Co to jest, jego zalety i oprogramowanie MCM do rozważenia

Bezpieczeństwo urządzeń i produktywność są obecnie niezbędne w każdej firmie. A wraz z rosnącym wykorzystaniem urządzeń mobilnych, zapotrzebowanie na MCM gwałtownie wzrosło. Pozwala efektywnie zarządzać treścią, zapewnić jej bezpieczeństwo i prywatność oraz egzekwować polityki zgodności.

To prawdopodobnie wyjaśnia popularność MCM. Ale może być inny powód, wzrost kultury pracy zdalnej i BYOD.

Wraz z pandemią, która zmusza ludzi do pracy w domu, rośnie zapotrzebowanie na systemy, które mogą zapewnić bezproblemową pracę na odległość. Korzystanie z klienta MCM może pomóc firmom w takich trudnych sytuacjach. A teraz to nie tylko fajna rzecz, ale konieczność. Może pomóc w zabezpieczeniu danych i zapewnieniu zgodności z przepisami prawnymi, a także oferuje doskonałe wrażenia użytkownika przy jednoczesnym zwiększeniu produktywności pracowników.

Nie wspominając o tym, że niektóre firmy już na długo przed pandemią włączyły kulturę BYOD i pracy zdalnej. A narzędzia, takie jak oprogramowanie MCM, zostały opracowane dla nich, aby usprawnić ich pracę.

W tym artykule dowiemy się kilku rzeczy o kliencie MCM i o tym, jak może on pomóc Twojej firmie. Przyjrzymy się również niektórym z oprogramowania MCM, abyś mógł je wdrożyć w swojej organizacji i czerpać z niego korzyści.

Co to jest MCM?

Mobile Content Management (MCM) odnosi się do typu systemu zarządzania treścią (CMS), który może przechowywać, zarządzać i dostarczać usługi i treści na urządzenia mobilne, takie jak smartfony, osobiści asystenci cyfrowi i inne. Systemy MCM mogą być systemami dyskretnymi lub mogą istnieć jako dodatki, funkcje lub moduły większych systemów CMS, które mogą dostarczać treści za pośrednictwem wielu kanałów.

MCM, zwany także zarządzaniem informacjami mobilnymi (MIM), jest istotną częścią zarządzania urządzeniami mobilnymi (MDM). Umożliwia użytkownikowi dostęp do zasobów firmy, takich jak dokumenty multimedialne, pliki itp., na urządzeniu mobilnym. Ma również na celu zrównoważenie wydajności pracowników i bezpieczeństwa danych poprzez umożliwienie różnych ograniczeń i konfiguracji. W rezultacie pomaga chronić aktywa firmy, tak aby nieupoważnieni użytkownicy nie mieli do nich dostępu.

Co to jest klient MCM?

Klient MCM to agent MCM wdrażany na urządzeniach mobilnych, takich jak telefony z systemem Android, który pomaga użytkownikom w łatwym dostępie do plików multimedialnych i dokumentów za pomocą bezpiecznej metody uwierzytelniania. Zapewnia, że ​​dostęp do plików mają tylko upoważnieni użytkownicy/klienci.

Rozwiązania MCM wdrażają tych agentów na urządzeniach z Androidem, gdy podlegają zarządzaniu. Oprócz umożliwienia bezpiecznego przeglądania i uzyskiwania dostępu do danych, nakładają również pewne ograniczenia w celu zapewnienia bezpieczeństwa danych. Mogą również pomóc w ograniczaniu rozprzestrzeniania się złośliwego oprogramowania, ponieważ klienci MCM zmniejszają wymagania dotyczące instalowania przez pracowników aplikacji innych firm w celu uzyskania dostępu do danych (które mogą wiązać się z ryzykiem).

Klientów MCM można instalować na smartfonach z systemem Android, takich jak Samsung. Agenci Androida są przypisani do zarządzania smartfonami za pomocą rozwiązania MCM; wtedy pojawiają się klienci MCM. Agent umożliwia upoważnionym osobom przeglądanie, pobieranie i udostępnianie treści przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa.

Funkcje klienta MCM

Cechy klientów MCM to:

Kontrola dostępu

Klient MCM pozwala kontrolować dostęp do treści poprzez uwierzytelnianie, autoryzację i odpowiednie zatwierdzanie dostępu. Może również obejmować kontrolę dostępu do danych w określonym czasie, pobierania, dodawania lub usuwania użytkownika i nie tylko. Ponadto klienci MCM muszą mieć kilka podstawowych systemów uwierzytelniania, takich jak hasła i identyfikator użytkownika. Mogą również mieć zaawansowane środki bezpieczeństwa dotyczące uwierzytelniania, takie jak uwierzytelnianie wieloskładnikowe.

Wielokanałowe dostarczanie treści

Klient MCM umożliwia dostarczanie treści w wielu kanałach, takich jak smartfony, tablety itp. Obsługuje również dostarczanie danych w oparciu o lokalizację w celu dystrybucji treści do wybranej lokalizacji. Możesz dystrybuować reklamy, treści informacyjne, wskazówki itp. do grupy docelowej z określonego obszaru geograficznego.

Obsługuje wiele formatów plików

Klienci MCM mogą obsługiwać różne formaty plików. Umożliwiają użytkownikom przechowywanie i dostęp do treści w programach Word, PDF, PowerPoint, Excel, HTML i innych. Ponadto może obsługiwać inne formaty, takie jak mp4, .txt, doc, .png, .jpg, .pptx itp.

Adaptowalne szablony

Tradycyjne systemy CMS zazwyczaj oferują szablony odpowiednie dla niektórych przeglądarek internetowych. Jednak szablony MCM można w dużym stopniu dostosować do różnych przeglądarek i urządzeń. Dlatego zapewnia doskonałe wrażenia użytkownika.

Przeglądarka dokumentów

Klienci MCM mają wbudowaną przeglądarkę dokumentów, która obsługuje różne typy plików i umożliwia łatwe przeglądanie dokumentów. Dlatego nie musisz instalować żadnej innej aplikacji innej firmy, aby uzyskać dostęp do plików, które mogą wiązać się z zagrożeniami bezpieczeństwa i nieefektywnością. Wbudowana przeglądarka dokumentów będzie bezpieczniejsza dla Twoich dokumentów.

Segregacja dokumentów

Klienci MCM umożliwiają administratorom segregowanie dokumentów w dowolny sposób. Mogą to zrobić za pomocą tagów, tematów i innych parametrów. Dzięki temu zarządzanie treścią jest uproszczone i oferuje łatwy sposób znajdowania treści, do których chcesz uzyskać dostęp.

Bezpieczne przechowywanie

Klienci MCM używają bezpiecznych i szyfrowanych algorytmów, które umożliwiają przechowywanie treści w systemie offline. Możesz także włączyć system uwierzytelniania wieloskładnikowego, aby dodać kolejną warstwę bezpieczeństwa do swoich danych, aby nikt inny poza autoryzowanymi użytkownikami nie miał do nich dostępu.

Nie tylko zabezpiecza zawartość, ale także tworzy kopię zapasową danych w trybie offline. Jeśli więc coś pójdzie nie tak lub Twoja aplikacja ulegnie awarii, nadal masz bezpiecznie zabezpieczone dane w systemie offline, do którego masz łatwy dostęp.

Łatwa współpraca

Klienci MCM pomagają współpracować nad dokumentami ze współpracownikami. Możesz dać im dostęp do przeglądania i modyfikowania dowolnej zawartości, aby mogli nad nią pracować w czasie rzeczywistym. Mogą uzyskać dostęp do dokumentu w dowolnym czasie, w dowolnym miejscu i na dowolnym urządzeniu, z którym chcą pracować z większą dostępnością. Ponadto administratorzy mogą dość łatwo aktualizować zawartość, przesyłając zmodyfikowaną wersję na serwer.

Dlaczego firmy potrzebują klienta MCM?

Klient MCM oferuje firmom wiele korzyści, zwłaszcza gdy kwitnie kultura pracy zdalnej. Oto, jak mogą pomóc firmom o różnej skali.

Najwyższej klasy bezpieczeństwo 🛡️

Bezpieczeństwo danych stało się obecnie kluczowe, ponieważ wszystkie cyberprzestępstwa mają miejsce na całym świecie. Klienci MCM zapewniają lepszą ochronę całej przesyłanej zawartości dzięki takim środkom jak uwierzytelnianie, autoryzacja, kontrola oparta na uprawnieniach, szyfrowanie danych i nie tylko. Gwarantuje to, że tylko upoważniony personel może przeglądać i uzyskiwać dostęp do Twoich treści, a nie inni. Zapewnia również, że odpowiednie treści są przesyłane przez odpowiednie osoby.

W ten sposób możesz dostarczyć odbiorcom właściwy komunikat z cennymi informacjami. Ponadto pozwala to również skutecznie prowadzić kampanie marketingowe i promocyjne.

Kierowanie globalne 🎯

Klienci mobilni mają takie możliwości, jak globalne dostarczanie treści z dłuższym czasem pracy i wydajnością. Pozwala dotrzeć do odbiorców bez względu na to, gdzie się znajdują. Możesz także dostarczać odbiorcom odpowiednie informacje, reklamy i wiadomości na podstawie lokalizacji, preferencji użytkownika i aktywności online.

W rezultacie pomaga rozszerzyć działalność poza granice krajowe i międzynarodowe, aby dotrzeć do większej liczby odbiorców za pomocą klientów MCM, którzy umożliwiają efektywne zarządzanie treścią. Możesz także wysyłać wiadomości marketingowe, które użytkownicy mogą przeglądać na swoich urządzeniach mobilnych z większą dostępnością i łatwością oraz zwracać na nie większą uwagę.

Treść oparta na zgodzie

Dzięki odpowiedniemu urządzeniu mobilnemu i uwierzytelnieniu IP możesz wysyłać treści tylko do tych odbiorców, którzy wyrazili zgodę na otrzymywanie treści mobilnych. Jest to ważne, ponieważ niektórzy klienci lub użytkownicy wolą odbierać treści tylko na laptopach lub komputerach domowych. W takim przypadku możesz dostarczyć to, czego oczekują od Ciebie użytkownicy i szanować ich preferencje. To dowód na to, że dbasz o swoich odbiorców, a oni to docenią.

Większą elastyczność

Klienci MCM oferują użytkownikom elastyczność, ponieważ mogą wyświetlać zawartość na dowolnym urządzeniu mobilnym, które preferują. Obsługuje również różne formaty plików, dzięki czemu mogą wybrać ten, z którym są najbardziej komfortowe. Ponadto klienci MCM mogą w różny sposób wyświetlać zawartość na różnych urządzeniach. Działa dobrze na urządzeniach o różnych rozmiarach ekranu i idealnie dopasowuje się do treści.

W ten sposób użytkownicy mogą mieć lepsze wrażenia z czytania Twoich treści i są bardziej skłonni do zainteresowania Twoją ofertą. Co więcej, klienci MCM oferują również przenośność, co ponownie zwiększa wygodę użytkownika.

Obsługuje media społecznościowe

Klienci MCM pomagają ograniczyć wydatki, umożliwiając promocję treści w mediach społecznościowych. Oszczędza to wiele wydatków, ponieważ niekoniecznie musisz wybierać kosztowną metodę marketingową. Jest to szczególnie korzystne dla start-upów i małych firm z ograniczonymi budżetami.

Ułatwia pracę zdalną

Jeszcze przed tą pandemią organizacje stosowały kulturę pracy zdalnej. Ale po tym, jak uderzyła w nas pandemia, coraz więcej organizacji przyjęło zdalną kulturę na całym świecie. I to była jedyna metoda, dzięki której mogli prowadzić swój biznes w tym trudnym czasie.

Tak więc korzystanie z klienta MCM może okazać się o wiele bardziej przydatne do dostarczania treści użytkownikom urządzeń mobilnych. Pozwala także Tobie i Twoim pracownikom pracować z dowolnego miejsca, bez konieczności przychodzenia do biura. Jest to zatem dobrodziejstwo w dobie pracy zdalnej.

Kultura BYOD

Klient MCM jest również niezbędny dla kultury BYOD. Dzieje się tak, ponieważ kiedy pracownicy przynoszą do pracy własne urządzenia, nigdy nie wiadomo, jak bardzo są podatni na zagrożenia pod względem bezpieczeństwa i prywatności danych. A jeśli nie są bezpieczne, mogą stanowić punkt wejścia dla szkodliwych problemów związanych z bezpieczeństwem, takich jak złośliwe oprogramowanie, wirusy itp. W rezultacie mogą potencjalnie ujawnić Twoje dane, nakłaniać do cyberprzestępczości i nakładać kary za zgodność. To wystarczy, aby zrujnować biznes pod względem finansowym i reputacyjnym.

Jeśli jednak korzystasz z klienta MCM, te problemy można zminimalizować lub im zapobiec. Twoi pracownicy mogą zainstalować klienta MCM na swoich urządzeniach i pracować z plikami z większym bezpieczeństwem i prywatnością.

Efektywne zarządzanie danymi

Korzystanie z klientów MCM umożliwia efektywne zarządzanie danymi. Stanowi ważną część zarządzania urządzeniami mobilnymi (MDM), która ma na celu zarządzanie bezpieczeństwem plików i ważnych dokumentów oraz prawidłowe na urządzeniach mobilnych. Korzystając z klientów MCM, można bezpiecznie i wygodnie przechowywać zawartość, uzyskiwać do niej dostęp i pracować z nią. W rezultacie zwiększa produktywność pracowników i Twoje działania w zakresie content marketingu.

Jak wybrać dobrego dostawcę MCM?

Firmy różnej wielkości mogą używać klientów MCM do efektywnego i bezpiecznego zarządzania zawartością. Ale mogą mieć różne potrzeby i ograniczenia. Dlatego ważne jest, aby wybrać klienta MCM w oparciu o jego wymagania.

Oto kilka wskazówek, które możesz rozważyć przed wyborem dostawcy MCM.

Dostępność treści

Jeśli chcesz zapewnić użytkownikom doskonałe wrażenia, klient MCM musi zapewniać łatwy dostęp do potrzebnej zawartości. Musi stale zapewniać wyższą dostępność treści. Oznacza to, że musisz zawsze pytać o dostępność, aby skutecznie dostarczać treści użytkownikom na różnych urządzeniach i lokalizacjach geograficznych.

Kompatybilność między platformami

Użytkownicy oczekują od Ciebie stałego doświadczenia, niezależnie od tego, czy chodzi o dostęp do Twoich treści, czy korzystanie z Twoich usług. Dlatego należy upewnić się, że wybrany klient MCM musi obsługiwać wiele urządzeń, przeglądarek internetowych i systemów operacyjnych. Ułatwi im to dostęp do Twoich treści w preferowany sposób. W ten sposób możesz przyciągnąć więcej klientów i zapewnić, że jedna kategoria użytkowników nie zostanie pominięta.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest rzeczywiście kluczowe, gdy wybierasz urządzenie, aplikację lub system. Musisz upewnić się, że wybrany klient MCM zapewnia wysoki poziom ochrony zawartości i innych danych organizacyjnych.

S0, sprawdź, jakie środki bezpieczeństwa oferują w swoich usługach, abyś mógł chronić swoje dane. Pomoże Ci również zapewnić bezpieczeństwo danych użytkowników, aby podtrzymać ich zaufanie, zachować zgodność i zmniejszyć ryzyko nałożenia kar. W tym celu sprawdź oferowane przez nie uwierzytelnianie, autoryzację i inne funkcje bezpieczeństwa oraz poziom ich bezpieczeństwa.

Udostępnianie plików 📁

Udostępnianie plików to ważny aspekt współpracy. Jeśli więc chcesz zapewnić płynną współpracę między pracownikami, potrzebujesz systemu, który umożliwi bezpieczne udostępnianie plików.

Wybierz klienta MCM, który oferuje opcję włączania lub wyłączania opcji udostępniania plików, kiedy tylko chcesz. Pomaga zapobiegać złośliwym próbom wykonywanym przez niektóre witryny, które mogą udostępniać Twoje dane lub zagrażać ich bezpieczeństwu. Dlatego zawsze sprawdzaj opcje udostępniania plików i ich zabezpieczenia przed wybraniem klienta MCM.

Jeśli więc szukasz wydajnego oprogramowania MCM, oto niektórzy dostawcy, których możesz wziąć pod uwagę.

Zarządzaj silnikiem

ManageEngine Menedżer urządzeń mobilnych Plus (ME MDM Plus) to kompletne rozwiązanie MDM, które może wzmocnić Twoją firmę i zapewnić mobilność. Pomaga zwiększyć produktywność pracowników, ale nigdy nie zagraża bezpieczeństwu.

ME MDM Plus umożliwia zarządzanie treścią na smartfonach, laptopach, tabletach, telewizorach, komputerach stacjonarnych i innych wytrzymałych urządzeniach. Obsługuje systemy operacyjne, w tym Android, Windows, Chrome OS, iOS, macOS, iPadOS i tvOS.

Użyj narzędzia do zarządzania i dystrybucji dokumentów na urządzeniach mobilnych za pomocą kilku kliknięć. Pozwala autoryzowanym użytkownikom przeglądać, uzyskiwać dostęp i bezpiecznie zapisywać dokumenty za pomocą zaufanej aplikacji na urządzeniach mobilnych. Ponadto dokumenty przekazane raz na urządzenia są aktualizowane automatycznie, gdy dostępne są nowe wersje.

Ponadto możesz ograniczyć aplikacjom innych firm dostęp do rozproszonych dokumentów i tworzenie ich kopii zapasowych w chmurze. ME MDM Plus obsługuje ponad 10 formatów dokumentów, którymi można zarządzać i rozpowszechniać. Ponadto umożliwia oddzielenie danych osobistych i firmowych na każdym urządzeniu, co pomaga zachować integralność danych i nigdy nie pozwala nikomu narażać ich bezpieczeństwa.

ME MDM Plus oferuje dwa rodzaje usług – w chmurze i on-premise. Możesz wybrać dowolny z nich i wybrać BEZPŁATNY okres próbny. Jeśli chodzi o plany cenowe, mają trzy edycje – bezpłatną, standardową i profesjonalną. Wybierz ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Żelazko

Bezpieczne zarządzanie danymi mobilnymi dzięki Żelazko może zaoferować Twojej firmie wiele korzyści. Umożliwia pracownikom wydajną pracę bez względu na to, gdzie pracują, dzięki czemu mogą uzyskiwać dostęp i przeglądać zawartość w dowolnym momencie z zachowaniem bezpieczeństwa.

Mobileiron może chronić Twoje poufne dane biznesowe przed wspieraniem nowoczesnej kultury pracy bez spowalniania Twojej produktywności. Oznacza to, że Twoi pracownicy mogą bezproblemowo uzyskiwać dostęp do danych i współpracować z przepływem pracy na dowolnym urządzeniu i sieci bez przerywania przepływu pracy.

Co więcej, możesz chronić dostęp do swoich systemów EFSS za pomocą bezpiecznego mobilnego repozytorium danych, które może lokalnie szyfrować dane. Może również obsługiwać edycję dokumentów i adnotacje, bezpiecznie łączyć się z pamięcią masową zaplecza i zapewniać głębszy wgląd IT w dane przechowywane na urządzeniach mobilnych.

Możesz autoryzować dostęp do systemów EFSS w chmurze i lokalnych, takich jak Office 365, Box i Sharepoint. Możesz także włączyć kontrolę i zasady bezpieczeństwa danych mobilnych, aby ograniczyć nieautoryzowane udostępnianie danych.

Mobileiron umożliwia działowi IT zdalne wymazanie danych, jeśli urządzenie nie spełnia wymogów bezpieczeństwa. Ponadto umożliwia korzystanie z szyfrowania FIPS 140-2, które pomaga chronić zawartość na urządzeniach mobilnych. Za pomocą konsoli można również wymusić i skonfigurować zasady zapobiegania utracie danych (DLP), takie jak ograniczenia kopiowania i wklejania i otwierania.

Wniosek

Wraz z rosnącą liczbą cyberprzestępczości, polityk BYOD i kultury zdalnej istnieje potrzeba skutecznego zarządzania danymi i ich zabezpieczania. Korzystanie z klienta MCM może ci w tym pomóc. Może również pomóc zwiększyć produktywność naszych pracowników i zapewnić bezproblemową pracę zdalną z zachowaniem bezpieczeństwa i zgodności.