9 najlepszych platform hostingowych serwerów gier dla wszystkich

Udostępnij teraz w social media:

Świat gier ewoluuje i wymaga większej mocy obliczeniowej niż kiedykolwiek!

Dobra wiadomość jest taka – komputery są tanie!

Nie jest już ograniczony w Twoim domu za pomocą konsoli do gier lub komputera. Nie musisz grać sam ani zapraszać znajomych do swojego domu praktycznie na rozgrywkę wieloosobową.

Dzisiaj gry wideo stały się działalnością społecznościową, w której ludzie na całym świecie mogą spotykać się online, tworzyć zespoły i zacząć grać. W rzeczywistości możesz być częścią dużej globalnej społeczności graczy o wspólnych zainteresowaniach. Nie wspominając o grach wieloosobowych z odgrywaniem ról, również stają się niezwykle popularne, co wyjaśnia, dlaczego ludzie uwielbiają Counter-Strike, Minecraft, Rust, Starbound, Ark, Space Engineers i wiele innych.

Te gry są dostępne w różnych stylach, treściach i gatunkach, w których różne rodzaje ludzi grają razem, czy to mężczyźni, kobiety, nastolatki, profesjonaliści itp., I nie ograniczają się tylko do grania nerdów.

Do hostowania tych gier potrzebny jest wyspecjalizowany serwer gier.

Czemu?

Dowiedzmy Się!

Jeśli jesteś entuzjastą gier, który chce odkrywać głębiny królestwa gier i grać z kimkolwiek na świecie, w dowolnym czasie bez częstych opóźnień i przerw, wynajęcie serwera ma sens.

Jeśli robisz to wszystko sam, wydajność i szybkość gry pogarszają się, oprócz nagłych awarii i przestojów. To dlatego, że wielu graczy korzystałoby z tego samego serwera i korzystałoby z tych samych zasobów.

Ale te wysokiej klasy gry wideo wymagają wydajnego serwera, dzięki czemu możesz cieszyć się płynniejszą rozgrywką.

Poza tym problemy z komputerem i siecią mogą się zdarzyć w dowolnym momencie. Psuje nastrój w grach i wita wiele elementów tła, którymi możesz zarządzać, takich jak:

 • Naprawa zablokowanych portów routera,
 • Trudność w obsłudze wielu graczy,
 • Kwestie bezpieczeństwa i nie tylko.

Wszystko to wymaga dobrej wiedzy i umiejętności, których możesz nie posiadać, nie mówiąc już o czasochłonności.

Dlatego potrzebujesz specjalistycznej platformy serwera gier, aby uniknąć tych wszystkich problemów, zaoszczędzić czas gry i uniknąć frustracji.

Serwer dedykowany składa się z klastra potężnych serwerów, które pozwalają użytkownikom w dużym stopniu dostosować swoją grę, grać w różne wersje ulubionej gry i zapraszać kręgi graczy z innych miejsc.

Inne zalety hostingu dedykowanego serwera gier to:

 • Optymalna wydajność dzięki zaawansowanym procesorom i dyskom SSD
 • Obsługuje duży ruch
 • Większa elastyczność w zakresie czasu pracy i przepustowości
 • Brak problemów z przegrzaniem
 • Płynne rozmowy głosowe jeden do jednego lub w grupach.
 • Szybkie wsparcie z rozsądnymi wskaźnikami rozwiązywania problemów
 • Obsługuje wiele wtyczek, modów i środowisk gier
 • Możliwość przełączania gier i łatwe w obsłudze panele sterowania

I więcej…

Aby skorzystać ze wszystkich tych korzyści, znajdź przyzwoite rozwiązanie hostingu serwerów do gier, aby hostować swoje gry, aby spełnić Twoje wymagania dotyczące gier.

W tym celu przygotowaliśmy poniższą listę, aby podjąć decyzję, który z nich ma najlepszą kombinację funkcji i cen, i idź do tego.

ScalaCube

Znane nazwisko na arenie hostingu serwerów gier, ScalaCube to doskonała opcja dla Ciebie. Wynajmuje serwery do gier – Minecraft, Minecraft PE, ARK, Rust i Hytale. ScalaCube oferuje nieograniczony i bezpłatny ruch bez dławienia.

Ruch będzie zawsze miał optymalną przepustowość, niezależnie od jego głośności w dół lub w górę. Możesz wybrać dysk twardy lub dysk SSD dla swojego serwera do gier. Ale to drugie jest preferowane ze względu na 10-krotnie większą szybkość i wygodę, jeśli musisz często uzyskiwać dostęp do danych na serwerze.

Gwarantują 99,9% czasu pracy serwera, zapewniając nieprzerwane wrażenia z gry. Oprócz tego otrzymujesz nieograniczoną liczbę slotów na hosting serwerów Minecraft, a także wiele serwerów, wtyczek i obsługę modów.

  Lista modów Utimate Fallout 3

Otrzymasz pełną obsługę FTP, natychmiastowe konfiguracje, wiele modów i wtyczek oraz ochronę DDoS dla innych gier. Ich ceny zaczynają się już od 2,5 USD miesięcznie.

HostHavoc

HostHavoc to kolejna popularna nazwa w rozwiązaniach hostingowych serwerów gier. Ich serwery gier składają się z zaawansowanych funkcji i niestandardowych narzędzi utrzymywanych aktywnie wraz z aktualizacjami modów i gier. Masz możliwość wyboru spośród ponad 25 różnych gier z HostHavoc.

Zawiera popularne, takie jak ARK: Survival Evolved, 7 Days to Die, Arma 3, Counter-Strike: GO, Garry’s Mod, Insurgency: Sandstorm, Minecraft, PixARK, Rust, Space Engineers, Squad, Terraria itp. HostHavoc oferuje natychmiastową skonfigurować preferowane serwery gier, aby pomóc Ci szybko rozpocząć.

Wszystkie serwery do gier wykazują potężną wydajność dzięki dyskom SSD NVMe wraz ze sprzętem serwerowym klasy korporacyjnej. Przejmij pełną kontrolę nad serwerem gier dzięki łatwemu zarządzaniu, zaawansowanym ustawieniom, bezproblemowej konfiguracji i pełnemu dostępowi do FTP.

Dzięki HostHavoc możesz zmieniać gry w dowolnym momencie, aby odkrywać nowe bez konieczności płacenia dodatkowej kwoty. Oferuje dostępność w warsztacie Steam i obsługuje wiele modów, wtyczek i interfejsów API innych firm. Posiada 10 lokalizacji centrów danych na 3 kontynentach ze starannie ustanowioną siecią o dużej pojemności.

Ciesz się niezawodną siecią i urządzeniami z 99,9% czasem bezawaryjnej pracy, stabilną wydajnością serwera i prawdziwą redundancją. HostHavoc oferuje również bezpłatną ochronę przed atakami DDoS, codzienne kopie zapasowe, całodobową pomoc techniczną w ciągu 15 minut oraz 3-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Możesz dokonywać płatności w kryptowalutach oprócz PayPal i kart kredytowych.

Cloudzy

Uruchom własne wysokowydajne serwery do gier z Cloudzy’ego rozwiązania hostingu podpisów.

Oferują serwery do gier zarówno w systemach operacyjnych Windows, jak i Linux. Możesz uzyskać rozwiązanie do hostingu gier z bardzo wysoką przepustowością, pamięcią masową NVMe i szybkością połączenia 1 Gb/s w bardzo przystępnych cenach. Podstawowe plany kosztują zaledwie 7,95 USD miesięcznie.

Cloudzy oferuje zaawansowane serwery nowej generacji w ponad 15 globalnych centrach danych, aby zapewnić minimalne opóźnienia. Z ponad 30 grami dostępnymi bez dodatkowych opłat, możesz łatwo skonfigurować i wdrożyć własny serwer gier dla Minecraft, ARK, Rust, Interstellar Rift, Counter-Strike, L4D2 i wielu innych tytułów. Zapewnij sobie szybką rozgrywkę bez opóźnień dzięki najwyższej infrastrukturze z turbodoładowaniem przez NVMe SSD i technologię KVM.

Inteligentna zapora ogniowa i ochrona przed atakami DDoS oznaczają, że możesz grać bezpiecznie i swobodnie. Ich rozwiązania hostingowe są specjalnie nastawione na gry online, oferując najnowocześniejszy sprzęt i alokację zasobów bez kontrowersji.

Dzięki licznym lokalizacjom serwerów w całej Ameryce Północnej, Europie i Azji Wschodniej, Cloudzy może być idealnym rozwiązaniem dla graczy mieszkających w dowolnym z tych regionów.

OVHcloud

Dedykowane serwery firmy OVHcloud zapewniają najlepszą wydajność i stabilność dostosowaną do gier online. OVHcloud oferuje serwery gier dla wielu gier i programów, takich jak Mumble, TeamSpeak, Counter-Strike, Rust, Minecraft, Ark, Arma, Garry’s Mod, L4D2 i Team Fortress.

Ich serwery są oparte na procesorach AMD Ryzen trzeciej generacji z architekturą ZEN-2, zaprojektowaną w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z gier online bez opóźnień. Mogą zarządzać wydajnym przetwarzaniem wideo i obrazu, zadaniami równoległymi i grami wieloosobowymi.

OVHcloud oferuje solidną ochronę anty-DDoS na wszystkich swoich serwerach, co pozwala uniknąć przestojów usług. W przeciwieństwie do standardowych rozwiązań zabezpieczających, dostosowuje się do ruchu UDP w przypadku plików audio i wideo oraz gier wideo i sprawdza zarówno ruch wychodzący, jak i przychodzący.

Ich serwery gier mogą wykazywać maksymalną przepustowość 1 GB/s, aby zapewnić nienaganną wydajność bez uszczerbku dla łatwości serwisowania. OVHcloud posiada centra danych rozsiane po całym świecie, które dają Ci możliwość wynajęcia serwera gier znajdującego się najbliżej Twojej lokalizacji, zapewniając minimalne opóźnienia.

Każdy serwer posiada publiczny adres IPv4 i IPv6, a w razie potrzeby możesz również wynająć dodatkowy adres IPv4 dla swojego serwera. Ich serwery mają umowę SLA wynoszącą około 99,90%, aby zapewnić lepszą dostępność. Serwery mają pojemność 500 GB na kopie zapasowe.

  Jak tworzyć formularze PDF z obliczeniami w programie Adobe Acrobat

Chmura Google

Hostuj swoje gry na Chmura Googleserwery gier i zapewniają płynną rozgrywkę. Zarządzanie serwerem jest tutaj proste dzięki solidnej globalnej infrastrukturze bez negatywnego wpływu na wydajność. Ich serwery gier mogą działać z maksymalną prędkością 3,8 GHz.

Bez względu na to, gdzie na całym świecie znajdują się Twoi partnerzy w grach, Google Cloud ma serwery zlokalizowane na całym świecie w 24 regionach, dostępnych w ponad 200 krajach i połączonych siecią wysokiej jakości. Serwery gier Google Cloud oferują spersonalizowane automatyczne skalowanie na podstawie Twoich potrzeb w zakresie gier. Jest wyposażony w pojedynczy panel sterowania do szybkiego zarządzania serwerem i ułatwia łatwe wdrożenie.

Serwery Cytadeli

Graj w swoje gry bez obaw o częste opóźnienia i awarie, wybierając Serwery Cytadeli jako partner hostingowy serwerów gier. Niezależnie od tego, czy chodzi o wydajność, jakość serwera czy niezawodność, usługa hostingowa spełnia wszystkie pożądane kryteria graczy.

Mają dla Ciebie szeroką gamę gier, takich jak ARK, 7 Days to Die, Killing Floor 2, Sniper Elite 3, Don’t Starve Together, Counter-Strike Source, Interstellar Rift, Minecraft, PixARK, Sandbox, Rust, Terraria, Panika zombie i nie tylko.

Oferują potężny i niestandardowy panel sterowania – TcAdmin zaprojektowany, aby ułatwić zarządzanie serwerem dzięki zoptymalizowanym konfiguracjom i funkcjom, dzięki czemu możesz w pełni wykorzystać swoje serwery gier. Ich serwery dedykowane wykorzystują najnowszy sprzęt i technologię sieciową.

Wszystkie serwery działają na dyskach SSD o przepustowości 1 Gb/s, co zapewnia wyższą wydajność, dzięki czemu nigdy nie będziesz tracić czasu w grze. Po dokonaniu płatności zapewnią natychmiastową konfigurację serwera w ciągu kilku sekund, dzięki czemu możesz szybko rozpocząć i działać.

Citadel Servers dba o bezpieczeństwo serwerów dzięki całodobowemu monitoringowi sieci wraz z ochroną anty-DDoS. Mają centra danych w ponad 20 lokalizacjach na 4 kontynentach, aby zapewnić najmniejsze opóźnienie. Aby być lojalnym klientem i zamówić serwer na 12 miesięcy, oferują 10% rabatu na koszt wynajmu.

Amazon GameLift

Zatrudniać Amazon GameLiftHosting serwerów gier, który wykorzystuje AWS i jego moc, aby zapewnić optymalną wydajność, najniższe opóźnienia i większe oszczędności. Przenieś swoją grę na wyższy poziom dzięki dedykowanym serwerom, które można szybko skalować, wdrażać i obsługiwać.

Jest to jeden z najlepszych wyborów do gier wieloosobowych. Bezpiecznie udostępniają instancje, wdrażają serwery nad uruchomionymi instancjami, monitorują serwery gier i instancje, zastępują niezdrowe i równoważą ruch na serwerze. Serwery gier Amazon GameLift znajdują się w 15 globalnych regionach na 5 kontynentach, aby zapewnić dłuższy czas pracy bez przestojów i większą łatwość serwisowania.

Bez względu na to, czy lubisz gry jednoosobowe, czy wieloosobowe, zapewniają szybką rozgrywkę. GameLift skanuje również stale w poszukiwaniu dostępnych serwerów, aby znaleźć te z małymi opóźnieniami. Jeśli nie jest dostępny, masz możliwość skonfigurowania usługi hostingowej i automatycznego dodania większej pojemności bliżej graczy.

Ponieważ GameLift działa w infrastrukturze chmurowej AWS, ciesz się najbardziej rozbudowaną i bezpieczną platformą chmurową. Poza GameLift, AWS oferuje ponad 175 w pełni funkcjonalnych usług, więc możesz mieć pewność, że otrzymasz wysoce niezawodną usługę.

Oferują funkcję automatycznego skalowania, która może uruchomić tysiące jednoczesnych instancji, jednocześnie zatrzymując nieużywane instancje w ciągu kilku minut. Możesz skonfigurować serwery do automatycznego skalowania pojemności w oparciu o docelowe wartości procentowe stanu ustalonego i pozwolić GameLift obsługiwać skalowanie, jednocześnie dostosowując wahania wzorca obciążenia.

Twoje serwery gier są bezpieczne dzięki ochronie DDoS i zabezpieczeniu przed częstymi atakami sieciowymi. Oferuje zarówno instancje Spot, jak i na żądanie, a także masz możliwość wyboru spośród 40 typów i rozmiarów instancji. W każdym przypadku wybierz preferowaną konfigurację pamięci, procesora i pojemności sieci, odpowiednią do swoich potrzeb w grach.

  Jak tworzyć animowane postacie w programie PowerPoint

GameLift obsługuje główne silniki gier, takie jak Amazon Lumberyard, Unity, Unreal Engine, silniki gier C# i C++ itp., A także wiele platform. Dzięki GameLift płacisz tylko za zasoby, z których korzystasz z wysokowydajnymi maszynami wirtualnymi, niesamowicie szybkim transferem danych i pamięcią masową opartą na dyskach SSD, bez żadnych miesięcznych zobowiązań. Możesz także zintegrować GameLift z innymi usługami AWS, takimi jak AWS Shield i nie tylko.

Więc zaczynasz

Wynajmij serwer do gier od Więc zaczynasz i poznaj prawdziwą moc innowacji i wydajności. Dają ci maszyny zaprojektowane do hostowania twoich ulubionych gier i oferują optymalne specyfikacje i minimalne opóźnienia.

So you Start umożliwia hostowanie gier, takich jak Minecraft, Counter-Strike, Team Fortress 2 i innych usług, takich jak TeamSpeak i Mumble. W ich serwerach gier znajduje się 16 adresów IP bez żadnej miesięcznej opłaty, ochrona anty-DDoS, 100 GB miejsca na kopie zapasowe, przepustowość 250 Mb/s i 90 różnych środowisk.

Możesz także zdecydować się na dodatki, takie jak adresy IP Failover, Express KVM IP, Backup+. Aby jak najlepiej wykorzystać serwer gier, skonfiguruj swój system z Intel i5 lub i7 oraz 16-32 GB pamięci RAM i SSD.

So you Start hostuje swoje serwery w centrach danych OVH zlokalizowanych w różnych miejscach, jednym w Kanadzie i 3 we Francji. Te centra danych wykorzystują najnowocześniejsze technologie w zakresie architektury, ogromnej pojemności, konserwacji, bezpieczeństwa i całodobowego nadzoru.

Vultr

Wdrażaj wysokiej jakości serwery gier jednym kliknięciem za pomocą Vultrrozwiązania hostingu serwerów firmy. Po kliknięciu przycisku Wdróż zorganizują platformę chmurową Vultr i przydzielą Twoje instancje w wybranym centrum danych.

Następnie możesz zainstalować i dostosować dowolne mody, które chcesz, i pozwolić Vultrowi zarządzać konfiguracją VPS, aby zapewnić lepszą elastyczność w dostosowywaniu serwera gry. Ich serwery gier działają w sieciach o wysokiej wydajności i niskich opóźnieniach, dzięki czemu gracze mogą odkryć swój największy potencjał w grach.

Sekretem wysokiej wydajności Vultr jest sprzęt klasy korporacyjnej, szybkie dyski SSD, najnowsza generacja procesorów Intel, które zapewniają 100% SLA, niezawodną stabilność i stałą obsługę serwisową.

Oferują prosty panel sterowania z przejrzystym pulpitem nawigacyjnym i solidnym interfejsem API, dzięki czemu możesz łatwo zarządzać wszystkim. Vultr umożliwia łączenie aplikacji z odizolowanymi lokalnymi sieciami prywatnymi, ułatwia korzystanie z sieci IPv6, zapewnia pełny dostęp do roota za pomocą dedykowanego adresu IP dla wszystkich maszyn wirtualnych i pozwala wybrać niestandardowe obrazy ISO.

Możesz zintegrować się z ich interfejsem API, aby uruchamiać, kontrolować i niszczyć instancje serwera. Posiada globalne centra danych zlokalizowane w 17 miejscach w 10 różnych krajach, w tym w USA, Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Kanadzie, Republice Korei, Japonii, Singapurze i Australii.

Wniosek

Stale ewoluująca przestrzeń gier osiąga nowe wyżyny, pomagając graczom odkrywać nowe przygody i emocje. Aby jeszcze bardziej Ci to ułatwić, firmy technologiczne oferują zaawansowane serwery gier z zaawansowanymi funkcjami i funkcjami, dzięki którym możesz grać z każdym na świecie i cieszyć się niezrównanymi wrażeniami z gry.

W ten sposób zdobądź swój serwer do gier już dziś z dowolnej z wyżej wymienionych platform.

Chcesz nagrywać swoje gry? Sprawdź to oprogramowanie do nagrywania gier.

x