Wszystko, co musisz wiedzieć o Centrum powiadomień systemu Windows 10

Ponieważ aplikacje coraz bardziej aktywnie komunikują się z użytkownikami, potrzeba konsolidacji powiadomień wysyłanych przez te aplikacje staje się coraz bardziej paląca. Smartfony od dawna mają ujednolicony system powiadomień, który pozwala użytkownikom przeglądać wszystkie powiadomienia wysyłane przez aplikacje, a coś podobnego powoli przedostaje się na pulpit. OS X ma centrum powiadomień pasujące do funkcji o tej samej nazwie w systemie iOS, przeglądarka Chrome usprawniła również powiadomienia dzięki całkiem nowemu centrum powiadomień, a Windows 10 również poszedł w jego ślady. Powiadomienia nie były nieobecne w systemie Windows nawet w systemie Windows XP, po prostu wyglądały zupełnie inaczej. Nowe centrum powiadomień systemu Windows 10 łączy powiadomienia i pasek uroków w jeden bardzo łatwy w użyciu panel. Oto, co może zrobić.

Centrum powiadomień

Aby otworzyć Centrum powiadomień, kliknij ikonę Powiadomienia na pasku zadań. Jeśli wygląda jak przezroczysty dymek, oznacza to, że nie masz nowych / nieprzeczytanych powiadomień. Jeśli jest wypełniony i biały, oznacza to, że masz nowe powiadomienia.

Powiadomienia są sortowane według czasu pod nagłówkiem każdej aplikacji, która wysłała Ci powiadomienie. U dołu panelu powiadomień znajdują się przełączniki trybu tabletu i trybu samolotowego, przycisk przełączania do ustawień wyświetlania, podłączania urządzenia, zarządzania Wi-Fi, VPN i swoją lokalizacją. Możesz także szybko otworzyć aplikację Ustawienia. Jeśli nie widzisz wszystkich tych opcji (prawdopodobnie nie), kliknij opcję „Rozwiń”, aby wyświetlić je wszystkie.

Co możesz zrobić w Centrum powiadomień?

Obecnie centrum powiadomień umożliwia;

Wyświetl wszystkie powiadomienia wysłane przez aplikację
Przełącz się do aplikacji, klikając wysłane przez nią powiadomienie
Wyczyść wszystkie powiadomienia
Przełącz tryb tabletu i samolotowy
Włącz / wyłącz Wi-Fi
Otwórz aplikację Ustawienia
Połącz się z urządzeniem
Przejdź do ustawień lokalizacji
Przejdź do ustawień VPN
Przejdź do ustawień wyświetlania

Co się zmieniło w poprzednich kompilacjach?

Centrum powiadomień w obecnym stanie działa podobnie jak centrum powiadomień w systemie OS X. Po otwarciu nie wysuwa się i nie przesuwa pulpitu w lewo, zamiast tego przesuwa się po pulpicie. W początkowych wersjach centrum powiadomień było trochę bałaganu, ponieważ powiadomienia nie były prawidłowo sortowane i często nie zgłaszały, która aplikacja wysłała powiadomienie. Dodatkowo centrum powiadomień nie zajmowało jednej czwartej ekranu jako wysuwany panel. To tylko tyle, ile było powiadomień, które musiał pokazać. Przed kompilacją 9926 pasek Charms nadal działał, więc te przełączniki nie były częścią centrum powiadomień. Możliwe, że pasek zaklęć może nie wrócić, a w przyszłych kompilacjach użytkownicy będą mogli wywołać centrum powiadomień, naśladując ten sam gest machnięcia, który był wcześniej używany do wywoływania paska zaklęć.

x