Jak naprawić problem z oczekującym zakupem na Steam

Czy Twoje zakupy na Steamie utknęły w zawieszeniu? Przyjrzyjmy się, dlaczego ten błąd może wystąpić i jak go naprawić.

Czy podczas próby dokonania nowego zakupu na Steam pojawił się komunikat o błędzie informujący, że Twój ostatni zakup nadal oczekuje na realizację? Wyskakujące okienko czasami ostrzega użytkowników, że Steam może anulować ich poprzedni zakup, jeśli dokonają nowego, nawet jeśli bank już ich obciążył. To komplikuje sytuację.

Nasuwa się pytanie: co powinieneś zrobić, gdy otrzymasz to ostrzeżenie i jakie kroki możesz podjąć, aby się go pozbyć?

Co powoduje ostrzeżenie o oczekującym zakupie na Steam?

Błąd oczekującego zakupu na platformie Steam może przybierać różne formy. Oto kilka możliwych powodów, dla których Steam może wyświetlać ostrzeżenie o oczekującym zakupie, gdy coś kupujesz:

 • Kiedy ostatni raz kupowałeś na Steamie, nie udało Ci się go ukończyć.
 • Od dokonania transakcji minęło zaledwie kilka minut, a proces zakupu nadal trwa.
 • Problem z procesorem płatności uniemożliwił przetworzenie Twojej płatności.
 • Twój bank przetworzył płatność, ale Steam jeszcze jej nie potwierdził z powodu problemów po stronie serwera.
 • Użyłeś metody płatności, która nie pozwala na transakcje międzynarodowe ani zakupy online.
 • Płacisz za pośrednictwem zagranicznego konta bankowego, mieszkając w innym kraju.

Krótko mówiąc, problem po stronie Steam lub procesora płatności może wpłynąć na proces zakupu i spowodować wyświetlenie ostrzeżenia o oczekującym zakupie. Po zidentyfikowaniu przyczyn przeanalizujmy możliwe rozwiązania.

Poprawki dotyczące problemu oczekujących zakupów na platformie Steam

Oto kilka kontroli i poprawek, które możesz zastosować, aby rozwiązać problem z oczekującym zakupem i zapewnić pomyślny zakup:

 • Sprawdź historię zakupów na Steamie. Jeśli ostatni zakup się powiódł, wyskakujące okienko z ostrzeżeniem oznacza prawdopodobnie drobną usterkę, więc zgłoś to Steamowi. Jeśli masz niedokończony lub zablokowany zakup, dokończ go, aby pozbyć się błędu.
 • Zakupy na platformie Steam czasami zajmują dużo czasu. Jeśli właśnie dokonałeś zakupu, poczekaj chwilę, aż bank lub Steam go przetworzy.
 • Jeśli Twój oczekujący zakup utknął na dłuższy czas, a Twój bank nie potrącił żadnej płatności, anuluj go i zacznij od nowa.
 • Jeśli Steam nie przetworzył Twojej płatności pomimo potrącenia przez Twój bank, skontaktuj się z pomocą techniczną Steam lub anuluj transakcję i poproś swój bank o zwrot pieniędzy. Następnie odkup przedmiot.
 • Aby potwierdzić przetworzenie płatności, Steam wymaga połączenia Twojego urządzenia z Internetem. Dlatego upewnij się, że Twoje urządzenie jest w pełni podłączone.
 • Niektóre banki nie realizują płatności w weekendy, dlatego przechodzą na następny dzień roboczy. Upewnij się więc, że to nie w tym tkwi problem.
 • Jeśli niedawno przeprowadziłeś się do nowego kraju, zaktualizuj kraj swojego Sklepu przed dokonaniem nowego zakupu. Możesz to zmienić na stronie kasy lub koszyka.
 • Aby zakup się powiódł, musisz skorzystać z lokalnego konta bankowego w tym samym kraju, w którym mieszkasz.
 • Twoja płatność może zostać zablokowana, jeśli w zapleczu Steam występują problemy techniczne. Sprawdź Strona statusu Steam aby upewnić się, że wszystkie systemy działają.
 • Czasami płatności Steam mogą utknąć, jeśli są dokonywane za pomocą konta płatniczego innego niż dolar. Jeśli dokonałeś zakupu przy użyciu metody płatności innej niż dolara, rozważ jej zmianę.

Jeśli żadna z powyższych poprawek nie zadziała i nie ustalisz, dlaczego otrzymujesz ostrzeżenie o oczekującym zakupie, skontaktuj się z pomocą techniczną Steam, aby dokładniej zbadać problem.

Kupuj gry Steam bez problemu

Natrafienie na ostrzeżenie o oczekującym zakupie podczas dokonywania nowego zakupu na Steamie może być frustrujące. Jeśli nie poradzisz sobie właściwie z ostrzeżeniem, będziesz musiał spędzić sporo czasu na rozmowach ze wsparciem Steam lub swojego banku, aby anulować zakup i odzyskać pieniądze.

Mamy nadzieję, że teraz masz jasny obraz przyczyny wystąpienia tego problemu. Jeśli zastosujesz kontrole i poprawki wymienione powyżej, będziesz w stanie rozwiązać problem i sfinalizować kolejny zakup. Jeśli nic nie działa, skontaktuj się z pomocą techniczną Steam.

x