8 najlepszych HRMS SaaS dla startupów i przedsiębiorstw

HR to zawód ludzi. Lepiej powiedzieć, że to ludzie, pracownicy, napędzają firmy.

Dlatego kluczowe jest utrzymanie ich motywacji i mądre zarządzanie nimi. Dzięki przełomom technologicznym, takim jak oprogramowanie HRMS (Human Resources Management System) wykorzystujące sztuczną inteligencję i automatyzację, procesy HR stały się mniej wymagające.

Wraz z rozwojem firmy pojawiają się różne problemy, takie jak skalowanie, zarządzanie procesami i danymi, optymalizacja siły roboczej i nie tylko. Wraz ze wzrostem liczby pracowników zarządzanie zasobami ludzkimi również staje się skomplikowane, od kontroli, zatrudniania, szkoleń i zarządzania płacami po zgodność z przepisami. Poza tym Twoje poufne informacje pozostają rozproszone w wielu lokalizacjach i folderach.

W konsekwencji powoduje wypalenie HR przy jednoczesnym spadku ogólnej wydajności.

Ale w sytuacji, gdy konkurencja łeb w łeb, gdzie czas to pieniądz, nie możesz sobie pozwolić na nieefektywność, zwłaszcza na etapie wzrostu.

Tak więc, jeśli Twój proces HR nadal manewruje arkuszami kalkulacyjnymi i przechowywaniem dokumentów w szafce na dokumenty, czegoś Ci brakuje!

Jakie jest rozwiązanie?

Oprogramowanie do zarządzania zasobami ludzkimi lub HRMS!

Co to jest HRMS?

Mówiąc najprościej, HRMS to oprogramowanie, które wykorzystuje moc technologii do administrowania procesami HR. Ma na celu zwiększenie wydajności i produktywności Twojej firmy poprzez automatyzację zadań wykonywanych ręcznie i cyklicznie. Dzięki temu Twój zespół HR może dobrze zarządzać procesami i znaleźć więcej czasu do wykorzystania na inne ważne działania na rzecz rozwoju firmy.

Oprogramowanie obejmuje różne aspekty zarządzania zasobami ludzkimi, w tym:

 • Planowanie siły roboczej
 • Rekrutacja
 • Proces wdrażania do firmy nowego pracownika
 • Proces potwierdzenia pracy po okresie próbnym
 • Zarządzanie informacją pracowniczą
 • Zarządzanie transakcjami i polityką urlopową
 • Śledzenie obecności i czasu
 • Przetważanie wypłaty
 • Kalkulacja zmian wynagrodzenia
 • Proces rezygnacji
 • Zasady i przepisy dotyczące komunikacji i zarządzania
 • Zaangażowanie pracowników
 • Zgodność z przepisami
 • Raporty MIS
 • Trening i rozwój
 • Ocena wydajności
 • Planowanie sukcesji

Dlaczego firmy potrzebują HRMS?

Tryb pióra i papieru może pomóc w początkowych fazach, ale nie jest zdrowy dla Twojej firmy podczas rozwoju. Dla małych i średnich firm korzystanie z porządnego HRMS jest ważne, ponieważ może przyspieszyć proces wzrostu poprzez automatyzację skomplikowanych zadań, jednocześnie eliminując możliwe błędy, ponieważ nawet drobne błędy mogą mieć fatalne skutki dla Twojej produktywności.

HRMS w połączeniu z nowymi technologiami, takimi jak analiza danych i automatyzacja, przynosi korzyści nie tylko pracodawcom, ale także pracownikom i klientom, ponieważ właściwe informacje mogą dotrzeć do właściwego miejsca i we właściwym czasie.

A raport mówi, że globalny rynek oprogramowania HR ma wynieść aż 30 miliardów dolarów do 2030 roku. Prognozuje również 9,4% wzrostu w latach 2017-2025.

Sprawdźmy niektóre z jego zalet dla nowoczesnych firm.

Sprawne zarządzanie pracownikami

Twój zespół HR może monitorować frekwencję i godziny pracy pracowników, aby zapewnić maksymalną wydajność i wynagrodzenie za nadgodziny. Możesz także zarządzać szkoleniami, listą płac, wydajnością i lepszym zaangażowaniem pracowników, aby czuli się przywiązani do Twojej organizacji.

Monitorowanie KPI

HRMS może precyzyjnie zautomatyzować cały proces monitorowania Kluczowego Wskaźnika Wydajności (KPI), aby pokazać skuteczność pracowników w osiąganiu wyznaczonych celów. W tym celu może monitorować czas, przez jaki pracownik pozostaje w roli, nieobecności, czas potrzebny na osiągnięcie celów itp.

Promuje samoobsługę pracowniczą

Jedną z najlepszych funkcji HRMS jest samoobsługa pracowników, w której mogą uzyskać dostęp do swoich profili i portalu. Zawiera szczegółowe informacje o regulaminie firmy, polityce urlopowej, liście płac, procesie rezygnacji itp., dzięki czemu nie muszą zadawać wszystkich pytań działowi HR. W ten sposób oszczędza czas dla obu stron.

Aby ubiegać się o urlopy, pracownicy nie muszą już pisać aplikacji. Mogą go zastosować za pośrednictwem samego systemu, a także sprawdzić saldo pozostałych urlopów, listę urlopów, nadchodzące wydarzenia i inne funkcje.

Eliminuje błędy ludzkie

Automatyzacja eliminuje błędy ludzkie, które mogą kosztować firmy pod względem zgodności z przepisami, kosztów i czasu. Zmniejsza możliwość pomyłek i duplikatów wpisów, aby zapewnić bezbłędną realizację zadań.

Bezpieczeństwo danych i prywatność

Zapewnia zgodność

Przestrzeganie przepisów federalnych i stanowych ma kluczowe znaczenie dla dobrego samopoczucia Twojej firmy. Jeśli nie zostanie dobrze potraktowany, może stanowić poważne zagrożenie dla Twojej firmy pod względem reputacji i kar. HRMS regularnie aktualizuje wszystkie zmiany ustawowe, aby zapewnić zgodność.

Dlaczego oprogramowanie HRMS oparte na chmurze lub SaaS?

Zamiast korzystać z tradycyjnego oprogramowania lokalnego, w którym musisz je kupić w całości, możesz skorzystać z oprogramowania jako usługi (SaaS) hostowanego w chmurze. Jest oparty na subskrypcji, co oznacza, że ​​nie musisz płacić za całe oprogramowanie. Usługodawca upoważnia Cię do korzystania z niego przez jakiś czas, w zależności od planu.

Zadzwonić dzwonkiem?

Tak, jak Netflix!

W przeciwieństwie do oprogramowania lokalnego model SaaS nie wymaga instalacji ani konfiguracji. Wszystko jest gotowe wcześniej i możesz zacząć z niego korzystać za godzinę lub dwie. Dzięki temu możesz zaoszczędzić koszty i czas, a także nie martwić się o konserwację.

Znajdujące się w środowisku chmurowym oprogramowanie SaaS zapewnia lepszą skalowalność, ponieważ możesz wybrać oprogramowanie w oparciu o możliwości organizacyjne.

Jeśli więc chcesz włączyć HRMS w swojej organizacji, rozważ zastosowanie oprogramowania SaaS. Aby Ci w tym pomóc, oto niektóre z najlepszych programów dostępnych do zbadania.

Świeża drużyna

Połącz się o krok bliżej z pracownikami za pomocą Świeża drużyna inteligentnie zarządzać wszystkimi procesami HR i podejmować trafne decyzje. Dzięki systemowi śledzenia aplikacji możesz pozyskiwać kandydatów, planować rozmowy kwalifikacyjne i zatrudniać odpowiednich kandydatów. Pozyskuj je z portali pracy, stron poświęconych karierze, rekomendacji pracowników, dostawców, serwisów społecznościowych i nie tylko.

Twórz karty wyników rozmów kwalifikacyjnych, dodawaj zespoły rekrutacyjne, etapy przepływu pracy i niestandardowe formularze aplikacyjne dla każdej pracy. Możesz również przechowywać wszystkie informacje o kandydatach, w tym e-maile, CV, wyniki, historię interakcji, opinie itp. w jednym miejscu dzięki Candidate 360. Planując rozmowy kwalifikacyjne, możesz zapraszać członków panelu i wystawiać opinie. Oprogramowanie pozwala również zarządzać ofertami pracy i konfigurować ich pola, rejestrować decyzje i przygotowywać listy ofertowe.

Dzięki Freshteam możesz przeprowadzić płynny onboarding, inicjując wcześniej proces w celu ukończenia dokumentacji i wypełnienia formularzy. Oszczędza pierwszy dzień dołączających, aby mogli zrozumieć swoich rówieśników i organizację. Po podpisaniu dokumentu możesz przesłać je do swojego profilu, utworzyć dla nich zadania, śledzić ich działania i wysyłać przypomnienia, aby ukończyć proces onboardingu.

Przeciągnij i upuść pola formularzy, aby tworzyć informacje o pracownikach i utrzymuj schematy organizacyjne, aby pokazać wszystkie jednostki w strukturze korporacyjnej wraz z ich nazwami, działami i stanowiskami. Twórz i ćwicz zasady dotyczące czasu wolnego na rok kalendarzowy i łatwo przypisuj je do określonych zespołów, lokalizacji, zmian lub działów w całej organizacji. Możesz także śledzić urlopy, generować raporty dotyczące czasu wolnego, wykrywać nieobecności i trendy urlopowe.

Dzięki aplikacji mobilnej dostępnej na iOS i Androida możesz prowadzić bezproblemową rekrutację, wysyłając e-maile, przesyłając opinie i podejmując decyzje. Złóż wniosek o urlop lub zatwierdź/odrzuć prośbę innej osoby jednym dotknięciem i uzyskaj dostęp do danych pracowników z dowolnego miejsca.

Biznesowe HR

Aby zautomatyzować i zoptymalizować dział Human Resources oraz osiągnąć kolejny poziom w zarządzaniu personelem i talentami, jednym z najlepszych rozwiązań jest Bizneo HR Oprogramowanie do zarządzania zasobami ludzkimi. Pakiet składający się z ponad 10 narzędzi technologicznych, które obejmują i dostarczają rozwiązania usprawniające wszystkie etapy, przez które przechodzi pracownik w firmie.

Po pierwsze, jego najpotężniejsze narzędzia. Zaczynają od innowacji i doskonalenia rekrutacji i selekcji kandydatów, oceny i szkolenia pracowników, aby zmierzyć ich umiejętności i rozwijać ich wydajność w celu osiągnięcia maksymalnego potencjału.

Istnieje kilka funkcji, które ułatwiają codzienną pracę:

 • Zarządzanie czasem i urlopami oraz zarządzanie zmianą.
 • Procesy onboardingu i offboardingu wspomagające integrację nowych pracowników
 • Ankiety mierzące satysfakcję, zaangażowanie, klimat pracy itp.
 • Przepływy pracy, które automatyzują rutynowe zadania, powiadomienia i komunikację (koniec umowy, data spotkania w celu przeglądu wynagrodzeń, powiadomienia, że ​​pracownik nie przyszedł do pracy…).

Nie wspominając o możliwości integracji z innymi narzędziami (integracja z listą płac, kontrolą dostępu, obecnością, ERP). Krótko mówiąc, najlepsza technologia, która zapewni plus Twojemu zarządzaniu zasobami ludzkimi i maksymalnie zadba o największą wartość firmy: pracowników.

Szałwia HRMS

Pokonaj wszystkie wyzwania HR i podejmuj mądre decyzje dzięki Szałwia HRMS w celu zwiększenia efektywności Twojej organizacji. Zapewnia dynamiczne rozwiązanie do zarządzania całym cyklem życia pracowników od zatrudnienia do emerytury. Oprogramowanie jest skalowalne, aby wspierać Cię w Twoich rosnących potrzebach.

Zatrudniaj utalentowanych ludzi, zatrzymaj najlepszych i łatwo identyfikuj pracowników wewnętrznych na stanowiska kierownicze. Pomaga również zminimalizować rotację pracowników poprzez zwiększenie zaangażowania. Usprawnij zarządzanie czasem każdego pracownika i pokryj urlopy i frekwencje oprócz zarządzania listą płac, ocenami wyników, świadczeniami, samoobsługą i tak dalej.

Wyeliminuj kosztowne błędy w rejestracjach i wprowadzaniu danych, unikając jednocześnie uciążliwej pracy papierkowej związanej z korzyściami. Analiza ryzyka pozwala ocenić pracowników na podstawie ich informacji, statystyk, umiejętności, wyników, ubezpieczeń, danych demograficznych i nie tylko.

Zapewnia kompleksowe zajęcia prowadzone przez instruktorów i naukę na żądanie, aby korzystać z oprogramowania w najlepszy możliwy sposób za pośrednictwem Uniwersytetu Sage. Baza wiedzy Sage, Sage City i Sage Resources są po to, aby rozszerzać swoje wsparcie 24/7 i pomagać w rozwiązywaniu zapytań oraz oferować najnowsze aktualizacje oprogramowania, gdy tylko zostanie ono wydane.

Werwa

Zwróć przysługę swojemu ciężko pracującemu zespołowi, wspierając go kompleksowym HRMS, Werwa. Wszystkie procesy od zatrudniania, wdrażania i płatności po wydajność i promocję; wszystko jest bezbłędne przy użyciu oprogramowania.

Twórz profesjonalne listy ofertowe, wprowadzaj nowych pracowników, unikając papierkowej roboty, i pozwól im wypełnić swój profil. Wszystkie dokumenty można przechowywać cyfrowo w oprogramowaniu, aby zachować porządek. Dni bolesnych i ryzykownych procesów płacowych minęły; łatwo korzystać z uproszczonej listy płac oprogramowania i rozliczać podatki.

Automatycznie synchronizuje wszystkie dane związane ze śledzeniem czasu, planami świadczeń, nowymi pracownikami i nie tylko. Dbaj o to, aby Twoi pracownicy byli szczęśliwi, zdrowi i ubezpieczeni, korzystając z tego samego oprogramowania, które może zasilać Twoje plany na liście płac. Daj swojemu zespołowi zasoby i narzędzia z Gusto, aby zabezpieczyć swoją przyszłość finansową dzięki Gusto Cashout, zasiłkom dla osób dojeżdżających do pracy, odszkodowaniu dla pracowników oraz emeryturze 401(k) i oszczędnościom na studiach w wysokości 529.

Ponadto oferuje inne narzędzia, takie jak ulga finansowa dla małych firm, kalkulator wskaźnika spalania, kalkulator podatkowy dla pracodawcy, narzędzie do porównywania wynagrodzeń i lista kontrolna nowych pracowników. Oprogramowanie jest zgodne z HIPAA, ACA i ERISA. Może zarządzać wymaganiami COBRA i wysyłać e-maile do pracowników, aby wypełnić dokumenty po opuszczeniu organizacji.

Cezanne HR

Nie ma znaczenia, czy Twoja organizacja jest mała, średnia czy duża, Cezanne HR ma twoje plecy, aby usprawnić każdy aspekt twoich wysiłków HR. Ten nowoczesny pakiet HR oparty na chmurze umożliwia efektywne zarządzanie pracownikami i ich wspieranie, wykorzystując zaawansowane technologie, narzędzia do automatyzacji i imponujące funkcje.

Pomagając firmom w ponad 100 krajach, Cezanne HR oferuje tłumaczenia w 10 różnych językach bez dodatkowych opłat. Obsługuje również rejestrowanie danych finansowych w lokalnej walucie i ułatwia pracę wielu biurom na całym świecie dzięki własnym przepływom zatwierdzania, centrom kosztów, portalom HR i uprawnieniom administratora. System oferuje optymalną elastyczność wykonywania różnych zadań, od dodawania pracowników po usuwanie i wszystko pomiędzy.

Oferuje całodobowy portal online pełen artykułów eksperckich, poradników, porad dotyczących konfiguracji, szkoleń, konsultacji, inteligentnych powiadomień, wbudowanych raportów, konfigurowalnych formularzy, wydajnego zarządzania przepływem pracy i usług wdrożeniowych. Dobrze komunikuj się ze swoimi pracownikami, korzystając z aplikacji mobilnej wraz z narzędziami online, aby zwiększyć współpracę i skuteczną komunikację.

Nie trać czasu na konserwację, ponieważ Cezanne zajmuje się tym poza okresowymi aktualizacjami. Wszystkie Twoje dane są bezpieczne dzięki zaawansowanemu bezpieczeństwu i ochronie danych poprzez szyfrowanie, hasła i zgodność z RODO. Poza tym jego otwarta architektura pomaga zwiększyć produktywność i z łatwością umożliwia łączność z aplikacjami innych firm.

Ludzie HR

Masz dość marnowania czasu na monotonne zadania?

Posługiwać się Ludzie HR zautomatyzować te procesy i skupić się na obszarach wymagających większej uwagi. Teraz zapomnij o śledzeniu zachorowań, aktualizowaniu danych pracowników, zatwierdzaniu urlopów, kompilowaniu informacji o rotacji i tak dalej. Korzystając z systemu śledzenia kandydatów, możesz zatrudniać i utrzymywać talenty dopasowane do kultury Twojej organizacji. Udostępniaj oferty pracy w różnych portalach pracy, a także identyfikuj i łącz się z osobami, które mogą pomóc w rozwoju Twojej firmy.

Prezentuj liderom biznesu informacje HR wraz z kompleksowymi raportami graficznymi oraz szukaj rekomendacji i planów działania. Ucz się od innych specjalistów HR za pośrednictwem HRMS i usprawnij podejmowanie decyzji. Możesz także porównać swoje spostrzeżenia HR z innymi firmami w Twojej branży, aby określić obszary, które wymagają poprawy.

Lepiej łącz się ze swoimi pracownikami i pomóż im zoptymalizować ich potencjał dzięki dynamicznemu systemowi zarządzania wydajnością. Znajdź swoich najlepszych wykonawców i tych, którzy potrzebują pomocy, aby poprawić ich wydajność. People HR umożliwia płynną migrację danych do nowego systemu i zapewnia specjalistyczne szkolenie, aby w pełni wykorzystać oprogramowanie.

Nawet bez dobrej wiedzy technicznej możesz korzystać z tego oprogramowania ze względu na jego prostotę i przyjazność dla użytkownika.

Zenefity

Zarządzanie procesami HR nie jest już problemem, jeśli masz Zenefity które przynoszą korzyści Twojej firmie na wiele sposobów. Wystarczy jedno kliknięcie, aby wysłać listy ofertowe ze wszystkimi niezbędnymi szczegółami wraz z linkiem do akceptacji oferty online. W tym celu zapewnia znakomite szablony listów ofertowych lub opcję przesłania osobnego.

Jej partner Checkr przeprowadza kompleksowe i szybkie kontrole w tle z poziomu oprogramowania. Pozwala nowym dołączającym na samodzielne wejście na pokład za pomocą aplikacji mobilnej lub strony internetowej Zenefits i oszczędza kłopotów pierwszego dnia. Oprogramowanie tworzy cyfrowo dokumenty podatkowe dla stolarzy na podstawie dostępnych informacji.

Zachęca do rezygnacji z papieru, oferując funkcję podpisu cyfrowego. Dzięki płynnej integracji ze Slack, Salesforce, Google Workspace itp. nowi pracownicy mogą automatycznie logować się na swoje konta. Oferuje dynamiczne schematy organizacyjne i katalog pracowników z niezbędnymi szczegółami w celu usprawnienia komunikacji międzyfunkcyjnej.

Zautomatyzuj zdarzenia pracownicze, takie jak awanse, przeniesienia zespołów/działów, zwolnienia, rezygnacje i inne. Oprogramowanie proaktywnie synchronizuje dane i wszelkie zmiany dokonywane w czasie rzeczywistym, dzięki czemu może być widoczne wszędzie. Wspiera nie tylko Twoich pracowników, ale także innych pracowników, w tym freelancerów, niezależnych wykonawców i konsultantów. Zachowaj zgodność z przepisami rządowymi dzięki automatyzacji zadań.

Twórz i zarządzaj swoją polityką PTO, składaj wnioski urlopowe, ustawiaj daty przestojów i korzystaj z automatycznego kalkulatora salda PTO, aby zaoszczędzić czas. Wspiera analizę biznesową poprzez raportowanie podsumowań wynagrodzeń, działań kadrowych, statystyk dotyczących równych szans, wskaźników rotacji i przyznanych opcji na akcje.

BambusHR

Twoi pracownicy są aktywami Twojej firmy i mają największe znaczenie. Zarządzaj nimi ostrożnie, używając BambusHR, czyli kompleksowe oprogramowanie do zbierania, organizowania i analizowania danych pracowników. Usprawnij cały proces rekrutacji i onboardingu, mądrze zarządzaj wynagrodzeniami i rozwijaj zrównoważoną kulturę firmy.

BambooHR umożliwia przechowywanie wszystkich informacji w jednej, bezpiecznej bazie danych, obsługiwanej przez dynamiczne narzędzia do edycji i raportowania, które przyspieszają przepływy pracy. Kontroluje go za pomocą witryny internetowej lub aplikacji mobilnej, do której masz dostęp w dowolnym miejscu i czasie.

Spersonalizuj swoje formalności i dokumenty, aby ułatwić proces onboardingu, aby pierwszy dzień był mniej stresujący. Posiada e-podpisy, dzięki czemu możesz zarządzać zapisami cyfrowo i zapobiegać gromadzeniu się papieru na biurku. Czas śledzenia, WOM, świadczenia, bieżąca lista płac itp. są zachwycające dzięki BambooHR.

Pozwala uzyskać głębszy wgląd w zarządzanie wydajnością, satysfakcję pracowników i inne ważne statystyki, aby ukształtować kolejny plan działania. Obecnie ma ponad 1,56 miliona aktywnych użytkowników na całym świecie, a także oferuje siedem dni bezpłatnego okresu próbnego, aby uzyskać praktyczne doświadczenie z oprogramowaniem.

Wniosek

Procesy HR to jeden z najbardziej krytycznych aspektów współczesnego biznesu, czy to rekrutacja, płace, wydajność czy awans. Wymaga dużej dokładności, a nawet drobny błąd może okazać się kosztowny. Ale nie martw się więcej; Włącz w swojej organizacji HRMS oparty na chmurze, aby zautomatyzować wszystkie zadania bez błędów.

x