9 najlepszych narzędzi do analizy tekstu i wyszukiwania, które firmy powinny wypróbować

Aby każda firma mogła przetrwać w tej erze, niezbędne jest uzyskanie ważnych danych o swoich klientach i innych interesariuszach poprzez analizę tekstu.

Gdy nie brakuje ustrukturyzowanych i nieustrukturyzowanych danych o organizacji, nie są one przydatne, chyba że możesz je przeanalizować, aby uzyskać wgląd w podejmowanie decyzji.

W tym miejscu do gry wchodzą narzędzia do analizy tekstu i eksploracji. Oprogramowanie do analizy tekstu może lokalizować wzorce i trendy z nieprzetworzonych danych tekstowych i dostarczać wzorców statystycznych.

Zanim przejdziemy do szczegółów dotyczących narzędzi do analizy tekstu, zapoznajmy się z technologią analizy tekstu i jej zastosowaniami.

Co to jest analiza i eksploracja tekstu?

Analiza tekstu odnosi się do procesu zbierania znaczących spostrzeżeń z nieprzetworzonych danych tekstowych. Oznacza to wydobywanie sentymentu użytkowników i cennych danych z opinii i informacji zwrotnych od klientów, aby podejmować świadome decyzje.

Analiza tekstu to termin ogólny używany do oznaczania działań, w tym wyodrębniania tekstu, identyfikacji, kategoryzacji, analizowania, modelowania relacji między jednostkami i grupowania.

Chociaż analiza danych i eksploracja danych pochodzą z różnych strumieni badań, obecnie terminy te są używane zamiennie, ponieważ oba odnoszą się do gromadzenia danych przy użyciu różnych podejść statystycznych.

Analiza tekstu zapewnia jakościowy wgląd w opinie klientów poprzez identyfikację nastrojów w dowolnym tekście o dowolnej formie. Z drugiej strony zobaczysz zastosowania uczenia maszynowego i technologii NLP w eksploracji tekstu do zbierania informacji z danych strukturalnych.

Przypadki użycia oprogramowania do analizy tekstu i eksploracji

Zastosowanie narzędzi do analizy tekstu znajdziesz w następujących przypadkach:

1. Szybka interpretacja dużych dokumentów

Narzędzia te są zwykle używane do interpretowania nieustrukturyzowanych danych z dokumentów, takich jak e-maile, czaty, kanały społecznościowe, wiadomości i recenzje. Podczas gdy ręczna analiza dużej ilości dokumentów może zająć miesiące, oprogramowanie do analizy tekstu może to zrobić w godzinę.

2. Monitor opinii klientów w czasie rzeczywistym

Komentarze i recenzje klientów mogą pojawiać się w dowolnym miejscu w Internecie. Oprogramowanie do analizy tekstu może monitorować opinie 24/7 i podejmować niezbędne działania przeciwko negatywnym recenzjom i postom.

3. Zrozumienie opinii pracowników

Firmy wykorzystują również narzędzia do eksploracji tekstu, aby poprawić strategię organizacyjną, sprawdzając opinie pracowników i rozumiejąc ich skargi.

Spójrz na listę najlepszych narzędzi do analizy tekstu:

Amazon Zrozumieć

Amazon Zrozumieć to narzędzie do analizy tekstu, które może czerpać cenne informacje z dokumentów poprzez eksplorację i analizę. Wykorzystuje technologię uczenia maszynowego do odkrywania cennych informacji i połączeń w tekście.

Niektóre z najważniejszych atrybutów tej platformy to wykrywanie języka, wyodrębnianie słów kluczowych, analiza sentymentu, modelowanie tematów i analiza składni. Możesz go używać do analizowania dokumentów, recenzji produktów, zgłoszeń do obsługi klienta, wiadomości e-mail i platform społecznościowych.

Korzystanie z tej platformy uprości obieg dokumentów związanych z przetwarzaniem dokumentów. Silnie reguluje dostęp do Twoich dokumentów za pośrednictwem informacji umożliwiających identyfikację osoby.

Uruchamianie tego narzędzia jest bardzo łatwe — nawet bez wcześniejszego doświadczenia możesz zacząć z niego korzystać w ciągu kilku minut. Organizacje korzystające z różnych usług AWS mogą bezproblemowo zintegrować to narzędzie ze swoim przepływem pracy.

Tematyczny

Dla każdej firmy zorientowanej na klienta analiza opinii klientów i danych wsparcia ma kluczowe znaczenie. Tematyczny to oprogramowanie do analizy tekstu, które ułatwia centralną i wspólną przestrzeń do łączenia i rozumienia opinii klientów.

Pozwala sprawdzić wartość sprzężenia zwrotnego i uzyskać cenne informacje niemal w czasie rzeczywistym. Wykorzystując sztuczną inteligencję do przetwarzania tekstu tego narzędzia, szybko rozwijające się firmy mogą zlokalizować powtarzające się motywy i tematy w danych opinii klientów.

Tematyka wykorzystuje najnowocześniejszą technologię analizy nastrojów, aby przekształcić nieustrukturyzowane opinie klientów w cenne spostrzeżenia.

Oprócz tego oprogramowanie analizuje również wpływ danych na Twoje metryki i przedstawia raport z analizy za pomocą prostych infografik.

Obsługuje integrację jednym kliknięciem z popularnymi ankietami klientów i aplikacjami wsparcia, takimi jak SurveyMonkey, Discourse, Zendesk, Trustpilot i Medallia, aby zbierać dane z recenzji online, czatu wsparcia i ankiet.

Chmura Google

Google Cloud NLP to idealna platforma do analizy tekstu dla przedsiębiorstw, które szukają usługi zgodnej z Google Cloud Storage. Obsługuje również integrację z aplikacjami Google Workspace.

To narzędzie wykorzystuje technologię uczenia maszynowego Google do uzyskiwania informacji z nieprzetworzonego tekstu. Organizacje mogą używać go do klasyfikacji treści, analizy sentymentu, wyodrębniania jednostek i analizy składni.

Za pomocą tego oprogramowania możesz znajdować i oznaczać pola w dokumentach, takich jak czaty, wiadomości e-mail i posty w mediach społecznościowych, poprzez analizę jednostek. Pozwala również zrozumieć opinie klientów poprzez analizę sentymentu.

Oprócz wyodrębniania informacji aplikacja oferuje również funkcje, takie jak analizowanie i przechowywanie tekstu. Może również lokalizować encje specyficzne dla domeny w dokumentach za pomocą niestandardowego wyodrębniania encji.

Chattermill

Chattermill to narzędzie do analizy tekstu, które wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby zapewnić rozwój Twojej firmy i lojalność klientów. Gromadzi dane z różnych źródeł informacji zwrotnych i interakcji z klientami na jednej, łatwej w obsłudze platformie współpracy.

Aby to zapewnić, Chattermill obsługuje integrację z Trustpilot, Typeform, Google Play, App Store, SurveyMonkey, Slack, Ask Nicely, Survey Gizmo, Reviews.io, Zendesk i wieloma innymi aplikacjami.

Wykorzystuje sztuczną inteligencję motywów i sentymentów, aby zrozumieć sentyment klientów do Twojego produktu i marki, jednocześnie znajdując przyczynę powtarzających się tematów. Po analizie sygnału może doskonale identyfikować i przewidywać sposoby generowania przychodów i zatrzymywania klientów pochodzących z każdego punktu styku.

Firmy mogą używać tego narzędzia do przetwarzania treści we wszystkich głównych językach, w tym angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, rosyjskim, arabskim i mandaryńskim.

Narzędzia Voyant jest popularny przede wszystkim wśród badaczy nurtu humanistycznego. Możesz go jednak również użyć jako narzędzia do analizy tekstu na stronie. Ta platforma ma łatwy interfejs i wykonuje różne zadania analityczne.

Możesz wykorzystać jego funkcje do wizualizacji danych pochodzących z analizy witryny. Ale nie można go używać do dogłębnej analizy tekstu.

MałpaUcz się

Czy chcesz korzystać z dowolnego oprogramowania do analizy tekstu SaaS, które można łatwo dostosować do własnych potrzeb, które można łatwo zintegrować z istniejącymi narzędziami? Jeśli tak, MałpaUcz się powinna być Twoją platformą do ilościowej analizy treści.

Jest to solidne oprogramowanie do eksploracji tekstu, które może analizować dowolny rodzaj nieustrukturyzowanych danych tekstowych, w tym dokumenty tekstowe, recenzje online, odpowiedzi na ankiety, opinie klientów i rozmowy w mediach społecznościowych.

Dzięki zaawansowanym algorytmom uczenia maszynowego i przetwarzaniu języka naturalnego (NLP), platforma ta zapewni dokładną analizę tekstu.

Jeśli używasz MonkeyLearn do eksploracji tekstu, możesz zintegrować go z aplikacjami takimi jak Arkusze Google, Microsoft Excel, Zendesk, Formularze Google, Airtable, HelpScout i Zapier.

To oprogramowanie internetowe zawiera przydatne atrybuty, takie jak analiza sentymentu, wyodrębnianie słów kluczowych, analiza opinii NPS i klasyfikacja odpowiedzi e-mail.

Keatext

Jeśli chodzi o wybór narzędzia Customer Experience do analizy nieustrukturyzowanych danych z wielu źródeł, Keatext jest narzędziem dla Ciebie. Jeśli należysz do organizacji non-profit lub uniwersytetu, oferuje Ci nawet bezpłatną wersję.

Niezależnie od tego, czy chcesz przeanalizować rozmowy w mediach społecznościowych, wiadomości e-mail czy ankiety, to oparte na chmurze oprogramowanie do analizy tekstu może to zrobić skutecznie, wykorzystując uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję.

Teraz możesz pozbyć się żmudnego zadania ręcznego analizowania danych i pozwolić Keatext powiedzieć Ci, na co zwracasz uwagę, jeśli chcesz poprawić jakość obsługi klienta.

Oprócz wyżej wymienionych funkcji, narzędzie to pozwala również zbierać opinie w wielu językach i wizualizować dane na różne sposoby.

WordStat

Szukasz oprogramowania do analizy tekstu, które może z dużą precyzją przetwarzać dużą ilość nieustrukturyzowanych informacji? Posługiwać się WordStatproste i elastyczne narzędzie do analizy tekstu.

Może przetwarzać 25 milionów słów na minutę, aby wyodrębnić motywy i zidentyfikować wzorce. Eksploruje dokumenty, aby szybko wyodrębnić motywy i trendy oraz precyzyjnie przeprowadza ilościową analizę treści.

Co więcej, możesz to wykorzystać do analizowania otwartych odpowiedzi, generowania danych Business Intelligence, badania relacji informacyjnych i wykrywania oszustw.

Jest również kompatybilny z różnymi innymi narzędziami. Kiedy używasz ich razem poprzez integrację, możesz cieszyć się najwyższą elastycznością w zakresie analizy tekstu i powiązania go z danymi liczbowymi i kategorialnymi.

RapidMiner

Jeśli uważasz, że dane oznaczają tylko liczby i liczby, RapidMiner jest tutaj, aby udowodnić, że się mylisz. Jest to zaawansowane narzędzie do eksploracji tekstu, za pomocą którego można przeprowadzać wdrażanie i operacje na modelu. Wykorzystuje sztuczną inteligencję do przeprowadzania analizy tekstu i analizy tekstu w celu zbierania informacji, które przyniosą korzyści Twojej firmie.

Te spostrzeżenia, które uzyskasz z treści jakościowych i tekstowych, pomogą Ci ulepszyć się w różnych sektorach, w tym w rozwoju produktu, marketingu i zarządzaniu ryzykiem.

Niektóre z wzbogacających źródeł nieprzetworzonego tekstu to recenzje online, zgłoszenia patentowe, czasopisma naukowe, media społecznościowe, transkrypcje w call center i formularze roszczeń.

RapidMiner informuje Cię o stosunku klientów do Twoich produktów i usług, dzięki czemu Twoja firma może iść naprzód, aby osiągnąć misję organizacyjną.

Wniosek

Narzędzia do analizy tekstu mogą pomóc w analizie danych tekstowych z wiadomości e-mail, platform społecznościowych, recenzji online i dużych dokumentów online. Firmy mogą również korzystać z tych aplikacji, aby uzyskać dokładny obraz opinii publicznej i postrzegania ich marki lub produktu.

Ponieważ spostrzeżenia zebrane z oprogramowania do eksploracji tekstu są niezbędne do podejmowania lepszych decyzji biznesowych, coraz więcej organizacji jest nim zainteresowanych.

Niezależnie od tego, czy chcesz wyodrębnić słowa kluczowe, przeanalizować sentyment, czy przeprowadzić wyodrębnianie encji, na rynku znajdziesz różne narzędzia do analizy tekstu do tych zadań.

W tym artykule omówiliśmy niektóre z najlepszych narzędzi do analizy tekstu w branży oprogramowania do analizy tekstu i wyszukiwania. Możesz wybrać jedną lub więcej z listy w zależności od wymagań.

Jeśli chcesz zbudować własne oprogramowanie do analizy tekstu, możesz wypróbować dowolną z tych platform o niskim kodzie lub bez kodu.

x