Udostępnij teraz w social media:


Alerty powiadomień zachowują się inaczej w iOS 10. Nowe zachowanie alertów powiadomień nie jest dokładnie jedną z funkcji, które Apple podkreśla w WWDC, więc jest to coś, co prawdopodobnie zauważysz, gdy będziesz coraz częściej korzystać z iOS 10. iOS od samego początku miał dwa rodzaje alertów powiadomień. Użytkownicy mogą wybrać, w zależności od aplikacji, typ ostrzeżenia, który chcą otrzymywać; banery lub alerty. W systemie iOS 10 poprawiono powiadomienie o alertach, dzięki czemu nie jest już wyskakującym okienkiem wyświetlanym na środku ekranu. Zamiast tego jest odmianą alertu typu „Baner” z różnicą tylko w kluczach. Alerty „Baner” pojawiają się u góry ekranu i znikają po kilku sekundach. „Alerty” pojawiają się jako banery u góry ekranu i pozostają tam, dopóki nie przeciągniesz palcem, aby je zamknąć. Jeśli na Twoim urządzeniu pojawiają się powiadomienia, które odmawiają automatycznego odrzucenia, musisz zmienić typ alertu. Oto jak.

Sprawdź -   Jak kontrolować, kiedy komputer Mac automatycznie przechodzi w stan uśpienia

Aby zmienić typ powiadomienia, otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Powiadomienia. Tutaj zobaczysz listę wszystkich aplikacji zainstalowanych na Twoim urządzeniu. Stuknij aplikację, która wysyła Ci powiadomienia typu „Alert”, które nie znikają. Przewiń w dół do sekcji „Styl ostrzeżenia po odblokowaniu” i wybierz styl „Banery”. To wszystko, co musisz zrobić.

Baner-powiadomień-ios-10

Jeśli przyjrzysz się uważnie stylom alertów, zobaczysz, że firma Apple animowała panel ustawień, aby pokazać różnicę między dwoma typami alertów. Animacja w stylu „Banery” pokazuje, że alert znika wkrótce po pojawieniu się, podczas gdy alert w stylu „Alerty” nie znika.

Jeśli uaktualniłeś swój iPhone z iOS 9 do iOS 10 i wcześniej wybrałeś styl „Alerty” dla powiadomień aplikacji, zostanie on przeniesiony do iOS 10. Dlatego domyślnie masz alerty, które pozostają widoczne. Konieczne będzie zaktualizowanie stylu alertów dla wszystkich aplikacji.

Sprawdź -   Jak korzystać z ostatniego polecenia w systemie Linux