9 Oprogramowanie do tworzenia szablonów wiadomości e-mail do użycia w 2022 r.

Udostępnij teraz w social media:

Jeśli wysyłasz wiele e-maili w celach komercyjnych lub marketingowych, powinieneś zacząć korzystać z narzędzia do tworzenia szablonów wiadomości e-mail.

Czy Twoje e-maile marketingowe wyglądają nudno? Dużo wydajesz na utrzymanie zespołu projektantów e-maili marketingowych? Możesz pozbyć się wszystkich tych problemów i prowadzić wspaniałe działania marketingowe, skupiając się na szablonach wiadomości e-mail.

Jeśli jesteś freelancerem, właścicielem małej firmy lub ekspertem od marketingu e-mailowego z wiedzą programistyczną, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

W tym miejscu przedstawiamy zaawansowane i renomowane narzędzia do tworzenia szablonów wiadomości e-mail, które mogą zmienić zasady działania Twojego e-mail marketingu.

Co to jest szablon wiadomości e-mail?

Szablon wiadomości e-mail to ważny atut Twojej kampanii e-mail marketingowej. Jest to moduł kodu HyperText Markup Language (HTML) dla Twojej marketingowej wiadomości e-mail z elementami wielokrotnego użytku. Takie kody HTML są proste i zawierają kilka symboli zastępczych kodu, w których można po prostu skopiować i wkleić linki do obrazów, treść tekstową, kopię marketingową itp.

Oprócz konfigurowalnych komponentów kodu, reszta kodu HTML tworzy wygląd, strukturę i pozycjonowanie treści wiadomości e-mail. W większości przypadków nie musisz wchodzić w interakcję z plikiem kodu HTML.

Istnieją różne narzędzia do tworzenia szablonów wiadomości e-mail i narzędzia do edycji, które umożliwiają zmianę przeznaczenia wiadomości e-mail za pomocą graficznego interfejsu użytkownika (GUI). Co więcej, baza kodu HTML umożliwi Ci dodawanie przewodników po stylach Cascading Style Sheets (CSS), które decydują o wizualnej prezentacji wiadomości e-mail napisanych w językach znaczników, takich jak HTML.

Agencje e-mail marketingu zwykle przechowują szablony wiadomości e-mail na platformach do tworzenia szablonów. Czasami firmy mogą również wykorzystywać bazy danych kodu do automatycznego wykorzystywania szablonów marketingowych wiadomości e-mail w aplikacji do e-maili innej firmy za pomocą interfejsu programowania aplikacji (API).

Jakie są składniki dobrego szablonu wiadomości e-mail?

Możesz odróżnić e-maile marketingowe od konkurencji i przyciągnąć pozytywną uwagę odbiorcy, uwzględniając następujące elementy strategiczne:

#1. Pozbawiony spamu wiersz tematu, który pomyślnie przejdzie przez bota filtrującego spam w aplikacjach usług poczty e-mail.

#2. Hak treści lub nagłówek wstępny wiadomości e-mail, który pojawia się w podglądzie wiadomości e-mail. Pierwsza linia e-maila przekonuje użytkownika do przeczytania całego e-maila.

#3. W marketingowej wiadomości e-mail powinny znajdować się odpowiednie i akceptowalne obrazy, ale nie za dużo, ponieważ niektóre aplikacje e-mail nie wyświetlają obrazów automatycznie.

#4. Musisz również dołączyć odpowiednie linki do treści bloga, portfolio, oficjalnych dokumentów, drugorzędnych witryn internetowych i stron docelowych, aby klienci mogli uzyskać więcej treści.

#5. Ułatw odbiorcom docelowym subskrypcję Twoich profili w mediach społecznościowych, udostępniając linki do Facebooka, Twittera, Instagrama, YouTube, LinkedIn itp.

#6. Przede wszystkim upewnij się, że w e-mailach umieszczasz wystarczającą liczbę przycisków wezwania do działania (CTA). Nie łącz też CTA z obrazami, ponieważ niektóre narzędzia poczty e-mail mogą ograniczać zawartość wizualną, dopóki użytkownik nie zezwoli na to ręcznie.

7. Wreszcie, zachowaj zgodność z ustawą CAN-SPAM rządu federalnego USA, włączając łatwy sposób rezygnacji z otrzymywania e-maili marketingowych.

Jakie są zalety korzystania z kreatora szablonów wiadomości e-mail?

Szablony e-maili szturmem podbiły ekosystem e-mail marketingu. Zrewolucjonizowało to, jak dzisiejsi marketerzy praktykują marketing produktów/usług/marek za pośrednictwem e-maili. Ponadto szablony wiadomości e-mail przynoszą korzyści wszystkim, którzy potrzebują automatyzacji, produktywności i wydajności w swoich systemach e-mail marketingu, a te korzyści to:

  Jak znaleźć procent różnicy między wartościami w programie Excel

Znakowanie bez wysiłku

Agencje zajmujące się e-mailem i marketingiem cyfrowym zawsze stają przed wyzwaniem związanym z treściami kampanii marketingowych związanych z marką, ponieważ muszą zarządzać wieloma kontami klientów. Ponieważ ręczne zarządzanie zasobami marki w e-mailach marketingowych przez kilku pracowników nie jest wydajnym zadaniem.

W ten sposób agencje mogą używać szablonów e-maili marketingowych, kodu CSS i symboli zastępczych obrazów. Twoi pracownicy marketingu mogą bez trudu i bezbłędnie dodawać odpowiednie zasoby marki podczas wysyłania e-maili.

Dostarcz spersonalizowaną zawartość

Najnowszą sztuczką e-mail marketingu jest dostarczanie spersonalizowanych treści dla Twoich subskrybentów lub potencjalnych potencjalnych klientów do kampanii sprzedażowych. Ale jak można dostosować tysiące e-maili, które wysyłasz codziennie?

Szablony e-mail wielokrotnego użytku wraz z niezawodnym narzędziem do automatyzacji e-mail marketingu, takim jak SendGrid, Bee, Stripo itp., pomagają wysyłać spersonalizowane treści.

Wszystko, co musisz zrobić, to połączyć arkusz Excela adresów e-mail klientów ze swoim automatycznym systemem poczty e-mail. Narzędzie do wysyłania e-maili automatycznie zmieni nazwę użytkownika, adres e-mail, dane pogodowe i preferencje dotyczące treści.

Spójna treść

Szablony wiadomości e-mail pomagają również w rozwiązywaniu problemów związanych z niespójną strukturą wiadomości e-mail, wizualizacjami i ogólną treścią. Większość pól e-maili, takich jak zwrot grzecznościowy, zwykła treść tekstowa, wizualizacje marki i obrazy stockowe, to gotowe zasoby.

Dlatego wszystko, co musisz zrobić, to zmienić nazwę klienta, adres e-mail i linki do bloga i błyskawicznie wysyłać wiadomości e-mail.

Skalowanie e-mail marketingu

Szablon wiadomości e-mail pomaga Twojej agencji marketingowej w skalowaniu operacji klienta od setek wiadomości e-mail dziennie do tysięcy wiadomości e-mail dla dziesięciu lub więcej klientów jednocześnie.

Marki prowadzące własne e-maile marketingowe i chcące zwiększyć liczbę docelowych leadów mogą również skorzystać z dostosowywalnego szablonu e-mail.

Oto niektóre z najlepszych kreatorów szablonów wiadomości e-mail, które musisz wypróbować.

Stripo

Powinieneś zacząć wypróbowywać Stripo w kilku kampaniach e-mail marketingowych. Otrzymasz responsywne i profesjonalne szablony wiadomości e-mail. Pięknie zaprojektowane e-maile marketingowe dobrze czytają się na wszystkich urządzeniach, takich jak laptopy, komputery stacjonarne i smartfony.

Jeśli uznasz, że narzędzie jest satysfakcjonujące dla Twojej agencji marketingowej lub celów biznesowych, możesz subskrybować dowolny z jego elastycznych planów.

Ale możesz zapytać, dlaczego to narzędzie. Po pierwsze, jego biblioteka modułów lub edytor szablonów jest dość łatwy w użyciu. Nie potrzebujesz wcześniejszego doświadczenia w projektowaniu ani kodowaniu wiadomości e-mail, aby tworzyć profesjonalnie wyglądające szablony wiadomości e-mail.

Po drugie, funkcja edycji „przeciągnij i upuść” przyspiesza produkcję e-maili marketingowych. Wreszcie, Stripo zatrudnia wewnętrznych projektantów e-maili, którzy tworzą piękne szablony e-maili do użytku osobistego i komercyjnego.

pszczoła

pszczoła to kolejny popularny kreator szablonów wiadomości e-mail, edytor kodu e-mail oparty na HTML i narzędzie do tworzenia stron docelowych. Możesz uzyskać dostęp do jego aplikacji internetowej w chmurze, oszczędzając czas na skonfigurowanie oprogramowania lokalnego. Ale najlepszym punktem sprzedaży jest to, że możesz zacząć projektować skuteczne szablony wiadomości e-mail bez rejestracji, wprowadzając dane osobowe.

Niezależnie od tego, czy jesteś marketerem z umiejętnościami kodowania, czy nie, możesz korzystać z tego narzędzia. Korzystając z edytora HTML, możesz stworzyć niepowtarzalny szablon wiadomości e-mail od podstaw. Zamiast tego po prostu wybierz gotowy szablon marketingowej wiadomości e-mail z biblioteki Bee i spersonalizuj wiadomość e-mail. Edytor obsługuje akcje przeciągnij i upuść.

Po przygotowaniu wyeksportuj szablon wiadomości e-mail do dowolnej aplikacji usługi poczty e-mail, takiej jak Gmail, Outlook lub Yahoo! Poczta do masowego wysyłania e-maili. Co więcej, Bee pozwala również połączyć go z zaawansowanymi narzędziami do e-maili marketingowych, takimi jak Mailchimp, SendinBlue, ActiveCampaign itp.

  Top 36 najlepszych programów do tworzenia bitów na PC

Unlayer

Jeśli chcesz uniknąć niezliczonych straconych godzin na burze mózgów z koderami HTML i grafikami, musisz spróbować Unlayer. Możesz tworzyć wyjątkowe szablony e-maili marketingowych bez umiejętności projektowania treści i programowania HTML. Podobnie jak jego konkurenci, podstawowy edytor szablonów wiadomości e-mail oferuje budowanie metodą „przeciągnij i upuść”.

Unlayer ma obszerny katalog szablonów wiadomości e-mail. Narzędzie organizuje te przykładowe pliki HTML w segmentach Kolekcje, Użycie i Branża. Ponadto możesz sortować szablony na podstawie bezpłatnej licencji, płatnej licencji, popularności itp.

Po wybraniu szablonu możesz go perfekcyjnie edytować w edytorze online. Alternatywnie możesz udostępnić go innemu użytkownikowi w celu wspólnej pracy projektowej.

TOPOL.io

TOPOL.io to edytor poczty e-mail w formacie HTML bez kodu, znany na całym świecie z zaawansowanych możliwości dostosowywania poczty e-mail. Po pierwsze, w przeciwieństwie do innych narzędzi, pozwala promować produkty/usługi ze sklepów internetowych za pomocą jednego kliknięcia. Po drugie, możesz tworzyć wyjątkowe niestandardowe bloki dla jednego dysku marketingowego, zachować je na przyszłość i zaoszczędzić cenny czas.

Dodatkowo szablony wiadomości e-mail od TOPOL.io umożliwiają szybką personalizację wiadomości e-mail poprzez wprowadzanie znaczników scalania. W ten sposób dostosowywanie szablonu zgodnie z imionami, preferencjami i innymi dynamicznymi informacjami klientów staje się znacznie łatwiejsze w tym narzędziu do tworzenia wiadomości e-mail.

Bezpłatna wersja próbna zapewnia nieograniczony dostęp do platformy przez 14 dni. Później, jeśli spodoba Ci się to narzędzie, możesz pobrać TOPOL Pro, jeśli potrzebujesz rozbudowanego edytora w aplikacji chmurowej TOPOL. Alternatywnie możesz pobrać wtyczkę TOPOL, jeśli chcesz ułatwić tworzenie szablonów wiadomości e-mail w oprogramowaniu do obsługi wiadomości e-mail innej firmy lub wewnętrznym.

Pocztówki

Nisza e-mail marketingu przechodzi niezwykłą modernizację. Dlaczego więc Twoje treści marketingowe miałyby wyglądać jak starsze e-maile? Czas spróbować Pocztówki kreator szablonów i odśwież wygląd swoich e-maili.

Otrzymujesz standardowe funkcje, takie jak edycja tekstu, edycja obrazów, eksportowanie wiadomości e-mail i tworzenie szablonów w Postcards. Ale co jest wyjątkowego w tym narzędziu? To byłaby wspólna praca i historia treści klasy korporacyjnej, która czyni tę aplikację w chmurze wyjątkową.

Możesz tworzyć projekty w narzędziu i przydzielać zadania różnym projektantom lub marketerom. Cały zespół może przeprowadzić burzę mózgów nad nowym projektem lub edytować gotowe szablony na pilne potrzeby.

Co więcej, narzędzie zapisuje całą twoją pracę w szczegółowej historii wersji. W ten sposób możesz cofnąć się w czasie i odzyskać szablon wiadomości e-mail, który działał dobrze. Inne funkcje, które zwiększają wartość Twojej inwestycji, to czcionki Google, nieograniczony eksport szablonów, responsywne szablony HTML itp.

Chamaileon

Chcesz zaoszczędzić więcej czasu i nie zadowalają Cię same szablony e-maili? W takim przypadku potrzebujesz inteligentnego i sprytniejszego narzędzia do tworzenia wiadomości e-mail, takiego jak Chamaileon.

Zamiast tylko przykładów plików HTML, aplikacja w chmurze zawiera szczegółowy przepływ pracy do tworzenia marketingowych wiadomości e-mail. Dlatego Twój zespół marketingowy pozostaje skoncentrowany i tworzy więcej e-maili, podążając ścieżką z przewodnikiem.

Jest to odpowiednie narzędzie do współpracy e-mail marketingu w czasie rzeczywistym dla startupów, małych i średnich firm (SMB) oraz korporacji. Przestrzeń robocza do edycji wiadomości e-mail w trybie online zapewnia dostęp oparty na rolach. Dzięki temu możesz określić, kto powinien mieć uprawnienia do edycji lub wyświetlania.

Inne godne uwagi funkcje to czyste kody HTML, budowanie wiadomości e-mail metodą „przeciągnij i upuść”, bloki wiadomości wielokrotnego użytku, widok wiadomości e-mail w czasie rzeczywistym itp.

  7 najlepszych portfeli Ethereum do bezpiecznego przechowywania ETH

Taksówka na e-mail

Taksówka na e-mail to kolejny kreator wiadomości e-mail w formacie HTML, który warto wypróbować, ponieważ umożliwia tworzenie zaawansowanych wiadomości marketingowych i eksportowanie ich do istniejącego narzędzia do obsługi wiadomości e-mail. Jego kod jest wysoce kompatybilny z większością dostawców usług e-mail (ESP).

Ponieważ jest to aplikacja internetowa bez kodu, twórcy treści, redaktorzy i copywriterzy mogą z łatwością tworzyć skuteczne wiadomości e-mail. Nie ma absolutnie żadnych wymagań dotyczących zaawansowanego szkolenia w zakresie kodowania i projektowania.

Aby zwiększyć skalę, możesz połączyć aplikację w chmurze z systemem projektowania wiadomości e-mail, aby zapewnić spójny układ treści i formatowanie. Co więcej, projekty na większą skalę prowadzone w Taxi for Email cieszą się o 80% większą oszczędnością czasu niż inne narzędzia, a tym samym większą rentownością.

Kampanie Zoho

Kampanie Zoho to kompletny pakiet do e-mail marketingu. Oferuje dedykowane funkcje do zarządzania napędami marketingowymi, w tym narzędzie do tworzenia wiadomości e-mail w formacie HTML typu „przeciągnij i upuść”. Możesz zaimportować istniejące projekty e-maili z innych platform lub użyć edytowalnych szablonów z Zoho. Jego biblioteka przykładowych wiadomości e-mail zawiera ponad 240 szablonów dla firm i okazjonalnych okazji.

Jego kreator szablonów wiadomości e-mail jest bardzo lekki i ma mniej opcji. Możesz przełączać interfejs edycji między Podstawowym, Zaawansowanym i Projektowym. Każda z tych kategorii ma kilka unikalnych elementów konstrukcyjnych. Na przykład kategoria Zaawansowane oferuje opcje takie jak Utwórz ankietę, Wideo, Widgety, Załączniki itp.

Jeśli chcesz zabawiać użytkowników spersonalizowaną treścią, możesz użyć funkcji projektowania Scal tagi. Wreszcie, narzędzie doskonale nadaje się dla marketerów i właścicieli eCommerce, ponieważ możesz integrować produkty Shopify, Zoho Commerce i WooCommerce.

WyślijGrid

WyślijGrid oferuje zarówno samoobsługę, jak i usługę zarządzaną do tworzenia szablonów e-maili marketingowych. Od zautomatyzowanych interfejsów API poczty e-mail po statystyki dotyczące dostarczania — wszystkie najnowsze funkcje znajdują się w jednym centralnym miejscu.

Możesz zacząć bezpłatnie od standardowych funkcji, takich jak przekaźnik SMTP, webhooki, dynamiczny edytor szablonów, narzędzia do optymalizacji dostarczania itp. Po skalowaniu masz dostęp do opcji premium, takich jak Essentials, Pro i Premier.

Wszystkie konta SendGrid uzyskują dostęp do biblioteki responsywnych i profesjonalnych szablonów wiadomości e-mail. Szablony zawierają również łącze do udostępniania, dzięki czemu możesz projektować zawartość wraz ze swoim zespołem.

Jego przestrzeń robocza do projektowania wiadomości e-mail jest intuicyjna i dostępna w dwóch wersjach: edytora projektu i edytora kodu. W przeciwieństwie do innych narzędzi, przepływ pracy projektowania szablonów jest dynamiczny i możesz zmienić dowolny element, kiedy tylko chcesz. Aplikacja internetowa zapisuje zmiany w chmurze, dzięki czemu możesz pobrać prace projektowe z innego urządzenia.

Ostatnie słowa

Zacznij korzystać z dowolnego z powyższych kreatorów szablonów wiadomości e-mail, aby uzyskać wyjątkową skuteczność marketingową w przystępnych cenach. Wszystkie wyżej wymienione narzędzia oferują coś wyjątkowego, więc wybierz narzędzie, które pasuje do Twojego stylu i celu e-mail marketingu.

Możesz również spojrzeć na te autorespondery e-mail, ponieważ jesteś zainteresowany automatyzacją potoku marketingowego.

x