Jak sprawdzić, czy aktualizacja Fall Creators jest dostępna

Nadszedł 17 października 2017 r. I jest wprowadzana aktualizacja Windows 10 Fall Creators Update. Będzie wdrażany etapami, a użytkownicy korzystający z nowszych systemów, szczególnie tych, które pierwotnie były dostarczane z systemem Windows 10, otrzymają aktualizację jako pierwsi. Nie powinno być zbyt wiele czekania na innych użytkowników. Zasadniczo powinien być dostępny dla wszystkich w ciągu miesiąca, chyba że wyłączysz aktualizacje. Możesz dalej sprawdzać, czy aktualizacja jest dostępna, lub możesz użyć skryptu, aby sprawdzić, czy aktualizacja Fall Creators jest dostępna dla Twojego systemu.

Otwórz program PowerShell z uprawnieniami administratora i wklej następujące elementy. Nie zamykaj okna PowerShell. Ten skrypt będzie sprawdzał aktualizację co 10 sekund. Został napisany przez użytkownika Reddit f137d963e8ac10cbcc85.

Add-Type -AssemblyName System.Windows.Forms

$OriginalETag = (Invoke-WebRequest -Method Head https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209).Headers.Etag

while ($true) {
$ETag = (Invoke-WebRequest -Method Head https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209).Headers.ETag

if ($ETag -eq $OriginalETag) {Start-Sleep 10}

else{
Invoke-WebRequest "https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209" -OutFile "$env:TEMPmct.exe"
[console]::beep(900,400)
[console]::beep(1000,400)
[console]::beep(800,400)
[console]::beep(400,400)
[console]::beep(600,1600) 
[System.Windows.Forms.MessageBox]::Show("Update now by launching $env:TEMPmct.exe !","Fall Creators Update released!",0)
exit
}

}

Caveat

Ten skrypt zużywa przepustowość, ale nie dużo. Jeśli zamkniesz okno PowerShell, skrypt nie będzie dalej działał w tle. Aby użyć tego skryptu, musisz mieć zainstalowaną przeglądarkę Internet Explorer 11 w swoim systemie i przynajmniej raz ją uruchomić. Jeśli tego nie zrobiłeś, skrypt wygeneruje błąd. Nie ma wyjścia, jeśli aktualizacja nie jest dostępna. Jeśli jest dostępne, rozpocznie pobieranie narzędzia Media Creation Tool. W tym momencie możesz zamknąć okno programu PowerShell i sprawdzić dostępność aktualizacji w aplikacji Ustawienia. Wykryje i pobierze aktualizację Fall Creators.

Pobieranie aktualizacji Windows 10 Fall Creators

Jeśli nie możesz czekać na aktualizację Fall Creators, zawsze możesz wymusić aktualizację. Jest to zawsze opcja i zazwyczaj jest bezpieczna, o ile wiesz, że masz odpowiednią wersję. Microsoft udostępnia ISO wkrótce po wydaniu aktualizacji. Poczekaj tydzień, a następnie pobierz narzędzie Media Creation Tool z oficjalnej witryny firmy Microsoft.

Alternatywnie odwiedź Strona pobierania systemu Windows 10 i kliknij Aktualizuj teraz.

Przed aktualizacją

Jeśli masz procesor graficzny Nvidia, upewnij się, że Twój układ jest gotowy do aktualizacji. Sprawdź stronę producenta. Użytkownicy napotkali problemy z procesorami graficznymi Nvidia podczas aktualizacji do Aktualizacji twórców w kwietniu tego roku. Ponadto, jeśli masz zainstalowane jakieś aplikacje do modyfikowania interfejsu użytkownika, usuń je. Niezależnie od tego, jak mała jest aplikacja, najlepiej ją odinstalować lub wyłączyć przed zainicjowaniem aktualizacji. Te aplikacje były również odpowiedzialne za nieudane aktualizacje w ramach Aktualizacji twórców. Wszystko, od skór Rainmeter po aplikacje modyfikujące menu Start, powinno zostać usunięte.