Czy Splashtop jest opłacalną alternatywą dla pulpitu zdalnego firmy Microsoft?

Udostępnij teraz w social media:

Istnieje wiele aplikacji do udostępniania ekranu. Niektóre pozwalają wyświetlać ekran lub jego części ze zdalnej lokalizacji / połączenia. Nawet natywna aplikacja Microsoft Remote Desktop umożliwia zdalną interakcję z komputerem z systemem Windows. Nie jest to pierwsza ani ostatnia aplikacja oferująca zdalny dostęp i kontrolę. Splashtop to aplikacja, która umożliwia interakcję z komputerem z poziomu urządzenia z systemem Android lub iOS w zaledwie dwóch krokach. Jest to dość popularna aplikacja do zdalnego dostępu do pulpitu. Oczywiście, podobnie jak inne aplikacje do zdalnego dostępu, musi konkurować z rozwiązaniem Microsoft Remote Desktop, które jest bezpłatne. Splashtop jest darmowy, jeśli jesteś użytkownikiem końcowym z telefonem z Androidem. Użytkownicy iOS muszą kupić aplikację za 9,99 USD. Pytanie brzmi, czy Splashtop jest lepszy niż Microsoft Remote Desktop i czy jest jakiś powód, aby wybrać tę aplikację? Przyjrzyjmy się, jak Splashtop wypada w porównaniu z Microsoft Remote Desktop.

Splashtop umożliwia używanie urządzenia do wprowadzania danych. Nie tylko możesz oglądać filmy na telefonie z Androidem (lub urządzeniu z systemem iOS, jeśli nie masz nic przeciwko wydaniu 9,99 USD), możesz korzystać z pulpitu systemu Windows z telefonu dokładnie tak, jak na komputerze. Ten pomysł nie jest zupełnie nowy ani przełomowy i został wypróbowany w wielu innych aplikacjach, dużych i małych.

Jego najpopularniejszym wcieleniem była funkcja Remote Play firmy Sony, która umożliwiała strumieniowe przesyłanie gier PS4 do urządzeń Xperia, dzięki czemu gracze mogli zdalnie odtwarzać zawartość PS4 na swoich telefonach Xperia. Pokażemy Ci, jak to zrobić i jak możesz

Co zainstalować

Instalacja jest dość prosta. Pobierz aplikację o nazwie „Splashtop Streamer”. Będzie tam również aplikacja o nazwie „Splashtop Personal”, która jest wersją biznesową aplikacji. To nas nie dotyczy, więc po prostu to zignoruj.

Aplikacja Splashtop Streamer zamienia Twoje urządzenie w nadawcę (hosta). Musisz zainstalować aplikację towarzyszącą dla Splashtop na swoim urządzeniu z Androidem lub iOS (linki na końcu). Po zainstalowaniu uruchom aplikację i załóż konto. Przed rozpoczęciem korzystania z aplikacji musisz zweryfikować swoje konto.

Konfigurowanie Splashtop

Uruchom Splashtop Streamer na komputerze hosta i zaloguj się. Następnie na urządzeniu z Androidem zaloguj się do Splashtop 2 – Pulpit zdalny. W systemie Android nazwa komputera-hosta powinna być dla Ciebie widoczna.

Dotknij komputera hosta i wybierz, czy chcesz monitorować jego kamerę internetową, czy działać jako zdalny pulpit.

Okno aplikacji Splashtop na Androida

Pierwsze uruchomienie aplikacji Splashtop na Androida

Po podłączeniu będziesz mógł w pełni kontrolować pulpit ze swojego urządzenia. Załączone obrazy pokazują przykład telefonu z systemem Android podłączonego do komputera i sterującego nim.

Możesz także przesyłać strumieniowo z jednego komputera do drugiego. W tym celu na komputerze klienckim będzie potrzebny Splashtop Personal.

  Pobierz pliki APK aplikacji na Androida ze sklepu Google Play na komputer

Gry na komputerze z systemem Android przy użyciu kontrolera PS4 (1)

Oglądanie wideo na obu platformach równolegle było bardzo dobrym doświadczeniem. Odtwarzanie wideo było płynne bez opóźnień. Splashtop umożliwia włączenie dźwięku na obu urządzeniach, zasadniczo umożliwiając zdalne udostępnianie treści na wielu urządzeniach.

W porównaniu z Microsoft Remote Desktop

Microsoft Remote Desktop jest rozwiązaniem natywnym, ale nie zapewnia łatwego dostępu. Najpierw musisz włączyć uprawnienia z osobnego okna, a następnie musisz skonfigurować pliki hosta tak, aby mógł odbierać sesje przychodzące (jest to oprócz włączania uprawnień). Ponadto, jeśli jesteś użytkownikiem, który nie ma logowania z włączonym hasłem, będziesz musiał przejść inny proces, aby się zalogować.

Samo skonfigurowanie Pulpitu zdalnego jest trochę kłopotliwe, jednak jest to jednorazowy kłopot. Kolejne sesje z tymi samymi dwoma urządzeniami nie będą wymagały tak dużo pracy. Po podłączeniu, chociaż masz znaczną kontrolę nad dostępem klienta zdalnego pulpitu do twojego systemu, ten rodzaj kontroli nie jest dostępny w Splashtop.

Pulpit zdalny Microsoft z założenia jest nastawiony na rozwiązywanie problemów – o czym świadczy długi proces inicjacji – nie koncentruje się na rozrywce, więc nie jest zoptymalizowany pod kątem udostępniania multimediów.

Wady

Splashtop ma ograniczenia, jeśli chodzi o liczbę klatek na sekundę. Szybkość, z jaką Twój komputer może renderować dowolną zawartość, jest znacznie większa niż nawet w najpotężniejszym urządzeniu mobilnym. Mimo że załączone testy zostały przeprowadzone na Samsungu Galaxy S7 Edge, możesz zobaczyć, jak gra wygląda na roztrzęsioną z wątpliwą liczbą klatek na sekundę.

  Jak znaleźć swoją historię lokalizacji na iPhonie lub iPadzie

Nie można obsługiwać gier w trybie pełnoekranowym. Gra nie tylko nie gra, ale nawet powoduje zawieszenie całego systemu. W niektórych przypadkach zamrożenie powoduje serię ponownych uruchomień w celu dostrojenia dokładnych parametrów. To nie jest wydajna platforma do gier komputerowych na Androida; gra działająca płynnie na PC będzie słabo streamować na Androidzie.

Werdykt

Kiedy początkowo zobaczyłem, jak płynne jest wideo, pomyślałem, że mam okazję grać w gry na PC z mojego telefonu komórkowego, zwłaszcza w gry strategiczne z dużą ilością myszy, takie jak Starcraft 2 lub Civilization VI. Jednak tak nie było. Po pokonaniu tej konkretnej wady, z przyjemnością potraktowałem to jako platformę zdalnego dostępu do przeglądu i analizy. Mogę być w innym miejscu i nadal mam dostęp do całego mojego pulpitu, a to dużo.

x