Jak wyświetlić kalendarz programu Outlook w Kalendarzu Google

Posiadanie wielu kalendarzy z różnymi terminami na każdym z nich to pewna droga do podwójnych rezerwacji i kłótni z kimś, kogo zdenerwowałeś. Zyskaj lepszą organizację i niezawodność, subskrybując swój kalendarz programu Outlook w Kalendarzach Google.

Aby to zrobić, potrzebujesz programu Outlook i Kalendarza Google (co jest dość oczywiste), ale nie będziesz potrzebować żadnych wtyczek, dodatków, rozszerzeń ani narzędzi innych firm.

Zarówno Microsoft, jak i Google obsługują format iCal, który jest skrótem od „iCalendar”. Jest to otwarty standard wymiany kalendarzy i planowania informacji między użytkownikami a komputerami, który istnieje od końca lat 90. Oznacza to, że możesz zasubskrybować iCals, jeśli masz odpowiedni link, który jest metodą, której tutaj użyjemy.

Udostępnij kalendarz programu Outlook

Ponieważ zamierzamy wyświetlić kalendarz Outlooka w Kalendarzu Google, musimy najpierw pobrać link z kalendarza Outlooka. W poprzednich iteracjach programu Outlook można było publikować kalendarz z klienta Outlook na laptopie, ale od wprowadzenia Office 365 firma Microsoft umożliwia udostępnianie kalendarza tylko osobom spoza organizacji za pomocą aplikacji internetowej Outlook.

Zaloguj się do swojego Konto Office 365 i przejdź do Outlooka, klikając przycisk uruchamiania aplikacji (dziewięć kropek w lewym górnym rogu) i wybierając ikonę Outlook.

Narzędzie do uruchamiania aplikacji O365 z podświetlonym programem Outlook.

Kliknij Ustawienia> Wyświetl wszystkie ustawienia programu Outlook.

Wygląd zewnętrzny

Otwórz Kalendarz> Udostępnione kalendarze.

Ustawienia kalendarza programu Outlook z wyróżnionymi ustawieniami kalendarza udostępnionego.

W sekcji „Opublikuj kalendarz” wybierz kalendarz, który chcesz udostępnić (jeśli masz skonfigurowany tylko jeden kalendarz, będzie się nazywał po prostu „Kalendarz”), wybierz „Może wyświetlać wszystkie szczegóły” z drugiego menu i kliknij „Opublikuj”.

Plik

Spowoduje to utworzenie dwóch łączy: łącza HTML i łącza ICS. Łącze HTML umożliwia użytkownikom przeglądanie kalendarza w przeglądarce, a łącze ICS umożliwia importowanie kalendarza do programu kalendarza.

Kliknij łącze ICS, a pojawi się menu. Wybierz opcję „Kopiuj link”, aby skopiować link do schowka.

Linki HTML i ICS z rozszerzeniem

Dodaj kalendarz programu Outlook do Kalendarza Google

Otworzyć kalendarz Google i kliknij znak „+” obok „Inne kalendarze”.

Google

W wyświetlonym menu kliknij „Z adresu URL”.

Plik

Wklej link ICS skopiowany z Outlooka i kliknij „Dodaj kalendarz”.

Plik

Wyjdź z Ustawień i sprawdź, czy kalendarz został dodany.

Kalendarz programu Outlook wyświetlany w Kalendarze Google.

Kalendarz będzie synchronizowany z kalendarzem programu Outlook, o ile pozostaniesz subskrybowany. Może minąć kilka minut, zanim zmiany w kalendarzu Outlooka zostaną odzwierciedlone w Kalendarzu Google (lub może to być prawie natychmiastowe, w zależności od tego, kiedy Google szuka nowych informacji), ale wydarzenia w Outlooku powinny pojawić się dość szybko.

Dostosowywanie wyglądu i stylu kalendarza

Twój kalendarz jest teraz zsynchronizowany, ale aby uczynić go bardziej przyjaznym dla użytkownika, możesz zmienić nazwę wyświetlaną z niepomocnego „Kalendarza” na coś innego.

Najpierw najedź kursorem na kalendarz, kliknij trzy kropki, które pojawią się obok niego, i kliknij „Ustawienia”.

Opcja ustawień Kalendarza Google dla kalendarza udostępnionego.

W polu tekstowym „Nazwa” u góry strony zmień nazwę kalendarza na bardziej znaczącą. Następnie kliknij strzałkę wstecz w lewym górnym rogu, aby wyjść z Ustawień.

Ustawienia kalendarza z podświetlonym polem Nazwa.

Kalendarz wyświetla teraz Twoją nową nazwę.

Nazwa udostępnionego kalendarza została zmieniona na coś znaczącego.

Usuń kalendarz Outlooka z Google

Jeśli najedziesz kursorem na kalendarz, pojawi się „X”. Kliknięcie tego spowoduje anulowanie subskrypcji kalendarza. Będziesz musiał powtórzyć te kroki i ponownie wprowadzić adres URL ICS, aby ponownie zasubskrybować.

Kalendarz Google