Co oznacza „HMU” i jak go używasz?

HMU to popularny skrót internetowy. Zobaczysz, że jest używany w wielu sytuacjach online. Oto, co to oznacza i jak go używasz.

Co to znaczy

HMU to skrót od „hit me up”. To szybki sposób, aby powiedzieć komuś, aby się z Tobą skontaktował lub zaplanował na przyszłość. Na przykład możesz powiedzieć znajomemu: „HMU, kiedy chcesz zagrać w Mario Kart” lub „HMU, kiedy wrócisz do miasta”. W większości przypadków HMU jest używany w towarzyskich lub nieformalnych kręgach biznesowych.

Niektórzy ludzie używają również HMU do przekazania, że ​​ktoś ich o coś poprosił, na przykład „On HMU prosi o pieniądze” lub „Ona HMU na randkę”. To użycie jest zgodne z definicją „trafienia”, która jest popularnym slangiem w świecie rzeczywistym, gdy ktoś o coś prosi.

Warto wspomnieć, że „trafienie” może również oznaczać, że chcesz udać się w określone miejsce. Na przykład, Ty i Twoi znajomi możecie „trafić” do Trader Joe’s. Oczywiście to użycie nie ma skrótu, więc wróć do tematu.

Historia HMU

Ręka trzymająca pager.

Wyrażenie „uderz mnie” jest nierozerwalnie związane z „Kultura hip-hopowa lat 90. W tym dziesięcioleciu wiele osób (nie tylko handlarzy narkotyków) korzystało z jednokierunkowych pagerów do komunikowania się ze sobą. „Komunikuj się” prawdopodobnie nie jest jednak właściwym słowem, ponieważ te urządzenia nie mogą odbierać wiadomości tekstowych. Zamiast tego otrzymali numery telefonów. Ktoś zadzwoniłby na Twój pager ze swojego telefonu. Twój pager zapali się, wyda słyszalny „sygnał dźwiękowy”, a numer telefonu, który Cię wywoła, pojawi się na ekranie, abyś mógł oddzwonić do tej osoby.

„Hit up” wyrósł z bardzo specyficznych reguł stronicowania. Raperzy używali tego wyrażenia w setkach popularnych piosenek i zaczęło ono mieć różne znaczenia. Teraz wyrażenie to jest ściśle związane z telefonami komórkowymi, które są prawdopodobnie nowoczesną wersją pagerów.

Historia naszego małego skrótu, HMU, nie jest aż tak interesująca, jak wszystko inne. Widzisz, to pojawiło się znikąd. HMU pojawił się po raz pierwszy Słownik miejski w 2009 roku i całkowicie zyskał popularność pod koniec 2010 roku.

Według Facebooka Memology 2010 raport, HMU przeszedł od rzadkości do największego trendu roku. Dla porównania, skrót nie był nawet wymieniony w Memology 2009 raport.

Według Google Trendswyszukiwania hasła HMU osiągnęły szczyt w 2010 r., a po około roku spadły. Nie musi to jednak oznaczać, że to wyrażenie jest mniej popularne niż kiedyś. Jeśli już, definicja HMU jest prawdopodobnie rzadziej sprawdzana, ponieważ jest teraz tak powszechnie używana, że ​​większość ludzi wie, co to znaczy.

Jak używać HMU?

Mężczyzna kładzie dłoń na ustach, wpatrując się uważnie w ekran laptopa.

Ponownie, HMU to skrót od „hit me up”. Jest łatwy w użyciu i będzie zrozumiały dla większości ludzi. Więc po prostu używaj HMU, kiedy chcesz powiedzieć „uderz mnie”.

Możesz powiedzieć „HMU, kiedy wrócisz do domu” lub „HMU, kiedy chcesz się spotkać”. Ponownie, jest to prosty skrót, więc nie musisz się martwić o żadną dziwną gramatykę ani nic.

Jeśli chcesz opisać sytuację, w której przyjaciel lub znajomy wysłał Ci wiadomość niespodziewanie, możesz powiedzieć „On HMU właśnie w zeszłym tygodniu” lub „Oni HMU proszą o podwiezienie”.

Podobnie jak w przypadku innych nieformalnych skrótów internetowych, ludzie nie zawsze wykorzystują HMU. Możesz również zobaczyć to małymi literami (hmu).

x