Co się dzieje z Pokémonem na siłowni, gdy zostaje przejęty

Kiedy dołączasz do siłowni, musisz złożyć przysięgę jednemu ze swoich Pokémonów, aby pomógł go obronić. Dobrze jest zrezygnować z silniejszego, aby każdy, kto chce przejąć Twoją siłownię lub rzucić mu wyzwanie, miał trudniejszych przeciwników do pokonania. To nie znaczy, że ktoś nigdy nie może przejąć twojej siłowni. Bez względu na to, czy dołączyłeś do siłowni, czy jesteś jej liderem, w końcu ktoś przyjdzie sam i spróbuje ci to odebrać. Jeśli im się powiedzie, prawdopodobnie zastanawiasz się, co stanie się z pokemonem, któremu przyrzekł. Odpowiedź to; nic. Twój Pokémon nie może zostać ci odebrany, niezależnie od tego, czy przegrasz bitwę, czy całą siłownię. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, czytaj dalej.

Kiedy Twoja siłownia zostaje przejęta przez kogoś innego, zachodzi jedna z dwóch okoliczności.

Byłeś członkiem siłowni

Kiedy ktoś inny przejmuje siłownię, nie pozostajesz już jej członkiem. Jeśli został przejęty przez gracza, który nigdy nie był częścią Twojej siłowni, ale należy do tej samej drużyny co Ty, nadal zostaniesz „wyrzucony” ze wszystkimi innymi. Pokémon, któremu przyrzekłeś, zostanie ci zwrócony. Prawdopodobnie stoczył bitwę i przegrał, więc jego HP zostanie zmniejszone, prawdopodobnie do zera. Będziesz musiał go ożywić i przywrócić. Jeśli ktoś, kto jest członkiem twojej siłowni, po prostu pokona wszystkie inne Pokémony w niej, zostaje liderem siłowni. Twoje członkostwo pozostaje nienaruszone i niewielkie zmiany dla Ciebie. Reputacja siłowni wzrośnie.

Byłeś liderem siłowni

Możesz pocałować swoją koronę na pożegnanie, to na pewno. Pokémon, którego przyrzekasz na siłowni, gdy jesteś liderem siłowni, nadal pojawia się na Twojej liście Pokémonów z małą plakietką wskazującą, który z nich przyrzekłeś. Kiedy twoja siłownia zostanie przejęta, odznaka znika, a twój Pokemon. Pokeèmon będzie słaby po walce i będzie musiał zostać przywrócony i ożywiony.

lider siłowni

W obu przypadkach nie tracisz punktów. Z drugiej strony siłownia będzie musiała zostać ponownie przejęta. Każda reputacja dodana do sali gimnastycznej poprzez wygrane w poprzednich bitwach przepada. Aby odzyskać siłownię, będziesz teraz musiał walczyć z każdym przysięgłym Pokémonem. Gdy zdobędziesz siłownię, będziesz musiał ponownie zbudować jej reputację.

Krótko mówiąc, Twój Pokémon pozostaje z Tobą niezależnie od Twojego statusu członkowskiego na siłowni, tj. Członka czy lidera. Twoja reputacja została utracona. Odeszło.