Co to jest folder „God Mode” w systemie Windows 10 i jak go włączyć?

Co się stanie, jeśli system Windows umożliwi szybki dostęp do narzędzi administracyjnych, opcji tworzenia kopii zapasowych i przywracania oraz innych ważnych ustawień zarządzania z jednego okna? Jeśli to brzmi dobrze, nie szukaj dalej niż tak zwany „God Mode”.

Co to jest tryb Boga?

Nie, tryb Boga nie odblokowuje żadnych dodatkowych tajnych funkcji w systemie Windows ani nie pozwala na wprowadzanie jakichkolwiek poprawek, których nie można wykonać w zwykłym interfejsie systemu Windows. Zamiast tego jest to po prostu specjalny folder, który można włączyć, który udostępnia większość narzędzi administracyjnych, zarządzania, ustawień i Panelu sterowania systemu Windows w jednym, łatwym do przewijania interfejsie.

I tak, możesz również znaleźć wiele tych rzeczy, przeszukując menu Start, ale aby to zrobić, musisz najpierw wiedzieć, czego szukasz. Folder God Mode oferuje łatwiejszy sposób przeglądania 206 tych narzędzi i ich poznania.

Nawiasem mówiąc, „God Mode” to popularna nazwa, którą niektórzy ludzie nadają temu specjalnemu folderowi. Możesz nadać folderowi dowolną nazwę – na przykład tryb How-To Geek.

Oto kategorie narzędzi, które znajdziesz w God Mode:

Narzędzia administracyjne
Automatyczne odtwarzanie
Kopia zapasowa i przywracanie
Zarządzanie kolorem
Menedżer poświadczeń
Data i godzina
Urządzenia i drukarki
Centrum ułatwień dostępu
Opcje Eksploratora plików
Historia plików
Czcionki
Opcje indeksowania
Podczerwień
opcje internetowe
Klawiatura
Mysz
Centrum sieci i udostępniania
Pióro i dotyk
Telefon i modem
Opcje mocy
Programy i funkcje
Region
Połączenia RemoteApp i pulpitu
Bezpieczeństwo i konserwacja
Dźwięk
Rozpoznawanie mowy
Miejsca do przechowywania
Centrum synchronizacji
System
Ustawienia komputera typu Tablet
Pasek zadań i nawigacja
Rozwiązywanie problemów
Konta użytkowników
Zapora systemu Windows Defender
Centrum mobilności systemu Windows
Foldery robocze

Każda z tych kategorii zawiera dowolną liczbę narzędzi i może być nawet podzielona na dalsze podkategorie, co oznacza, że ​​prawdopodobnie znajdziesz prawie wszystko, czego szukasz.

Włączanie trybu Boga w systemie Windows 10

Aby to zadziałało, musisz używać konta z uprawnieniami administratora. Przejdź na pulpit i utwórz nowy folder, klikając prawym przyciskiem myszy dowolny otwarty obszar, wskazując „Nowy” w menu kontekstowym, a następnie klikając polecenie „Folder”.

kliknij pulpit prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz nowy> folder ”width =” 531 ″ height = ”382 ″ onload =” pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon (this); ”  onerror = ”this.onerror = null; pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon (this);”> </p>
<p> Pojawi się ikona nowego folderu. </p>
<p> <img loading =

Teraz zmień nazwę folderu na następującą:

GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

Aby użyć nazwy innej niż GodMode, po prostu zamień „GodMode” w powyższym tekście na dowolną nazwę folderu. Następujące po nim znaki (łącznie z kropką) muszą pozostać dokładnie takie, jak wymienione powyżej. Jeśli usuniesz „GodMode” bez dodawania tekstu w jego miejscu, pojawi się następujący błąd.

okno ostrzegawcze informujące, że musisz wpisać nazwę pliku

Po prawidłowej zmianie nazwy folderu zauważysz, że ikona folderu zmieni się w ikonę panelu sterowania.

zmiana nazwy folderu powoduje zmianę jego ikony na ikonę panelu sterowania

Kliknij dwukrotnie ikonę, aby otworzyć nowo utworzony tryb Boga. Główne kategorie są uporządkowane alfabetycznie, podobnie jak ponad 200 ustawień, które znajdziesz w tych kategoriach.

Eksplorator plików pokazujący narzędzia w

Chociaż jest to z pewnością przydatne do poznania oficjalnych nazw wszystkich narzędzi systemu Windows, prawdopodobnie przekonasz się (tak jak my), że szybsze jest wyszukiwanie ich za pomocą menu Start. Mimo to folder God Mode oferuje przydatne wprowadzenie do wszystkich dostępnych narzędzi i świetny sposób wyszukiwania rzeczy, gdy nie jesteś do końca pewien, jak się nazywają.