Co to jest Twitch Studio i czy należy go używać do przesyłania strumieniowego?

Twitch Studio to bezpłatne narzędzie, które oferuje łatwą, zautomatyzowaną konfigurację i bezproblemową optymalizację strumienia Twitch. To doskonały sposób na rozpoczęcie przesyłania strumieniowego bez martwienia się o zastraszające ustawienia oprogramowania Open Broadcaster (OBS) lub testy połączenia.

Czy Twitch Studio jest dla Ciebie odpowiednie?

Jeśli nie masz pewności, skonfiguruj własne ustawienia przesyłania strumieniowego w Open Broadcast Software (OBS), to Twitch Studio jest właśnie dla Ciebie. Upraszcza wszystko, w tym ustawienia jakości strumienia.

W programie Twitch Studio możesz wyświetlać swój strumień czatu wraz z transmisją na żywo oraz przeglądać kanał aktywności. Alerty (takie jak poniższe i subskrypcje) są również wbudowane, co sprawia, że ​​łączenie się ze społecznością Twitcha jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Jak skonfigurować Twitch Studio

Aby rozpocząć, po prostu pobierz i zainstaluj Twitch Studio na komputerze z systemem Windows 10 lub Mac.

Jeśli jesteś już zalogowany do Twitch.tv konto w przeglądarce, Twitch Studio rozpozna je i wszystko, co musisz zrobić, to wpisać hasło. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się, aby rozpocząć korzystanie z programu Twitch Studio.

Po zalogowaniu się na swoje konto kliknij „Rozpocznij”, aby śledzić proces konfiguracji Twitch Studio. Jest to niezwykle pomocne dla osób, które nigdy nie konfigurowały strumienia, lub tych, którzy nie czują się komfortowo z ustawieniami OBS, lub któregokolwiek z innych klientów strumienia ze złożonymi ustawieniami i dostosowaniem.

Najpierw wybierz domyślny mikrofon. Jeśli używasz zestawu słuchawkowego z mikrofonem, Twitch Studio automatycznie wykryje i ustawi go jako domyślny, ale możesz to zmienić.

Następna jest twoja kamera internetowa. Podobnie jak ustawienie mikrofonu, możesz je spersonalizować, a także użyć wbudowanych filtrów kolorów.

Na koniec możesz wybrać układy strumienia, w tym układ główny, okno czatu, ekran „Zaraz wracam” i dowolne widżety, które chcesz dołączyć. Jeśli wolisz, możesz także utworzyć i całkowicie dostosować układ. Zalecany rozmiar to 1920 x 1080 pikseli.

Po wybraniu układu kliknij „Przejdź do ustawień”.

Kliknij

Tutaj możesz edytować ustawienia jakości strumienia. W porządku, jeśli nie masz pojęcia, co tu robisz – Twitch Studio zoptymalizuje wszystko automatycznie. Jeśli jednak chcesz dostosować te ustawienia, kliknij „Popraw ustawienia”.

Tutaj możesz ręcznie skonfigurować rozdzielczość strumienia, liczbę klatek na sekundę, szybkość transmisji bitów i nie tylko. Możesz także wrócić i ponownie uruchomić test optymalizacji. Po zakończeniu kliknij „Przejdź do aplikacji”.

Kliknij

Ten nowy ekran jest głównym pulpitem nawigacyjnym. Tutaj możesz dostosować wszystko, w tym tytuł transmisji, ustawienia czatu i układy.

Kiedy będziesz gotowy do transmisji, po prostu kliknij „Rozpocznij transmisję” u dołu.

Funkcje Twitch Studio

Po uruchomieniu Twitch Studio możesz modyfikować wszelkie wprowadzone przez siebie dostosowania, nawet podczas przesyłania strumieniowego na żywo. Zobaczysz wszelkie zmiany w czasie rzeczywistym. Na przykład, możesz użyć paneli po lewej stronie, aby przełączać się między aktywnym i „Zaraz wracam”.

Wybierz opcję w

Często pomocne jest skonfigurowanie skrótów klawiszowych dla każdej ze scen, aby można było łatwo przełączać się między nimi. Jest to szczególnie przydatne, jeśli używasz jednego monitora.

Jeśli w dowolnym momencie zechcesz całkowicie zresetować klienta, kliknij menu hamburgera w lewym górnym rogu, wybierz „Plik”, a następnie kliknij „Ustawienia”.

Kliknij

W oknie „Ustawienia” kliknij „Zresetuj aplikację”.

Kliknij

Spowoduje to przywrócenie aplikacji do stanu, w jakim została zainstalowana i wyświetlenie monitu o kliknięcie opcji „Pomiń instalację” lub „Rozpocznij” (jak opisano powyżej).

x