Błąd niezgodności „Brak trasy” [FIX]: Oto jak to zrobić

Aplikacja Discord jest naprawdę łatwa w konfiguracji. Nawet jeśli konfigurujesz serwer, przekonasz się, że niewiele musisz zrobić. Dołączenie do serwera jest równie łatwe, jak zapraszanie innych użytkowników. Discord może zostać uruchomiony po uruchomieniu komputera i zaloguje się automatycznie.

Chociaż Discord działa naprawdę dobrze, czasami napotyka problemy. Niektórzy użytkownicy Discord widzą błąd „Brak trasy”, gdy próbują uzyskać dostęp do serwera lub kanału głosowego. Zasadniczo Discord nie może połączyć się z serwerem. Ten problem może dotyczyć Discord, połączenia internetowego lub ustawień internetowych.

Discord No Route: Fix

Jest to błąd sieciowy, więc połączenie sieciowe jest tym, co musisz rozwiązać.

Zanim wypróbujesz którąkolwiek z poprawek z tej listy, upewnij się;

Masz aktywne połączenie z Internetem. Spróbuj otworzyć stronę internetową lub pinguj ją z wiersza polecenia. Upewnij się, że inne aplikacje w twoim systemie mogą łączyć się z Internetem. Czek strona statusu Discord aby sprawdzić, czy nastąpiła awaria usługi.

1. Uruchom ponownie router

Router, podobnie jak komputer, może napotykać losowe problemy, które można naprawić za pomocą prostego ponownego uruchomienia. Będziesz potrzebował fizycznego dostępu do routera.

Znajdź przycisk zasilania na routerze. Naciśnij i przytrzymaj przez dziesięć sekund, a następnie zwolnij przycisk. Zaczekaj minutę. Naciśnij ponownie przycisk zasilania, aby włączyć router. Przejdź do komputera i uruchom go ponownie. Otwórz Discord i wybierz serwer głosowy, z którym chcesz się połączyć.

2. Opróżnij DNS

Spróbuj opróżnić DNS. Jeśli masz problem z ustawieniami sieci w twoim systemie, czyszczenie DNS może to naprawić.

Otwórz wiersz polecenia. Uruchom następujące polecenie.

ipconfig /flushdns

Wyjdź i otwórz Discord. Połącz z kanałem głosowym.

3. Odnów adres IP

Podobnie jak opróżnianie DNS, odnowienie adresu IP może również rozwiązać ten błąd.

Otwórz wiersz polecenia. Uruchom następujące polecenie.

ipconfig/renew

Połącz się z serwerem głosowym i błąd powinien zniknąć.

4. Sprawdź swój antywirus

Możliwe, że Twój serwer antywirusowy blokuje połączenie z serwerem głosowym. Nie zalecamy wyłączania go, ale możesz dodać Discord do białej listy. Jeśli nigdy nie instalowałeś antywirusa, nadal masz Windows Defender i może on blokować Discord.

Otwórz aplikację Ustawienia. Przejdź do Aktualizacje i zabezpieczenia> Zabezpieczenia systemu Windows i kliknij Otwórz zabezpieczenia systemu Windows. Przejdź do zapory i ochrony sieci. Kliknij „Zezwalaj aplikacji przez zaporę ogniową”. Kliknij Zmień ustawienia. W oknie Panelu sterowania przejrzyj listę aplikacji i zezwól na Discord. Jeśli nie widzisz Discord, kliknij Dodaj aplikację i wybierz Discord. Zezwól na dostęp przez sieci prywatne.

5. Wyłącz VPN

VPN może blokować Discordowi połączenie z kanałem głosowym. Jeśli korzystasz z usługi VPN, wyłącz ją i spróbuj połączyć się z kanałem głosowym w Discord.

6. Wyłącz wysoki priorytet pakietu jakości usługi

Discord ma kilka funkcji stworzonych w celu poprawy jakości aplikacji do przesyłania wiadomości. Czasami powodują problemy z usługą.

Otwórz Discord. Kliknij przycisk koła zębatego u dołu lewej kolumny. Wybierz kartę „Głos i wideo”. Przewiń w dół do sekcji Jakość usługi. Wyłącz przełącznik Enable High of Service Priority pakietu. Uruchom ponownie Discord i dołącz do kanału głosowego.

Wniosek

Błąd „Brak trasy” może wydawać się niejasny, ale jego rozwiązanie jest proste. Jest to problem z siecią, więc nie będziesz miał zbyt dużych problemów z jej rozwiązaniem.

Jedna z metod opisanych w tym poście spełni zadanie.

Błąd Discord „Brak trasy” [FIX]: oto jak to zrobić pojawił się pierwszy na newsblog.