8 streszczeń artykułów, aby skrócić czas czytania

Szukasz najwyższej jakości, dobrze zaplanowanych, opracowanych i dobrze zbadanych treści do artykułów naukowych, witryn internetowych, blogów i czasopism technicznych? Potrzebujesz niezawodnego podsumowania artykułów.

Naukowcy, twórcy treści kreatywnych, twórcy treści technicznych i badacze treści online od wielu lat streszczają artykuły. Takie podsumowanie pomaga autorowi przetrawić główne przesłanie artykułu i przeprowadzić burzę mózgów w celu stworzenia prawdziwej treści.

W tym artykule przedstawiamy niektórych z najlepszych i najpopularniejszych twórców streszczeń artykułów, którzy są tajemnicą handlową odnoszących sukcesy twórców treści.

Co to jest podsumowanie artykułów?

Kreator podsumowań artykułu to narzędzie online lub samodzielne, które pomaga wyodrębnić główną ideę artykułu. W ten sposób zamiast przechodzić przez cały nieistotny tekst, możesz po prostu przeczytać podsumowanie artykułu, aby poznać przesłanie, które pisarz chciał przekazać.

Narzędzie nie powinno po prostu pomijać tekstu w treści. Musi uchwycić autentyczne i istotne szczegóły pomocnicze oraz główną koncepcję artykułu. Następnie musi przedstawić to w czytelnym formacie.

Ideą takiego narzędzia jest skondensowanie oryginalnego tekstu, przetrawienie podstawowego przekazu i przedstawienie streszczenia w czytelny sposób, tak aby każdy mógł je zrozumieć. Pomaga czytelnikowi zwiększyć swoje umiejętności czytania lub uzyskać inspirację do tworzenia prawdziwych treści.

Przypadki użycia podsumowań artykułów

#1. Małe, średnie i korporacyjne firmy najczęściej używają narzędzi do tworzenia podsumowań do monitorowania mediów publicznych.

#2. Właściciele witryn i blogów kontaktują się ze swoimi obserwatorami i patronami, wysyłając krótkie biuletyny, które są zasadniczo podsumowaniami artykułów.

#3. Możesz użyć tego do podsumowania treści konkurencji i tworzenia oryginalnych treści, aby ulepszyć pozycjonowanie (SEO) swojego bloga lub witryny.

#4. Sektor prawniczy używa tego narzędzia do podsumowania setek stron umów prawnych w małe, czytelne zarysy lub akapity.

Zalety narzędzia podsumowującego artykuły

#1. Narzędzie do tworzenia podsumowań artykułów generuje dobrej jakości podsumowania w ciągu kilku sekund. Dlatego zamiast tracić czas na ręczne podsumowywanie artykułu, możesz skorzystać z narzędzia do podsumowania treści i poświęcić więcej czasu na podstawową działalność.

#2. Jeśli chcesz zaprezentować swój artykuł naukowy lub kreatywny przed publicznością, możesz użyć podsumowania artykułu, aby utworzyć zarysy treści. Następnie możesz użyć narzędzi do prezentacji online, aby wygenerować wspaniałe pokazy slajdów.

#3. Twórcy i twórcy treści technicznych, którzy pracują nad projektami witryn internetowych i blogów, korzystają z narzędzi do podsumowywania artykułów opartych na sztucznej inteligencji, unikając plagiatu.

#4. Nauczyciele i mentorzy mogą pomóc uczniom szybciej czytać i uczyć się, udostępniając bogate streszczenia artykułów.

#5. Narzędzia do tworzenia podsumowań artykułów pomagają zautomatyzować ręczne zadania w branży pisarskiej i sprawić, że Twoja firma będzie wysoce wydajna, zoptymalizowana i produktywna.

Przyjrzyjmy się teraz niektórym z narzędzi podsumowujących artykuły, które są przydatne dla firm i twórców indywidualnych:

QuillBot

QuillBot jest platformą do natychmiastowego zagęszczania dokumentów, artykułów lub dokumentów do głównych punktów. Wykorzystując sztuczną inteligencję i przetwarzanie języka naturalnego, narzędzie może łatwo zlokalizować kluczowe informacje w artykule, zachowując oryginalny kontekst.

Tutaj użytkownicy mogą uzyskać dwa rodzaje podsumowań:

 • Tryb akapitu: Tutaj otrzymujesz unikalne podsumowanie w akapicie. Możesz również zarządzać jego długością za pomocą suwaka długości podsumowania.
 • Tryb Zdań Kluczowych: W tym trybie narzędzie udostępnia listę wypunktowaną najważniejszych zdań. Za pomocą suwaka długości podsumowania można zmienić liczbę punktorów, które otrzymujesz w podsumowaniu.

Oprócz wklejenia tekstu możesz przesłać plik z lokalizacji swojego komputera lub przeciągnąć go do pola.

TLDR To

Przeciążenie informacjami to poważny problem, który negatywnie wpływa na wskaźniki produktywności pisarzy naukowych, twórców treści kreatywnych lub twórców treści technicznych. Przestań marnować czas na czytanie całego artykułu referencyjnego. Zamiast tego możesz użyć TLDR To aby przekształcić artykuły w łatwy do przyswojenia i zwięzły tekst, który zrozumiesz w minutę lub dwie.

Narzędzie ma następujące istotne funkcje:

 • Kluczowe zdania lub podstawowe podsumowanie
 • Zaawansowane podsumowania generowane przez sztuczną inteligencję
 • Parafrazowana treść
 • Czytanie i pisanie bez reklam i bez rozpraszania uwagi
 • Odkrywanie słów kluczowych
 • Rozszerzenie przeglądarki

Narzędzie do podsumowywania artykułów jest dość proste i bardzo przyjazne dla użytkownika. Po pierwsze, możesz po prostu wkleić link do artykułu w narzędziu i uzyskać natychmiastowe podsumowanie, gdy artykuł będzie dostępny online. Po drugie, jeśli artykuł nie jest dostępny online lub coś, co wpisałeś w swoim systemie, możesz wkleić go w polu Wklej tekst artykułu i wygenerować podsumowania najwyższej jakości.

Smmry

Smmry to kolejne popularne narzędzie do podsumowywania artykułów oparte na sztucznej inteligencji, z którego użytkownicy mogą korzystać w obecnej formie lub osadzić na stronie internetowej lub aplikacji za pośrednictwem interfejsu API. Możesz korzystać z narzędzia opartego na chmurze za darmo, ile chcesz. Można również korzystać z jego API za darmo do 100 zapytań dziennie.

Ma przejrzysty interfejs użytkownika (UI) i możesz uzyskać dostęp do różnych ustawień, aby dostosować proces generowania podsumowań do swoich wymagań. Co więcej, możesz także ograniczyć streszczenia do określonej długości zdania. Załóżmy, że potrzebujesz streszczenia artykułu składającego się z 10 zdań. Możesz zmienić limit zdań na 10 z 7.

Stypendysta

Ponieważ każdego roku publikowane są tysiące nowych badań, nie jest łatwo dotrzymać kroku najnowszym badaniom. Posługiwać się Stypendysta aby dowiedzieć się, które dokumenty są kluczowe dla Twojej pracy.

Narzędzie do podsumowania generuje podsumowującą fiszkę dowolnego raportu, dokumentu lub artykułu w formacie Word lub PDF. Możesz także skonfigurować tę platformę, aby wyodrębniać tabele, rysunki i obrazy z artykułów naukowych.

Jest to usługa oparta na subskrypcji, ale możesz skorzystać z 14-dniowej bezpłatnej wersji próbnej, aby sprawdzić jej wydajność. Niektórzy z jej partnerów to Cactus, Flowcite, Sage Publishing i Citationsy.

Podsumowanie

Z pomocą Podsumowanie narzędzie, możesz skrócić tekst, zachowując wszystkie główne punkty. Ten podsumowujący akapity oparty na sztucznej inteligencji zapewnia dokładność i jest w stanie zachować oryginalny kontekst podczas podsumowania.

Gdy wpisujesz treść w polu wprowadzania, pokazuje liczbę słów. Dlatego zawsze możesz sprawdzić liczbę słów oryginalnej i podsumowanej treści. Użytkownicy mogą przesłać lub wkleić tekst i określić długość podsumowania. Obsługiwane języki to angielski, hiszpański, francuski, indonezyjski, portugalski i holenderski.

Platforma oferuje również opcję umieszczania punktorów w podsumowaniu. Kliknij przycisk „Pokaż wypunktowanie”, aby uzyskać zarys, w którym zdania są oddzielone punktami. Co więcej, wybierając funkcję „Najlepsza linia”, możesz upewnić się, że podsumowanie zawiera najlepszą linię treści.

AppZaza

Szukasz narzędzia, które zaoszczędzi Ci czas podsumowując długie artykuły? Idź po AppZazapodsumowanie artykułów, które pozwala szybko przyswoić pomysły, gdy trzeba przejrzeć wiele zasobów w krótkim czasie.

Niezależnie od tego, czy prowadzisz badania w tle, czy próbujesz znaleźć pracę magisterską na dany temat, ta platforma będzie dla Ciebie bardzo korzystna.

To narzędzie jest nie tylko bezpłatne; ma możliwość szybkiego przetwarzania tekstu źródłowego. Jego interfejs jest również łatwy w użyciu; nawet początkujący użytkownicy nie powinni mieć z tym trudności. Możesz łatwo skopiować podsumowanie i użyć go w innym miejscu.

Parafraza.io

Parafraza.io to narzędzie online, które podsumowuje tekst do określonej krótkiej długości. Przekształcenie długiego artykułu w główne punkty pozwala zdecydować, czy chcesz przeczytać książkę, artykuł lub artykuł naukowy.

Narzędzie wykorzystuje koncepcję abstrakcyjnego podsumowania i NLP do wygenerowania podsumowania zawierającego główne idee. Możesz przesłać plik doc z komputera lub wkleić zawartość w polu źródłowym. Co więcej, jest darmowy i ma prosty interfejs użytkownika.

Oprócz angielskiego i francuskiego pozwala podsumować treści napisane w języku niemieckim, hiszpańskim, holenderskim, portugalskim, indonezyjskim i tureckim. W zależności od potrzeb możesz jednym kliknięciem pobrać podsumowanie w formacie doc lub skopiować całe podsumowanie.

Narzędzie podsumowujące pozwala streścić dowolne treści tekstowe w celach edukacyjnych lub oficjalnych. Możesz wybrać tę platformę, ponieważ nie zmienia ona znaczenia oryginalnej treści nawet po podsumowaniu.

 • To narzędzie jest całkowicie bezpłatne i zapewnia natychmiastowy dostęp do wszystkich funkcji premium. Pozwala wykonywać nieograniczone podsumowania tekstu za pomocą jednego kliknięcia.
 • Narzędzie podsumowujące wykorzystuje technologię AI do generowania dokładnego przeglądu tekstu. Możesz wybrać długość podsumowania w porównaniu z oryginalną długością tekstu.
 • Jego obsługa wielu języków sprawia, że ​​jest wygodnym narzędziem dla badaczy i blogerów. Narzędzie może podsumować treści napisane w języku angielskim, hiszpańskim, włoskim, niemieckim, indonezyjskim, portugalskim, tureckim i szwedzkim.
 • Tutaj masz różne opcje przesyłania treści źródłowych. Możesz go bezpośrednio wkleić lub przesłać z systemu, Dysku Google i Dropbox.

Ostatnie słowa

Do tej pory przeszedłeś przez zaawansowane narzędzia do podsumowywania artykułów. Możesz użyć tego, który przykuł Twoją uwagę dzięki funkcjom narzędzia, łatwości obsługi i dostępności.

Twórcy streszczeń artykułów nie tylko pomagają w zrozumieniu treści cudzych artykułów. Pomagają również podsumować własne treści i przedstawić je do zatwierdzenia przez wydawcę, redaktora, klienta witryny lub społeczność naukową.

Oprócz dobrego kreatora streszczeń artykułów możesz również skorzystać z narzędzia do parafrazowania. Oto kilka popularnych narzędzi do parafrazowania, które poprawiają jakość treści.

x