.

Najlepszą częścią Atomic Wallet jest konfiguracja bez rejestracji, w której nie musisz podawać żadnych danych osobowych. Ponadto jest to kolejny portfel bez nadzoru.

Kilka innych funkcji obejmuje kupowanie za pomocą karty, obecność na wielu platformach, wsparcie 24/7 itp.

Atomic Wallet ma aplikacje dla systemów Windows, MacOS, Linux, iOS i Android.

Exodus

Dodając do liczby wielołańcuchowych portfeli samoobsługowych, Exodus jest narzędziem kryptograficznym z podstawową funkcjonalnością dla posiadaczy DOT.

Będziesz mieć podstawowe operacje, takie jak kupowanie, sprzedawanie, odbieranie, zamiana i wysyłanie. Ponadto wbudowana giełda kryptowalut obsługuje te operacje handlowe.

Ponadto Exodus wspiera zarządzanie NFT i umożliwia dostęp do DApps. Możesz także połączyć Exodus z Trezorem, aby uzyskać najwyższe bezpieczeństwo podczas handlu kryptowalutami.

Oprócz Polkadot, Exodus otwiera dostęp do ponad 260 kryptowalut.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to dla kogoś, kto ma portfel z wieloma monetami i nie jest bardzo skoncentrowany na rzeczach związanych tylko z DOT.

Exodus ma aplikacje dla systemów Windows, MacOS, Linux, iOS, Android oraz rozszerzenia przeglądarki dla Chrome i Brave.

Polkaportfel

Jak sama nazwa wskazuje, Polkawallet to idealny wybór dla kogoś, kto jest głęboko w ekosystemie DOT.

Polkawallet gromadzi całą sieć Polkadot pod maską i pozwala z łatwością zarządzać każdym zasobem. Możesz grzebać w jego parałańcuchach, przesyłać za pomocą kodu QR, cieszyć się podpisem offline zapewniającym solidne bezpieczeństwo i sprawdzać dane w łańcuchu w czasie rzeczywistym.

Sekcja dotycząca obstawiania zawiera doskonałe informacje na temat wyboru wiarygodnych walidatorów. Poza tym pulpit nawigacyjny obstawiania umożliwia łatwe zarządzanie, w tym obstawianie/zwalnianie stawek, nominacje, wypłaty itp.

Nie tylko to, możesz przeglądać propozycje zarządzania, głosować, tworzyć propozycje, wybierać członków rady, brać udział w dyskusjach i robić wiele rzeczy specyficznych dla DOT z Polkawallet.

Portfel Guarda

Guarda to wielołańcuchowy portfel, który zapewnia solidne bezpieczeństwo dzięki prywatnym kluczom należącym do użytkownika. To brama do tysięcy aktywów kryptograficznych, w tym Polkadot.

Oprócz zwykłego kupowania, sprzedawania, odbierania i wymiany, Guarda oferuje pożyczki kryptograficzne, które umożliwiają DOT jako zabezpieczenie. I chociaż oferuje obstawianie kilku kryptowalut, Polkadot nie znajduje się na liście.

Guarda oferuje również przedpłaconą kartę Visa, którą użytkownik może sfinansować za pomocą kryptowalut i używać jak każdej zwykłej karty bankowej na całym świecie.

Ogólnie rzecz biorąc, Guarda to solidny wybór dla kogoś, kto ma wiele aktywów kryptograficznych, zwłaszcza jeśli nie przeszkadza ci ograniczona ekspozycja na ekosystem Polkadot.

Guarda obejmuje wszystkie główne platformy, w tym Internet, Windows, MacOS, Linux, Android i iOS.

Talizman

Dzięki ekspozycji na ponad 150 łańcuchów, Talisman jest jednym z najlepszych portfeli wielołańcuchowych na tej liście, ze znaczącymi funkcjami Polkadot do zabawy.

Jest to portfel bez nadzoru, obsługujący ponad 100 aktywów kryptograficznych. Możesz także zintegrować Talisman z portfelami sprzętowymi Ledger, aby uzyskać to, co najlepsze z obu światów.

Obiecuje „wszystko, co Polkadot” w jednym miejscu, w tym staking, pożyczki społecznościowe, NFT, DApps i wiele innych. W szczególności ma funkcję puli, w której możesz zacząć od zaledwie 1 KROPKI.

Ten niezależnie kontrolowany portfel jest dostępny dla wszystkich głównych przeglądarek, takich jak Chrome, Edge, Firefox, Safari itp.

Portfel Nieskończoności

Infinity Wallet to wielowalutowy, samoobsługowy portfel, który oferuje podstawowe operacje handlowe, w tym kupowanie, sprzedawanie, wymianę i wysyłanie Polkadot.

Najbardziej użyteczną funkcją Infinity Wallet jest prawdopodobnie monitorowanie portfela. Pozwala śledzić wyniki Polkadot lub całego portfela. Ponadto możesz ustawić niestandardowe alerty cenowe, aby otrzymywać odpowiednie powiadomienia.

Można również używać tego portfela do handlu NFT, używając DApps z Wallet Connect lub jego przeglądarką Web3 oraz do sprawdzania najlepszych ofert spośród wszystkich obsługiwanych zdecentralizowanych platform wymiany dla lukratywnych swapów.

Portfel Infinity jest dostępny na wielu platformach z natywnymi aplikacjami dla systemów Windows, Linux i MacOS, a obsługa systemów Android i iOS już wkrótce.

Paybis

Paybis to powierniczy portfel z wieloma monetami, którego możesz używać w dowolnym miejscu do kupowania, sprzedawania lub przechowywania tokenów Polkadot.

Głównym punktem sprzedaży Paybis jest uproszczony interfejs. W szczególności przejdziesz przez proces KYC, aby z niego skorzystać.

Wreszcie, jest to bardzo ograniczone w zakresie Polkadot, a ten portfel internetowy jest pozbawiony takich rzeczy, jak staking, pożyczki kryptograficzne itp.

Jaki jest twój ulubiony portfel DOT?

Straightaway, Talisman i YouHodler to najlepsze opcje dla użytkownika obeznanego z Polkadot, który chce mieć wielołańcuchowy portfel. Poza tym Nova i Polkawallet to świetne portfele dla inwestorów tylko w Polkadot.

Wszystkie inne opcje reprezentują portfele, które mają niewiele rzeczy DOT do zrobienia i koncentrują się głównie na sprzedaży, kupowaniu i wymianie.

Na koniec sugerowałbym przejrzenie kilku wskazówek dotyczących bezpiecznego inwestowania w kryptowaluty.

x