Ciesz się niesamowitym wirtualnym światem dzięki tym 8 zestawom słuchawkowym Metaverse

Udostępnij teraz w social media:

Termin „metaverse” zyskał ostatnio na popularności, ale nie jest nowy.

Pierwsza podstawowa koncepcja związana z Metaverse pojawiła się w XIX wieku. Sir Charles Wheatstone był pionierem „widzenia obuocznego” w 1838 roku, łącząc dwa obrazy dla różnych oczu, aby stworzyć trójwymiarowy obraz.

W 1992 roku Neal Stephenson po raz pierwszy użył terminu „metaverse” w swojej powieści „Snow Crash”. Stephenson wspomina Metaverse w tej powieści jako wirtualny świat, w którym jego bohaterowie wchodzą w interakcje za pomocą awatarów.

Palmer Luckey stworzył prototyp gogli VR w 2010 roku. Pole widzenia na tych goglach wynosiło imponujące 90 stopni. Luckey założył Oculus VR w 2012 roku, który Facebook kupił później za 3 miliardy dolarów w 2014 roku.

Ponadto w 2014 roku Samsung i Sony ogłosiły odkrycie gogli VR. W tym samym roku wypuszczono Google Glass i niedrogie gogle Cardboard VR. Jednym z najważniejszych działań w historii Metaverse był rebranding Facebooka na Meta w 2021 roku.

Co to jest Metaverse?

Metaverse to środowisko cyfrowe, które wykorzystuje zaawansowane technologie do reprezentowania aspektów świata fizycznego. Rzeczywistość rozszerzona (AR), sztuczna inteligencja (AI), waluty cyfrowe, rzeczywistość wirtualna (VR) i platformy mediów społecznościowych to popularne technologie.

Możesz poświęcić swój czas w cyfrowym świecie na robienie rzeczy, które Cię interesują za pomocą Metaverse. Możesz spersonalizować swojego awatara i komunikować się z innymi alter ego i obiektami cyfrowymi.

Metaverse jest przede wszystkim uważany za grę wideo 3D, ale nie ogranicza się do gier. Oprócz gier może być używany do spotkań towarzyskich, tworzenia projektów, edukacji, mody, imprez i rozrywki, by wymienić tylko kilka aplikacji.

  Twórz palety kolorów na swoim iPhonie i synchronizuj z komputerem Mac

W oparciu o ich przypadki użycia, metaverses są podzielone na cztery typy. Rozważ następujące:

Rozszerzona Rzeczywistość

Ta metoda polega na wyświetlaniu informacji w świecie rzeczywistym za pomocą urządzeń cyfrowych, takich jak urządzenia inteligentne lub smartfony.

Lustrzane światy

Świat lustrzany, jak sama nazwa wskazuje, tworzy przestrzeń identyczną ze światem rzeczywistym i wirtualnym.

Wirtualne światy

Wirtualny świat to symulowane środowisko, w którym możesz przenosić niestandardowe awatary za pomocą grafiki 3D.

Rejestrowanie życia

Lifelogging zawiera wirtualną przestrzeń, w której działania i dane ze świata rzeczywistego są przesyłane do świata wirtualnego.

Czym jest wirtualna rzeczywistość?

Rzeczywistość wirtualna (VR) to generowane komputerowo środowisko cyfrowe zawierające obiekty i sceny, które wyglądają na rzeczywiste. To ustawienie daje widzowi wrażenie, że te obiekty go otaczają.

Jeśli chodzi o gry wideo, VR pozwala graczom całkowicie zagłębić się w rozgrywkę. W rezultacie uważają się za jednego z bohaterów.

Rzeczywistość wirtualna przez wiele lat była jedynie koncepcją filozoficznej i spekulatywnej fikcji. Niektóre z tych pomysłów zostały zrealizowane po połowie XX wieku.

Ponieważ jednak zastosowane aspekty techniczne były ograniczone, koncepcja ta nie mogła zyskać komercyjnej popularności. Niemniej jednak zdolności techniczne i kilka intrygujących fundamentalnych pomysłów zaczęły kłaść podwaliny pod jego przyszłość.

Co to są gogle VR i ich zastosowania?

Gogle VR to urządzenie, które pozwala zmieniać naturalne środowisko widza za pomocą treści. Gogle VR są noszone na głowie z soczewkami zakrywającymi oczy.

Pomaga to w wyświetlaniu obrazów do oczu z dowolnego urządzenia, takiego jak smartfon, konsola do gier, komponenty graficzne itp. Generuje stereoskopowe obrazy 3D, które zapewniają widzom wciągające wrażenia.

Różne typy zestawów VR są łatwo dostępne na rynku w zależności od marki. Przyjrzyjmy się najlepszym opcjom zestawów słuchawkowych Metaverse, aby pomóc Ci wybrać właściwy.

Zestaw słuchawkowy VR Metaverse

Jest dostarczany z kontrolerem ręcznym dla iPhone’a i Androida. Posiada również złącze słuchawkowe i pasek do zestawu słuchawkowego.

  Jak wyłączyć i usunąć ustawienia synchronizacji konta systemu Windows 10

Te gogle Metaverse oferują jedno z najlepszych doświadczeń Metaverse.

Stojak VR do projektowania GOMRVR

Stojak VR jest wykonany z wysokiej jakości tworzywa ABS, a spód okrągłej podstawy ma antypoślizgową podkładkę dla dodatkowej stabilności. Do ukończenia stojaka VR wymagane są tylko cztery kroki i nie są wymagane żadne narzędzia.

Większość gogli VR w standardowym rozmiarze jest kompatybilna, w tym Quest/Quest 2/Rift/Rift S/Valve Index.

Metazadanie 2

Meta Quest 2 zawiera dwa kontrolery dotykowe, silikonową osłonę, dwie baterie AA, kabel do ładowania, przekładkę na okulary i zasilacz. To najnowocześniejszy, uniwersalny zestaw słuchawkowy VR z łącznością bezprzewodową, wbudowaną baterią i wewnętrznym śledzeniem.

Dzięki temu zestawowi słuchawkowemu możesz uzyskać dostęp do ponad 350 tytułów z kategorii fitness, gier, rozrywki i innych. Pozwala całkowicie zanurzyć się w wirtualnym świecie.

Meta Quest Pro

Meta Quest Pro otwiera nowe możliwości pracy, kreatywności i współpracy. Jest wyposażony w funkcję przejścia rzeczywistości mieszanej o wysokiej rozdzielczości, która wykorzystuje czujniki w pełnym kolorze, aby umożliwić oglądanie i interakcję ze światem fizycznym podczas łączenia się, pracy i zabawy w przestrzeniach wirtualnych.

Naturalne wyrażenia awatarów w czasie rzeczywistym pozwalają wyrazić swoje prawdziwe emocje i reakcje. Meta Avatary przekładają naturalną mimikę twarzy na wirtualną rzeczywistość, pozwalając Ci pokazać swoją prawdziwą osobowość na spotkaniach i spotkaniach towarzyskich.

Zestaw słuchawkowy VR Lexxon 2022

Zestaw słuchawkowy Lexxon 2022 VR jest dostarczany ze spolaryzowanymi okularami 3D, polem widzenia 90-100 stopni i asferyczną soczewką optyczną.

Obsługuje wyświetlacze o przekątnej 4,7-6 cali dla systemów Android i iOS oraz gniazdo słuchawkowe 3,5 mm.

Zestaw słuchawkowy HP Reverb G2 VR

Zestaw słuchawkowy HP Reverb G2 VR zawiera 6-metrowy przewód słuchawkowy do komputerów stacjonarnych i przenośnych, dwa kontrolery ruchu, jeden adapter DisplayPort na mini-DisplayPortTM, jeden zasilacz i proste instrukcje konfiguracji.

Dzięki panelom LCD 2160 x 2160 bez mury na oko i niesamowitemu przestrzennemu dźwiękowi, widzenie i słyszenie to wiara.

Dzięki elastycznemu materiałowi, większemu rozmiarowi poduszki i soczewkom dostosowanym do różnych odległości między oczami, gogle VR dostosowują się do Twoich potrzeb. Ponadto jest objęty roczną ograniczoną gwarancją na robociznę i części. Ten zestaw słuchawkowy najlepiej nadaje się do projektowania, grania i treningu.

  Tajna tablica do Twojego inteligentnego biura

Zestaw słuchawkowy Pimax Vision 8K X VR

Zestaw słuchawkowy Pimax 8K X metaverse ma bardzo szerokie pole widzenia 200 stopni po przekątnej, co jest bardzo zbliżone do FOV ludzkiego wzroku w prawdziwym życiu.

To znacznie poprawia naturalność i immersję VR. 8K X zapewnia bezprecedensowe, realistyczne wrażenia wirtualnej rzeczywistości – jak nigdy dotąd!

Silne basy i doskonała jakość dźwięku wzmacniają wszystko, od ryku silnika po huk eksplozji, pozwalając na maksymalne zanurzenie się w przygodach w wirtualnej rzeczywistości.

Dzięki nowym ulepszeniom 8K X DMAS oferuje natywny tryb rozdzielczości 4K z częstotliwością odświeżania 90 Hz, co zapewnia rzeczywistą rozdzielczość 3840x2160p na oko.

Zestaw słuchawkowy Feebz VR

Zestaw słuchawkowy Feebz VR jest zgodny z każdym standardowym Androidem lub iPhone’em, z ekranem o przekątnej do 6,5 cala. Te gogle VR są dostarczane z listą bezpłatnych aplikacji i filmów VR. Dla początkujących, zaawansowanych i profesjonalnych użytkowników.

W przeciwieństwie do innych zestawów VR, zestaw Feebz VR zawiera wbudowany przycisk akcji dla aplikacji VR. Soczewki tych okularów wirtualnej rzeczywistości zostały powiększone, aby zapewnić bardziej wciągające wrażenia VR.

Ostatnie słowa

Są to więc najlepsze opcje zestawu słuchawkowego VR zapewniające niezapomniane wrażenia VR. Wybierz na podstawie swojego gadżetu i innych wymagań.

Możesz także chcieć poznać niesamowite platformy Metaverse.

x