Co to są kołowrotki Instagram i czy jest to klon TikTok?

Kołowrotki to nowa funkcja na Instagramie, która pozwala ludziom tworzyć 15-sekundowe filmy á la Vine i TikTok. Ale czy kołowrotki na Instagramie to tylko klon TikTok?

Łatwo przyswajalne, krótkie klipy wideo z pewnością nie są nowością w mediach społecznościowych. TikTok to najnowsza platforma do korzystania z niego i stała się niezwykle popularna. Teraz Instagram wkroczył w modę z Reels. Rzućmy okiem na porównanie obu aplikacji.

Co to są kołowrotki na Instagramie?

Przede wszystkim Reels to narzędzie do tworzenia filmów. To nowy tryb, do którego można uzyskać dostęp przez kamerę Instagram Stories. Możesz zrobić szpulę z pojedynczego lub serii klipów, ale może to zająć maksymalnie 15 sekund.

Instagram oczekuje jednak, że większość Reeli będzie zawierać wiele klipów. Jest nawet przydatne narzędzie do wyrównywania nowego klipu z poprzednim, aby stworzyć płynne przejście.

Narzędzia do edycji filmów na Instagramie.

Podobnie jak w przypadku historii na Instagramie, dla Reels dostępnych jest wiele narzędzi do edycji. Możesz dodawać muzykę, dostosowywać prędkość odtwarzania i korzystać z istniejącej biblioteki efektów rzeczywistości rozszerzonej na Instagramie. Bębny mają również zegar i odliczanie do nagrywania filmów bez użycia rąk. Po nagraniu klipu możesz dodać naklejki, tekst i gryzmoły.

Udostępnianie klipu jest w większości przypadków takie samo, jak udostępnianie czegokolwiek innego na Instagramie. Konta ustawione jako publiczne mogą udostępniać klipy w dedykowanym miejscu na karcie „Eksploruj”. Prywatne konta mogą po prostu udostępniać Reel w swoim kanale. Możesz także udostępnić Reel jako swoją historię na Instagramie.

Po utworzeniu klipu w Twoim profilu pojawi się nowa zakładka „Kołowrotki”, a także pojawią się one w głównej siatce profilu.

Kołowrotki Instagram Możesz przeglądać i udostępniać klipy Instagram tak samo, jak każdy inny post.

Ponownie, Klipy można również publikować na publicznej karcie „Odkrywaj”, dzięki czemu możesz przeglądać filmy z kont, których możesz nie obserwować. Możesz przewijać i polubić, komentować lub udostępniać tak samo, jak w przypadku każdego posta na Instagramie.

Możesz pomyśleć, że Reels brzmi podobnie jak Instagram Stories. Chociaż oba narzędzia do tworzenia działają podobnie, służą różnym celom. Historie mają być bardziej funkcją społecznościową, która pozwala ludziom udostępniać krótkie filmy lub zdjęcia, które są widoczne tylko przez 24 godziny. W rolkach chodzi bardziej o tworzenie i rozrywkę.

Czy kołowrotki są klonem TikTok?

Kołowrotki natychmiast zebrały porównania z TikTok. W końcu TikTok to popularna platforma wideo trwająca od 15 do 60 sekund. Czy można powiedzieć, że Reels to nic innego jak klon TikTok?

Chociaż interfejsy obu narzędzi są zupełnie inne, prawdą jest, że funkcjonalność jest w większości taka sama. Większość klipów TikTok ma mniej niż 15 sekund, ale mogą trwać do 60.

Dostępnych jest kilka narzędzi do edycji, w tym szybkość odtwarzania, filtry upiększające i fotograficzne oraz efekty rzeczywistości rozszerzonej. Po nagraniu klipu możesz dodać tekst, dźwięki, naklejki i dalej edytować klip.

Tekst i efekty dźwiękowe w narzędziach do edycji TikTok.Narzędzia do edycji TikTok są bardziej niezawodne.

Jednak w tym piśmie TikTok ma szerszy wybór narzędzi do edycji. Na przykład możesz dodać efekty zmieniające głos, a nawet lektor, do klipów po ich nagraniu. TikTok ma również kilka szablonów do udostępniania zdjęć w kreatywny sposób. TikTok to bardziej dojrzała platforma i tak się wydaje podczas edycji.

Największa różnica jest jednak w samych platformach. Kołowrotki to tylko funkcja w aplikacji Instagram, a nie samodzielna platforma.

TikTok to sieć społecznościowa przeznaczona wyłącznie do krótkich klipów wideo. Po otwarciu aplikacji od razu wita Cię przewijający się kanał klipów.

Plik Opcje publikowania i przeglądania w TikTok.

Chociaż proces tworzenia klipów Reels i TikTok może być podobny, ludzie używają aplikacji na bardzo różne sposoby. Jeśli obserwujesz kogoś na Instagramie, zobaczysz jego regularne posty, historie i klipy.

Jeśli obserwujesz kogoś w TikTik, zobaczysz tylko jego klipy wideo. Kołowrotki to tylko jedna z rosnącej listy funkcji Instagrama, podczas gdy TikTok to jego własna rzecz.

Oczywiście kołowrotki nie istniałyby, gdyby TikTok nie był popularny. Tak jak Instagram Stories był inspirowany Snapchat Stories, Reels był inspirowany TikTokiem. Jednak decyzja, która z nich jest dla Ciebie, zależy bardziej od tego, co oferuje każda platforma i jakie treści preferujesz.

x