code” Błąd w terminalu macOS

Najszybszym sposobem otwarcia folderu w VS Code jest użycie polecenia code w Terminalu. Jeśli jednak nie skonfigurowałeś go poprawnie, możesz napotkać błąd „zsh: nie znaleziono polecenia: kod”. Wykonaj te dwa kroki, aby to naprawić.

1. Zainstaluj ponownie kod Visual Studio

Zazwyczaj zalecanym sposobem instalowania oprogramowania na komputerze Mac jest skorzystanie z App Store. Ponieważ jednak kod VS nie jest dostępny w sklepie App Store, pobranie go z Oficjalna witryna Visual Studio Code to Twoja jedyna opcja.

Nawet jeśli już to zrobiłeś, być może nadal używasz aplikacji z folderu Pobrane w systemie macOS. Dlatego pamiętaj o przeniesieniu pliku wykonywalnego do folderu Aplikacje.

2. Zainstaluj polecenie Code do zmiennych PATH

Po przeniesieniu kodu VS do folderu Aplikacje musisz dodać polecenie code do zmiennych PATH. Gdy polecenie znajdzie się w zmiennych środowiskowych PATH, możesz je uruchomić z aplikacji Terminal w systemie macOS.

Na szczęście nie musisz w tym celu bawić się wierszem poleceń. VS Code zapewnia rozwiązanie umożliwiające dodanie polecenia do zmiennych PATH jednym kliknięciem, wykonując następujące czynności:

  • Otwórz kod VS na komputerze Mac.
  • Naciśnij Cmd + Shift + P, aby otworzyć paletę poleceń.
  • Teraz wpisz polecenie powłoki. Z wyświetlonych wyników wybierz opcję Zainstaluj polecenie „kod” w PATH.
  • Następnie VS Code poprosi o pozwolenie na zainstalowanie polecenia code. Wybierz OK.
  • Wprowadź hasło administratora komputera Mac w kolejnym oknie i naciśnij OK.
  • Po zakończeniu pojawi się okno dialogowe „Polecenie powłoki „kod” pomyślnie zainstalowane w PATH”. Teraz nawet jeśli nie znasz terminala Mac, możesz szybko otworzyć folder w systemie macOS za pomocą polecenia code. Po prostu otwórz Terminal na komputerze Mac i przejdź do folderu za pomocą polecenia cd. Gdy znajdziesz się w żądanym folderze, wpisz „kod ”. w Terminalu i naciśnij Return (lub Enter).

    Jako jeden z najlepszych darmowych edytorów kodu, VS Code zapewnia szeroką gamę funkcji ułatwiających tworzenie i debugowanie oprogramowania. Jeśli wolisz używać Terminalu do nawigacji w systemie plików, polecenie code ułatwia otwarcie bieżącego folderu w edytorze.