Co oznacza „TFW” i jak z niego korzystasz?

TFW to akronim internetowy, który zwykle można znaleźć na portalach społecznościowych i memach w całej sieci. Ale co oznacza TFW, skąd się wziął akronim i jak go używasz?

To uczucie, kiedy

TFW to skrót internetowy, który oznacza „to uczucie, kiedy”. Akronimowi temu zwykle towarzyszy zabawny lub emocjonalny obrazek (taki jak przedstawiony powyżej) i jest on używany do zapewnienia kontekstu emocjonalnego lub komentarza do sytuacji.

W pewnym sensie TFW jest bardziej jak mem niż rzeczywisty akronim, którego używasz w zdaniu, jak FOMO. Zwykle ma ścisły format, w którym zdaniu zaczynającemu się od TFW często (ale nie zawsze) towarzyszy emocjonujące zdjęcie. To zdanie może mieć znaczenie dla twojego życia, na przykład „TFW twoja łazienka zalewa”, lub może to być po prostu żart, na przykład „TFW, twoi przyjaciele też wiedzą o klaunie Pennywise”.

Nie oznacza to, że TFW zawsze przestrzega ścisłego formatu memów. Sam w sobie TFW wskazuje czytelnikom, że wiadomość lub post zawiera kontekst emocjonalny. Tak więc możliwe jest, że „TFW” oznacza coś samo w sobie bez obrazu lub wiadomości.

W niektórych przypadkach możesz odpowiedzieć śmiesznemu lub nienawidzącemu Facebookowi podstawowym „TFW”. Ludzie, którzy wiedzą, co oznacza TFW, powinni zrozumieć, że mówisz „ten post jest absolutnie szalony!” Podobnie możesz odpowiedzieć na nieoczekiwaną wiadomość od byłego, wpisując „TFW” lub odpowiedzieć na śmieszne zdjęcie, wpisując „TFW”.

Etymologia TFW

Niektórzy ludzie przysięgają, że TFW faktycznie oznacza „tę twarz, kiedy”. I w pewnym sensie mogą mieć rację.

W 2009 roku ludzie na tablicy muzycznej 4chan (nazywanej / mu /) zaczęli mówić „MFW” lub „moja twarz kiedy”. Co dziwne, MFW był używany w ten sam sposób, w jaki jest używany obecnie TFW. Ludzie publikowali śmieszne zdjęcie twarzy wraz z zdaniem typu „MFW ludzie nazywają szachy sportem”.

Trendy Google pokazują, że wykorzystanie MFW osiągnęło szczyt po 2010 roku i od tego czasu zostało wyprzedzone przez TFW.

Mniej więcej w tym samym czasie słowo „czuć” rozwinęło się jako slang na określenie „czuć”. Memy typu „Wiem, że czuję bracie” zaczęły rozprzestrzeniać się w internecie, a obraz reakcji „Feels Guy” stał się powszechnym elementem internetu i kultury kujonów.

Podobnie jak MFW, mem Feels Guy był używany do reagowania na sytuacje emocjonalne. Ale podczas gdy MFW zwykle wyrażał wstręt lub podziw, mem Feels Guy był używany do opisania uczucia wstydu, wątpliwości, smutku lub kastracji.

Zdjęcie Feels Guy.Rozpoznajesz tę twarz? To stary Feels Guy.

Najwyraźniej te dwa podobne pomysły połączyły się, tworząc TFW w 2010 lub 2011 r. – wtedy TFW zostało po raz pierwszy poprawnie zdefiniowane w Słownik miejski. Chociaż gramatyczne użycie TFW nie zmieniło się od tamtego czasu, słowo stało się o wiele szersze. To przydatny akronim do wyrażania emocji w Internecie, miejscu znanym ze swojej emocjonalnej nieprzejrzystości.

Jak używasz TFW?

Jeśli rzucisz TFW na początku zdania, czytelnicy będą intuicyjnie szukać kontekstu emocjonalnego. Możesz powiedzieć: „TFW, w lodówce nie ma bolonki” lub „TFW, jesteś prawie w domu i zapala się kontrolka niskiego poziomu paliwa”. Tak czy inaczej, ludzie będą próbowali wyciągnąć emocjonalne znaczenie ze zdań.

Chociaż możesz używać tych zdań samodzielnie, TFW działa najlepiej, gdy towarzyszy mu zdjęcie lub GIF. Technicznie możesz użyć dowolnego zdjęcia, ale najlepiej jest użyć zdjęć budzących emocje twarzy. Im więcej emocji na zdjęciu, tym łatwiej jest ludziom ocenić właściwy kontekst emocjonalny na podstawie korzystania z TFW.

Mężczyzna wpatruje się w swojego laptopa, zastanawiając się, jak korzystać z TFW.TFW znalazłeś fajne nowe słowo, ale nie wiesz, jak go użyć.

Jak wspomniano wcześniej, możesz również używać TFW bez towarzyszących słów lub zdjęć. Tylko najpierw upewnij się, że sytuacja ma oczywisty kontekst emocjonalny. Podczas gdy samotne „TFW” to rozmowa o psach nie ma większego sensu, odpowiadanie „TFW” na irytującą lub złośliwą wiadomość tekstową może przekazać takie myśli, jak „wyjdź z mojej skrzynki odbiorczej” lub „jak się mnie spodziewasz odpowiedzieć na to? ”

TFW znajdziesz zupełnie nowy świat dziwacznych słów internetowych. Jeśli dopiero zaczynasz poznawać język, który jest powszechnie spotykany w Internecie, zapoznaj się z naszymi artykułami na temat słów takich jak TLDR i YEET.

x