Co wybrać w 2023 roku –

Adobe Acrobat nadal jest jedną z czołowych marek w świecie edytorów PDF. Ale czym w końcu jest Adobe Acrobat? Jest to grupa aplikacji ułatwiających przeglądanie, tworzenie, podpisywanie, drukowanie i zarządzanie plikami PDF.

Dzięki oprogramowaniu komputerowemu Acrobat, trzem aplikacjom mobilnym (Adobe Acrobat Reader, aplikacja Scan i aplikacja Signature) oraz doskonałym usługom w chmurze Adobe Acrobat pomaga wydajnie i bezpiecznie pracować z dowolnego miejsca.

Teraz Adobe Acrobat jest dostępny w trzech wersjach: Acrobat Free, Acrobat Standard i Acrobat Pro. Wiele mówi się o tym, dlaczego Acrobat Pro nadal jest uosobieniem edytorów PDF. Ten artykuł ma na celu przetestowanie tego twierdzenia poprzez dokładne porównanie trzech ofert programu Adobe Acrobat.

Bezpłatna wersja programu Adobe Acrobat: czego można się spodziewać

Program Adobe Acrobat umożliwia pracę z plikami PDF w dowolnym miejscu. Ale z bezpłatnym kontem Adobe Acrobat możesz pracować tylko z narzędziami online Acrobat.

Podstawowe funkcje darmowego konta Adobe Acrobat

 • Włącz bezpłatne rozszerzenie Google Chrome, aby wyróżniać, edytować i komentować pliki PDF
 • Dodawaj adnotacje i edytuj pliki PDF bezpośrednio na Dysku Google
 • Uzyskaj bezpłatny dostęp do aplikacji Acrobat
 • Pracuj z plikami programów Excel, Word i PowerPoint w programie Acrobat online
 • Pobierz aplikację Adobe Scan dla systemu iOS lub Android, aby łatwo skanować rzeczy
 • Uzyskaj dostęp do aplikacji Adobe Reader na swoim komputerze, aby przeglądać, wyróżniać i komentować wszystkie typy plików PDF
 • Otrzymujesz dostęp do kilku narzędzi online do obsługi plików PDF i podpisów elektronicznych, które zwiększają produktywność i współpracę
 • Krótki przewodnik po funkcjach narzędzia Adobe Acrobat Online

  • Konwertuj Word na PDF i JPG na PDF
  • Kompresuj pliki PDF
  • Podpisuj pliki PDF i formularze cyfrowo

  Co to jest standard Adobe Acrobat?

  Jeśli chcesz przejść na wyższy poziom z bezpłatnego konta Adobe Acrobat, ale nie jesteś jeszcze gotowy na przejście na wersję Pro, wypróbuj Adobe Acrobat Standard. Idealny do użytku osobistego i ze standardowymi podstawowymi funkcjami, Adobe Acrobat Standard umożliwia współpracę nad plikami PDF z dowolnego miejsca iw dowolnym czasie. Możesz przeglądać, edytować i śledzić pliki PDF na dowolnym urządzeniu.

  Standardowe konto Adobe Acrobat umożliwia odblokowanie zaawansowanych funkcji edycji plików PDF i zarządzania nimi oprócz podstawowych funkcji. Nowy standard Adobe Acrobat jest zintegrowany z dostępem do komputerów stacjonarnych, urządzeń mobilnych i online.

  Kompatybilny z systemami Microsoft Windows 7, 8 i 10 lub Mac OS X 10.9 i 10.0 program Acrobat Standard oferuje następujące zaawansowane funkcje:

 • Przeglądaj, edytuj i przechowuj pliki PDF w Box, Dropbox, OneDrive oraz Drive
 • Wchodź w interakcję, śledź i komentuj pliki PDF ze wszystkich swoich urządzeń
 • Twórz, łącz i chroń pliki PDF, jednocześnie łatwo eksportując je na urządzenie mobilne
 • Konwertuj pliki Adobe Photoshop (PSD), Illustrator (AI) lub InDesign (INDD) na pliki PDF z dowolnego urządzenia
 • Edytuj pliki PDF na telefonie komórkowym, od dodawania tekstu i obrazów po zmianę kolejności, obracanie i usuwanie
 • Cyfrowo podpisuj i weryfikuj pliki PDF oraz włączaj automatyczne uzupełnianie, aby uzyskać szybsze wyniki
 • Udostępniaj pliki PDF do podpisania, śledź je w czasie rzeczywistym i zbieraj opinie grupy w jednym pliku PDF
 • Ponadto należy pamiętać, że program Acrobat Standard jest dostarczany z usługami Adobe Cloud. Bez uszczerbku dla bezpieczeństwa upraszcza to integrację i współpracę na różnych urządzeniach.

  Co to jest Adobe Acrobat Pro?

  Znany jako „kompletne rozwiązanie PDF”, Adobe Acrobat Pro jest przeznaczony dla wszystkich profesjonalistów (w tym firm i przedsiębiorstw). Oprócz zaawansowanych funkcji zarządzania plikami PDF, podpisywania i edycji, które oferuje program Acrobat Standard, program Adobe Acrobat Pro umożliwia korzystanie z profesjonalnych funkcji, takich jak:

 • Twórz pliki PDF i projektuj nowe strony, korzystając z gotowych szablonów
 • Konwertowanie zeskanowanych dokumentów na edytowalne pliki PDF
 • Redagowanie plików PDF w celu usunięcia poufnych informacji
 • Porównywanie różnic między różnymi wersjami plików PDF
 • Błyskawiczne tworzenie formularzy internetowych, dodawanie logo marki do umów
 • Pomiar odległości i obwodu obiektów w plikach PDF
 • Konwertowanie zeskanowanych dokumentów papierowych na pliki PDF z dopasowaną czcionką
 • Umożliwianie tworzenia bogatych plików PDF jednym kliknięciem
 • Korzystanie z programów Microsoft Project, Visio lub Autodesk AutoCAD do tworzenia technicznych plików PDF
 • Tworzenie, konwertowanie i sprawdzanie poprawności plików PDF zgodnych ze standardami ISO, takimi jak PDF/A i PDF/X, oraz standardami dostępności
 • Uzyskiwanie instrukcji dotyczących przygotowywania plików PDF i dodawania obiektów interaktywnych do plików PDF
 • Dodawanie numeracji Bates do prawnych plików PDF i umów dotyczących indeksowania zgodności
 • Tworzenie formularzy PDF z JavaScript w celu zwiększenia interaktywności
 • Zmniejszanie rozmiaru pliku, optymalizacja i automatyczne dostosowywanie plików PDF
 • Cechą szczególną programu Acrobat Pro jest możliwość pobierania płatności za pośrednictwem Braintree. Ponadto możesz dodać rozgałęzienia do umów w ramach najnowszej aktualizacji. W rzeczywistości sprawia, że ​​cały proces tworzenia plików PDF i zarządzania nimi jest bardziej bezpieczny, zgodny i wydajny.

  Adobe Acrobat Pro zapewnia całodobową zaawansowaną pomoc techniczną i można go zintegrować z oprogramowaniem dla przedsiębiorstw, takim jak SharePoint i Microsoft 365.

  Porównanie programu Acrobat Free, Standard i Acrobat Pro

  Ta tabela pomoże Ci zrozumieć, co jest specjalnego w programie Acrobat Standard lub Acrobat Pro i dlaczego są one lepszą opcją dla profesjonalistów, firm i przedsiębiorstw. Oto porównanie zaawansowanych funkcji programów Acrobat Pro, Standard i Free:

  Acrobat ProAcrobat StandardAcrobat FreeZarządzanie plikami PDF na wszystkich urządzeniachTakTakTylko online Mierzenie odległości i obwodu obiektów w plikach PDFTakNieNieTworzenie plików PDF zgodnych ze standardami ISOTakNieNieŚledzenie aktywności w plikach PDF i formularzach internetowych na różnych urządzeniachTakTakNieTworzenie i eksportowanie plików PDF na urządzeniach mobilnych szablonyTakNieNieTworzenie plików PDF zgodnych ze standardami dostępnościTakNieNieAutomatyczna optymalizacja plików PDF i zmniejszanie ich rozmiaruTakNieNieChroń pliki PDF za pomocą haseł i uniemożliwiaj innym kopiowanie TakTakNieReredagowanie plików PDF i usuwanie widocznych informacji poufnychTakNieNieDodawanie numeracji Batesa w celu zapewnienia zgodności z przepisami w plikach PDFTakNieNieKonwertuj programy Adobe Photoshop (PSD), Illustrator (AI) lub InDesign (INDD) ) na pliki PDF z dowolnego urządzeniaTakTakNieKonwertuj dokumenty papierowe na pliki PDF z telefonu komórkowego lub komputera stacjonarnegoTakNieNieTworzenie plików PDF przy użyciu wideo, interaktywnych obiektów lub dźwięku do plików PDF i używanie JavaScriptTakNieNieTworzenie plików PDF przy użyciu wideo, interaktywnych obiektów lub dźwięku do plików PDF i używanie JavaScriptTakNieNieWysyłanie masowe w celu podpisywania elektronicznego do wielu osób jednocześnieTakNieNieTworzenie szablonów wielokrotnego użytku, dodawanie oznakowania podpisu elektronicznego i niestandardowego adresu URL do umówTakNieNie

  Wyjaśnienie programu Acrobat Free vs. Standard vs. Pro

  Wyróżniliśmy 5 głównych obszarów różnic, aby pomóc Ci uzyskać szczegółowy przegląd funkcji między programami Acrobat Free, Standard i Pro:

  # 1. Zarządzanie plikami PDF

  Acrobat Free: z bezpłatnym kontem Adobe Acrobat podstawowe funkcje przeglądania, edytowania i dodawania komentarzy są dostępne w programie Acrobat online i na Dysku Google.

  Acrobat Standard: Adobe Standard umożliwia użytkownikom przeglądanie, obracanie, zmianę kolejności, dzielenie i organizowanie plików PDF, zarządzanie nimi z dowolnego wybranego urządzenia.

  Acrobat Pro: Acrobat Pro, oprócz funkcji standardu, umożliwia użytkownikom redagowanie plików PDF w celu ochrony poufnych informacji. Ponadto możesz tworzyć techniczne pliki PDF za pomocą programów Autodesk AutoCAD i Microsoft Project, bogate pliki PDF jednym kliknięciem w ramach platformy Microsoft 365 oraz przekształcać możliwe do skanowania obrazy/pliki PSD, AI i INDD w edytowalne pliki PDF. Możesz także tworzyć formularze internetowe, dodawać logo marki i automatycznie optymalizować rozmiar pliku.

  #2. Edycja plików PDF

  Acrobat Free: pliki PDF i formularze można edytować tylko w przeglądarce Acrobat na komputerze.

  Acrobat Standard: Adobe Standard umożliwia użytkownikom konwertowanie plików PDF, organizowanie plików PDF z jednej strony w widoku Homeview i śledzenie aktywności plików PDF na różnych urządzeniach.

  Acrobat Pro: Oprócz funkcji dostępnych w programie Acrobat Standard, program Acrobat Pro umożliwia użytkownikom łączenie stron internetowych w interaktywne pliki PDF oraz konwertowanie dokumentów papierowych na pliki PDF z funkcją zmiany układu akapitów i dopasowania czcionki. Istnieje również możliwość dodawania interaktywnych obiektów z telefonów komórkowych. Możesz także zmieniać kolejność, obracać i usuwać strony PDF z aplikacji na iOS lub Androida.

  #3. Cyfrowe podpisywanie formularzy

  Acrobat Free: Możesz korzystać z podstawowych możliwości podpisywania elektronicznego narzędzi internetowych Acrobat.

  Acrobat Standard: Adobe Standard umożliwia użytkownikom cyfrowe podpisywanie dokumentów, zbieranie prawnie wiążących podpisów i weryfikowanie plików PDF.

  Acrobat Pro: Acrobat Pro idzie o krok dalej i umożliwia gromadzenie opinii grupowych w jednym pliku PDF, korzystanie z automatycznego wypełniania w celu łatwiejszego przesyłania i oznaczanie plików PDF etykietami zatwierdzonymi/roboczymi, jeśli ma to zastosowanie. Możesz także prosić o masowe podpisy elektroniczne, tworzyć szablony umów wielokrotnego użytku oraz dodawać logo marki i adresy URL do formularzy.

  #4. Dostępność, bezpieczeństwo i zgodność

  Acrobat Free: gdy podpisujesz lub weryfikujesz za pomocą internetowego narzędzia Acrobat, firma Adobe uniemożliwia użytkownikom kopiowanie Twoich danych.

  Acrobat Standard: Adobe Standard gwarantuje bezpieczeństwo Twoich danych w Adobe Cloud i jest zgodny ze wszystkimi standardami branżowymi dotyczącymi podpisów elektronicznych.

  Acrobat Pro: Acrobat Pro przenosi bezpieczeństwo na inny poziom, umożliwiając numerację Batesa w celu zapewnienia zgodności z prawem w plikach PDF. Nie tylko to, ale dzięki Acrobat Pro możesz mieć pewność, że Twoje pliki PDF są zgodne ze standardami ISO, takimi jak PDF/A i PDF/X, oraz standardami dostępności dla osób niepełnosprawnych.

  #5. Dostępność i integracja

  Acrobat Free: bezpłatne konto Adobe Acrobat zapewnia dostęp online do wszystkich podstawowych funkcji programu Acrobat. Jednak nie będzie można odblokować zaawansowanych funkcji, takich jak integracja urządzeń czy usługi Adobe Cloud.

  Acrobat Standard: Adobe Standard i Adobe Pro umożliwiają użytkownikom natychmiastowe udostępnianie, zarządzanie i przechowywanie plików na wszystkich urządzeniach. Możesz uzyskać dostęp do swoich plików PDF na Dysku, OneDrive, Dropbox i One Account.

  Acrobat Pro: Acrobat Pro przenosi integrację na wyższy poziom, umożliwiając użytkownikom śledzenie plików PDF i dokumentów w czasie rzeczywistym na różnych urządzeniach. Ponadto obsługuje dotykowe urządzenia z systemem Windows, w tym Surface Pro, w celu zwiększenia wydajności. Możesz także używać autouzupełniania do podpisywania umów i plików PDF w podróży!

  Ceny i plany

  W programach Acrobat Standard i Acrobat Pro dostępne są dwa główne typy subskrypcji: indywidualne i zespołowe. Podczas gdy subskrypcja indywidualna oznacza pojedynczą licencję, subskrypcje biznesowe/zespołowe obejmują wiele licencji w ramach zorganizowanej, łatwej w zarządzaniu konsoli administracyjnej.

  Standard Adobe Acrobat

  Adobe Acrobat Standard jest dostępny dla osób indywidualnych i zespołów. Plany płatności są zwykle dostępne w miesięcznych, przedpłaconych i rocznych subskrypcjach płatnych miesięcznie.

  Osoby fizyczneFirmy12,99 USD/miesiąc14,99 USD/miesiąc/licencja

  Adobe Acrobat Pro

  Adobe Acrobat Pro jest dostępny dla osób indywidualnych, zespołów i przedsiębiorstw. Dostępne są również plany płatności ze zniżką.

  Osoby fizyczneFirmyPrzedsiębiorstwa19,99 USD/miesiąc22,19 USD/miesiąc/licencjaPlan niestandardowy

  W przypadku planu Pro na poziomie przedsiębiorstwa skontaktuj się z Adobe, aby uzyskać niestandardowe ceny na podstawie wielkości zespołu i wymagań. Dostępny jest również plan Adobe Acrobat Pro dla uczniów i nauczycieli, podobny do planu cenowego dostępnego dla osób indywidualnych.

  Standard Acrobat vs. Pro: Nasz wybór

  Chociaż zarówno Acrobat Standard, jak i Acrobat Pro mają fantastyczne możliwości zarządzania i edytowania plików PDF i formularzy, naszym zdaniem Acrobat Pro może być wyraźnym zwycięzcą. Acrobat Pro spełnia standardy ułatwień dostępu, a także standardy ISO, zapewniając w ten sposób dodatkową warstwę ułatwień dostępu i bezpieczeństwa.

  Ponadto Pro otwiera dostęp do zaawansowanych funkcji, takich jak numeracja Batesa, tworzenie technicznych plików PDF i konwertowanie dokumentów papierowych na natychmiastowe bogate pliki PDF. W rzeczywistości program Acrobat Pro z kreatorem działań może usprawnić powtarzalne procesy i wyprzedzić konkurencję.

  Podsumowanie: Acrobat Pro zdobywa koronę

  Korzystanie z bezpłatnej wersji programu Acrobat zapewnia dostęp do absolutnie podstawowych funkcji, ale może nie wystarczyć do operacji na dużą skalę lub złożonych. Można się zastanawiać, dlaczego w takim razie nie Acrobat Standard? Przy bardzo minimalnej różnicy w cenach między wersją Standard i Pro, zalecamy wybranie wersji Pro.

  Dzieje się tak, ponieważ uzyskujesz dostęp do doskonałych funkcji, takich jak porównywanie wielu wersji plików PDF, dodawanie elementów interaktywnych za pomocą języka JavaScript oraz tworzenie plików PDF z elementami audio, wideo i interaktywnymi z telefonu w programie Acrobat Pro.

  Acrobat Pro to zdecydowany zwycięzca dla profesjonalistów i przedsiębiorstw, które chcą przenieść współpracę, tworzenie i automatyzację na wyższy poziom.

  Możesz także zapoznać się z programem Adobe Audition Audio Editor.