Apple zastępuje iTunes w systemie Windows, ale nie należy go jeszcze odinstalowywać

Jeśli używasz iTunes do lokalnego synchronizowania iPhone’a lub iPada lub tworzenia kopii zapasowej, strumieniowego przesyłania biblioteki Apple Music lub oglądania treści Apple TV, Apple oferuje nowe aplikacje, które Cię od tego oderwą. Ale nadal możesz chcieć zachować iTunes.

Aplikacje Apple zastępujące iTunes są dostępne w sklepie Microsoft Store

W lutym 2024 r. firma Apple wypuściła trzy aplikacje dla systemu Windows, aby wycofać iTunes. Należą do nich Apple Music, Apple TV i Urządzenia Apple. To posunięcie jest podobne do tego, jak Apple usunął iTunes z macOS w 2019 roku.

Jeśli nie masz pewności, oto krótki przegląd tych aplikacji Apple i tego, do czego są przydatne:

  • Muzyka Apple: Jeśli do słuchania utworów w Apple Music używasz iTunes, potrzebujesz tej dedykowanej aplikacji. Oprócz strumieniowego przesyłania treści Apple Music możesz uzyskać dostęp do całej biblioteki muzycznej iCloud. Możesz importować utwory zapisane lokalnie i przechowywać je w iCloud.
  • Telewizor apple: jeśli płacisz za subskrypcję Apple TV+ albo wcześniej kupione lub wypożyczone filmy w Apple TV, będziesz potrzebować tej aplikacji na swoim komputerze z systemem Windows. Dodatkowo możesz importować własne multimedia do aplikacji Apple TV.
  • Urządzenia Apple: Jeśli do synchronizowania, aktualizowania i tworzenia kopii zapasowych danych na iPhonie korzystałeś wyłącznie z iTunes, czas przejść na aplikację Apple Devices. Ponadto, jeśli wiesz, jak tworzyć niestandardowe dzwonki do iPhone’a za pomocą iTunes, od tej pory Twoim ulubionym narzędziem powinny być urządzenia Apple.

Samodzielne aplikacje Apple dla systemu Windows są dostępne w wersji zapoznawczej od stycznia 2023 r., ale teraz są dostępne publicznie. Oprócz zamienników iTunes firma Apple wprowadziła także ulepszoną aplikację iCloud dla użytkowników systemu Windows.

Dlaczego nie powinieneś jeszcze odinstalowywać iTunes

Wydanie tych samodzielnych aplikacji Apple dla urządzeń z systemem Windows nie oznacza, że ​​iTunes jest całkowicie bezużyteczny. Nadal będziesz go potrzebować, jeśli chcesz uzyskać dostęp do swoich audiobooków na komputerze lub słuchać bezpłatnych podcastów. Firma Apple nie wypuściła jeszcze samodzielnej aplikacji Apple Podcasts, którą znamy z systemu macOS.

Kiedy otworzyłem iTunes na komputerze z systemem Windows, aplikacja poprosiła mnie o przejście na samodzielne aplikacje Apple i wszystko zostało usunięte z wyjątkiem podcastów i książek audio. Nie dotyczyło to jednak użytkowników systemu Windows, którzy zamiast tego pobrali iTunes ze sklepu Microsoft Store Strona pobierania iTunes firmy Apple.

Na razie powinieneś pomyśleć dwa razy przed odinstalowaniem iTunes z komputera z systemem Windows. Jeśli nigdy nie korzystałeś z iTunes do słuchania podcastów lub audiobooków, możesz w końcu się z tym pożegnać i przejść na samodzielne aplikacje Apple. Jako subskrybent Apple Music cieszę się, że mogę teraz korzystać z elegancko wyglądającej aplikacji komputerowej, która pasuje do oferty Spotify.

x