Co to znaczy, że WhatsApp ma jeden znacznik wyboru?

Przy każdej wiadomości wysłanej przez WhatsApp zwykle znajduje się co najmniej jeden znacznik wyboru, który wskazuje status dostarczenia. Zapisując kolor i liczbę znaczników wyboru, możesz dowiedzieć się, co oznaczają one w odniesieniu do Twojej wiadomości.

Obok wiadomości możesz umieścić trzy różne rodzaje znaczników wyboru. Tutaj przyjrzymy się pojedynczemu, szaremu znacznikowi wyboru. Istnieje więcej niż jeden możliwy powód, dla którego wiadomość WhatsApp może mieć tylko jeden znacznik wyboru.

Dlaczego WhatsApp pokazuje tylko jeden znacznik?

Obok każdej wiadomości wysyłanej w WhatsApp możesz zobaczyć trzy różne znaczniki wyboru, w zależności od statusu jej dostarczenia. Oprócz znaczników wyboru istnieją inne wskaźniki, które mogą informować o statusie dostawy, takie jak symbol zegara i wykrzyknik w okręgu lub trójkącie.

Pojedynczy znacznik wyboru pojawia się, gdy wiadomość została pomyślnie wysłana z Twojego urządzenia na serwery WhatsApp, ale nie została jeszcze dostarczona na urządzenie odbiorcy.

1. Odbiorca jest offline

Jeśli w Twojej wiadomości WhatsApp przez długi czas pojawia się pojedynczy znacznik wyboru, prawdopodobnie jest to spowodowane tym, że odbiorca jest obecnie offline. Mogą jednak mieć dostęp do Internetu, ale znajdować się z dala od WhatsApp i mieć wyłączony dostęp do danych w tle.

Wiadomość nie dotrze do nich, dopóki ponownie nie otworzą WhatsApp i nie zostanie nawiązane połączenie sieciowe.

2. Problemy z łącznością

W niektórych przypadkach złe połączenie sieciowe może uniemożliwić odbiorcy natychmiastowe otrzymanie wiadomości, nawet jeśli jest online. Ponadto słabe połączenie po Twojej stronie może spowodować wyświetlenie jednego znacznika wyboru w WhatsApp nawet po wysłaniu i przeczytaniu wiadomości.

Dobrym sposobem na wykrycie słabego połączenia sieciowego jest próba załadowania prostej strony internetowej lub wykonanie testu szybkości. Mamy poradnik, który opisuje, jak przyspieszyć powolne mobilne połączenie danych. Pamiętaj, aby wysłać go znajomemu, jeśli problem leży po jego stronie.

Czasami problemy z serwerem po stronie WhatsApp mogą spowolnić dostarczanie wiadomości, ale zazwyczaj są to problemy krótkotrwałe i szybko rozwiązywane.

3. Odbiorca Cię zablokował

Jeśli przez kilka dni widzisz w WhatsApp jedno zaznaczenie, warto wziąć pod uwagę, że odbiorca mógł Cię zablokować, zwłaszcza jeśli nie widzisz jego zdjęcia profilowego, statusu online ani informacji o ostatnio oglądanych wiadomościach.

Każda wiadomość wysłana do odbiorcy, który Cię zablokował, będzie wyświetlana tylko z jednym znacznikiem wyboru. Istnieją znaki, dzięki którym możesz dowiedzieć się, czy ktoś zablokował Cię w WhatsApp, aby móc potwierdzić, czy to jest problem.

4. Odbiorca korzysta ze zmodyfikowanej wersji WhatsApp

Zmodyfikowane wersje WhatsApp innych firm mogą zawierać funkcje zapobiegające wyświetlaniu podwójnych znaczników wyboru w wiadomościach wysyłanych do użytkowników. Pamiętaj, aby zachęcić odbiorcę do zainstalowania oficjalnej wersji WhatsApp, aby zapewnić ciągłość działania i zapobiec tymczasowemu zablokowaniu.

5. Edytowałeś wiadomość

Edytowane wiadomości zostaną wysłane ponownie i będą oznaczone pojedynczym znacznikiem wyboru, nawet jeśli oryginalna wiadomość została pomyślnie dostarczona. Jeśli nie znasz tej funkcji, koniecznie przeczytaj nasz przewodnik na temat edycji wysłanych wiadomości WhatsApp.

6. Występują problemy z synchronizacją w sieci WhatsApp

Jeśli korzystasz z aplikacji WhatsApp Web, obok wiadomości możesz tymczasowo zobaczyć zaznaczenie. Ze względu na sposób działania WhatsApp Web aplikacja mobilna i klient online czasami muszą zostać poprawnie zsynchronizowane, zanim zobaczysz dwa znaczniki wyboru wskazujące, że wiadomość została wysłana.

Jeden znacznik wyboru oznacza, że ​​wiadomość została wysłana, ale nie została dostarczona

Jedno zaznaczenie wiadomości WhatsApp oznacza po prostu, że wiadomość rozpoczęła podróż od Twojego urządzenia do odbiorcy, ale nie została dostarczona.

W większości przypadków problem ma charakter tymczasowy i wiadomość zostanie ostatecznie dostarczona z dwoma znacznikami wyboru. Jeśli wiadomość nie zostanie dostarczona przez dłuższy czas, możesz rozważyć skontaktowanie się z odbiorcą w inny sposób, aby upewnić się, że wie o wiadomości, szczególnie jeśli jest ona pilna i pozwala na to Twój związek.