9 najlepszych programów do grafiki ruchomej dla każdego

Czy jesteś ciekaw oprogramowania do grafiki ruchomej? Przygotowaliśmy listę najlepszych programów, które pomogą Ci rozpocząć karierę w animacji ruchomej.

Dawno minęły czasy, kiedy ręcznie rysowane animacje były modne, a projektanci zwykli rysować każdą ekspresję, krok i ruch, aby wykonać zadanie. Kilka filmów przedstawia animację flipbooka, która jest teraz częścią ruchomej grafiki.

Jednak narzędzia i technologie ewoluowały w sposobie projektowania grafiki ruchomej. Faktem jest, że niezależnie od tego, czy jest to film animowany, czy krótkometrażowy, grafika i fabuła powinny być w tym samym toku, idealnie do siebie pasujące. Stąd pojawia się grafika ruchowa.

Grafika ruchoma to animacja zawierająca tekst reprezentujący historię. Te grafiki są zwykle używane w napisach końcowych filmu lub programu telewizyjnego, w tym tekst i dźwięk, aby dostarczyć coś wyjątkowego. To doskonały sposób komunikacji marki z widzami.

Grafiki ruchome tworzą sekwencje tytułów, reklamy, przekazują komunikaty, instruktaże i filmy przy użyciu szablonów. Niektóre z najbardziej znanych przykładów grafiki ruchomej to:

#1. Sekwencja tytułów

Jeśli znasz napisy początkowe Psycho Hitchcocka, możesz nie potrzebować żadnego innego przykładu. Od sekwencji tytułowej po napisy końcowe, spakował wszystko. HBO True Detective to kolejny przykład typografii i wizualnej mieszanki odzwierciedlającej bohaterów.

#2. Branding

Jeśli jesteś fanem mediów społecznościowych, być może widziałeś GIF stworzony przez NBC News tak zabawne, jak reprezentowanie La La Land jako najlepszego filmu podczas porażki Oscarów. Wiele marek wymyśliło kilka pomysłów na animowaną grafikę, sprytnie stosowaną jako poważne narzędzie marketingowe i brandingowe.

#3. Typografia kinetyczna

Najlepszą rzeczą w ruchomej grafice jest to, że można użyć tekstu, aby przykuć uwagę odbiorców w nieprzewidywalny sposób. Niektóre z najbardziej znanych przykładów typografii kinetycznej to Rick and Morty, teledysk z tekstem do filmu By Your Side Jacoba Sartoriusa, film Kick-ass i amerykański program telewizyjny Breaking Bad.

Ruchy graficzne mogą pomóc w tworzeniu zabawnych i pouczających filmów przy użyciu symboli, efektów, postaci, infografik i tekstu. Przechodzi od szkicowania do przekształcania go w wymiar 3D. Jednak za pomocą prostych narzędzi można łatwo przekształcić złożone zadania w grafikę.

Pozwól nam rzucić okiem na najlepsze narzędzia graficzne do ruchu.

DaVinci Resolve

DaVinci Resolve może zakończyć wyszukiwanie, jeśli szukasz profesjonalnych narzędzi do edycji, dźwięku, efektów i kolorów. Projekt Blackmagic DaVinci Resolve narzędzie może pomóc w stworzeniu czegoś takiego jak słynna grafika Leonarda da Vinci. Narzędzie oferuje projektantom kombinację korekcji kolorów, edycji, postprodukcji dźwięku, ruchomej grafiki i efektów wizualnych w celu tworzenia unikalnych projektów. Jest to potężne i popularne oprogramowanie dla profesjonalistów pracujących nad nowoczesną i elegancką grafiką z oryginalną jakością aparatu.

To kreatywne i wysokiej jakości narzędzie jest wykorzystywane w kilku programach telewizyjnych i filmach fabularnych popularnych wśród inżynierów dźwięku, profesjonalnych kolorystów, artystów VFX i montażystów.

Dzięki temu narzędziu użytkownicy mogą dodawać efekty do pierwszego planu/tła, mapować efekty do gradacji, generować matę 3D, używać szybkiego szumu, generowania map głębi, śledzenia powierzchni i wtyczek despillingowych, jednocześnie śledząc ruch teksturowanych powierzchni.

Oprócz tego projektanci mogą łatwo współpracować ze swoim zespołem, korzystając z przepływów pracy w chmurze. Możliwe jest hostowanie bibliotek projektów i tworzenie/zarządzanie proxy za pomocą Blackmagic Cloud. Nowe funkcje narzędzia obejmują ulepszone napisy dla edytorów, mapy głębi 3D, ultrapiękną grafikę, Fairylight, konwersje FlexBus itp.

Oprogramowanie typu „wszystko w jednym” oferuje doskonałe funkcje do edycji i cięcia projektów w razie potrzeby. Ma niesamowity zakres funkcji gradacji kolorów drugorzędowych i podstawowych, w tym zaawansowane gradacje HDR, śledzenie, kwalifikatory i PowerWindows. Projektanci mogą wykorzystać narzędzia do kluczowania i rotoskopu do tworzenia oszałamiających animowanych tytułów, fotorealistycznych kompozytów i systemów cząstek 3D.

Adobe Creative Cloud

Adobe zwykle znajduje się na szczycie listy w przypadku dowolnego projektu obrazu i wideo. Wśród profesjonalistów popularne jest wyróżnianie filmów i przyciąganie uwagi odbiorców. Adobe Creative Cloud Motion Oprogramowanie graficzne pomaga projektantom w tworzeniu przyciągającej wzrok grafiki za pomocą intuicyjnych i wydajnych narzędzi.

Oprogramowanie słynie z tworzenia filmów pełnometrażowych, filmów na YouTube, filmów i filmów krótkometrażowych. Jest to kompleksowe oprogramowanie wideo służące do tworzenia prostego projektu w przekształcające wideo dla dowolnego kanału wideo. Oferuje szeroką gamę funkcji do tworzenia niesamowitych ruchomych grafik przy użyciu gotowych szablonów, aby ułatwić seans.

Adobe Premiere Rush działa na wszystkich typach filmów, aby uzyskać doskonałe wyniki. Posiada takie funkcje jak:

 • Łatwy dostęp do szablonów ruchomej grafiki i usługi Adobe Stock do animowanych tytułów z dostosowanymi czcionkami, tekstem, rozmiarem i kolorem.
 • Dostępność na różnych urządzeniach do edycji zdjęć na komputerach Mac, tabletach i komputerach PC.
 • Dostosuj animowane tytuły za pomocą właściwości, takich jak rozmiar, kolor, styl, czcionka i inne intuicyjne narzędzia.
 • Niestandardowe filtry i ustawienia wstępne z regulowaną ekspozycją, odcieniem i dopasowaniem kolorów.
 • Intuicyjny interfejs, kreatywna elastyczność i interaktywne samouczki dla projektantów, aby poznać przyjazne dla użytkownika narzędzia i trendy w projektowaniu.

Narzędzie umożliwiło dodanie do projektu koloru, animacji, grafiki i tekstu. Profesjonalne szablony mają zdefiniowane ustawienia bez zmiany głównych elementów i pozwalają redaktorom uzyskać spójność wizualną.

Nadające się do ugryzienia

Twórz oszałamiającą animowaną grafikę, korzystając z kilku funkcji programu Biteable, aby tworzyć treści zatrzymujące przewijanie. Gryzowalne ruchome grafiki są świetne dla firm tworzących bębny do wyświetlania lub angażujących się w nie. Narzędzie jest łatwe w użyciu, wykonując następujące czynności:

 • Zarejestruj się lub zaloguj do konta Biteable
 • Skorzystaj z szablonów grafiki ruchu
 • Zacznij od animacji, korzystając z bibliotek Biteable, które zawierają obrazy, klipy wideo, podkłady itp.
 • Edytuj wideo zgodnie z wymaganiami
 • Wyeksportuj gotowy plik lub udostępnij go w kanałach mediów społecznościowych

Oprogramowanie do grafiki ruchomej pomaga tworzyć wysokiej jakości, angażujące i zabawne projekty przy niskim budżecie. Najwyższej klasy animacje mogą pomóc w tworzeniu projektów wspierających biznes i tworzeniu dowolnego wideo. Zawiera mnóstwo przyjaznych dla użytkownika szablonów, które można dostosować na podstawie schematu kolorów, logo firmy i wielu innych.

Jeśli chcesz tworzyć treści na profesjonalnym poziomie, Biteable może być świetnym początkiem, wypełnionym elementami brandingu i dostosowywanymi szablonami. Intuicyjny kreator ruchomej grafiki zawiera dżingle, filmy, zdjęcia i animacje do tworzenia filmów. Za pomocą tego narzędzia można opowiedzieć wciągającą historię, dotknąć emocji odbiorców i wykorzystać marketing wideo.

Mikser

Twórz grafikę ruchomą szybciej dzięki Blenderowi 3.1, oferującemu szeroki zakres produkcji. Ruchome grafiki w blenderze to bezpłatne narzędzie typu open source, które pomaga firmom rozwijać się na rynku. Wbudowany potężny, bezstronny silnik path-tracer pozwala projektantom renderować ultrarealistyczną i oszałamiającą grafikę.

To wspiera –

 • Renderowanie VR
 • Renderowanie CPU i GPU
 • podgląd w czasie rzeczywistym
 • Obsługa oświetlenia HDR i shaderów PBR
 • Malowanie 3D pędzlami z teksturą
 • Zaawansowane narzędzia do rzeźbienia
 • Wsparcie N-Gon
 • Skrypty w Pythonie z dodatkami i niestandardowymi narzędziami
 • Dynamiczny podział i multi-rozdzielczość
 • Obsługuje solwer statywu i śledzenie planarne

Rzeźbienie, modelowanie i UV to znaczące dodatki do narzędzia do tworzenia, edytowania i przekształcania projektów. Funkcje obejmują śledzenie obiektów, gotową do produkcji kamerę oraz wykorzystanie scen 3D do reklam, filmów krótkometrażowych, filmów fabularnych i seriali telewizyjnych. Oferuje edytor krzywych, niestandardowe kształty kości, synchronizację dźwięku, pełną obsługę animacji i widok OpenGL.

Synfig Studio

Jeśli szukasz wieloplatformowego narzędzia, które obsługuje systemy Linux, Windows i OSX, Synfig Studio jest tym jedynym. Jest to oprogramowanie do animacji 2D typu open source, które pomaga tworzyć animacje klatka po klatce przy mniejszej liczbie zasobów i ludzi. Można tworzyć wysokiej jakości animację 2D za pomocą Synfig Studio z kompilacjami binarnymi.

Jest pełen zaawansowanych elementów sterujących, kości, ponad 50 warstw, tweetów wektorowych i filtrów. W pełni funkcjonalny system oferuje wiele wyrażeń dla opracowanych postaci, kontroluje grafikę wektorową i typy warstw, takie jak zniekształcenia, filtry, gradienty, elementy geometryczne, fraktale i przekształcenia. Użytkownicy mogą szybko przekształcać kształty wektorowe w ruchomą grafikę podczas obliczania klatek i ustawiania kluczowych pozycji.

Natron

Jeśli chodzi o grafikę ruchomą i efekty wizualne, Natron stworzył świetny wizerunek na rynku. Natron to oprogramowanie typu open source i wieloplatformowe do komponowania, które może obsłużyć dowolne wymagania i format plików, aby zaoferować najwyższej klasy projekty. Jest to funkcjonalne i intuicyjne narzędzie wyposażone w funkcje, takie jak śledzenie 2D, rotopaint/roto, kluczowanie itp.

Oprogramowanie do grafiki ruchomej ma zaawansowane funkcje, takie jak solidne kluczowanie, śledzenie planarne, generowanie mat, kształty, maski, maski i skrócona liczba godzin pracy rotoskopowej. Jest pełen potężnych trackerów 2D, wielowarstwowego rotoscopingu, edytora arkuszy dope i renderowania sieciowego.

Natron pozwala projektantom projektować węzły organizacyjne za pomocą innowacyjnych technologii, którymi można się dzielić między studiami, artystami, programistami i społecznością. Składa się z repozytorium wtyczek, aby coś zmienić.

Studio Daz

Od początkujących do profesjonalistów, Daz Studio może pomóc we wprowadzeniu pomysłu do uniwersum 3D. Studio 3D Daz jest preferowany do rozwijania świata 3D, postaci, fotorealistycznej treści i renderowania. Narzędzie pozwala projektantom tworzyć postacie i niestandardowe sceny, aby wprowadzić pomysł w życie, takie jak rigi, pozy i renderowanie.

Projektanci mogą odkrywać ogromne i ekspansywne biblioteki wypełnione treściami 3D (w wersji premium i bezpłatnej), aby tworzyć postacie. Najobszerniejsza biblioteka modeli 3D zawiera nie tylko postacie, ale także tysiące zasobów pomocniczych do tworzenia niezwykle wszechstronnych treści figur. Narzędzie grafiki ruchu Daz3D może pomóc w szybkim dostępie do kilku funkcji i zarabiać na kreacjach.

Maestro

Narzędzie do projektowania ruchu Avid Maestro pomaga w tworzeniu najnowocześniejszych kreacji telewizyjnych w czasie rzeczywistym. Może pomóc w tworzeniu elastycznej grafiki dla segmentów pogodowych, wyborów, programów sportowych, wiadomości i innych transmisji.

Główne cechy to:

 • Tworzenie zabawnej ruchomej grafiki 2D i 3D
 • UHD lub HD/HDR i SDR
 • Brak wstępnego renderowania treści, programowania lub skryptów
 • Wielokrotne dynamiczne aktualizowanie szablonów
 • Edytuj, przeglądaj, uzyskuj dostęp, wyszukuj, wycofuj i archiwizuj zasoby
 • Zasoby łatwe do ponownego wykorzystania
 • Systemy graficzne w czasie rzeczywistym wykorzystujące istniejące narzędzia graficzne do tworzenia dynamicznej grafiki

Maestro Narzędzie do modelowania i projektowania 3D może tworzyć branding kanału, animowaną grafikę, wciągające ściany wideo, ulepszenia sportowe i interaktywne produkcje.

FlexClip

Twórz profesjonalnie wyglądające ruchome grafiki za pomocą FlexClip w trzech prostych krokach. Kreator grafiki ruchomej FlexClip zawiera kilka narzędzi, takich jak konwersja wideo, ekran nagrywania, dodawanie tekstu do wideo, jasność wideo itp.

Narzędzie do grafiki ruchomej zawiera wiele funkcji, takich jak efekty ruchu (zanikanie, wyskakujące okienka, wycieranie, powiększanie), elementy graficzne (banery, kształty, linie, wzory) i nie wymaga umiejętności projektowania. Projektanci mogą dodawać elementy (tekst i grafikę), edytować animowaną grafikę oraz eksportować finalny produkt na urządzenie.

Wniosek

Grafika ruchoma może wykorzystywać złożone dane z infografik i przedstawiać je w sposób, który można łatwo przyswoić. Oferuje dynamiczną interakcję ze złożonymi danymi za pomocą animowanych elementów, aby stworzyć przekonującą i wciągającą grafikę.

Jednak z biegiem czasu grafika animowana rozwinęła skrzydła od złożonych danych do tworzenia filmów. Wymyślanie zdjęć do tworzenia treści komercyjnych i rozrywkowych jest beztroskie. Grafika ruchoma zawiera również efekty wizualne, takie jak korekcja kolorów, dodawanie elementów, usuwanie elementów, śledzenie 3D i tworzenie responsywnych elementów.

Łatwo zaprojektować ruchomą grafikę, zacząć od pomysłu na historię, opracować scenariusz, przygotować storyboard i przejść do produkcji z efektami wizualnymi. Jednak ważne jest, aby unikać przerw, pominięć, niepotrzebnych danych, przerw i mylących komunikatów, aby tworzyć niesamowite ruchome grafiki. Narzędzia do grafiki ruchomej stają się przełomem i ratunkiem dla projektantów.

Teraz znasz najlepsze narzędzia do grafiki ruchomej. Rozpocznij więc swoją podróż w nowym świecie i stwórz coś niezwykłego.