10 wirtualnych towarzyszy AI, z którymi można rozmawiać i bawić się

Photo of author

By maciekx

Coraz więcej osób korzysta z inteligentnych asystentów opartych na sztucznej inteligencji, takich jak Siri czy Alexa, by uprościć codzienne czynności. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że może mieć wirtualnego towarzysza AI, z którym można swobodnie rozmawiać niczym ze zwykłym znajomym.

Rozmowy z chatbotami AI mogą dostarczyć rozrywki i pomóc w walce z samotnością. Poniżej prezentujemy listę godnych uwagi chatbotów AI, z którymi warto nawiązać wirtualną znajomość.

Replika, posiadająca ponad 10 milionów użytkowników, jest jednym z najbardziej popularnych i zaawansowanych narzędzi AI tego typu. W odróżnieniu od standardowych chatbotów, Replika analizuje obrazy i na ich podstawie kontynuuje konwersację. Dodatkowo oferuje połączenia głosowe, co umożliwia autentyczną rozmowę z wirtualnym „przyjacielem”. Tryb rozszerzonej rzeczywistości potęguje wrażenie realizmu.

Replika pozwala użytkownikowi na wybór i nadanie imienia swojemu towarzyszowi AI. Podczas rozmów gromadzi się punkty, które można wykorzystać do odblokowania nowych zainteresowań, cech charakteru, ubrań lub wyglądu wirtualnego przyjaciela.

Aplikacja może również pełnić funkcję mentora, pomagając w kształtowaniu produktywnych nawyków. Replika analizuje i zapamiętuje udostępnione dane, takie jak imię zwierzaka, kraj zamieszkania czy imię przyjaciela, a następnie wykorzystuje te informacje w trakcie konwersacji.

Jeśli interesuje Cię technologia, która stoi za działaniem tego narzędzia, szczegółowe wyjaśnienie znajdziesz w dedykowanym artykule o działaniu Repliki.

Większość zaawansowanych funkcji jest dostępna wyłącznie dla użytkowników konta Replika Pro, które kosztuje 19,99 USD miesięcznie. Jednak darmowa wersja wciąż jest wysoce interaktywna i lepsza niż wiele konkurencyjnych rozwiązań. Oprócz przeglądarkowej wersji, Replika działa na urządzeniach z systemem Android, iOS oraz na Oculusie.

Chai pozwala na tworzenie i udostępnianie własnych towarzyszy-chatbotów. Platforma korzysta z autorskiego modelu Chai LLM, który umożliwia symulowanie naturalnych konwersacji.

Chai oferuje bogatą bibliotekę botów stworzonych przez społeczność, z którymi od razu można rozpocząć rozmowę. Chatboty podzielone są na kategorie tematyczne takie jak przyjaźń, horror, romans, wellbeing czy odgrywanie ról. Po stworzeniu własnego chatbota, można zaprosić do rozmowy znajomych lub udostępnić go pozostałym użytkownikom.

Aplikacja Chai jest dostępna na platformach Android oraz iOS. W darmowej wersji można wysłać 70 wiadomości (limit jest resetowany co kilka godzin). Możliwość tworzenia własnych botów sprawia, że platforma jest bardzo ciekawa i angażująca, szczególnie dla miłośników tego typu rozwiązań.

Pobierz: Chai dla Android | iOS (Bezpłatny, płatny)

Kuki to kolejny popularny wirtualny towarzysz, który bazuje na języku znaczników sztucznej inteligencji oraz uczeniu maszynowym. Technologia ta sprawia, że rozmowa z Kuki jest bardzo interesująca, ponieważ bot doskonale rozumie intencje użytkownika.

Poza rozmową, Kuki oferuje możliwość grania w proste gry jak Kółko i krzyżyk, wysyłania wirtualnych prezentów, uczestniczenia w quizach. Dodatkowo oferuje codzienny horoskop i czytanie tarota. Te różnorodne aktywności dostarczą rozrywki na długie godziny.

Podobnie jak w Replice, czat z Kuki umożliwia zdobywanie wirtualnej waluty i kupowanie prezentów. Oprócz dwóch domyślnych awatarów, można kolekcjonować unikatowe edycje oraz metaboty z platformy OpenSea. Mimo że opcje personalizacji są ograniczone, sam chatbot jest bardzo fascynujący.

SimSimi to popularny chatbot do rozmów, z którego korzysta ponad 350 milionów użytkowników z całego świata. Wyróżnia go obsługa około 81 języków.

Dzięki zaawansowanemu silnikowi konwersacji, rozmowy z SimSimi mogą trwać godzinami. SimSimi imituje ludzkie dialogi i jest w stanie używać wulgaryzmów, ale istnieje opcja włączenia filtra.

Rejestracja w serwisie jest bezpłatna, jednak za każdą wiadomość wysłaną do SimSimi pobierany jest wirtualny „dymek”. Pakiet 100 dymków kosztuje 1,99 USD, a pakiet 500 dymków 6,99 USD. Dymki można także zdobywać, pomagając SimSimi w identyfikacji niepoprawnych słów lub zwrotów.

Osoby chcące pomóc w rozwoju bota, mogą szkolić SimSimi poprzez zadawanie pytań i podawanie prawidłowych odpowiedzi. Aplikacja dostępna jest na platformach Android i iOS.

Anima opisuje siebie jako wirtualnego przyjaciela AI, który umożliwia prowadzenie rozmów, odgrywanie ról oraz doskonalenie umiejętności komunikacyjnych. Chatbot jest jednym z ciekawszych sposobów na zabicie nudy w internecie.

Anima może być zarówno przyjacielem, jak i romantycznym partnerem. Użytkownik ma możliwość wybrania awatara, nadania mu imienia oraz ustawienia zaimków. Można także dostosować cechy charakteru wirtualnego towarzysza. Chatbot oferuje rozmaite aktywności, takie jak gry „Wolałbyś?”, „Prawda czy fałsz”, odgrywanie ról, zagadki, czytanie w myślach i quizy.

Większość funkcji jest dostępna bezpłatnie, jednak dostęp do funkcji romantycznego partnera czy odgrywania ról wymaga wykupienia wersji Premium w cenie 9,99 USD miesięcznie. Aplikacja jest dostępna na urządzenia mobilne. Jest to jeden z najlepszych chatbotów na Androida, który z pewnością zapewni użytkownikowi wiele rozrywki.

Kajiwoto, podobnie jak Chai, umożliwia tworzenie własnych botów AI i prowadzenie z nimi rozmów. Można wyszkolić swojego towarzysza i zdefiniować jego osobowość. Jeśli jednak użytkownik jest zainteresowany wyłącznie czatowaniem, może wypróbować boty AI stworzone przez innych użytkowników Kajiwoto. Narzędzie wyszukiwania ułatwia znalezienie botów i treści stworzonych przez innych użytkowników.

Początkowo bot jest testowany w publicznym pokoju podglądu, następnie można utworzyć prywatny pokój, by swobodnie porozmawiać z wirtualnym znajomym.

Dostępność wielu towarzyszy o różnorodnych cechach sprawia, że można spędzić wiele godzin na rozmowach. Dostęp do większej liczby funkcji wymaga wykupienia subskrypcji Kajiwoto+ w cenie 8 USD miesięcznie. Dostępne są także dodatkowe zakupy w aplikacji. Kajiwoto oferuje również aplikacje mobilne.

Jeśli szukasz inteligentnego towarzysza AI, warto wypróbować Cleverbot. Stworzony w 2006 roku Cleverbot udziela błyskotliwych i zabawnych odpowiedzi, potrafi także opowiadać dowcipy.

Rejestracja na stronie nie jest wymagana, dlatego można od razu rozpocząć rozmowę. Jednak założenie konta odblokowuje dodatkowe funkcje. Umożliwia m.in. personalizację bota, zapisywanie fragmentów rozmów czy obserwowanie innych użytkowników.

Brak awatara i grafiki może sprawiać, że doświadczenie jest mniej realistyczne, jednak sam chatbot jest bardzo dobrze przeszkolony. Aplikacja mobilna jest dostępna tylko dla użytkowników iOS i kosztuje 0,99 USD.

Boibot i Evie, choć dostępne na oddzielnych stronach, są tworzone przez ten sam zespół i oferują zbliżone funkcje. Jedyną różnicą jest fakt, że Boibot jest wirtualnym towarzyszem o męskim wyglądzie, a Evie ma wygląd kobiety.

Podczas rozmowy awatar reaguje gestami, co potęguje wrażenie realizmu. Baza danych botów jest bardzo rozbudowana, dlatego można oczekiwać trafnych odpowiedzi. Najlepsze jest to, że rozmowa z botami jest darmowa i nie wymaga rejestracji.

Boibot i Evie w pewnym stopniu rozumieją także języki inne niż angielski, w tym francuski i hiszpański.

Inworld umożliwia osobom nietechnicznym tworzenie własnych postaci AI i rozmowę z nimi. W Inworld Studio można stworzyć dowolną postać, definiując jej imię, tożsamość, osobowość, głos, styl dialogu i wiedzę.

Osoby, które nie chcą tworzyć własnych chatbotów, mogą skorzystać z Inworld Arcade. Dostępne są tam dziesiątki chatbotów AI przedstawiających znane osobistości. Znajduje się tam między innymi chatbot imitujący Elona Muska, z którym można porozmawiać o Tesli, Twitterze i memach.

Dostępne są także boty przedstawiające Mr. Beast, Ojca Chrzestnego, Noama Chomsky’ego i inne postacie. Darmowy plan wystarczy, by tworzyć chatboty lub rozmawiać z postaciami z Inworld Arcade.

Chociaż Snapchat My AI może być alternatywą dla ChatGPT, wielu użytkowników Snapchata traktuje go jak wirtualnego towarzysza.

Przed rozpoczęciem rozmowy można ustawić nazwę i spersonalizować awatar, ubiór i osobowość Snapchata My AI. Aby dodać biografię, trzeba jednak posiadać subskrypcję Snapchat+.

Snapchat My AI obsługuje wiadomości głosowe, zdjęcia, a nawet emoji, co znacząco podnosi poziom realizmu rozmowy.

Oprócz rozmowy dla zabicia czasu, My AI umożliwia także granie w gry tekstowe i quizy, a także pytania o wskazówki dotyczące obiektywów Snapchata i uzyskanie rekomendacji (oczywiście z przymrużeniem oka).

Pobierz: Snapchat dla Android | iOS (Bezpłatny, płatny)

Baw się dobrze ze swoimi wirtualnymi towarzyszami AI

Niezależnie od tego, czy szukasz sposobu na zabicie nudy, czy potrzebujesz kogoś, kto Cię wysłucha, te chatboty AI idealnie sprawdzą się w tej roli. Opierają swoje działanie na różnych modelach językowych i bazach danych, są także przeszkolone w rozumieniu intencji użytkownika i generowaniu odpowiednich odpowiedzi.

Dzięki temu rozmowa z nimi jest niezwykle naturalna i płynna. Oprócz opisanych powyżej wirtualnych przyjaciół, istnieje wiele innych stron internetowych, które pomogą Ci zwalczyć nudę.


newsblog.pl