Centrum powiadomień systemu Windows 10 we wczesnych stadiach

Powiadomienia były częścią systemu operacyjnego Windows przez długi czas, ale aż do Windows 8 nie były nawet w tej samej lidze, co te na OS X, a nawet na naszych smartfonach. System Windows 10 dodatkowo je udoskonala, dzięki czemu możesz przeglądać wszystkie otrzymane powiadomienia w jednym panelu podręcznym. Powiadomienia można wyłączyć lub wyciszyć dla poszczególnych aplikacji lub wyciszyć wszystkie powiadomienia na określony czas. Powiadomienia są interaktywne; Jeśli zapiszesz nowy plik lub pobierzesz aplikację, kliknięcie powiadomienia informującego o zakończeniu którejkolwiek z tych czynności spowoduje otwarcie pliku lub uruchomienie aplikacji. Oto krótkie omówienie wszystkiego, co możesz zrobić z nowym centrum powiadomień systemu Windows 10.

Do Centrum powiadomień można uzyskać dostęp z dwóch różnych miejsc; pasek paneli i pasek zadań. Po uruchomieniu z paska Charms bar nie otwiera pełnego panelu powiadomień. Zamiast tego pozwala wyciszyć powiadomienia tylko na 1, 3 lub 8 godzin. Aby zrobić to samo za pomocą ikony Centrum powiadomień na pasku zadań, kliknij ją prawym przyciskiem myszy, wybierz Ukryj powiadomienie dla i wybierz jedną z trzech opcji wyciszenia.

powiadomienia paska uroków

Gdy masz nowe powiadomienia, ikona Centrum powiadomień na pasku zadań zostanie podświetlona na niebiesko i pojawi się mała gwiazdka. Kliknięcie ikony spowoduje otwarcie panelu powiadomień, a także odrzucenie tego wyróżnienia. Gdy nie ma nowych powiadomień, ikona na pasku zadań wygląda jak prosty prostokąt.

nowe powiadomieniabrak nowych powiadomień

Panel Centrum powiadomień wyświetla powiadomienia w porządku chronologicznym. Jeśli chodzi o podgląd techniczny systemu Windows 10, kliknięcie tych powiadomień często kończy się błędem, ponieważ usługa nie może zlokalizować pliku. Najedź kursorem myszy na powiadomienie, a w prawym górnym rogu pojawi się mały przycisk zamykania. Kliknij, aby odrzucić powiadomienie. Aby wyczyścić wszystkie powiadomienia, kliknij przycisk zamykania „Wyczyść wszystko” na samej górze.

panel powiadomień

Centrum powiadomień w starszych wersjach podglądu technicznego musiało zostać włączone ręcznie. W kompilacji 9860 jest on domyślnie włączony i można łatwo uzyskać do niego dostęp z paska zadań. Obecnie jest błędny, a powiadomienia nie podlegają działaniu; nie możesz odpowiadać na wiadomości ani odbierać przychodzących połączeń Skype z powiadomienia. Miejmy nadzieję, że ostateczna wersja jest znacznie bardziej dopracowana i oferuje lepsze, bardziej konfigurowalne opcje wyciszania.

x