Co to oznacza dla Twojego komputera z systemem Windows 11?

Szybkie linki

  • Microsoft chce, aby Copilot był kolejnym przyciskiem Start, czyniąc go wpływowym asystentem AI.
  • Do klawiatur dodawany jest klawisz Copilot, aby usprawnić proces otwierania i używania Copilot.
  • Chociaż nie każda klawiatura będzie wyposażona w klawisz Copilot, prawdopodobnie stanie się on bardziej powszechny, jeśli Copilot okaże się skuteczny.

Od początku 2024 roku, jeśli kupisz nowy laptop lub komputer stacjonarny, istnieje szansa, że ​​znajdziesz na swojej klawiaturze zupełnie nowy klawisz: nowy klucz Copilot firmy MIcrosoft.

Microsoft publicznie oświadczył, że chce, aby Copilot był „następnym przyciskiem Start”, ale czym jest klawisz Copilot i do czego służy?

Co to jest drugi pilot?

Prawdopodobnie zastanawiasz się, czym jest Microsoft Copolit. Cóż, jest to asystent AI firmy Microsoft zaprojektowany, aby pomóc Ci w Twoich zadaniach. Rozpoczął życie jako projekt GitHub, ale teraz rozprzestrzenił się w całym ekosystemie Microsoftu, od Office 365, przez Microsoft Edge, po menu Start systemu Windows 11.

Co to jest klucz drugiego pilota?

hodim/Shutterstock

Microsoft Copilot jest dostępny w systemach Windows 10 i 11, choć można go także zainstalować na systemach Android i iOS. Dostępna jest także wersja Copilot dla systemu macOS. W chwili pisania tego tekstu Copilot nie jest zbyt bogaty w funkcje; może wykonywać zadania związane z chatbotem, rysować grafikę generowaną przez sztuczną inteligencję i wykonywać kilka zadań związanych z systemem.

Aby pomóc użytkownikom szybciej uruchomić Copilot, Microsoft dodaje do klawiatury klawisz Copilot. Po naciśnięciu klawisza wywołuje się Copilot, dzięki czemu można go używać do zapytań zarówno na komputerze lokalnym, jak i w Internecie. Microsoft używa klucza Copilot do zastąpienia klucza Windows i wykona określoną akcję systemową, aby usprawnić proces otwierania go i uzyskiwania dostępu do jego funkcji AI.

Dlaczego firma Microsoft dodaje klucz drugiego pilota?

Od dłuższego czasu Microsoft pozostawił klawiaturę w niezmienionym stanie. Microsoft dodał tu i ówdzie dziwny klawisz do klawiatury, taki jak klawisz emoji i klawisz Microsoft Office.

Jednak w przypadku klucza Copilot sytuacja wygląda nieco inaczej. W wywiadzie dyrektor generalny Microsoft, Satya Nadella, stwierdził, że chce, aby Copilot był „jak przycisk Start”. Według świat PC:

Staje się koordynatorem wszystkich aplikacji. Na przykład po prostu tam idę i wyrażam swój zamiar, a to albo kieruje mnie do aplikacji, albo przenosi aplikację do Copilot, co pomaga mi uczyć się, zadawać pytania i tworzyć — i, jak sądzę, całkowicie zmienia nawyki użytkowników.

Biorąc pod uwagę pewność Satyi Nadelli, że Copilot będzie tak samo charakterystyczny dla systemu Windows jak przycisk Start, sensowne jest, aby Microsoft dodał dedykowany klucz. W końcu, jeśli menu Start je posiada, to dlaczego nie Copilot?

Co więcej, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że przyszłe wersje systemu Windows będą w dużym stopniu zależeć od rozwiązania Copilot. Sugeruje się, że proponowany system operacyjny „Windows 12” będzie w znacznie większym stopniu oparty na sztucznej inteligencji niż Windows 11, a ponieważ Copilot działa de facto jako asystent AI firmy Mcirosoft, istnieje bardzo duża szansa, że ​​zajmie centralne miejsce w systemie Windows 12. Microsoft ma podniósł nawet minimalny standard pamięci RAM do 16 GB, aby obsługiwać te nowe procesy AI.

Czy na każdej klawiaturze będzie klawisz drugiego pilota?

Na szczęście, Microsoft nie będzie wymagał od każdego producenta klawiatury dodania klucza. Jeśli jednak Microsoft zamierza pełną parą pracować nad rozwiązaniem Copilot w systemie Windows 12, istnieje duża szansa, że ​​projektanci klawiatur uznają, że „muszą” go uwzględnić.

Jednocześnie, jeśli Copilot okaże się klapą, oznacza to, że producenci klawiatur mają swobodę upuszczenia klawisza, jeśli zajdzie taka potrzeba. A jeśli obawiasz się, że klawisz Copilot będzie kolejnym celem, na który Twój kot nadepnie w nieodpowiednim momencie, prawdopodobnie będą dostępne klawiatury bez klawisza Copilot.

Ponieważ Microsoft chce, aby Copilot miał taki sam wpływ jak następny przycisk Start, naturalne jest, że pojawi się dedykowany klawisz. Jednak Microsoftowi nie jest obce dodawanie klawiszy do klawiatury w przeszłości i nie wszystkie z nich się sprawdziły. Musimy sprawdzić, czy klucz Copilot będzie podstawą, czy stanie się reliktem, o którym Microsoft chce, żebyśmy zapomnieli.

x