9 najlepszych sieci eksperckich do podejmowania świadomych decyzji biznesowych

Rozpoczynasz nowy biznes? Chcesz rozszerzyć koncentrację swojej firmy na nowych produktach i usługach? Porozmawiaj z konsultantem z dowolnej z wymienionych poniżej sieci eksperckich i podejmij świadomą decyzję, aby nie ponosić strat kapitałowych.

Dane do podejmowania decyzji biznesowych nie mogą pochodzić z wyszukiwań Google. Powinna pochodzić od ekspertów biznesowych, którzy zajmują się takimi danymi i posiadają wcześniejsze doświadczenie.

Dlatego, aby osiągnąć ostateczny sukces w swojej firmie, musisz porozmawiać z ekspertem tematycznym (MŚP) znajdującym się w różnych sieciach eksperckich i na stronach internetowych. Czytaj dalej, aby poznać listę najpopularniejszych źródeł opinii ekspertów.

Czym są sieci eksperckie?

Rynki sieci eksperckich to platformy internetowe, na których można zatrudniać MŚP, ekspertów biznesowych, specjalistów giełdowych, ekspertów inwestycyjnych itd. do indywidualnych konsultacji lub projektów. Platforma usług sieci eksperckiej wykorzystuje weryfikacje i badania profilu zawodowego w celu walidacji ekspertów.

Niektóre sieci ekspertów są również wyposażone w zaawansowaną infrastrukturę, taką jak narzędzia online do zarządzania danymi, przygotowywania faktur, nagrywania dźwięku, pisania transkrypcji dźwięku i zarządzania poufnością.

Takie sieci pozwalają firmom zaoszczędzić pieniądze poprzez zlecanie prac badawczych ekspertom zewnętrznym. Przeważnie profesjonaliści i MŚP pochodzą z firm na poziomie przedsiębiorstw, takich jak Tesla lub Coca-Cola. Dlatego niewielka inwestycja umożliwia rozwiązanie problemów małej lub średniej firmy z liderami biznesu, którzy rządzą różnymi branżami na całym świecie.

Głównymi konsumentami takich platform są firmy konsultingowe w zakresie zarządzania, firmy doradztwa technologicznego, fundusze hedgingowe, fundusze private equity, fundusze inwestycyjne i bankierzy inwestycyjni.

Co robią sieci eksperckie?

Nie ma ustalonego standardu działania platform wiedzy zawodowej na żądanie. Jednak w większości przypadków powszechne są następujące elementy:

#1. Menedżerowie biznesowi lub interesariusze odkrywają, że pewne dane badawcze lub spostrzeżenia ludzkie mogą zwiększyć wydajność.

#2. Pytająca organizacja może przeprowadzić własne badania, aby dowiedzieć się, jakiej wiedzy i siły profilu potrzebują.

#3. Alternatywnie, firmy mogą zwrócić się do analityków dostawców usług wiedzy na żądanie i przesłać szczegóły projektu lub słowa kluczowe.

#4. Ponownie możesz przesłać swoje wymagania bezpośrednio do sieci ekspertów lub usługodawca robi to na zapleczu.

#5. Inteligentny algorytm platformy dopasowuje profile wewnętrzne i zewnętrzne zgodnie z Twoimi wymaganiami. Następnie wyszukiwarka przekazuje listę sugerowanych profili bezpośrednio do Ciebie lub za pośrednictwem analityka pośredniczącego.

Gdy masz już dane na temat swojego MŚP, możesz połączyć się z nim za pomocą rozmów wideo. Czasami klienci mogą bezpośrednio rekrutować MŚP do bieżącego lub jednorazowego projektu.

Większość sieci eksperckich posiada warunki dotyczące prywatności danych, poufności, klauzul o nieujawnianiu i blokowania płatności. Jako klient może być konieczne uiszczenie opłat z góry za pomocą systemu ochrony płatności, aby zapewnić równe korzyści dla MŚP i klienta.

Wreszcie, dostawca usług wiedzy na żądanie uzyskuje przychody z każdej transakcji poprzez prowizje od MŚP i opłaty za prace badawcze od klientów. Niektórzy mogą też zarabiać na dzierżawie infrastruktury IT.

Jakie problemy rozwiązują sieci eksperckie dla firm?

#1. Doradcy zajmujący stanowiska kierownicze wyższego lub średniego szczebla mogą pomóc w rozwiązaniu problemów związanych z rozwojem biznesu, marketingiem produktów/usług, wąskimi gardłami w łańcuchu dostaw, strategią sprzedaży, kompleksowym know-how w zakresie maszyn itp.

#2. Kierownictwo firmy na poziomie C, takie jak CFO, CEO, COO, CTO itp., może pomóc w rozwiązywaniu problemów biznesowych związanych z analizą konkurencji, trendami rynkowymi, zespołem sprzedaży, optymalizacją budżetu i relacjami strategicznymi.

#3. Specjaliści ds. technologii, tacy jak programiści, twórcy stron internetowych, twórcy aplikacji mobilnych, trenerzy AI, analityka big data itp., mogą przeprowadzić Cię przez złożone strategie techniczne.

#4. Eksperci, którzy regularnie badają zestawienia zarobków, arkusze strat itp., mogą pomóc zarządzającemu funduszem inwestycyjnym inwestować w dobrej jakości firmy.

#5. Ankiety osobiste, internetowe i telefoniczne to kluczowe dane, aby zrozumieć nerwy na rynku. Wielu doradców sieci ekspertów regularnie przeprowadza niezależne ankiety. Możesz połączyć się z doradcą z powiązanej dziedziny, aby uzyskać cenne informacje.

#6. Przedsiębiorcy zazwyczaj napotykają problemy podczas badań rynku pierwotnego, projektowania produktów, rozwoju i strategii sprzedaży. Właściciel lub menedżer startupu może pomóc w rozwiązaniu tych głównych problemów.

Profesjonalne dziedziny objęte przez sieci ekspertów

Doradcy z dostawców wiedzy na żądanie tworzą zupełnie nową ekonomię twórców. Znajdziesz ekspertów z prawie wszystkich nisz, którzy przyniosą korzyści każdej posiadanej firmie. Niektóre główne nisze są następujące:

#1. Doradztwo technologiczne dla platform eCommerce, rynków kryptowalut, projektów NFT, gier online, aplikacji internetowych opartych na sztucznej inteligencji, aplikacji mobilnych, oprogramowania komputerowego itp.

#2. Eksperci opieki zdrowotnej zajmujący się badaniami kontraktowymi, zarządzaniem badaniami klinicznymi, instalacją zaawansowanych instrumentów w szpitalach, wsparciem technicznym dla instrumentów laboratoryjnych itp.

#3. Eksperci od marketingu cyfrowego i Google Ads.

#4. Zarządzanie projektami z DevOps, Agile, Scrum i innymi metodologiami zarządzania biznesem.

#5. Eksperci w zakresie akcji, obligacji, aktywów cyfrowych i rynku pieniężnego w zakresie inwestycji i handlu.

#6. Nisze zarządzania i doradztwa personalnego (HR).

7. Badania rynku online, ankiety klientów, analityka danych itp. to również ważne nisze.

Do tej pory opisaliśmy podstawy sieci eksperckich z perspektywy biznesu. Poniżej znajdziesz ostateczną listę najpopularniejszych eksperckich usług sieciowych, które Twoja firma może wypróbować w celu rozwiązania problemów lub zwiększenia przychodów.

Inex Jeden

Inex Jeden jest popularnym miejscem wymiany wiedzy i wspólnego rozwoju dla MŚP, ekspertów biznesowych i właścicieli firm. Posiada zróżnicowaną gamę produktów biznesowych, takich jak transkrypcje, zarządzanie wiedzą, platforma zgodności, pulpit nawigacyjny analityczny i, co najważniejsze, sieci eksperckie.

Inex One nie tylko pozwala znaleźć najlepszego eksperta w zakresie analiz biznesowych. Zapewnia również zaawansowaną infrastrukturę do przechowywania poufnych rozmów z ekspertami lub treści udostępnianych przez MŚP. Infrastruktura Inex One umożliwia również zarządzanie wieloma ekspertami, efektywne rozliczanie ich i monitorowanie wydatków firmy na rozmowy ekspertów.

Inex One zapewnia również platformę agregatora wiedzy na żądanie. Na nim możesz przeszukiwać tysiące eksperckich dostawców usług sieciowych i wybrać kompetentnego dla swojego następnego projektu.

SprytnyX

SprytnyX to kolejne zaufane źródło społeczności zawodowych, które mogą pomóc Ci w podjęciu właściwej decyzji biznesowej dzięki praktycznym danym. Pozwala swobodnie przesyłać wiadomości do niektórych MŚP w celu przeprowadzenia wstępnych badań.

Następnie możesz zatrudnić ekspertów bezpośrednio do projektów jednorazowych lub długoterminowych. Możesz też umówić się na indywidualną rozmowę wideo, aby przeprowadzić wywiad z ekspertem i przeszukać dane, których szukasz.

CleverX ułatwia przedsiębiorcom, start-upom oraz małym i średnim firmom gromadzenie wiedzy biznesowej od doświadczonych profesjonalistów. Nie musisz zatrudniać ekspertów biznesowych na liście płac. Po prostu uzyskaj konsultacje na żądanie w razie potrzeby w CleverX.

Ułatwia wyszukiwanie MŚP. Inteligentne programowanie szuka odpowiedniego profesjonalisty, gdy wprowadzasz słowa kluczowe biznesowe lub projektowe. Ponadto znajdziesz bardzo utalentowanych i odnoszących sukcesy konsultantów biznesowych z czołowych firm, takich jak Tesla, Google, Forbes, Ford, Apple, Shell, Coca-Cola, Walmart i wielu innych.

Gerson Lehrman Group (GLG)

Kolejną niezawodną profesjonalną i biznesową platformą do analizy danych jest GLG. Eksperci uważają GLG za sieć wglądu dla całego świata. Niezależnie od tego, czy Twoja firma znajduje się w USA, czy chcesz otworzyć zakład produkcyjny w Wietnamie, Malezji czy Chinach, uzyskaj dostęp do wszystkich telefonów ekspertów, rejestrując się w tej platformie wiedzy na żądanie.

Odkrywanie wglądu GLG działa poprzez zastrzeżony przepływ pracy trzech rozwiązań. Są to GLG Direct, GLG Syndicated Insights i GLG Research. Jeśli jesteś przedsiębiorcą i masz czas na samoobsługowe badania, możesz połączyć się bezpośrednio z MŚP za pośrednictwem GLG Direct.

Wręcz przeciwnie, jeśli jesteś właścicielem średniej lub dużej firmy i chcesz zlecić wszystkie prace badawcze nowego przedsięwzięcia lub jednostki GLG, możesz wybrać rozwiązanie GLG Research. Oferuje szczegółowe dane z badań ilościowych i jakościowych z warsztatów, grup fokusowych, paneli dyskusyjnych, danych głosowych klientów i badań rynkowych.

Co więcej, jeśli prowadzisz małą firmę i chcesz przyjrzeć się istniejącym treściom GLG, zamiast przeprowadzać wywiady z MŚP, możesz wypróbować Syndicated Insights GLG. Umożliwia dostęp do biblioteki raportów, ankiet, transkrypcji, webcastów GLG itp.

NewtonX

Czy Twoja działalność biznesowa utknęła w wąskim gardle procesu, którego żaden z wewnętrznych menedżerów ani ekspertów ds. technologii nie jest w stanie rozwiązać? Szukasz gotowych danych badawczych B2B lub planów ekspansji, które możesz zastosować w swoim przedsięwzięciu? Możesz spróbować NewtonX!

Jest to zaufana platforma, na której eksperci z udokumentowanym doświadczeniem i dokumentacją odpowiadają na najtrudniejsze problemy biznesowe, jakie możesz wymyślić. Ponadto profesjonaliści są mili, myślący przyszłościowo i przystępni. Dzięki temu możesz jak najlepiej wykorzystać godzinną rozmowę konsultacyjną.

NewtonX gromadzi i utrzymuje rynek najlepszych ekspertów dla branż takich jak reklama, marketing, opieka zdrowotna, HR, produkcja, nieruchomości i wiele innych. Platforma wykorzystuje narzędzie wyszukiwania oparte na sztucznej inteligencji, które przekształca dane wejściowe w zapytania do bazy danych zawierające ponad 40 pól.

Następnie udoskonala i identyfikuje odpowiednie profile MŚP zgodnie z Twoim problemem biznesowym lub zapytaniem. Ponadto NewtonX tworzy listę potencjalnych MŚP, które są kompetentne do rozwiązywania zapytań biznesowych.

Trzeci Most

Jeśli szukasz spostrzeżeń inwestycyjnych i profesjonalnych konsultacji lub usług, możesz rzucić okiem na usługi Trzeci Most. Posiada unikalne podejście do branży wiedzy na żądanie znane jako mieszany model wymiany wiedzy.

Klient może przeglądać obszerną bibliotekę wysokiej jakości treści w celach biznesowych, inwestycyjnych i konsultingowych. Doświadczeni i utalentowani dyrektorzy w firmie Third Bridge regularnie opiekują się biblioteką treści, dzięki czemu można uzyskać najnowsze dane i podejmować świadome decyzje biznesowe.

Jeśli problem biznesowy, z którym się zmagasz, jest wyjątkowy i nie ma wcześniej istniejącej zawartości, możesz skorzystać z Forum Third Bridge lub Connections. Forum to zbiór ekspertów, którzy zagłębią się w projekt, gdy zdecydujesz się na usługi Third Bridge. Alternatywnie możesz porozmawiać bezpośrednio z MŚP, jeśli zdecydujesz się na usługę połączeń trzeciego mostu.

Punkt orientacyjny

Próbować Punkty przewodnie usług, jeśli poszukujesz profesjonalnych doradców, którzy mogą poprowadzić jednorazowy projekt rozwoju firmy lub udzielić eksperckich sugestii podczas indywidualnych rozmów kwalifikacyjnych. Sieć ekspertów Guidepoint to stale rozwijająca się platforma. Posiada ponad 1 000 000 Doradców rozsianych po 150 branżach i tematach niszowych.

Oprócz wiedzy eksperckiej, Guidepoint zapewnia również inne usługi wymiany wiedzy eksperckiej za pośrednictwem produktów badawczych, ankiet, analityki danych i rozwiązań prawnych.

AlphaSights

AlphaSights to kolejna zaufana i niezawodna sieć ekspertów dla różnych firm i wymagań inwestycyjnych. Jeśli chcesz znaleźć ekspertów branżowych w zakresie analizy danych biznesowych, spostrzeżeń, ankiet i osobistych doświadczeń, musisz to sprawdzić.

Kierownicy AlphaSights analizują Twoje wymagania, przeprowadzają badania rynkowe, liczą profile ekspertów i ostatecznie polecają profile najwyższej klasy, które w większości odpowiadają na Twoje początkowe zapytanie.

Jego sieć ekspertów jest odpowiednia dla bankierów inwestycyjnych, prywatnych firm inwestycyjnych, funduszy inwestycyjnych, doradztwa w zakresie zarządzania, korporacji i organizacji pozarządowych (NGO).

Badania Colemana

Jeśli jesteś świadkiem utraty przychodów z powodu bariery w dotarciu do właściwej sugestii eksperta, możesz uzyskać dostęp Badania Colemana, i przejrzeć jej usługi. Właściciele firm na całym świecie szanują tego eksperckiego dostawcę usług sieciowych za natychmiastowy dostęp do eksperta, którego nie można znaleźć u jego konkurentów.

Firmy konsultingowe i inwestycyjne w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem korzystają głównie z usług wymiany wiedzy firmy Coleman Research. Jego usługi obejmują indywidualne konsultacje, szybkie ankiety i ankiety eksperckie.

Capwizja

Czy pasjonujesz się tym, aby nie zawieść firmy, nawet gdy świat szybko się zmienia, a informacje stają się nieaktualne z każdą minutą? Wybrać Capvision eksperckie usługi sieciowe za każdym razem, gdy podejmujesz ważne decyzje biznesowe, które wiążą się z pieniędzmi, czasem i bazą klientów.

Jej doradcy pochodzą z każdego zakątka świata i obecnie zatrudniają ponad 380 000 ekspertów z różnych branż. Dlatego w przypadku jednostek produkcyjnych na morzu, ekspansji biznesowej, decyzji inwestycyjnych lub zarządzania funduszami możesz skontaktować się z Capvision.

Ostatnie słowa

Nigdy nie zakładaj firmy ani nie rozwijaj na ślepo już istniejącej. Nigdy też nie ufaj darmowym i przyjaznym radom od nieznajomych. Możesz nie wiedzieć, ale możliwe, że Twój konkurent zwerbował wielu złych aktorów, którzy mogą narazić Twoją firmę na ryzyko, dzieląc się plotkami lub półprawdami.

Zamiast tego polegaj na ekspertach biznesowych, którzy są dostępni online, aby uzyskać szybką konsultację dotyczącą nowej firmy lub nowej jednostki biznesowej, którą chcesz założyć.

Możesz wypróbować powyższe platformy sieci eksperckich lub agregatory, aby poznać jednych z najmilszych i najbardziej zaufanych ekspertów w danej dziedzinie.

Być może zainteresuje Cię również najlepsze oprogramowanie do zarządzania dokumentami dla małych i średnich firm, które zapewni bezpieczeństwo danych konsultacji z ekspertami w sieci i udostępni je.

x