14 ustawień na stronie Google Chrome Flags, aby przyspieszyć

Istnieje wiele sposobów na dostosowanie przeglądarki Chrome, aby zoptymalizować przeglądanie, na przykład za pomocą rozszerzeń Chrome. Jedną z takich metod jest użycie flag Chrome w celu uzyskania dostępu do funkcji eksperymentalnych.

Flagi Chrome to ukryte eksperymentalne funkcje Chrome, które nie zostały jeszcze wprowadzone do głównego interfejsu Chrome. Niestety, wiele osób nie wie, że te funkcje istnieją, ponieważ mają dość niekonwencjonalną metodę dostępu do nich, lub po prostu ich nie używają, ponieważ są eksperymentalne, mogą przynieść odwrotny skutek.

Jeśli chcesz mieć kilka fajnych nowych funkcji w Chrome lub zwiększyć szybkość Chrome, flagi Chrome mogą Ci pomóc. Chociaż istnieją setki flag, nie wszystkie są tworzone w celu zwiększenia komfortu korzystania z Chrome lub nawet używane przez zwykłych użytkowników. Dlatego wybrałem dla Ciebie kilka najlepszych flag Chrome, które z pewnością poprawią Twoje wrażenia z Chrome.

Ostrzeżenie: ponieważ są to funkcje eksperymentalne, istnieje niewielka szansa, że ​​mogą się zepsuć i negatywnie wpłynąć na przeglądarkę. Może to oznaczać niewielki spadek wydajności lub, w najgorszych przypadkach, utratę danych. Chociaż jest to rzadkie, musisz zrozumieć i używać tych funkcji na własne ryzyko.

Jak uzyskać dostęp do flag Chrome?

Zanim powiem ci o tych flagach Chrome, musisz wiedzieć, jak uzyskać dostęp do flag Chrome. Dostęp do nich można uzyskać na dwa sposoby; możesz użyć bezpośredniego adresu URL dla flagi lub wejść na główną stronę flag i wyszukać potrzebne flagi.

W przypadku bezpośrednich adresów URL podam je z każdą flagą, a Ty będziesz mieć je skopiować/wkleić w pasku adresu, aby uzyskać do nich dostęp. Jeśli chcesz uzyskać dostęp do strony flag, wpisz chrome://flags w pasku adresu i naciśnij Enter, aby go otworzyć. Na górze znajduje się pasek wyszukiwania, którego możesz użyć do wyszukiwania flag za pomocą powiązanych terminów (podam też słowa kluczowe).

Aby zacząć z nich korzystać, musisz je włączyć i ponownie uruchomić Chrome. Teraz, gdy wiesz, jak uzyskać do nich dostęp i je włączyć, zobaczmy niektóre z najlepszych flag Chrome, których możesz użyć:

#1. Ciężka interwencja reklamowa

Chrome już blokuje natrętne reklamy, które mogą negatywnie wpłynąć na przeglądanie. Jeśli chcesz jeszcze bardziej poprawić blokowanie reklam, możesz włączyć tę flagę, aby zatrzymać wczytywanie ciężkich reklam. Reklamy, takie jak wideo lub GIF, które wykorzystują zbyt dużo zasobów przeglądarki, nie będą się ładować, gdy ta flaga jest włączona.

Wyszukiwane hasło: ciężka reklama

URL: chrome://flags/#enable-heavy-ad-intervention

#2. Włącz tryb czytnika

Podobnie jak Firefox Reader View, Chrome ma również tryb czytnika, który ułatwia czytanie artykułów online. Gdy użyjesz tej funkcji na stronie, wyświetli ona tylko główną treść i obrazy oraz usunie wszystko inne, w tym zawartość panelu bocznego i reklamy.

Po włączeniu flagi na pasku adresu pojawi się nowa ikona strony, którą należy kliknąć, aby włączyć tryb czytnika.

Wyszukiwane hasło: tryb czytnika

URL: chrome://flagi/#enable-reader-mode

#3. Pobieranie równoległe

Ta flaga może przyspieszyć pobieranie nawet 4-krotnie. Jeśli wcześniej korzystałeś z oprogramowania do zarządzania pobieraniem, musisz już wiedzieć, w jaki sposób pobierają się szybciej, tworząc wiele połączeń. Ta flaga robi to samo i umożliwia Chrome tworzenie wielu połączeń ze źródłem pobierania, aby przyspieszyć pobieranie.

Poszukiwane hasło: pobieranie równoległe

URL: chrome://flags/#enable-parallel-downloading

#4. Karty z zakładkami

Ta flaga dodaje funkcję, aby wyświetlić więcej informacji o karcie, po prostu najeżdżając na nią. Informacje obejmują główny tytuł i adres URL strony. Ta funkcja jest przydatna dla osób, które otwierają dziesiątki kart jednocześnie, więc trudno jest zobaczyć nazwę witryny z kartą bez jej otwierania.

W przypadku wizytówek wystarczy najechać kursorem myszy na kartę, aby dowiedzieć się, która witryna lub strona jest otwarta.

Wyszukiwane hasło: wizytówki

URL: chrome://flagi/#tab-hover-cards

#5. Obrazy kart podręcznych

Jeśli włączysz powyższą kartę, możesz również włączyć tę flagę, aby wyświetlić obraz karty wraz z informacjami o stronie. Można to włączyć tylko wtedy, gdy włączona jest wspomniana powyżej flaga. Obraz będzie dokładnie odpowiadał obszarowi strony, w którym opuściłeś kartę. Oznacza to, że możesz również porównać zawartość dwóch stron, otwierając je w dwóch zakładkach obok siebie.

Wyszukiwane hasło: obrazy wizytówek.

URL: chrome://flags/#tab-hover-card-images

#6. Wymuś tryb ciemny

Ta flaga wymusza ładowanie całej zawartości internetowej z ciemnym motywem. Może to być przydatna funkcja, jeśli używasz komputera w ciemnym pokoju i nie chcesz męczyć oczu. Tekst i przyciski stają się białe lub jaśniejsze, a całe tło jest czarne.

Wyszukiwane hasło: tryb ciemny

URL: chrome://flagi/#enable-force-dark

7. Rasteryzacja GPU

Rasteryzacja to w zasadzie proces tworzenia obrazów lub treści internetowych piksel po pikselu do wyświetlania na komputerze. Chrome zwykle wykorzystuje moc procesora, aby zakończyć ten proces. Jeśli jednak masz dedykowany procesor graficzny na swoim komputerze, możesz włączyć tę flagę, aby wymusić, aby rasteryzacja była zawsze wykonywana przez GPU.

GPU może obniżyć prędkość generowania klatek do zaledwie 5 ms/klatkę ze 100 ms/klatkę, więc może znacznie zwiększyć prędkość Chrome, jeśli włączysz tę flagę.

Poszukiwane hasło: rasteryzacja GPU

URL: chrome://flagi/#enable-gpu-rasterization

#8. Płynne przewijanie

Ta flaga wprowadza niewielką zmianę, która może znacznie poprawić czytelność. Zwykle, gdy przewijasz stronę internetową, przy każdym tyknięciu przewijania robi się małe zacinanie. Po włączeniu tej flagi strona będzie się płynnie przewijać i będziesz mógł łatwo zobaczyć zawartość podczas szybkiego przewijania. Jest to idealne rozwiązanie, gdy musisz szybko przejrzeć zawartość.

Wyszukiwane hasło: płynne przewijanie

URL: chrome://flagi/#smooth-scrolling

#9. Eksperymentalny protokół QUIC

QUIC (Quick UDP Internet connection) to nowy protokół połączenia podobny do protokołu TCP i UDP, ale jednocześnie znacznie szybszy i bezpieczny. Skraca czas połączenia, tworząc jedno połączenie zamiast wielu. Chociaż jest już używana w Chrome do łączenia się z usługami Google, możesz włączyć tę flagę, aby używać jej również w innych witrynach.

To wciąż jest eksperymentalne; powinieneś go wyłączyć, jeśli zauważysz jakiekolwiek problemy z połączeniem.

Szukaj: szybko

URL: chrome://flagi/#enable-quic

#10. Zapobiegaj ryzykownym pobieraniom

Ta flaga dodaje dodatkową warstwę bezpieczeństwa, zapobiegając pobieraniu plików wykonywalnych z niezabezpieczonych źródeł. Wirusy są zwykle rozpowszechniane jako bezpośrednie pliki wykonywalne, a niezabezpieczone źródło może zostać naruszone w celu udostępnienia tych plików. Ta flaga zapobiegnie takim pobraniom, ale oczywiście może też mieć wiele fałszywych alarmów.

Wyszukiwane hasło: ryzykowne pobieranie

URL: chrome://flags/#treat-unsafe-downloads-as-active-content

# 11. Włącz wyszukiwanie w kartach

Kolejna świetna funkcja dla tych, którzy stosują dziesiątki kart jednocześnie. Wyszukiwanie kart doda mały przycisk u góry, którego można użyć do wyszukania określonej otwartej karty. Wystarczy wpisać tytuł strony lub nazwę witryny, a pojawi się otwarta karta.

Wyszukiwane hasło: wyszukiwanie w zakładce

URL: chrome://flags/#enable-tab-search

#12. Włącz leniwe ładowanie obrazu

Ta funkcja uniemożliwia jednoczesne ładowanie wszystkich obrazów na stronie internetowej. Po włączeniu obrazy będą ładowane tylko po przewinięciu w dół i dotarciu w ich pobliżu. Pomaga to w szybszym ładowaniu stron, a także oszczędza przepustowość, ponieważ ładowane są tylko wymagane obrazy.

Upewnij się, że wybrałeś opcję włączania, która umożliwia leniwe ładowanie obrazów bez atrybutu leniwego ładowania.

Poszukiwane hasło: leniwy obraz

URL: chrome://flags/#enable-lazy-image-loading

#13. Pamięć podręczna wsteczna do przodu

Jeśli używasz przycisków do przodu i do tyłu w Chrome, ta opcja doskonale nadaje się do zapisywania danych i szybszej nawigacji. Włączenie tej flagi spowoduje buforowanie pełnych stron internetowych, aby umożliwić ponowne nawigowanie do nich bez korzystania z połączenia internetowego. Nawigacja do przodu/do tyłu również będzie natychmiastowa.

Istnieje możliwość włączenia buforowania tylko tych samych stron witryny lub każdej otwieranej strony internetowej.

Wyszukiwane hasło: pamięć podręczna wstecz do przodu

URL: chrome://flagi/#back-forward-cache

# 14. Włącz LiteVideo

Jeśli chcesz oszczędzać dane internetowe i nie masz nic przeciwko oglądaniu filmów w standardowej jakości, włącz tę flagę. Ta flaga poinformuje żądania mediów, że Twój internet jest wolny, więc filmy będą ładowane tylko w jakości SD.

Wyszukiwane hasło: litevideos

URL: chrome://flagi/#enable-lite-video

Kończące myśli

Sam używam wielu z tych flag i nie napotkałem jeszcze żadnych zauważalnych problemów. Jednak nadal są eksperymentalne, więc w zależności od komputera i aktywności każda z tych flag może mieć negatywny wpływ. Na szczęście strona z flagami pokazuje wszystkie aktywowane flagi na samej górze. Jeśli zauważysz, że Twoja przeglądarka Chrome działa, po prostu przejdź do strony z flagami i cofnij zmiany, aby rozwiązać problem.

Jeśli jesteś programistą, możesz chcieć poznać wyjątkowe funkcje Narzędzi dla programistów Chrome.

x