Co to jest łącze iCUE firmy Corsair? 4 powody, dla których warto dokonać aktualizacji

  • System iCUE LINK firmy Corsair upraszcza zarządzanie kablami w komputerach do gier, wykorzystując tylko jeden kabel do wszystkich potrzeb związanych z chłodzeniem i umożliwiając indywidualne sterowanie każdym urządzeniem.
  • System iCUE LINK składa się z centralnego koncentratora, zastrzeżonych kabli, inteligentnych komponentów i oprogramowania iCUE LINK, co ułatwia montaż i sterowanie zestawem do gier.
  • Aktualizacja do ekosystemu iCUE LINK oferuje korzyści, takie jak zabezpieczenie na przyszłość, łatwiejsza konserwacja, lepsza kontrola nad systemami chłodzenia oraz dostęp do nowych funkcji, takich jak czujniki temperatury i konfigurowalne bloki.

Zarządzanie kablami to jedna z najbardziej czasochłonnych i najmniej ekscytujących części budowy komputera do gier. W przypadku zestawów do gier często wyposażonych w sześć lub więcej wentylatorów RGB, zarządzanie kilkunastu kablami wyłącznie do chłodzenia może być wyzwaniem. Chociaż rozwiązania takie jak sterowniki wentylatorów mogą być pomocne, ich właściwa konfiguracja może nadal sprawiać ból głowy.

W tym miejscu z pomocą przychodzi nowy ekosystem iCUE LINK firmy Corsair. Korzystając z tego systemu, możesz łatwo zarządzać kablami i mieć pewność, że Twój sprzęt do gier będzie zawsze wyglądał schludnie.

Czym właściwie jest system iCUE LINK? Jak to działa?

System iCUE LINK firmy Corsair to innowacyjne rozwiązanie umożliwiające szybsze, prostsze i bardziej eleganckie zarządzanie kablami. Jest to połączenie sprzętu i oprogramowania, specjalizujące się w tworzeniu zestawów do gier znacznie bardziej intuicyjnych w budowie i sterowaniu.

Źródło obrazu: Korsarz

System iCUE LINK firmy Corsair umożliwia złożenie komputera do gier przy użyciu tylko jednego kabla do wszystkich potrzeb związanych z chłodzeniem. Pomysł polega na połączeniu wszystkich urządzeń chłodzących w konfigurację łańcuchową i użyciu tylko jednego kabla do podłączenia do centralnego koncentratora. Ten koncentrator zapewni wszystkie dane i moc wymagane do sterowania systemem chłodzenia.

W przeciwieństwie do połączenia szeregowego, system iCUE LINK umożliwia oddzielne sterowanie każdym urządzeniem, umożliwiając zmianę prędkości i oświetlenia każdego wentylatora RGB w celu potencjalnego zwiększenia wydajności i bardziej elastycznych schematów oświetlenia.

Jak więc cały system chłodzenia może wykorzystywać tylko jeden kabel i nadal mieć kontrolę nad każdym urządzeniem?

Źródło obrazu: Korsarz

System iCUE LINK firmy Corsair to doskonała innowacja do zarządzania systemami chłodzenia komputerów PC. Skuteczność systemu leży w nowej linii urządzeń Corsair, które zostały specjalnie zaprojektowane tak, aby były modułowe i zapewniały bezproblemową łączność.

System składa się z czterech części: koncentratora centralnego, zastrzeżonych kabli, inteligentnych komponentów i oprogramowania iCUE LINK. Omówmy krótko każdy komponent, aby lepiej zrozumieć system.

Główny ośrodek

Koncentrator centralny jest sercem systemu iCUE LINK i to tam należy podłączyć wszystkie kable. Posiada dwa porty iCUE Link do podłączenia urządzeń, port zasilania do zasilania całego systemu oraz kabel USB 2.0 do przesyłania danych. Każdy port iCUE LINK może obsługiwać maksymalnie siedem urządzeń, co pozwala na konfigurację z siedmioma wentylatorami i wykorzystaniem tylko jednego kabla do połączenia z koncentratorem. W przypadku bardziej wydajnych systemów wymagających jeszcze większej liczby wentylatorów chłodzących oba porty iCUE LINK będą potrzebne do obsługi maksymalnie 14 urządzeń.

Własne kable

System iCUE LINK wykorzystuje firmowy kabel do łączenia wszystkich urządzeń. Kabel ten ma mniej więcej taki sam kształt i rozmiar jak interfejs USB-A, ale ma odwracalną konstrukcję, podobnie jak interfejs USB-C. Obydwa końce kabla mają ten sam interfejs, dzięki czemu są całkowicie odwracalne. Corsair oferuje również kable iCUE LINK o długościach 100 mm, 200 mm i 600 mm ze złączami prostymi lub 90-stopniowymi, idealne do obudów komputerów PC wszystkich rozmiarów.

Inteligentne komponenty

Nowe inteligentne komponenty Corsair to urządzenia z nowej linii produktów do chłodzenia komputerów PC, takie jak wentylatory, procesory AIO, hybrydowe bloki GPU oraz różne typy chłodnic procesorów i akcesoria. Urządzenia te zostały specjalnie zaprojektowane do łączenia z innymi urządzeniami iCUE link, takimi jak nowe wentylatory Corsair QX i seria komputerów AIO iCUE LINK.

W szczególności wentylatory QX zostały zaprojektowane tak, aby można je było bezproblemowo łączyć przy użyciu aktywnego mostka do przesyłania danych i zasilania oraz pasywnego mostka i magnesów w celu zapewnienia integralności strukturalnej. Seria urządzeń AIO iCUE LINK, taka jak H150i i H100i, została również zaprojektowana w celu integracji kabli zasilających i danych z lampami AIO w celu uzyskania pozornie bezprzewodowej konfiguracji.

Aby sterować całym sprzętem, będziesz musiał użyć oprogramowania iCUE LINK. Oprogramowanie pozwala kontrolować efekty świetlne, kontrolę prędkości oraz różne ustawienia i funkcje, takie jak alerty w czasie rzeczywistym. Oprogramowanie iCUE LINK może być również używane z urządzeniami peryferyjnymi komputera Corsair, takimi jak mysz, klawiatury i zestawy słuchawkowe.

1. Sprawdzanie przyszłości

Ekosystem iCUE LINK firmy Corsair jest obecnie wdrażany w ich najlepszych produktach. Oczekujemy, że Corsair będzie stale korzystać z systemu iCUE LINK we wszystkich swoich nowych produktach najwyższej klasy.

Aktualizacja do systemu zapewnia teraz możliwość ciągłego ponownego wykorzystania zastrzeżonych kabli, koncentratora centralnego i przełączników przy każdej modernizacji komponentów.

2. Łatwa konserwacja

Wiele osób unika czyszczenia i konserwacji komputerów, ponieważ nikt nie chce przerabiać kabli. Zarządzanie kablami może być tak skomplikowane, że nowo instalowane urządzenia często mają kable niezarządzane. Aktualizacja do ekosystemu iCUE LINK gwarantuje, że konserwacja i instalowanie nowych urządzeń na obecnym komputerze nie będzie tak czasochłonne jak wcześniej.

3. Lepsza kontrola

Połączenia iCUE LINK nie są klasyfikowane jako łańcuchy, ponieważ system umożliwia indywidualną kontrolę każdego urządzenia, nawet jeśli są ze sobą połączone. Zapewnia to większą kontrolę nad wentylatorami chłodzącymi i systemami chłodzenia wodą.

Nowa linia produktów Corsair iCUE Link zapewnia fantastyczne nowe funkcje. Nowe wentylatory QX zostały wyposażone w czujniki temperatury, które można wykorzystać do lepszego chłodzenia komputera. Nowsze komputery AIO iCUE LINK mają teraz wymienne bloki procesora i karty graficznej, które można zastąpić innymi kolorowymi blokami lub blokami LCD. Co więcej, obie linie produktów mogą również korzystać z nowej funkcji zakrzywienia czasu i oświetlenia ściennego firmy Corsair.

W oparciu o akceptację ekosystemu iCUE LINK firmy Corsair przez społeczność budującą komputery PC, można śmiało stwierdzić, że Corsair będzie nadal korzystać z systemu iCUE LINK w swojej przyszłej linii produktów. Możemy również zaobserwować, że technologia iCUE LINK będzie stopniowo pojawiać się w produktach Corsair niższej klasy, czyniąc system bardziej przystępnym cenowo. Wreszcie Corsair bada obecnie możliwość licencjonowania swojego ekosystemu iCUE LINK innym producentom. Niezależnie od tego, czy zostanie to zatwierdzone, czy nie, możemy spodziewać się jeszcze lepszych systemów, ponieważ Corsair nieustannie podnosi poprzeczkę w zakresie sprzętu chłodzącego i komfortu użytkowania.

x