9 najlepszych aplikacji do prototypowania bez kodu, które zamienią Twoje pomysły w rzeczywistość

Narzędzie do prototypowania pozwala projektantowi splatać ze sobą pomysły, elementy nawigacyjne, interakcje i wizualizacje, aby reprezentować solidny prototyp projektu.

Uruchomienie małej firmy bez znajomości kodowania może być trudne. Opcją, którą możesz mieć tutaj, jest zatrudnienie programisty i wlanie w niego pięciu cyfr. Ale ten proces zatrudniania większej liczby osób i dostosowywania ich do celu może pochłonąć dużo czasu i wysiłku.

Dzięki rosnącym technologiom każdy może korzystać z łatwych w użyciu rozwiązań do wykonywania swoich zadań i relaksu.

Dlatego narzędzia do prototypowania są jedną z najlepszych opcji dla firm, które muszą tworzyć aplikację przy mniejszym nakładzie pracy, czasu i pieniędzy.

Narzędzia do prototypowania pozwalają projektantom i klientom lepiej współpracować, będąc na tej samej stronie, zamiast mieć sprzeczne perspektywy.

W tym artykule omówię narzędzie do prototypowania, dlaczego jest niezbędne i jak pomaga.

Zaczynajmy!

Co to jest prototypowanie?

Prototypowanie to proces, w którym projektanci wdrażają pomysły z papieru do postaci cyfrowej. Obejmuje różne etapy, które pozwalają właścicielom produktów, projektantom i analitykom biznesowym poznać kluczowe kwestie, w tym nawigację, potrzeby użytkowników, użyteczność, interfejs użytkownika, projektowanie wizualne, dostępność, architekturę informacji itp.

Design rzadko jest sukcesem z dnia na dzień, który wymaga dużo czasu i napięcia. Dlatego firmy potrzebują koncepcji prototypowania, aby zaoszczędzić swój wysiłek i czas. Istnieją dwa rodzaje prototypowania:

 • Prototypowanie o niskiej wierności: szybkie i tanie, często na papierze, które umożliwia szybki podgląd produktu.
 • Prototypowanie o wysokiej wierności: Realistyczne działanie i wygląd podobny do rzeczywistego produktu przed wprowadzeniem na rynek. Jest dobry do demonstracji przed interesariuszami i inwestorami.

Dlaczego prototypowanie jest ważne?

Jednym z głównych aspektów prototypowania jest to, że gdy jest dobrze wykonane, buduje empatię dla klienta. Główne zalety stworzenia prototypu przed uruchomieniem są następujące:

 • Oszczędza czas i wysiłek, a także oczywiście pieniądze.
 • Możesz pokazać swój pomysł i przetestować go na docelowej grupie użytkowników.
 • Jest to przydatne odniesienie dla programistów.
 • Służy jako dokumentacja projektu.
 • Możesz współpracować ze swoim zespołem, co prowadzi do generowania jeszcze lepszych pomysłów.

Jak prototypowanie może pomóc projektantom UI/UX?

Posiadanie prototypu ułatwia pracę, aby zrozumieć zadania każdego projektanta UI/UX. Daje możliwość realistycznego planowania procesów rozwoju i terminów. Mówiąc konkretnie, pomaga określić koszt pracy.

Projektowanie interfejsu użytkownika to obecnie niezbędny proces projektowania, który przyciąga klientów. Korzystanie z prototypów pomaga projektantom UI/UX poznać przydatność ich projektów bez konieczności projektowania ich do użytku. W ten sposób projektanci oszczędzają czas i pieniądze.

Jednak użycie prototypu może znacznie przyspieszyć tempo rozwoju, zmniejszając potrzebę częstych edycji.

Tak więc, jeśli chcesz to osiągnąć, oto niektóre z najlepszych aplikacji do prototypowania z przyzwoitymi funkcjami i korzyściami.

Proto

Ożyw swoje innowacyjne pomysły w Proto w czasie rzeczywistym. Przedsiębiorcy, marketerzy, menedżerowie produktu, projektanci UX i każdy, kto ma świetny pomysł, może wykorzystać to rozwiązanie do swoich potrzeb. Jego intuicyjny interfejs typu „przeciągnij i upuść” oferuje klocki, od których możesz zacząć.

Uzyskaj ponad 250 komponentów interfejsu użytkownika, które pomogą Ci w tworzeniu dobrego i wspaniałego pierwszego doświadczenia z prototypowaniem.

Komponenty interfejsu użytkownika naśladują zachowanie natywnych odpowiedników. Ponadto znajdziesz szeroką gamę w pełni konfigurowalnych i gotowych szablonów dla urządzeń mobilnych i internetowych, wraz z elementami i blokami, których często używasz.

Jeśli potrzebujesz zasobów do uzupełnienia prototypów, Proto.io Ci pomoże. Przydaje się z różnymi animowanymi i statycznymi ikonami, efektami dźwiękowymi i obrazami giełdowymi. Otrzymasz ponad 6000 zasobów cyfrowych na Twoje potrzeby. Możesz także poprawić środowisko pracy, komunikując się z funkcjonalnością projektu.

W oparciu o potrzeby projektu możesz dodać wiele poziomów interaktywności i przejść od ogólnego szkieletu do prototypu, który wydaje się być prawdziwy. Proto.io oferuje mikroanimacje z zaawansowanymi funkcjami, które nadają ruch Twojemu projektowi, takie jak przejścia ekranu, przejścia na osi czasu i zaawansowane animacje.

Uwolnij moc Proto.io i uzyskaj rozwiązania, których potrzebujesz do prototypowania. Wypróbuj przez 15 dni i zwizualizuj swój pomysł.

Adobe XD

Projektuj niesamowite z Adobe XD i twórz prawdziwe projekty UI/UX, aby wyróżniać się na tle innych. Ożyw swoje pomysły dzięki niesamowitym rozwiązaniom oferowanym przez Adobe XD. Digital to nowa era i wszystko dzieje się na ekranie.

Niech Adobe XD będzie Twoim przewodnikiem projektowym, który pomoże Ci ewoluować w cyfrowym świecie. Dzięki zaawansowanym funkcjom możesz tworzyć realistyczne projekty, które opowiadają historię Twoich innowacyjnych pomysłów.

Niezależnie od tego, czy zajmujesz się projektowaniem stron internetowych, projektowaniem aplikacji, projektowaniem marki czy projektowaniem gier, Adobe XD pomaga łatwo uzyskiwać zdarzenia, zasoby i szablony.

Uzyskaj funkcje opracowane w celu usprawnienia przepływu pracy. Niektóre funkcje to transformacje 3D, komponenty, stany, powtarzające się siatki, układ uwzględniający zawartość, import z programu Illustrator, Sketch lub Photoshop, narzędzia do rysowania wektorów, tryby mieszania, czcionki Adobe i wiele więcej.

W przypadku tworzenia prototypów i animacji Adobe XD oferuje automatyczną animację, prototypowanie głosu, grupy przewijania, linki do kotwic, obsługę gamepada, odtwarzanie dźwięku i nie tylko. Możesz wysyłać fragmenty kodu CSS do programistów lub publikować linki do udostępnienia.

Adobe XD pozwala zaprezentować swoją pracę. Możesz zbudować portfolio online i uzyskać skuteczne informacje zwrotne od największej społeczności Behance.

Utrzymuj zespół w tym samym projekcie, aby współredagować proces. Co więcej, możesz zapisywać swoje zasoby w chmurze, aby szybko udostępniać je innym projektantom, uzyskiwać dostęp do plików z dowolnego miejsca i utrzymywać swój zespół na tej samej stronie.

Znajdź najlepszy plan dla siebie już od 9,99 USD miesięcznie i twórz oszałamiające prototypy. Skorzystaj z 7-dniowego DARMOWEGO okresu próbnego.

Figma

Ożyw swoje pomysły dzięki Figma, testując je wcześniej. Stwórz plan przyszłego rozwoju. Przekształć statyczne pliki projektowe w niesamowite interaktywne doświadczenie bez jednego wiersza kodu. Z łatwością łącz elementy interfejsu użytkownika i wybieraj animacje i interakcje.

Możesz zdefiniować subtelne interakcje, takie jak kliknięcie, naciśnięcie, najechanie kursorem na przycisk i inne. Przeżyj swój projekt za pomocą aplikacji mobilnej Figma dostępnej na Androida i iOS. Pokaż swoje pomysły, ale nie narzucaj swojej wizji.

Figma pozwala zgadywać do rozwoju, opisując szczegóły, które sobie wyobrażasz.

Automatycznie i automagicznie animuj podobne obiekty, aby tworzyć szczegółowe przejścia. Za pomocą animowanych plików GIF można wyświetlać projekty ruchu, subtelne animacje i elementy wideo. Twórz też różne warstwy dynamicznych nakładek.

Przestań skakać z jednego narzędzia do drugiego; Figma pozwala projektować, prototypować, zbierać opinie i udostępniać wszystko na jednej platformie. Łatwo przełączaj się między aktywnym prototypem a plikiem projektu, dzięki czemu zmiany projektu natychmiast pojawiają się w prototypie.

Stwórz swój prototyp, aby można go było udostępniać w dowolnym miejscu w Internecie. Osadzaj komentarze w swoim prototypie, aby otrzymywać cenne komentarze na temat swoich pomysłów. Dzięki Figma możesz obserwować testowany przedmiot, wchodzić w interakcje z żywymi prototypami, tworzyć slajdy prezentacji i integrować się z narzędziami innych firm.

Utwórz konto Figma i wypróbuj za darmo.

InVision

Twórz niezawodne prototypy w ciągu kilku minut dzięki InVision bez pisania ani jednej linii kodu. Oferuje różne animacje, takie jak hotspoty, interakcje, nagłówki, przejścia, nakładki i inne, dzięki czemu możesz wybrać odpowiedni szablon.

Popraw jakość swojego projektu dzięki informacjom zwrotnym. Uwolnij moc rozwoju bez przerw i zacznij szybko z prawidłowymi specyfikacjami. Narzędzia projektowe Figma pomagają budować lepiej, ponieważ integracja szkiców usprawnia przepływ pracy.

Poznaj znaczenie prototypów i ożywiaj swoje pomysły w czasie rzeczywistym dzięki zaawansowanym funkcjom, szablonom, zasobom, animacjom i integracjom. InVision jest bezpłatny na zawsze. Utwórz konto i zacznij prototypować w mgnieniu oka.

ProtoPie

Zostań prototypowym superbohaterem z ProtoPie. Oferuje wyjątkowe narzędzia do prototypowania dla Twojego produktu cyfrowego, od urządzenia mobilnego po IoT i od komputerów stacjonarnych po zaawansowane doświadczenia. Dzięki ProtoPie możesz natychmiast przekonać interesariuszy, nigdy nie podejmiesz błędnych decyzji ani założeń i zaoszczędzisz czas i pieniądze.

ProtoPie pozwala całkowicie objąć połączoną przyszłość. Z łatwością stwórz dowolny prototyp i połącz go z różnymi ekranami, sprzętem, interfejsami API i urządzeniami. Jest również uważany za idealne rozwiązanie do prototypowania dla motoryzacyjnego HMI i samochodowego UX.

Szybko przetestuj swoje realistyczne prototypy na swoich urządzeniach do noszenia. Jest to idealne narzędzie do prototypowania dla smartwatcha UX. Przenieś swoje statyczne projekty aplikacji na smartwatcha z ekranu komputera i spraw, by były interaktywne. Twórz realistyczne i niesamowite wrażenia na różnych urządzeniach.

Co więcej, prototypowe gry komputerowe i mobilne na konsole, takie jak Xbox SeriesX/S lub PS5, które są w pełni wciągające, realistyczne i grywalne. ProtoPie to najbardziej wszechstronne narzędzie dla Twojego zespołu projektowego pracującego na tabletach lub aplikacjach mobilnych.

Ponieważ aplikacje nie ograniczają się do jednego urządzenia, prototypowe doświadczenia na różnych urządzeniach są naprawdę niezbędne, aby każdy mógł łatwo testować. Rozpocznij prototypowanie od razu dzięki bezpłatnej wersji próbnej i ulepsz swoje doświadczenia związane z prototypowaniem.

Mockplus

Mockplus to najpotężniejsze rozwiązanie do projektowania produktów do prototypowania, systemów projektowania i współpracy. Dzięki zaawansowanym funkcjom i animacjom możesz szybciej projektować i lepiej współpracować. Zamień swoje genialne pomysły w funkcjonalne prototypy za pomocą interakcji, ikon i komponentów.

Usprawnij proces walidacji i projektowania bez pisania nawet jednej linii kodu. Dzięki Mockplus możesz stworzyć połączony projekt produktu i zachęcić projektantów, programistów front-end i menedżerów produktów do współpracy, a także lepiej.

Ponadto można budować dostępne, wielokrotnego użytku i dynamiczne systemy projektowe. Zapewnij przewidywalność i spójność w całym zespole, aby łatwo zarządzać, udostępniać, utrzymywać i iterować. Efektywnie współpracuj z innymi członkami dzięki chmurze Mockplus i oszczędzaj czas.

Mockplus RP zapewnia szybkie prototypowanie, szybką interakcję i szybkie testowanie. Łatwo zarządzaj systemami projektowymi za pomocą Mockplus DS i uzyskaj kompleksowe biblioteki, narzędzia do projektowania oraz łącza do udostępniania. Dołącz do wielu użytkowników Mockplus, aby zbudować najlepszy produkt.

Zaloguj się do Mockplus, aby rozpocząć prototypowanie za darmo.

Axure RP 10

Zyskaj nieograniczoną moc i nieskończone interakcje z Axure RP 10. Jest to jedyne narzędzie UX na świecie, które daje profesjonalistom UX moc w tworzeniu funkcjonalnych i realistycznych prototypów. Istnieje nieograniczona liczba kombinacji warunków, wyzwalaczy zdarzeń i działań, które zapewniają cyfrowy dreszczyk emocji.

Możesz używać zdarzeń dotyku, klawiatury i myszy do wyzwalania interakcji. Dodaj zmienne i warunki do swojego projektu i przenieś swoje prototypy na szczyt wszystkiego. Wykorzystaj solidne widżety Axure RP 10 do tworzenia sortowalnych siatek, dynamicznych interfejsów i formularzy roboczych.

Opcja przeciągania i upuszczania może tworzyć robocze listy rozwijane, przyciski radiowe i pola tekstowe. Możesz użyć wielostanowych paneli dynamicznych, aby projekt można było przesuwać, przewijać i pracować na ekranach urządzeń mobilnych.

Widżet repeatera Axure RP umożliwia tworzenie siatek i tabel opartych na danych, dzięki czemu można dynamicznie filtrować i sortować tabele lub siatki.

Uzyskaj funkcję widoków adaptacyjnych, aby wyświetlić podgląd prototypu na komputerach stacjonarnych, telefonach i tabletach na jednej stronie. Wszystko, co możesz zrobić bez znajomości kodu. Dzięki Axure RP możesz łatwo tworzyć funkcjonalne, realistyczne i UX prototypy.

Co więcej, możesz tworzyć diagramy, makiety, ścieżki klientów i inną dokumentację UX obok funkcjonalnych i bogatych prototypów UX. Diagramy przepływu, notatki i specyfikacje są również częścią Axure, co ułatwia tworzenie prototypów.

Kliknij przycisk i opublikuj swoje prototypy UX w chmurze Axure, aby sprawdzić, udostępnić i zebrać opinie od zespołu. Osadź prototypy w Confluence i Jira oraz wykorzystaj integracje Axure Slack i Microsoft Teams, aby wszyscy byli na tej samej stronie.

Kup go w cenie początkowej 25 USD miesięcznie za użytkownika i korzystaj ze wszystkich funkcji. Wypróbuj ZA DARMO i poznaj nowy styl prototypowania.

Naszkicować

Uzyskaj zaawansowane narzędzia potrzebne do wspólnego procesu projektowania dzięki aplikacji Sketch. Od twoich pomysłów po doskonałe prototypy, wszystko zaczyna się tutaj. Jeśli tworzysz oszałamiające prototypy, współpracujesz nad nowymi koncepcjami lub tworzysz idealną ikonę aplikacji, Sketch zapewni Ci cały proces projektowania.

Wymyśl swoją najlepszą pracę, korzystając z intuicyjnego interfejsu użytkownika, oczekiwanych korzyści i przemyślanych funkcji świetnej aplikacji dla komputerów Mac, takich jak obsługa natywnego renderowania czcionek, superszybka wydajność Apple Silicon i profile kolorów P3.

Współpracuj ze swoim zespołem nad tym samym dokumentem w tym samym czasie w aplikacji Mac. Nie ma pingowania plików tam iz powrotem, zapisywania konfliktów i kłopotów. Tylko Ty i Twój zespół lub współpracownicy, aby odkrywać nieskończoną przestrzeń Canvas.

To narzędzie pomoże Ci urzeczywistnić wspaniałe pomysły dzięki łatwym do wdrożenia funkcjom i narzędziom oraz z łatwością przetestować prototypy na preferowanych urządzeniach. Ponadto możesz udostępnić link swojemu zespołowi, aby mogli zobaczyć Twoje prototypowanie w swojej przeglądarce i przekazać cenne informacje zwrotne.

Sketch pozwala łączyć ludzi i projekty, aby dzielić się opiniami i tworzyć piękne systemy projektowania. Dzięki responsywnym symbolom i stylom wielokrotnego użytku możesz łatwo budować swoje systemy projektowe. Dostosuj przepływ pracy, wybierając spośród różnych integracji, asystentów i wtyczek.

Od animacji interakcji po przystępne projekty, Sketch może Ci bardzo pomóc dzięki swojej potężnej platformie. Stwórz więc swój własny obszar roboczy już dziś ZA DARMO i zacznij prototypować.

Cieśla konstrukcyjny

Projektuj oszałamiające prototypy i publikuj je ze swoim zespołem za pomocą Framer. Jest pełen niesamowitych funkcji i wszystkiego, czego potrzebujesz, aby rozpocząć proces projektowania. Adaptacyjne funkcje układu umożliwiają rozpoczęcie od potężnej podstawy i iterację pomysłów.

Twórz konfigurowalne i interaktywne komponenty. Zacznij od małych projektów i połącz je później w potężny prototyp. Możesz szybko dodać multimedia, piękne zasoby i interaktywne komponenty, aby rozpocząć swój projekt jednym kliknięciem.

Wbudowane interaktywne narzędzia sprawią, że każde przejście będzie przyjemnością. Poznaj ustawienia prezentacji oferowane przez Framer, aby upewnić się, że Twoja praca jest gotowa do wyświetlenia. Przyciągnij swoich programistów, pracuj z innymi projektantami i szybko daj przegląd swoich projektów.

Framer może generować kody animacji, które są następnie wykorzystywane podczas produkcji 1:1. Umieść swój nowy prototyp na stronie i dodaj do niego kontekst, aby otrzymać informację zwrotną. Naucz się podstaw i skorzystaj z praktycznych samouczków, aby przyspieszyć projektowanie i publikowanie swojej witryny już dziś dzięki Framer.

Uruchom go za darmo i przeżyj dużo.

Jak wybrać odpowiednie narzędzie do prototypowania?

Odpowiednie narzędzie do prototypowania pomoże Ci opisać Twoje przemyślenia i opinie swoim klientom. Przy tak wielu narzędziach do prototypowania na rynku wybór odpowiedniego może być mylący, ponieważ każde narzędzie jest inne pod względem funkcji, cen, ofert itp.

Tak więc, wybierając narzędzie do prototypowania, pamiętaj o następujących punktach:

 • Musi być łatwy do nauczenia i używania
 • Musi oferować wiele opcji udostępniania
 • Wykorzystanie dla Twoich potrzeb
 • Wierność oprogramowania zapewniająca pożądane rezultaty
 • Przyjazny dla budżetu

Wniosek

Platformy do prototypowania bez kodu otworzyły firmom wiele możliwości tworzenia i wprowadzania innowacji. Dzięki narzędziom do prototypowania łatwo jest tworzyć strony internetowe i aplikacje bez bycia koderem. Dlatego wybierz odpowiednie rozwiązanie do prototypowania, które odpowiada Twoim wymaganiom.

Jeśli pracujesz nad projektem projektowym, możesz użyć tych narzędzi do tworzenia makiet w kilka minut.