Co to jest folder $ WINDOWS. ~ BT na moim dysku twardym?

Jeśli Twój dysk C (lub dowolny dysk, na którym zainstalowałeś system Windows) zajmuje więcej miejsca niż powinien, mimo że nie zainstalowałeś niczego nowego ani nie dodałeś żadnych dużych plików, możesz się zastanawiać, co się dzieje. Dla każdego, kto używa Windows 7, 8 / 8.1 / 10, to nagłe zużycie miejsca może sięgać nawet 6 GB i może być przypisane do folderu o nazwie $ WINDOWS. ~ BT, który istnieje na dysku. Oto spojrzenie na to, skąd pochodzi ten folder, dlaczego możesz go potrzebować lub nie, i czy można go bezpiecznie usunąć z systemu bez powodowania żadnych problemów.

Gdzie znajduje się folder $ WINDOWS. ~ BT?

Folder $ WINDOWS. ~ BT jest ukryty. Istnieje w katalogu głównym dysku, na którym zainstalowałeś system Windows. Aby to zobaczyć, włącz przeglądanie ukrytych folderów.

Co to jest folder $ WINDOWS. ~ BT?

Folder $ WINDOWS. ~ BT pochodzi z systemu Windows, a dokładniej z aktualizacji systemu Windows. Zawiera pliki potrzebne do uaktualnienia do systemu Windows 10. Pliki te były stopniowo pobierane w czasie. Folder zostanie utworzony w okolicach wydania systemu Windows 10 (29 lipca). Być może został utworzony przed datą premiery, aby odciążyć serwery Microsoft przed stresem związanym ze zbyt dużą liczbą pobrań w dniu premiery.

Folder na moim dysku został utworzony 10 lipca 2015 roku i ma prawie 6 GB. Wewnątrz znajduje się plik Setup EXE, który gdybym go uruchomił, zainicjowałby aktualizację systemu Windows 10. Warto tutaj wspomnieć, że jeśli masz zainstalowaną aktualizację KB3035583, pliki do aktualizacji do systemu Windows 10 zostaną pobrane na dysk twardy i ten folder zostanie utworzony. Nie ma znaczenia, czy zarezerwowałeś kopię, czy nie, lub jeśli zarezerwowałeś kopię i nadal jesteś w kolejce do aktualizacji, ten folder będzie istniał i pliki zostaną do niego pobrane. Opór jest daremny (żartuję, czytaj dalej, aby zobaczyć, jak możesz się go pozbyć).

Właściwości $ WINDOWS. ~ BT

Czy mogę usunąć folder $ WINDOWS. ~ BT?

W przypadku użytkowników systemu Windows 7/8, jeśli nie planujesz uaktualnienia do systemu Windows 10, możesz usunąć ten folder. Prawdziwe pytanie brzmi, jak to zrobić? Czy funkcja prostego usuwania będzie działać? Teoretycznie powinno. Jest to folder, który możesz po prostu Shift + Delete, jednak ponieważ jest powiązany z procesem aktualizacji, po prostu pojawi się ponownie. Skończysz z kilkoma nieudanymi próbami aktualizacji w historii aktualizacji. Mam jeden na każdy dzień tygodnia.

win10-update-failed

Usunąłem folder dawno temu, ale ponownie się zapełnił, a system Windows nadal próbuje uaktualnić do systemu Windows 10, mimo że nie zarezerwowałem kopii. Jeśli masz tego dość i chcesz zwolnić miejsce na dysku, musisz odinstalować aktualizację KB3035583. Aby to zrobić, przejdź do Aktualizacje systemu Windows i kliknij „Zainstalowane aktualizacje”.

Aktualizacja systemu Windows

Użytkownicy Windows 7 i 8 znajdują aktualizację o nazwie KB3035583 i odinstaluj ją (i ukryj). Ponadto użytkownicy systemu Windows 7 muszą odinstalować i ukryć aktualizację KB 2952664. Użytkownicy systemu Windows 8 / 8.1 muszą odinstalować i ukryć aktualizację KB 2976978. Te dwie ostatnie aktualizacje są odpowiedzialne za sprawdzenie, czy system jest zgodny z systemem Windows 10, ale „ ponowne pobieranie systemu Windows 10 w tle.

KB3035583 - odinstaluj

Możesz teraz usunąć folder $ WINDOWS. ~ BT na dysku twardym. Aby to zrobić, będziesz potrzebować uprawnień administratora, ale zakładamy, że już je masz, jeśli udało Ci się odinstalować aktualizację KB3035583. Jeśli masz problem z usunięciem folderu, spróbuj wyczyścić dysk.

Naciśnij Windows + R i wpisz% windir% system32cleanmgr.exe w polu uruchamiania. Wybierz dysk systemu Windows i pozwól mu przeskanować dysk. Po zakończeniu skanowania kliknij przycisk „Wyczyść pliki systemowe” i pozwól mu jeszcze raz przeskanować dysk.

Oczyszczanie dysku dla (C)

Po zakończeniu skanowania poszukaj i zaznacz opcję „Tymczasowe pliki instalacyjne systemu Windows”. Będzie dość duży. Rozpocznij proces czyszczenia.

Oczyszczanie dysku $ WINDOWS. ~ BT

Co znajduje się w folderze $ WINDOWS. ~ BT w systemie Windows 10?

Folder $ WINDOWS. ~ BT, niezależnie od tego, czy jest w systemie Windows 7, czy 8 / 8.1, zawiera pliki do aktualizacji do systemu Windows 10, ale dlaczego ten folder istnieje w systemie Windows 10? W systemie Windows 10 folder $ WINDOWS. ~ BT zawiera starą instalację systemu Windows. Pamiętaj, że po uaktualnieniu systemu Windows 7/8 do systemu Windows 10 masz miesięczne okno na obniżenie wersji instalacji. Folder $ WINDOWS. ~ BT w systemie Windows 10 zawiera pliki, które pomogą w procesie obniżania wersji. Zawiera również dzienniki i inne pliki związane z aktualizacją. Jeśli masz stuprocentową pewność, że nie będziesz musiał przechodzić na starszą instalację systemu Windows, a system Windows 10 działa świetnie, możesz usunąć ten folder tak samo, jak każdy inny folder. Możesz także użyć Oczyszczania dysku zgodnie z opisem w poprzedniej sekcji, aby usunąć ten folder w systemie Windows 10.

x