iOS

Jak naprawić alerty, które nie są odrzucane automatycznie w systemie iOS 10


Alerty powiadomień zachowują się inaczej w iOS 10. Nowe zachowanie alertów powiadomień nie jest dokładnie jedną z funkcji, które Apple podkreśla w WWDC, więc jest to coś, co prawdopodobnie zauważysz, gdy będziesz coraz częściej korzystać z iOS 10. iOS od samego początku miał dwa rodzaje alertów powiadomień. Użytkownicy mogą wybrać, w zależności od aplikacji, typ ostrzeżenia, który chcą otrzymywać; banery lub alerty. W systemie iOS 10 poprawiono powiadomienie o alertach, dzięki czemu nie jest już wyskakującym okienkiem wyświetlanym na środku ekranu. Zamiast tego jest odmianą alertu typu „Baner” z różnicą tylko w kluczach. Alerty „Baner” pojawiają się u góry ekranu i znikają po kilku sekundach. „Alerty” pojawiają się jako banery u góry ekranu i pozostają tam, dopóki nie przeciągniesz palcem, aby je zamknąć. Jeśli na Twoim urządzeniu pojawiają się powiadomienia, które odmawiają automatycznego odrzucenia, musisz zmienić typ alertu. Oto jak.

Aby zmienić typ powiadomienia, otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Powiadomienia. Tutaj zobaczysz listę wszystkich aplikacji zainstalowanych na Twoim urządzeniu. Stuknij aplikację, która wysyła Ci powiadomienia typu „Alert”, które nie znikają. Przewiń w dół do sekcji „Styl ostrzeżenia po odblokowaniu” i wybierz styl „Banery”. To wszystko, co musisz zrobić.

Baner-powiadomień-ios-10

Jeśli przyjrzysz się uważnie stylom alertów, zobaczysz, że firma Apple animowała panel ustawień, aby pokazać różnicę między dwoma typami alertów. Animacja w stylu „Banery” pokazuje, że alert znika wkrótce po pojawieniu się, podczas gdy alert w stylu „Alerty” nie znika.

Jeśli uaktualniłeś swój iPhone z iOS 9 do iOS 10 i wcześniej wybrałeś styl „Alerty” dla powiadomień aplikacji, zostanie on przeniesiony do iOS 10. Dlatego domyślnie masz alerty, które pozostają widoczne. Konieczne będzie zaktualizowanie stylu alertów dla wszystkich aplikacji.

x