Czasami zachodzi potrzeba jednoczesnego przeglądania wszystkich wydarzeń w kalendarzu. Program Outlook pozwala na eksport wszystkich wydarzeń z określonego przedziału czasowego do jednego pliku CSV. Poniżej przedstawiamy, jak to zrobić.
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, ile niepotrzebnych spotkań zaplanował Chad z Marketingu w ubiegłym roku? A może chcesz przypomnieć sobie, kiedy ostatnio miałeś rozmowę ze swoim przełożonym? Możliwe, że po prostu pragniesz przeanalizować, jak spędzasz czas, aby zrozumieć, gdzie uciekają twoje dni?
Bez względu na powód, arkusz kalkulacyjny, który można przeszukiwać, sortować i filtrować – a nawet importować do aplikacji analitycznej, takiej jak Power BI – często stanowi najlepszy sposób na analizę danych i odnalezienie potrzebnych informacji.
Outlook ułatwia proces eksportowania kalendarza do pliku CSV, który można otworzyć w Excelu, Arkuszach Google lub w dowolnym innym programie do analizy danych.
Aby przeprowadzić eksport swojego kalendarza, uruchom Outlooka i przejdź do zakładki Plik, a następnie wybierz Otwórz i eksportuj.
Wybierz opcję „Import / Eksport”.
W kreatorze importu i eksportu wybierz „Eksportuj do pliku”, a następnie kliknij „Dalej”.
Następnie wybierz „Wartości oddzielone przecinkami” i kliknij „Dalej”.
Teraz wybierz „Kalendarz” z listy folderów, a następnie kliknij „Dalej”.
Wybierz miejsce docelowe i nazwę pliku CSV, a następnie kliknij „Dalej”.
Na zakończenie kliknij „Zakończ”. To kończy proces kreatora eksportu, ale przed rozpoczęciem eksportu będziesz miał możliwość wyboru zakresu dat dla wybranych danych.
Wybierz zakres dat, a następnie kliknij „OK”. Wszystkie spotkania w tym okresie zostaną wyeksportowane.
Na ekranie pojawi się panel z paskiem postępu. Czas eksportu może wynosić od kilku sekund do kilku minut, w zależności od długości wybranego okresu oraz liczby spotkań.
Po zamknięciu panelu postępu proces eksportu zakończy się. Przejdź do lokalizacji, w której zapisałeś plik CSV i otwórz go w wybranym programie. Zobaczysz szczegóły dotyczące każdego spotkania w swoim kalendarzu w wybranym zakresie dat.
Plik CSV zawiera więcej informacji, niż pokazano tutaj. Znajdziesz tam dane dotyczące organizatora spotkania, uczestników, lokalizacji, kategorii, wrażliwości i wielu innych szczegółów. Teraz możesz przystąpić do analizy danych według własnych potrzeb.
newsblog.pl
Maciej – redaktor, pasjonat technologii i samozwańczy pogromca błędów w systemie Windows. Zna Linuxa lepiej niż własną lodówkę, a kawa to jego główne źródło zasilania. Pisze, testuje, naprawia – i czasem nawet wyłącza i włącza ponownie. W wolnych chwilach udaje, że odpoczywa, ale i tak kończy z laptopem na kolanach.