8 najlepszych platform Business Intelligence (BI) i analityki w 2022 r.

Business Intelligence odnosi się do taktyk i technologii wykorzystywanych przez firmy do analizy danych informacji biznesowych.

Wywiad biznesowy system daje Ci historyczną, bieżącą i predykcyjną perspektywę działań Twojej firmy. Niektóre główne funkcje technologii Business Intelligence to

  • Raportowanie
  • Analityka danych
  • kompleksowe przetwarzanie zdarzeń
  • Rozwój pulpitu nawigacyjnego
  • zarządzanie wydajnością firmy
  • Przetwarzanie analityczne online

Ponieważ firmy na przestrzeni czasu zgromadziły ogromne ilości danych, analiza biznesowa stała się w ostatnich latach coraz bardziej istotna. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat Firmy zautomatyzowały swoje działania. Zbierali dane i gromadzili je po drodze, ale nie odkryli jeszcze, jak z nich korzystać w sensowny sposób.

Systemy Business Intelligence to sposób na zebranie tych danych i zagregowanie ich w celu uzyskania raportów na różne sposoby, które umożliwiają firmom lepszy wgląd i zrozumienie operacji, a także zapewniają większe znaczenie tych danych.

KLUCZOWE NA WYNOS

  • Infrastruktura techniczna, która zbiera, zapisuje i analizuje dane firmy, nazywana jest BI.
  • BI analizuje dane i generuje raporty oraz dane, które pomagają menedżerom w podejmowaniu lepszych decyzji.
  • Samoobsługowe BI to rodzaj analityki, który umożliwia osobom bez wiedzy technicznej dostęp do danych i ich analizę.
  • Oprogramowanie do wizualizacji danych i przetwarzanie analityczne online to przykłady narzędzi Business Intelligence.

A oto lista 10 najlepszych systemów Business Intelligence do raportowania i analiz.

Microsoft Power BI

Wskaźnik adopcji Microst Power BI, a także fakt, że tak skutecznie współpracuje z produktami firmy Microsoft, a tak wiele organizacji korzysta z produktów firmy Microsoft, to główne powody, dla których power bi zajmuje pierwsze miejsce na naszej liście. Tak więc same te dwa czynniki wystarczą, aby umieścić go na szczycie listy, ale jest też kilka innych zalet, które należy wziąć pod uwagę.

W porównaniu z niektórymi innymi narzędziami BI jest również bardziej opłacalny niż wielu dostawców na rynku. Sam produkt jest bardzo łatwy w użyciu, podobnie jak wiele produktów firmy Microsoft, a ponadto ma znajomy wygląd i działanie . Oprócz integracji z produktami firmy Microsoft może również integrować się z setkami różnych źródeł danych, w tym ze źródłami danych innych firm, co jest kolejnym plusem.

Analiza SAS

W porównaniu z niektórymi innymi narzędziami BI w naszym rankingu, Analiza SAS jest produktem stosunkowo łatwym w obsłudze i intuicyjnym, i to nie tylko pod względem tworzenia wizualnych reprezentacji i raportów . Bezpieczeństwo danych jest również dość mocne w produkcie, więc jeśli próbujesz naprawdę zablokować dane i upewnić się, że zarządzasz i kontrolujesz sposób rozpowszechniania danych oraz kto może zobaczyć co, sas jest w tym naprawdę skuteczny. Do wyboru jest również wiele przetestowanych algorytmów.

Na przykład w produkt są wbudowane algorytmy, które mogą pomóc we wdrożeniu tego rodzaju analiz. To niektóre z mocnych stron produktów, ale porozmawiajmy o niektórych jego wadach, takich jak fakt, że jest to jedno z najdroższych rozwiązań na rynku. W rezultacie sas zwykle kosztuje więcej niż niektóre inne systemy na rynku. Jeśli chcesz wziąć jakościowy tekst i przekształcić go w wizualizację, raport lub analizę, sas nie jest dla Ciebie najlepszym narzędziem.

Żywy obraz

Żywy obraz jest używany przez tysiące organizacji na całym świecie, a częściowo dlatego, że tableau zajmuje tak wysoką pozycję na naszej liście, jest częściowo dlatego, że wizualizacja jest tak silna . Jest tak wiele różnych rzeczy, które można zrobić z wizualizacją danych, co jest ważne dla wielu organizacji . Ten produkt jest szeroko stosowany jako narzędzie analizy biznesowej. Umożliwia korzystanie z wielu źródeł danych, więc jeśli chcesz połączyć wiele systemów lub wiele systemów dla wielu źródeł danych, tableau może być przydatnym narzędziem.
Aspekt mobilny Tableau jest również dość silny, więc jeśli próbujesz przeglądać lub wykorzystywać urządzenia mobilne, aby uzyskać dostęp do tych raportów i wizualizacji, tableau jest w tym bardzo dobry, a ponadto istnieje bardzo duża społeczność i ekosystem, który obsługuje to narzędzie .

Jest też kilka słabości. Po pierwsze, struktura kosztów jest stosunkowo wysoka; będzie kosztować więcej niż niektóre inne systemy na rynku. Po drugie, koszt jest stosunkowo nieelastyczny; pod względem tego, jakie rodzaje licencji możemy negocjować dla naszych klientów, stwierdziliśmy, że tableau jest w rzeczywistości trudniejsze do negocjacji i bardziej niechętnie zapewniamy zniżki.

Sense

Kolejnym produktem ze znaczącą społecznością i wieloma większymi organizacjami jest Sense. Niektóre z mocnych stron produktu obejmują fakt, że jest on wysoce konfigurowalny, dzięki czemu można go dostosować do potrzeb biznesowych; to także prawdziwie innowacyjny produkt w przestrzeni BI; i ma dobry, solidny styl architektoniczny, więc jeśli chcesz połączyć z innymi rozwiązaniami i powiązać różne źródła danych na różnych platformach, sisense jest świetną opcją.

Z drugiej strony jest też kilka . Po pierwsze, istnieje ogromna krzywa uczenia się, która jest typowa dla bardziej solidnych i złożonych narzędzi, ale jest to cena, którą musisz zapłacić za posiadanie takiego poziomu niezawodności i złożoności. Ponadto produkt musi działać na serwerze Windows, aby mógł go obsługiwać. Tak więc, w zależności od stanu Twojej firmy lub architektury zaplecza, może to stanowić problem, ale nie musi.

Kreatorzy informacji

W porównaniu do innych narzędzi bi, Budowniczowie informacji jest jednym z łatwiejszych w użyciu na rynku. Jest niezwykle elastyczny i prosty w użyciu. Raportowanie jest również bardzo regulowane, więc jeśli potrzebujesz więcej niż podstawowych ustawień, możesz dostosować i wprowadzić bardziej szczegółowe zmiany w narzędziach bi, aby spełnić swoje wymagania.
Jest również łatwy do zintegrowania z innymi aplikacjami poprzez web focus, więc to tylko niektóre z zalet produktu.

Istnieje kilka wad w zakresie luk. Po pierwsze, kolejne edycje programu ograniczają niektóre z dostępnych możliwości i funkcji kodowania. Po drugie, eksportowanie plików w wielu formatach jest trudne; ma również stary interfejs użytkownika, który nie jest tak prosty, jak niektóre inne systemy na rynku; i wreszcie, obsługa klienta nie jest tak solidna, jak niektórzy inni dostawcy BI na rynku.

Oracle EPM

Oracle Enterprise Performance Management .

Oracle zawsze był potężny w analityce biznesowej, od momentu przejęcia Hyperion, wspólny system używany do analizy biznesowej, i od tego czasu pozostają silni w przestrzeni kosmicznej. Teraz, dzięki zarządzaniu wydajnością przedsiębiorstwa, są one tak samo silne jak zawsze, a jest to produkt często używany przez większe przedsiębiorstwa.

Konfiguracja i konfiguracja nie jest trudna. Przestojów jest stosunkowo niewiele w porównaniu z innymi systemami dostępnymi na rynku. Jest to kompletne rozwiązanie do analizy biznesowej, dzięki czemu doskonale łączy się i integruje z podstawowym rozwiązaniem Oracle Cloud ERP lub innymi produktami Oracle, takimi jak CRM i zarządzanie łańcuchem dostaw. Wiąże się to również bardzo dobrze i łączy się z produktami firm innych niż Oracle, ale ogólnie rozwiązanie Oracle Cloud ERP jest najlepsze.

Oprogramowanie Tibco

Nawet jeśli o tym nie słyszałeś, Tibco jest szeroko stosowanym narzędziem sieciowym. Niektóre z funkcji produktu obejmują fakt, że jest on niezwykle konfigurowalny, łatwy w użyciu i ma mnóstwo opcji. Mapowanie danych jest również proste . Tibco przoduje w łączeniu danych z wielu źródeł i ma w tej dziedzinie świetne osiągnięcia. W porównaniu do innych usług i towarów sprzedawca Tibco zapewnia również doskonałą obsługę klienta.

Istnieje kilka zagrożeń, które należy wziąć pod uwagę. Po pierwsze, oferta chmury jest stosunkowo niedojrzała, zwłaszcza w porównaniu z innymi lokalnymi i bardziej rozwiniętymi typami systemów dostępnych w przestrzeni biznesowej, więc należy to wziąć pod uwagę. Istnieje również problem z synchronizacją i stosunkowo powolną łącznością z wielu źródeł danych, więc jeśli okaże się, że dla organizacji ważne jest, aby mieć łączność w czasie rzeczywistym z wielu źródeł danych, należy to rozważyć.

IBM Cognos

Innym popularnym produktem Business Intelligence na rynku jest Znajomość IBM. Niektóre z możliwości produktu obejmują możliwość łączenia wielu wyszukiwań w jeden raport oraz opcję budowania skrótów. Dostępne są konfigurowalne pulpity nawigacyjne, więc jeśli szukasz unikalnych reprezentacji wizualnych lub pulpitów nawigacyjnych dla określonych typów danych, może to być bardzo przydatne. Dodatkowo formaty raportowania i raportowania mogą być przeglądane i prezentowane na różne sposoby i ma osobną testową piaskownicę.

Jest ich kilka, jeśli chodzi o ryzyko związane z wadami lub wadami produktu. Przede wszystkim, jeśli szukasz auto modelowania, takiego jak zestawy danych i raporty, jest to słabość produktu, którą inne produkty mogą zapewnić lepiej. Po drugie, dostosowywanie jest stosunkowo trudne i kosztowne, więc jego konserwacja będzie nieco bardziej skomplikowana i może powodować pewne komplikacje oraz problemy z kosztami .

Obiekty biznesowe SAP

Obiekty biznesowe to usługa lub produkt, który został zakupiony kilkadziesiąt lat temu. Dostęp do tego mogą mieć zarówno klienci SAP, jak i klienci bez SAP. Chociaż obiekty biznesowe nie są jedynym dostępnym produktem do analizy biznesowej, są one często sprzedawane w połączeniu z s/4hana. Obecnie jednym z powodów, dla których obiekty biznesowe zajmują dziewiąte miejsce na naszej liście, jest to, że udostępniają one szeroki zestaw zasobów analizy biznesowej . więc istnieje wiele różnych rodzajów eksploracji danych i analiz predykcyjnych, analityki biznesowej, które można z nimi wykonać. Posiada również bardzo wydajny interfejs użytkownika i łatwo jest przesyłać informacje za pomocą pakietu Microsoft Office.

Ma dużą liczbę współpracujących ze sobą źródeł danych, dzięki czemu może włączać i integrować dane z wielu różnych źródeł. Zwłaszcza jeśli masz przestarzałe systemy lub inne systemy spoza podstawowych technologii przedsiębiorstwa. Wreszcie, ma dość dużą elastyczność w porównaniu z innymi systemami na rynku. więc to dobry wybór.

Mikrostartegia

Mikrostrategia, solidne narzędzie Business Intelligence, z którego korzysta wiele firm, zajmuje ostatnie miejsce z kilku powodów. Przede wszystkim zapewnia bardzo mocne pulpity nawigacyjne, ułatwiając zapewnienie funkcji pulpitu nawigacyjnego przeglądu, którego możesz szukać. Możesz też integrować dane w całym przedsiębiorstwie, zwłaszcza jeśli prowadzisz działalność międzynarodową z różnymi jednostkami biznesowymi i lokalizacjami, co umożliwia mieć widoczność w sposób scentralizowany. Zapewnia również analizę danych w czasie rzeczywistym, umożliwiając analizę danych w miarę ich gromadzenia.

W porównaniu z innymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku, koszt licencji jest stosunkowo wysoki. będzie to więc najdroższy i jeden z najdroższych planów. Istnieją niezgodności między wersjami, co utrudnia naukę i wdrażanie w całej organizacji. Jeśli używasz różnych wersji w różnych częściach firmy lub aktualizujesz do nowszej wersji. Wreszcie wsparcie programistyczne dostawcy nie jest tak silne, jak w przypadku niektórych innych systemów dostępnych na rynku.

Ostatnia uwaga ✍

Aby uzyskać więcej narzędzi do wizualizacji danych, odwiedź witrynę. Dostępnych jest wiele materiałów, które mogą edukować i wzmacniać klientów w zakresie analizy biznesowej. Istnieje wiele różnych rodzajów narzędzi BI do zbadania i zabawy. Opcje będą rosły i rozszerzały się wraz ze wzrostem wiedzy społeczności użytkowników. BI to elastyczne i efektywne narzędzie, które można zastosować praktycznie w każdej branży. Wysiłki firm w zakresie wymiany danych i współpracy będą rosły w miarę, jak starają się one bardziej opierać się na danych. Wizualizacja danych stanie się jeszcze ważniejsza w miarę współpracy zespołów i działów. Ten artykuł jest jedynie wstępem do wyboru najlepszego oprogramowania i narzędzia Business Intelligence.

x