Czy Steam jest kompatybilny z aktualizacją Windows 10 Creators Update?

Aktualizacja Creators jest dostępna dla wszystkich użytkowników na całym świecie od kilku miesięcy. Załadowana aktualizacja funkcji nie dodaje zbyt wielu nowych błędów, ale ma swoje zwykłe, łatwe do naprawienia problemy. Jest tylko jeden problem. Za każdym razem, gdy dostępna jest duża aktualizacja systemu Windows, system Windows przeprowadza kontrolę zgodności. Aplikacja Aktualizacja systemu Windows 10 przeprowadziła sprawdzenie zgodności urządzenia i aplikacji, zanim umożliwiła zarezerwowanie kopii. To sprawdzenie zgodności nadal działa i wydaje się, że mówi użytkownikom, że Steam musi zostać zainstalowany. Pytanie brzmi, czy Steam jest kompatybilny z aktualizacją Windows 10 Creators Update lub dowolną aktualizacją systemu Windows w tym zakresie.

Dlaczego Steam?

Steam jest nadal kompatybilny z systemem Windows 10 do wersji Creators Update i znacznie później. Aktualizacja Windows nakazuje odinstalowanie Steam, ponieważ niektóre z Twoich gier nie są zgodne z nową aktualizacją.

Steam to nie tylko samodzielne narzędzie, to front-end dla wszystkich zakupionych gier. Niektóre z tych gier są chronione przez zarządzanie prawami do danych (DRM), które zapobiega manipulowaniu oprogramowaniem / grą przez programy zewnętrzne. Sam klient Steam nie podlega żadnemu DRM, jednak jego zainstalowane gry są. Aby ograniczyć piractwo, Steam zachowuje możliwość instalowania / odinstalowywania gier bez pomocy systemu Windows. Za każdym razem, gdy chcesz odinstalować grę Steam, system Windows uruchomi Steam, a element zostanie usunięty z wewnątrz.

Wadą tego środka jest to, że gdy system Windows wykryje konflikt z grą, która nie będzie zgodna (lub będzie zakłócać) aktualizację, będzie musiała zostać odinstalowana. Ponieważ gry nie można odinstalować bez Steam, system Windows wymaga zwolnienia całego Steam, stąd ostrzeżenie o zgodności.

Oto, co należy zrobić.

Zrób kopię zapasową

Nie można poświęcić czasu i energii na próbę ustalenia, która gra jest niekompatybilna z aktualizacją. Możesz jednak wykonać kopię zapasową istniejącej biblioteki gier i przywrócić ją do późniejszego wykorzystania. Twoje postępy w grze są prawie zawsze przechowywane na Steamie, więc nie musisz się martwić, że je stracisz, niezależnie od metody tworzenia kopii zapasowej / aktualizacji.

Istnieją dwa sposoby tworzenia kopii zapasowych gier w Steam.

Metoda 1 – Z poziomu Steam

Uruchom Steam i przejdź do menu Steam. Przejdź do Kopia zapasowa i przywracanie> Kopia zapasowa aktualnie zainstalowanych programów.

W tym miejscu wybierz wszystkie gry, które chcesz zarchiwizować, gdzie chcesz je wykonać (najlepiej na innej partycji niż ta z systemem Windows) i wybierz, w ilu elementach ma się znajdować kopia zapasowa. Jest to przydatne jeśli przesyłasz dane przy użyciu wielu zapisywalnych dysków CD / DVD / USB Dive. Teraz tworzenie kopii zapasowej zajmie trochę czasu, w zależności od tego, jak duży był całkowity rozmiar i jak szybki jest twój dysk twardy, tutaj naprawdę świeci dysk SSD NVMe.

Przywracać

Po wykonaniu kopii zapasowej zaktualizuj system Windows. Zainstaluj Steam i przywróć swoje gry z kopii zapasowej. Otwórz Steam i przejdź do Menu Steam> Kopia zapasowa i przywracanie> Przywróć poprzednią kopię zapasową. Wybierz folder, w którym znajduje się kopia zapasowa, i powiedz, które gry chcesz ponownie zainstalować, i poczekaj na zakończenie kopiowania. To też zajmie trochę czasu.

Metoda 2 – Z systemu Windows

Ta metoda nie zajmie tyle czasu, co metoda 1, ale starsze gry (lub gry, które nie były aktualizowane od jakiegoś czasu) mogą nie zostać w pełni przywrócone przy użyciu tej metody. Jednak Steam został zaprojektowany tak, aby błąd jednej gry nie zatrzymał całej biblioteki.

Odwiedź folder instalacyjny Steam (domyślnie: C: Pliki programów (x86) Steam). Przejdź do SteamLibrary> SteamApps> Common. Tutaj znajdziesz wszystkie swoje gry zachowane w nienaruszonym stanie. Skopiuj lub wytnij ten folder na inny dysk / partycję / folder, gdziekolwiek chcesz.

Teraz możesz kontynuować aktualizację, pozwalając na odinstalowanie Steam. Po aktualizacji zainstaluj ponownie Steam. Teraz wklej zawartość folderu „Common” skopiowanego przed aktualizacją z powrotem do tego samego katalogu po zakończeniu aktualizacji.

Wszystko, co musisz zrobić, to przejść do tego folderu i przejść do SteamLibrary> SteamApps> Wspólne i umieścić tutaj swoje gry.

Przywracać

Uruchom nowo zainstalowanego Steam i przejdź do zakładki Biblioteka. Tutaj zobaczysz wyszarzone wszystkie zainstalowane gry. Kliknij każdy z nich prawym przyciskiem myszy i kliknij Zainstaluj. Najpierw sprawdzi instalację, jeśli jest to ta sama wersja co gra online, zostanie zainstalowana w ciągu kilku minut. Jeśli pojawi się aktualizacja, zostanie ona pobrana, a gra będzie dostępna bez problemów.

Uwaga: jeśli z jakiegoś powodu masz kopię zapasową swoich gier i Steam jest zainstalowany, ale nie możesz połączyć tych dwóch rzeczy, nie martw się. Możesz po prostu uruchomić grę z dowolnego folderu na swoim komputerze, a zostanie ona uruchomiona przez Steam.

x