8 najlepszych programów VDI zwiększających możliwości pracowników zdalnych

Szukasz najlepszego oprogramowania VDI, które umożliwi zdalnym pracownikom dostęp do bezpiecznego systemu operacyjnego Windows na Twoich serwerach? Wypróbuj te narzędzia już teraz!

Możesz zaoszczędzić więcej, rejestrując się w zarządzanej infrastrukturze IT, zamiast konfigurować własne systemy. Tutaj wkracza VDI! Oprogramowanie VDI umożliwia hostowanie wielu systemów operacyjnych Windows w centrum danych lub serwerze, umożliwiając zdalnym pracownikom dostęp do aplikacji biznesowych z obsługiwanych i zatwierdzonych urządzeń.

Pozwala także pracownikom przynosić własne urządzenia (BYOD) do miejsca pracy lub podczas pracy z domu. Jednak wybór odpowiedniego narzędzia VDI może być zniechęcającym zadaniem, ponieważ jest ich wiele. Poniżej znajduje się ostateczna lista najlepszych i zyskujących popularność infrastruktur wirtualnych komputerów stacjonarnych, które musisz wypróbować przed zakupem.

Co to jest oprogramowanie VDI?

Oprogramowanie Virtual Desktop Infrastructure lub VDI umożliwia wykorzystanie maszyn wirtualnych do zarządzania wirtualnymi pulpitami. Te wirtualne komputery stacjonarne mają wstępnie skonfigurowany obraz systemu operacyjnego i aplikacji, z których użytkownicy końcowi mogą korzystać na dowolnym kompatybilnym urządzeniu. Dzięki VDI centralny serwer obsługuje środowiska pulpitów wirtualnych i może być wdrażany na żądanie dla użytkowników.

Dlaczego potrzebujesz oprogramowania VDI?

Aplikacje oprogramowania VDI umożliwiają dostęp do wirtualnego pulpitu z dowolnej zdalnej lokalizacji. Bez względu na to, gdzie się znajdujesz, możesz łatwo uzyskać dostęp do swoich plików i aplikacji za pomocą oprogramowania VDI. To środowisko przechowuje również Twoje dane na bezpiecznym serwerze. Dzięki temu nawet w przypadku naruszenia bezpieczeństwa urządzenia końcowego dane pozostają bezpieczne.

W przypadkach, gdy pracownicy przynoszą własne urządzenia, oprogramowanie VDI zapewnia najlepsze rozwiązanie. Oszczędza również wydatki biznesowe, eliminując potrzebę zakupu drogiego sprzętu.

Rodzaje oprogramowania VDI

Trwałe VDI

Dzięki temu oprogramowaniu każdy użytkownik otrzymuje trwale zarezerwowany zasób VDI. Dlatego wirtualny pulpit, którego używasz, może przechowywać ustawienia osobiste, takie jak hasła i skróty. Ponadto możesz zapisywać własne pliki na pulpicie.

Te aplikacje VDI oferują użytkownikom końcowym możliwości dostosowywania. Użytkownicy, którzy muszą pracować z zapisanymi plikami, uważają trwałe VDI za bardzo przydatne. Co więcej, zarządzanie pulpitem jest dość proste.

Nietrwałe VDI

Ten typ VDI łączy użytkowników z ogólnymi pulpitami, na których nie są zapisywane żadne spersonalizowane zmiany. Z tego VDI zwykle korzystają organizacje, w których pracownicy nie muszą wykonywać wielu powtarzalnych zadań.

Ponieważ nie zapisuje niestandardowych ustawień między sesjami, rozwiązanie to jest opłacalne. Zarządzanie tym środowiskiem jest również łatwe, a firmy mogą wydawać mniej na koszty przechowywania.

Niezbędne funkcje narzędzi Virtual Desktop Infrastructure (VDI).

Bezpieczeństwo

Rozwiązania VDI powinny mieć bezpieczny serwer i inne przydatne funkcje, takie jak uwierzytelnianie, szyfrowanie, autoryzacja i monitorowanie.

Skalowalność

Twoje potrzeby w zakresie środowiska wirtualnego mogą zmieniać się w czasie pod względem liczby użytkowników lub zainstalowanego oprogramowania. Dlatego wybierz skalowalną i elastyczną platformę VDI.

Efektywność

Oprogramowanie VDI powinno być w stanie poprawić wydajność Twojego zespołu i firmy poprzez zmniejszenie wymagań sprzętowych i programowych wraz z wydatkami.

Integracja

Wybrane rozwiązanie VDI powinno płynnie integrować się z istniejącymi aplikacjami i infrastrukturą IT.

Doświadczenie użytkownika

Wybrane oprogramowanie VDI powinno zapewniać użytkownikom spójną i responsywną obsługę.

Teraz przyjrzyj się najlepszym aplikacjom oprogramowania VDI, które możesz wybrać dla swojego zespołu zdalnego.

Horyzont VMware

Dzięki oprogramowaniu VMware Horizon możesz uzyskać lepsze wrażenia z cyfrowego środowiska pracy, ponieważ to oprogramowanie VDI zapewnia potajemne i wydajne wirtualne pulpity i aplikacje w dowolnym miejscu i czasie. Można je wdrażać, zarządzać i monitorować w infrastrukturze wielu chmur za pośrednictwem SaaS i konsol opartych na chmurze.

Korzystając z infrastruktury VMware, możesz bezpiecznie uzyskiwać dostęp do zasobów korporacyjnych ze zdalnych lokalizacji dzięki kompleksowym zabezpieczeniom. Możesz wybrać tę platformę opartą na chmurze, która zapewnia niezbędną odporność dzięki elastycznym opcjom wdrażania. Co więcej, pomaga obniżyć koszty, a tym samym poprawić zwrot z inwestycji w biznes.

Otrzymasz wyjątkowe wrażenia zdalne dzięki konfigurowalnym wirtualnym pulpitom. Tutaj zarządzanie aplikacjami jest dość proste; uzyskasz widoczność wydajności dzięki przydatnym wnioskom.

Citrix VDI

Współczesna siła robocza potrzebuje nowoczesnych rozwiązań pozbawionych przestojów, opóźnień i nieefektywności. Dlatego musisz wybrać Citrix VDI, który umożliwia łatwe wdrażanie wirtualnych pulpitów i aplikacji.

Wykorzystuje technologię HDX, aby zapewnić swoim użytkownikom najlepsze możliwe wrażenia z wirtualnej aplikacji i pulpitu. Nawet w przypadku dużych opóźnień i utraty pakietów, dzięki tej platformie nadal otrzymujesz grafikę i obrazy perfekcyjne co do piksela.

Citrix VDI zwiększa produktywność pracowników, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo aplikacji i plików. Nawet jeśli należysz do branży o wysokim stopniu regulacji, to ekonomiczne rozwiązanie zapewni większą elastyczność.

Nutanix

Pozbądź się tradycyjnego podejścia IT i wybierz Nutanix do przyspieszonego wdrożenia VDI. Oprogramowanie zapewnia użytkownikowi bezpieczny dostęp do wirtualnych pulpitów, aplikacji i danych, a także doskonałe wrażenia użytkownika.

Infrastruktura hiperkonwergentna (HCI) tego rozwiązania łączy wirtualizację, obliczenia, pamięć masową, zabezpieczenia i pracę w sieci. Pozwala także skalować węzły, a tym samym poprawiać bezpieczeństwo i funkcjonalność sieci.

Korzystając z tego rozwiązania VDI, potrzebujesz mniej czasu na zalogowanie się na pulpicie. Możesz także spodziewać się większego zwrotu z inwestycji, ponieważ pozwala to pominąć wszelkie dodatkowe koszty wirtualizacji. Ponadto obsługuje wiodących dostawców rozwiązań VDI, w tym VMware i Citrix.

flexVDI

Szukasz prywatnego rozwiązania VDI z pełnym stosem, w którym można uruchomić wiele systemów operacyjnych? flexVDI to idealna opcja dla użytkowników systemów Windows i Linux. Nie tylko obniża koszty IT, ale także umożliwia pracownikom pracę z dowolnego miejsca na świecie.

Działa to na protokole open source, więc możesz zapomnieć o korzystaniu z zastrzeżonych protokołów. Ma rodzimych klientów dla każdej głównej platformy, aby zapewnić elastyczną mobilność. Administratorzy uzyskują pełną kontrolę nad swoimi dokumentami, podczas gdy użytkownicy mają dostęp do ich wizualnej reprezentacji.

flexVDI jest wysoce bezpieczny i zapewnia ochronę przed złośliwym oprogramowaniem i wirusami. Tutaj użytkownicy są zachęcani do korzystania ze scentralizowanych strategii przechowywania danych i tworzenia kopii zapasowych. Ponadto platforma jest przyjazna dla programistów i umożliwia korzystanie z JSON API.

Sangfor aDesk

Niezależnie od tego, czy szukasz oprogramowania VDI do bezpiecznych biur, pracy z dowolnego miejsca, szpitali, laboratoriów studenckich i centrów telefonicznych, Sangfor aDesk jest tutaj, aby Ci służyć. Za pomocą tego kompleksowego rozwiązania VDI firmy mogą bez wysiłku przekształcić się w cyfrowe środowisko pracy.

Charakteryzuje się prostą architekturą, która ułatwia każdemu inżynierowi IT efektywne zarządzanie operacjami informatycznymi i ich konserwację. Platforma współpracuje z firmą Nvidia, aby zapewnić swoim użytkownikom bezproblemowe korzystanie z komputera stacjonarnego, nawet w przypadku uzyskiwania do nich dostępu ze zdalnej lokalizacji.

Ponadto Sangfor aDesk stosuje kompleksowe środki bezpieczeństwa, aby chronić Twoje dane przed wewnętrznym wyciekiem danych, przypadkową utratą danych i oprogramowaniem ransomware. Użytkownicy uzyskują nawet płynne wrażenia wideo dzięki przekierowaniu HTML5.

Miejsce pracy

Workspot oferuje natywne dla chmury oprogramowanie VDI do wdrażania rozwiązań VDI z całego świata w ciągu kilku dni. Jeśli masz zespół rozproszonych pracowników, zagranicznych wykonawców i partnerów w wielu projektach, to narzędzie VDI może pomóc w zabezpieczeniu własności intelektualnej przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiej produktywności pracowników.

Wyjątkowa wydajność komputerów wirtualnych umożliwia Twojemu zespołowi pracę z jednakową wydajnością. Zmniejsza również opóźnienia w celu uzyskania optymalnej wydajności. Ta kompletna infrastruktura natywna dla chmury oferuje również niezbędne środki bezpieczeństwa dla bezpieczeństwa danych.

Wybierając Workspot, możesz uprościć procesy IT dla administratorów. Oprócz globalnej widoczności typu end-to-end i ponad 99% niezawodności, rozwiązanie to oferuje możliwość skalowania w poziomie.

jedno kliknięcie

Czy uważasz, że korzystanie z tradycyjnych komputerów jest gorączkowe? Czy chcesz zoptymalizować swoje miejsce pracy, zamieniając je w wirtualne? Wypróbuj oneclick, nowoczesne oprogramowanie VDI, które oferuje dedykowane maszyny wirtualne, które można łatwo wdrożyć bez dużych kosztów i złożoności.

Ta centralna usługa w chmurze oferuje funkcje kompletnej stacji roboczej PC, do której można uzyskać dostęp z dowolnego urządzenia końcowego znajdującego się w dowolnym miejscu na świecie. Ma prostą kompozycję i możesz skonfigurować urządzenia zgodnie z własnymi potrzebami. Jeśli posiadasz rozwijającą się firmę, jest to idealna opcja, ponieważ można ją łatwo skalować.

Aby korzystać z oneclick, nie potrzebujesz żadnego doświadczenia zawodowego ani technicznego. Jego instrukcje krok po kroku są łatwe do zrozumienia i można je wdrożyć bez żadnych trudności.

vDesk.works

vDesk.works umożliwia wzmocnienie pozycji pracowników, którzy pracują ze zdalnych lokalizacji. Eliminuje również konieczność przebywania w biurze w celu uzyskania dostępu do niezbędnej aplikacji i plików. To hostowane w chmurze rozwiązanie VDI może być używane wszędzie bez żadnych drogich licencji.

To kompletne rozwiązanie VDI oferuje wszystko, czego potrzebuje Twoja firma, aby działać. Posiada również bezpieczne środowisko hostingowe z najnowszymi funkcjami bezpieczeństwa i protokołami dla Twoich danych biznesowych. vDesk.works jest również zasilany przez procesor graficzny, aby zapewnić moc i wydajność, których potrzebujesz.

Dodatkowe funkcje tej platformy obejmują zdalną pomoc, śledzenie sesji, monitorowanie logów, wbudowane raporty i interaktywny pulpit nawigacyjny.

Wniosek

Teraz masz jasne pojęcie o technologii oprogramowania VDI i kilku najlepszych narzędziach lub dostawcach usług VDI, którym możesz zaufać. Uzyskaj dostęp do powyższych narzędzi VDI i poproś dostawcę usług VDI o wersje próbne lub demonstracyjne. Jeśli któryś Ci się spodoba, zasubskrybuj!

Ten przewodnik VDI dla firm może Ci się również spodobać.

x