Co oznacza „ITT” i jak z niego korzystasz?

Co to znaczy, gdy ktoś komentuje „ITT” na forum dyskusyjnym i co to właściwie jest wątek? Odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące tego akronimu forum internetowego.

ITT: W tym wątku

ITT to inicjalizm, który oznacza „w tym wątku”. Zwykle jest używany na forach internetowych, portalach społecznościowych i forach dyskusyjnych w celu opisania lub zasugerowania tematu do omówienia w określonym wątku.

Jeśli nie znasz forów dyskusyjnych, może to być pierwszy raz, gdy słyszysz o „wątku” internetowym. To ciąg wiadomości od różnych osób na ten sam temat. Każda wiadomość jest widoczna dla społeczności i często odpowiadają sobie lub odnoszą się do siebie nawzajem. Każdy wątek rozpoczyna się „OP” lub „oryginalnym plakatem”.

Wątki są również obecne w sieciach społecznościowych, takich jak Twitter i Facebook. Bardzo popularną witryną wykorzystującą wątki jest Reddit, gdzie sekcja komentarzy pod każdym postem to wątek.

Początki ITT

ITT prawdopodobnie istnieje tak długo, jak fora internetowe. Najwcześniejsza definicja ITT na Słownik miejski sięga 2003 roku, na długo przed pojawieniem się Reddita. ITT definiuje jako „w tym wątku na forum”.

ITT został użyty do ustawienia tematu wątku. Często znajdował się w tytule pierwszego postu lub w samym poście. Na przykład, jeśli tytuł pierwszego posta brzmi „ITT: publikujemy zdjęcia naszych platform do gier”, ludzie będą publikować obrazy swoich komputerów.

Akronim został również użyty dla efektu humorystycznego. Na przykład, jeśli tytuł wątku brzmiał: „ITT: Pieczesz osobę nad sobą”, ludzie żartowaliby lub wyśmiewali się z poprzedniego plakatu.

W końcu ITT rozpowszechniło się na różnych forach internetowych. Oprócz upowszechnienia się na popularnych forach, takich jak 4Chan czy Something Awful, zyskał również popularność na mniejszych, bardziej niszowych witrynach.

Zmieniające się znaczenie ITT

Biorąc pod uwagę stale zmieniającą się kulturę i demografię internetu, niektóre terminy z upływem czasu zyskują nowe znaczenie. Używanie ITT stało się bardziej ironiczne lub sarkastyczne. Zamiast służyć do ustawiania tematu wątku, służy teraz do opisywania typów wiadomości w wątku.

Na przykład w wątku dotyczącym plotek o potencjalnym sequelu do modny film, ktoś mógłby powiedzieć coś w rodzaju: „ITT: Ludzie wariują o niczym”. Ta osoba wyraża sceptycyzm co do plotek i podkreśla, że ​​ludzie niepotrzebnie wzbudzają nadzieje.

Innym zastosowaniem ITT jest żartobliwe przewidywanie rodzaju ludzi i / lub wiadomości, które przyciągnie wątek. Na przykład w wątku omawiającym kontrowersje dotyczące urządzeń Apple ktoś może opublikować coś w rodzaju „ITT: użytkownicy Androida”. To żartobliwa prognoza, że ​​wątek przyciągnie osoby, które będą negatywnie komentować Apple.

Niektórzy ludzie używają również ITT jako ostrzeżenia. Na przykład, jeśli poufne informacje są omawiane w późniejszych postach, ktoś może opublikować coś w rodzaju „ITT: Opisy przemocy”, aby ostrzec bardziej wrażliwe osoby, aby omijały.

Nie w tym wątku

Jedną z najpopularniejszych społeczności Reddit jest r / AskReddit, gdzie ludzie publikują pytania, a inni na nie odpowiadają. Niektóre pytania są skierowane do ekspertów lub określonych grup osób. Na przykład ktoś może opublikować wątek zatytułowany „Profesjonalni szefowie kuchni Reddit, jakie jest najgorsze danie, jakie kiedykolwiek podaliście?”

Jednakże, ponieważ na Reddicie jest wielu ludzi, wielu komentujących najprawdopodobniej nie będzie profesjonalnymi szefami kuchni. Zgodnie z opisem, który opisaliśmy powyżej, ktoś mógłby wtedy humorystycznie skomentować: „ITT: nie zawodowi szefowie kuchni”.

Jak korzystać z ITT

W przeciwieństwie do niektórych terminów internetowych, których można również używać w rzeczywistych rozmowach, ITT jest używane prawie wyłącznie w Internecie. Chociaż nie jest już powszechnie używany do rozpoczynania tematów, nadal jest używany w żartobliwy sposób.

Poniżej znajduje się kilka sposobów korzystania z ITT:

W wątku pytającym ludzi o doświadczenia bliskie śmierci: „ITT: ludzie, którzy nigdy nie jechali kolejką górską”.
W wątku proszącym ludzi o publikowanie zdjęć drogich komputerów: „ITT: komputery, na które nigdy mnie nie było”.
W wątku opisującym niepokojący incydent: „ITT: Przemoc graficzna”.

Chcesz nauczyć się używać innego fajnego slangu internetowego? Sprawdź SMH i ICYMI dalej!

x