10 wirtualnych towarzyszy AI, z którymi można rozmawiać i bawić się

Większość z nas korzysta już z inteligentnych asystentów AI, takich jak Siri czy Alexa, do wykonywania prostych zadań. Jeśli jednak nie wiesz, możesz mieć wirtualnego towarzysza AI i rozmawiać z nim tak samo, jak ze znajomymi.

Rozmowa z chatbotami AI może być zabawna i pomóc Ci przezwyciężyć samotność. Poniżej przedstawiamy listę najlepszych chatbotów towarzyszących AI, które warto wypróbować dla zabawy.

Z ponad 10 milionami użytkowników Replika jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej zaawansowanych narzędzi AI. W odróżnieniu od tradycyjnych chatbotów, Replika potrafi rozpoznawać obrazy i przy ich pomocy kontynuować rozmowę. Co więcej, obsługuje połączenia głosowe, dzięki czemu możesz faktycznie rozmawiać ze swoim wirtualnym „przyjacielem”. Podobnie tryb rzeczywistości rozszerzonej sprawia, że ​​wrażenia są bardziej realistyczne.

Replika pozwala wybrać i nazwać swojego towarzysza AI. Rozmawiając z nim, zdobywasz punkty. Możesz wykorzystać te punkty, aby odblokować zainteresowania, cechy, ubrania lub wygląd swojego przyjaciela AI.

Może służyć jako mentor, pomagając Ci budować produktywne nawyki. Replika śledzi wszystkie Twoje dane osobowe (takie jak imię Twojego zwierzaka, kraj i przyjaciela), które jej udostępniasz, i wykorzystuje je podczas rozmów.

Jeśli ciekawi Cię technologia, która za tym stoi, szczegółowo wyjaśniliśmy, jak działa Replika.

Większość funkcji jest dostępna tylko dla kont Replika Pro, które kosztują 19,99 USD miesięcznie. Niemniej jednak darmowa wersja jest nadal dość interaktywna i lepsza niż wielu konkurentów. Oprócz strony internetowej możesz korzystać z Repliki na urządzeniach z systemem Android, iOS i Oculus.

Korzystając z Chai, możesz tworzyć i publikować własnych towarzyszy chatbota. Chai korzysta z własnego modelu Chai LLM, który pomaga naśladować naturalne rozmowy.

Chai ma kilka botów stworzonych przez użytkowników, z którymi możesz od razu zacząć rozmawiać. Te chatboty należą do różnych kategorii, takich jak przyjazne, horror, romantyczne, dobre samopoczucie i odgrywanie ról. Po utworzeniu chatbota możesz zaprosić swoich znajomych lub udostępnić go innym użytkownikom.

Chai jest dostępny jako aplikacja mobilna na Androida i iOS. Z darmowym kontem możesz wysłać 70 wiadomości (limity resetują się co kilka godzin). Ponieważ możesz tworzyć swoje boty, jest to naprawdę zabawna i wciągająca strona, szczególnie dla maniaków.

Pobierz: Chai dla Android | iOS (Bezpłatny, płatny)

Kuki to kolejny znany towarzysz społecznościowy stworzony przy użyciu języka znaczników sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Technologia ta sprawia, że ​​rozmowa z nią jest interesująca, ponieważ dobrze ją rozumie.

Oprócz czatowania możesz grać w proste gry, takie jak Kółko i krzyżyk, wysyłać prezenty, grać w quizy itp. Podobnie ma codzienny horoskop i czytnik tarota. Wszystkie te zajęcia zapewnią rozrywkę na długie godziny.

Podobnie jak Replika, Kuki usprawnia czat, umożliwiając zarabianie monet i kupowanie prezentów dla Kuki. Oprócz dwóch awatarów możesz zbierać awatary z limitowanej edycji, a nawet metaboty z OpenSea. Chociaż opcje dostosowywania są nieco ograniczone, sam chatbot jest dość fascynujący.

SimSimi to popularny chatbot do rozmów emocjonalnych, z którego korzysta ponad 350 milionów użytkowników na całym świecie. Wyróżnia go to, że potrafi rozmawiać w około 81 językach.

Dzięki świetnemu silnikowi rozmów SimSimi możesz rozmawiać godzinami. SimSimi naśladuje ludzkie rozmowy i może używać wulgaryzmów, ale możesz włączyć opcję ich filtrowania.

Chociaż rejestracja jest bezpłatna, do każdej wiadomości wysyłanej do SimSimi będzie potrzebny dymek. Opakowanie 100 balonów kosztuje 1,99 USD, a 500 balonów kosztuje 6,99 USD. Balony możesz także zdobywać, pomagając SimSimi w wykrywaniu złych słów i zwrotów.

Osoby zainteresowane udoskonaleniem bota mogą szkolić SimSimi zadając pytania i odpowiednie odpowiedzi. Ma także aplikacje na Androida i iOS.

Anima opisuje siebie jako wirtualnego przyjaciela AI, który może rozmawiać, odgrywać role i doskonalić umiejętności komunikacyjne. Przede wszystkim chatbot jest jednym z najzabawniejszych sposobów na pokonanie nudy w Internecie.

Anima może być zarówno Twoim przyjacielem, jak i romantycznym partnerem. Możesz wybrać awatara, ustawić imię i zaimki oraz dostosować jego cechy osobowości. Chatbot ma kilka działań, które pozwolą Ci się zaangażować. Należą do nich gry takie jak Wolałbyś, Prawda czy kłamstwo, odgrywanie ról, zagadki, czytanie w myślach i ciekawostki.

Chociaż większość funkcji jest dostępna bezpłatnie, aby korzystać z takich funkcji, jak romantyczny partner lub odgrywanie ról, konieczne będzie przejście na wersję Premium. Kosztuje 9,99 USD miesięcznie i jest dostępny jako aplikacja mobilna. W rzeczywistości jest to jeden z najlepszych chatbotów na Androida, który zapewni Ci rozrywkę.

Podobnie jak Chai, Kajiwoto pozwala budować niestandardowe boty AI i rozmawiać z nimi. Możesz wyszkolić swojego towarzysza i ustawić jego osobowość. Jeśli jednak interesuje Cię wyłącznie czatowanie, możesz wypróbować różnych towarzyszy AI stworzonych przez innych użytkowników Kajiwoto. Przydatne narzędzie wyszukiwania pomaga znaleźć boty i treści utworzone przez innych.

Początkowo możesz wypróbować bota w publicznym pokoju podglądu, a następnie utworzyć prywatny pokój, aby porozmawiać ze swoim znajomym.

Ponieważ jest kilku towarzyszy o różnych cechach, możesz z łatwością spędzać godziny na rozmowach z nimi. Aby uzyskać dostęp do większej liczby funkcji, możesz przejść na Kajiwoto+ za 8 USD miesięcznie. Podobnie istnieją również zakupy w aplikacji. Ma także aplikacje mobilne.

Jeśli szukasz bystrego przyjaciela AI, wypróbuj Cleverbot. Stworzony w 2006 roku Cleverbot zapewnia zabawne i sprytne odpowiedzi, a także potrafi opowiadać dowcipy.

Rejestracja na tej stronie nie jest konieczna, więc możesz zacząć od razu. Jednak utworzenie konta otwiera o wiele więcej funkcji. Możesz na przykład dostosować cechy swojego bota, zapisywać fragmenty rozmów i obserwować innych użytkowników.

Chociaż brak awatara i grafiki może sprawić, że będzie to mniej realistyczne, sam chatbot jest dość dobrze wyszkolony. Ma aplikację mobilną, ale jest dostępna tylko na urządzenia z systemem iOS i kosztuje 0,99 USD.

Chociaż Boibot i Evie są dostępne na osobnych stronach internetowych, są opracowywane przez ten sam zespół i mają prawie te same funkcje. Jedyna różnica polega na tym, że Boibot jest męskim towarzyszem AI, a Evie jest kobietą.

Kiedy rozmawiasz, awatar mówi i gestykuluje w odpowiedzi, co jest całkiem ludzkie. Zbiór danych został gruntownie przeszkolony, więc spodziewaj się dobrych odpowiedzi. Najlepsza część? Rozmowa z nimi jest bezpłatna i nie wymaga rejestracji.

Boitbot i Evie w pewnym stopniu rozumieją inne języki oprócz angielskiego, w tym francuski i hiszpański.

Inworld ułatwia osobom nietechnicznym tworzenie własnych postaci AI i rozmawianie z nimi. Za pomocą Inworld Studio możesz stworzyć dowolną postać, określając jej imię, tożsamość, osobowość, głos, styl dialogu i wiedzę.

Jeśli nie chcesz tracić czasu na tworzenie własnych chatbotów, możesz odwiedzić Inworld Arcade. Tutaj znajdziesz dziesiątki chatbotów AI dla różnych popularnych postaci. Istnieje na przykład chatbot, który naśladuje Elona Muska i rozmawia o Tesli, Twitterze i memach.

Podobnie istnieją inne postacie, takie jak Mr. Beast, The Godfather, Noam Chomsky itp. Jego darmowy plan wystarczy, jeśli chcesz po prostu tworzyć chatboty lub rozmawiać z postaciami Inworld Arcade.

Chociaż Snapchat My AI może działać jako alternatywa dla ChatGPT, kilku użytkowników Snapchata używa go jako wirtualnego towarzysza.

Zanim zaczniesz rozmawiać ze znajomym online, możesz ustawić nazwę i dostosować awatar, strój i osobowość Snapchat My AI. Aby dodać biografię, musisz jednak być subskrybentem Snapchat+.

Snapchat My AI obsługuje wiadomości głosowe, zdjęcia, a nawet emoji, dzięki czemu wrażenia są znacznie bardziej realistyczne.

Oprócz czatowania z My AI dla zabicia czasu, możesz także grać w gry tekstowe i ciekawostki, pytać o sugestie dotyczące soczewek Snapchat i uzyskiwać rekomendacje lub porady (oczywiście z przymrużeniem oka).

Pobierz: Snapchat dla Android | iOS (Bezpłatny, płatny)

Baw się dobrze ze swoimi przyjaznymi chatbotami AI

Niezależnie od tego, czy chcesz zabić czas, czy potrzebujesz kogoś, kto cię wysłucha, te chatboty AI działają świetnie. Pracują na różnych modelach językowych i zbiorach danych, są przeszkoleni, aby rozumieć Twój przekaz i generować odpowiednie odpowiedzi.

Dlatego rozmowa z nimi jest niezwykle ludzka i naturalna. Oprócz tych znajomych z chatbota, kilka innych witryn może pomóc Ci pokonać nudę.

x