Co jest dla Ciebie lepsze?

  • Apple Watch Series 9 ma nową funkcję podwójnego dotknięcia, która umożliwia nawigację po systemie watchOS poprzez dwukrotne dotknięcie kciukiem i palcem wskazującym. To wygodny dodatek, który eliminuje konieczność używania drugiej ręki czy nawet nosa.
  • Układ S9 zastosowany w serii 9 jest o 25% bardziej energooszczędny niż układ S8 w modelu Series 8. Posiada również 4-rdzeniowy silnik neuronowy do szybszych zadań uczenia maszynowego i zwiększoną pojemność 64 GB.
  • Chociaż Series 9 oferuje pewne ulepszenia, Apple Watch Series 8 to nadal potężny zegarek z identycznymi funkcjami zdrowotnymi. Jeśli te ulepszenia nie są dla Ciebie istotne, urządzenie Series 8 można kupić po obniżonej cenie u zewnętrznych sprzedawców detalicznych do wyczerpania zapasów.

Premiera Apple Watch Series 9 w 2023 roku może skłonić Cię do zmiany. Ale czy jest dużo lepszy od Series 8, który ukazał się rok wcześniej?

Może Ci się wydawać, że nowe oznacza lepsze, a seria 9 ma naprawdę nową, fajną funkcję. Ale jeśli zastanawiasz się, czy powinieneś kupić serię 8, czy serię 9, nie jesteś sam. Czytaj dalej, porównamy oba modele i pomożemy Ci podjąć decyzję.

Czym różni się Apple Watch Series 8 od Series 9?

Źródło obrazu: Jabłko

Porównując te dwa urządzenia na pierwszy rzut oka, możesz nie zauważyć żadnych różnic. Dzieje się tak dlatego, że urządzenia te wyglądają identycznie i mają podobne wyświetlacze.

Apple Watch Series 9 ma nową funkcję podwójnego dotknięcia, która umożliwia poruszanie się po systemie watchOS poprzez dwukrotne dotknięcie kciukiem i palcem wskazującym. Można go używać do odbierania połączeń, odkładania alarmów i robienia zdjęć. Działa to za pomocą nowego chipa S9, który wykrywa wibracje spowodowane stukaniem palcami.

Gest podwójnego dotknięcia oznacza, że ​​nie musisz już używać drugiej ręki, aby stuknąć Apple Watch. Wcześniej niektórzy ludzie uciekali się do używania nosa, gdy mieli zajęte ręce. To już przeszłość.

Oprócz gestu podwójnego dotknięcia, chip S9 w Series 9 jest o 25 procent bardziej energooszczędny niż chip S8 w modelu Series 8. Układ S9 wyposażony jest w 4-rdzeniowy silnik neuronowy, który pozwala mu dwukrotnie szybciej wykonywać zadania uczenia maszynowego. Apple zwiększyło pojemność do 64 GB w porównaniu do 32 GB w S8.

Czy powinieneś uaktualnić Apple Watch Series 8 do Series 9?

Premiera Apple Watch Series 9 powoduje, że wielu właścicieli S8 zastanawia się, czy powinni dokonać aktualizacji. A jeśli chcesz kupić swój pierwszy zegarek Apple Watch, być może zastanawiasz się, który wybrać.

Chociaż funkcja podwójnego dotknięcia jest przydatna, nie warto jej aktualizować, ponieważ jest to jedyny ważny dodatek. Ulepszenia wydajności i przestrzeni dyskowej są również świetne, ale większość użytkowników nie zauważy tutaj różnicy. Istnieje również sposób na wypróbowanie gestu dwukrotnego dotknięcia na starszym zegarku Apple Watch.

Podsumowując, Apple Watch Series 8 to nadal potężny zegarek z identycznym zestawem czujników, które oferują wiele świetnych funkcji zdrowotnych.

Wybierz odpowiedni zegarek Apple dla siebie

Chociaż Apple Watch Series 9 można kupić bezpośrednio w Apple, Series 8 nie ma już na liście w jego witrynie. Będziesz jednak mógł kupić używaną lub nową serię 8 od zewnętrznych sprzedawców detalicznych po obniżonej cenie do wyczerpania zapasów.

Jeśli zdecydujesz się na Apple Watch Series 9, będziesz musiał zapłacić pełną cenę, o czym należy pamiętać. Ostatecznie wybór należy do Ciebie przy podejmowaniu decyzji, jaki Apple Watch kupić. Niektórzy mogą pomyśleć, że funkcja podwójnego dotknięcia i ulepszenia wydajności są warte dodatkowych kosztów.

x