9 najdokładniejszych mierników i detektorów pola elektromagnetycznego dla Twojego domu i biura

Czy masz najdokładniejsze mierniki pola elektromagnetycznego dla swojego domu i biura? Jeśli nie, to koniecznie przeczytaj to do końca.

Cieszymy się, że świat jest coraz bardziej świadomy i ciekawy różnych rodzajów promieniowania EMF. Dlatego większość z nas szuka przyjaznych dla użytkownika mierników i detektorów pola elektromagnetycznego dla naszego otoczenia. Ale jak wybrać odpowiedni detektor EMF, jeśli nie wiesz, czym jest EMF?

Bez obaw; nie zostawimy Cię tylko z listą mierników i detektorów pola elektromagnetycznego. Dzisiaj na tym blogu przyjrzymy się bliżej, zapoznamy się z tym, czym jest pole elektromagnetyczne i pomożemy Ci znaleźć najlepszy miernik i detektor pola elektromagnetycznego dla Twojego domu i biura.

Co to są pola elektromagnetyczne?

Zanim zrozumiemy, czym są mierniki pola elektromagnetycznego, musimy wiedzieć, dlaczego są potrzebne i czym jest pole elektromagnetyczne. Niewidzialna kombinacja pól elektrycznych i magnetycznych nazywana jest polami elektromagnetycznymi lub, najlepiej, polami elektromagnetycznymi.

Pole elektromagnetyczne zawsze było częścią środowiska. Jednak obecnie promieniowanie tych pól wzrosło w wyniku ewolucji technologicznej na całym świecie. Większość sztucznych innowacji technologicznych, takich jak telefony komórkowe, linie energetyczne, ekrany komputerów itp., generuje pola elektromagnetyczne.

Dlaczego wykrywanie pola EMF jest ważne?

Jak wiesz, pole elektromagnetyczne jest wszędzie wokół nas w środowisku. Dlaczego więc mielibyśmy go wykrywać, skoro powszechnie występuje w atmosferze? Poziom lub częstotliwość pól elektromagnetycznych w środowisku wzrasta codziennie, ponieważ 90 procent światowej populacji korzysta z elektryczności i urządzeń elektrycznych, które generują pola elektromagnetyczne.

Częstotliwość pola elektromagnetycznego zmienia się tak samo jak częstotliwość radiowa. Im wyższe promieniowanie EMF, tym bardziej szkodliwe. EMF to promieniowanie jonizujące. Innymi słowy, promieniowanie wpływa na komórki na poziomie atomowym, usuwając elektron z atomu.

Dlatego ta jonizacja może uszkodzić DNA i komórki organizmu, co może skutkować mutacjami genetycznymi i rakiem. Dlatego sprawdzanie lub wykrywanie częstotliwości EMF wokół ciebie staje się niezbędne do stworzenia bezpieczniejszego środowiska.

Co to są detektory EMF?

EMF oznacza pole elektromagnetyczne, a urządzenie, które pozwala mierzyć to niewidzialne, bezwonne i pozbawione smaku promieniowanie w określonym obszarze, nazywa się detektorem EMF. Innymi słowy, detektor EMF to urządzenie, które umożliwia pomiar fal elektromagnetycznych w twoim otoczeniu.

Chociaż pola elektromagnetyczne są ogólnie uważane za bezpieczne w małych dawkach, istnieją pewne obawy, że długotrwałe narażenie na wysokie poziomy pól elektromagnetycznych może mieć negatywne skutki zdrowotne. Detektory pola elektromagnetycznego działają poprzez wykrywanie pól magnetycznych i elektrycznych generowanych przez pola elektromagnetyczne.

Zwykle składają się z urządzenia podręcznego z czujnikiem, które można przyłożyć do urządzenia elektrycznego lub elektronicznego w celu zmierzenia jego mocy wyjściowej EMF. Detektor wyświetli następnie poziom pola elektromagnetycznego w jednostkach miligaussów lub mikrotesli, umożliwiając użytkownikom ocenę, czy poziomy pola elektromagnetycznego w ich otoczeniu mieszczą się w bezpiecznych granicach.

Jak działają detektory EMF?

Detektor EMF składa się z czułych elementów, które pomagają mu określić wielkość fluktuacji energii elektrycznej i magnetycznej w obszarze użytkownika. Wahania te są mierzalne i pomagają zrozumieć częstotliwość pola elektromagnetycznego w Twoim otoczeniu.

Dzięki tym fluktuacjom mierniki i detektory pola elektromagnetycznego mogą pomóc w znalezieniu problemów w pracy przewodów elektrycznych i linii energetycznych. W związku z tym przyjęcie detektorów EMF może zapobiec poważniejszym problemom i zapewnić prawidłowy przepływ pracy.

Aplikacje detektora EMF, które musisz znać

Kiedy mówimy o detektorach EMF, prawdopodobnie zakładasz, że można ich używać tylko w domu i biurze. Tymczasem rzeczywistość jest zupełnie inna. Te detektory pola elektromagnetycznego są używane w wielu sytuacjach. Oto kilka aplikacji detektora EMF, które musisz znać.

  • Bezpieczeństwo elektryczne – Jak wspomniano wcześniej, detektory pola elektromagnetycznego mogą pomóc w znalezieniu problemów z okablowaniem elektrycznym. Elektrycy używają tych detektorów do wykrywania pól elektrycznych wokół różnych urządzeń elektrycznych.
  • Polowanie na duchy – zauważyłbyś w różnych programach telewizyjnych i filmach, że eksperci od zjawisk paranormalnych lub łowcy duchów noszą mechanizm wykrywania zjawisk paranormalnych – te urządzenia lub nic innego jak detektory pola elektromagnetycznego.
  • Środowisko monitoringu – Z dnia na dzień wzrasta wykorzystanie elektroniki. Podobnie jak częstotliwość pola elektromagnetycznego. Dlatego eksperci używają detektorów pól elektromagnetycznych do pomiaru fluktuacji pól elektromagnetycznych w środowisku.
  • Zdrowie i bezpieczeństwo – Ludzie zaczynają się martwić problemami zdrowotnymi powodowanymi przez pola elektromagnetyczne. Detektory EMF są używane w różnych miejscach, takich jak domy, biura, miejsca publiczne itp., do wykrywania poziomów EMF i upewniania się, że mieszczą się one w bezpiecznych granicach.

Oprócz tych zastosowań detektory EMF są wybierane w kilku innych sytuacjach, takich jak badania, edukacja, wykrywanie zanieczyszczeń i nie tylko.

Możesz chcieć go zdobyć, jeśli już wiesz, czym są detektory EMF, jak działają i nie tylko. Jednak, jak zawsze, wybór jednej jest istotną kwestią przy zakupie dowolnej aplikacji. W ten sposób możesz kupić jeden z wymienionych poniżej detektorów i mierników EMF, aby poznać dokładną częstotliwość EMF w swoim domu lub biurze.

Miernik pola elektromagnetycznego TriField

Jak wiadomo, najczęściej i na co dzień używana elektronika generuje pole elektromagnetyczne w naszym otoczeniu, a AC jest tego znaczącym przykładem. Niezależnie od tego, czy jest to Twoje biuro, czy dom, jeśli często korzystasz z prądu przemiennego, staje się to tematem niepokoju w zakresie pól elektromagnetycznych. W tym właśnie pomaga miernik TriField EMF.

TriField EMF Meter to urządzenie trzy w jednym. Jest to gausomierz AC, miernik pola elektrycznego AC i miernik gęstości mocy radiowej. To urządzenie jest wyposażone we wszystkie niezbędne funkcje i zapewnia szybkie i dokładne pomiary pola elektromagnetycznego w Twoim otoczeniu przy minimalnych kosztach.

TriField EMF Meter to łatwe w obsłudze urządzenie. Wystarczy obrócić pokrętło, aby zmierzyć określone pole. Jeśli chodzi o odczyty, oferuje duży wyświetlacz LCD z krystalicznie czystymi i dokładnymi odczytami oraz dodatkowe funkcje podświetlenia.

Miernik pola elektromagnetycznego ErickHill

ErickHill EMF Meter to doskonały miernik EMF, który nie tylko mieści się w Twoim budżecie, ale także nie ogranicza funkcji. Możesz polegać na tym urządzeniu podczas polowania na duchy, inspekcji EMF, pracy w biurze lub na zewnątrz.

ErickHill EMF Meter to lekki detektor EMF z zaawansowanymi funkcjami. Pozwala na badanie pól elektromagnetycznych i oferuje alarm samochodowy, gdy częstotliwość wahań przekroczy bezpieczną wartość. ErickHill EMF Meter jest szeroko stosowany do testowania EMF w urządzeniach takich jak kuchenki mikrofalowe, suszarki do włosów, komputery itp.

Jeśli mówimy o odczytach i dokładności, miernik ErickHill EMF jest niewątpliwie fantastyczną inwestycją za swoją cenę. Ten miernik umożliwia przełączanie jednostek, oferuje dokładne odczyty na ekranie LCD i jest urządzeniem przyjaznym dla użytkownika jedną ręką.

Miernik pola elektromagnetycznego JahyShow

Jeśli masz dość zaawansowanych detektorów i szukasz prostego miernika EMF, spójrz na miernik JahyShow EMF. Ten podstawowy detektor EMF może być używany do sprawdzania EMF w różnych aspektach.

W przeciwieństwie do innych podobnych urządzeń, JahyShow nie ma wielu przycisków. Zamiast tego jest wyposażony w jeden przycisk, aby go włączyć. JahyShow może nie zapewniać dokładnych odczytów pola elektromagnetycznego w twoim otoczeniu, ale ma pięć kolorowych diod LED wskazujących poziom.

To urządzenie jest idealne do polowania na duchy, identyfikowania urządzeń generujących wysokie promieniowanie i nie tylko. JahyShow EMF Meter działa na jednej baterii 9V i jest poręczny w użyciu. Ogólnie rzecz biorąc, to urządzenie jest doskonałą opcją, jeśli dopiero zaczynasz korzystać z mierników EMF.

Miernik pola elektromagnetycznego LATNEX

LATNEX to słynny miernik pola elektromagnetycznego. Daje odczyt płytkiej częstotliwości 30 Hz do intensywnego pola elektromagnetycznego 300 Hz wytwarzanego przez dowolny elektryczny sprzęt transmisyjny, linię energetyczną, klimatyzator lub inne urządzenia.

Urządzenie zostało zaprojektowane tak, aby było bezpieczne i niezawodne, z takimi funkcjami, jak ochrona przed przepięciami, ochrona nadprądowa i ochrona przed zwarciem.

Pomaga to zapobiegać uszkodzeniom urządzeń i urządzeń, a także zapewnia bezpieczeństwo użytkowników. Miernik LATNEX EMF jest dostarczany z baterią 9 V, która wystarcza na 100 godzin. Ten miernik pola elektromagnetycznego jest łatwy w obsłudze i zapewnia dokładne pomiary. LATNEX EMF Meter jest lekki i poręczny, ponieważ ma idealne wymiary.

Miernik pola elektromagnetycznego NOPWOK

NOPWOK EMF Meter jest szeroko stosowany do pomiaru pól elektromagnetycznych codziennych urządzeń elektronicznych. Ten detektor pomaga w identyfikacji urządzeń generujących wysokie promieniowanie i podejmowaniu odpowiednich decyzji. Miernik NOPWOK EMF jest również używany do polowania na duchy i nie tylko.

Ten miernik pola elektromagnetycznego spełnia wiele funkcji: przełącz urządzenie krótkim naciśnięciem przycisku, niezależnie od tego, czy chodzi o odczyt średni i szczytowy, czy temperaturę. Urządzenie jest wyposażone w wyświetlacz LCD, który pomaga uzyskać dokładne odczyty i wyłącza się automatycznie po 5 minutach bezczynności.

Ten zaawansowany miernik pola elektromagnetycznego zawiera alarm dźwiękowy, który można później regulować za pomocą przycisków znajdujących się na urządzeniu. Ogólnie rzecz biorąc, NOPWOK EMF Meter to urządzenie, które może pomóc zminimalizować narażenie na promieniowanie i chronić przed podobnymi wyzwaniami.

Miernik pola elektromagnetycznego AMTAST

AMTAST EMF Meter dokonuje jednocześnie pomiarów promieniowania pola elektrycznego i magnetycznego. Ten niedrogi EMF zawiera w większości wszystkie istotne funkcje, takie jak inne podobne urządzenia.

Miernik AMTAST EMF ma system blokowania danych, który przechowuje zapisy poprzednich odczytów. W rezultacie możesz łatwo porównać dane. Najlepszą cechą tego miernika EMF jest ocena promieniowania. Urządzenie ostrzega Cię, czy wartość promieniowania jest dla Ciebie bezpieczna, czy też nie.

Ten miernik pola elektromagnetycznego ma poręczną i modną konstrukcję, która ułatwia obsługę i pomiary w terenie. Można stwierdzić, że miernik AMTAST EMF Meter to doskonały sprzęt o podstawowych funkcjach w przystępnej cenie.

Miernik pola elektromagnetycznego DAB-TEK

DAB-TEK EMF Meter to jeden z najtańszych mierników EMF na tej liście. Mimo że nie jest tak drogi jak inne podobne urządzenia, nadal nie narusza żadnych istotnych funkcji.

Wybór miernika EMF staje się trudny, jeśli jesteś nowy w sprzęcie. Jednak to urządzenie oferuje kompletny przewodnik wideo EMF, który pozwala lepiej zrozumieć urządzenie i zminimalizować narażenie na EMF.

Podobnie jak inne mierniki pola elektromagnetycznego, miernik pola elektromagnetycznego DAB-TEK może być używany do różnych funkcji. To narzędzie zapewnia jednoczesne odczyty pola elektrycznego i pola magnetycznego. Co więcej, to urządzenie może być również używane jako miernik duchów do polowania na duchy.

Miernik pola elektromagnetycznego ENGiNDOT

ENGiNDOT EMF Meter to nowoczesny detektor EMF z zaawansowanymi funkcjami i nowym designem. Ten miernik pola elektromagnetycznego można uznać za niezbędny, ponieważ zawiera wszystkie podstawowe funkcje i funkcje.

Podstawowym wyzwaniem, przed jakim staje każdy użytkownik miernika pola elektromagnetycznego, jest analiza danych. Kilka mierników pola elektromagnetycznego zapewnia dokładne odczyty, ale nie zapisuje ich na przyszłe potrzeby. W tym miejscu ENGiNDOT łamie normy wśród innych podobnych urządzeń.

Jak wspomniano wcześniej, korzystając z miernika ENGiNDOT EMF Meter otrzymujesz dziesiątki zaawansowanych funkcji. Funkcje te obejmują zatrzymanie danych, jeden system blokady klawiszy, odczyty temperatury otoczenia i wiele innych.

Miernik pola elektromagnetycznego Wintact

Korzystanie z miernika pola elektromagnetycznego i regularna wymiana baterii może być dość frustrujące. Właśnie wtedy wybór miernika pola elektromagnetycznego z możliwością ładowania staje się dla Ciebie niezbędny. Wintact EMF Meter to poręczny i ładowalny EMF, w który powinieneś zainwestować.

Ten miernik pola elektromagnetycznego jest wyposażony we wszystkie niezbędne i niezbędne funkcje. Miernik EMF Wintact oferuje dwa tryby pomiaru, a jednocześnie podaje odczyty temperatury otoczenia. Inne zaawansowane funkcje tego urządzenia obejmują alarm dźwiękowo-świetlny i nie tylko.

Miernik Wintact EMF zapewnia odczyt średniej wartości wycieku KR, podświetlenie LCD, wskazanie niskiego poziomu baterii i nie tylko. Miernik Wintact EMF może stać się Twoim najlepszym przyjacielem w przyborniku, ponieważ pomaga Ci tylko jako detektor EMF, ale jest również wyposażony w termometr.

Wniosek

Dobrze jest zauważyć, że ludzie stają się świadomi i zaniepokojeni wzrostem pola elektromagnetycznego w naszym otoczeniu. Dlatego na tym blogu omówiono, czym jest EMF, dlaczego detektory EMF są niezbędne i jak działają. Ponadto wspomnieliśmy o niektórych z najlepszych detektorów EMF, które możesz wybrać, aby zminimalizować narażenie na EMF.

Następnie możesz zapoznać się z najlepszym przewodnikiem dotyczącym znajdowania ukrytych kamer.