Udostępnij teraz w social media:

Funkcja Power Throttling w systemie Windows 10 została wreszcie wprowadzona wraz z aktualizacją Fall Creators. Zostało opóźnione przez kilka miesięcy, ale teraz, gdy jest tutaj, jest to dobry sposób na oszczędzanie zasobów systemu. Możesz wybrać dla poszczególnych aplikacji, które aplikacje mogą być ograniczane, ale możesz także zmienić zużycie energii systemu z paska zadań. Jeśli klikniesz ikonę baterii w zasobniku systemowym, w wyskakującym okienku powinien znajdować się suwak z suwakiem do zarządzania planami zasilania. Jeśli go nie widzisz, jest to mały błąd w aktualizacji. Oto, jak możesz naprawić brakujący suwak baterii w systemie Windows 10.

Sprawdź -   Jak pobrać aplikację Apple TV poza region USA

Brak suwaka baterii

Jeśli po aktualizacji Fall Creators brakuje suwaka baterii, prawdopodobnie jest to spowodowane korzystaniem z planu zasilania o wysokiej wydajności. Chociaż nie powinno to działać w ten sposób, ale wydaje się, że jeśli włączony jest plan wysokiej wydajności, suwak baterii znika.

Poprawka w tym przypadku jest prosta; wybierz zrównoważony plan zasilania, a suwak powróci.

Możesz użyć suwaka, aby powrócić do trybu zrównoważonej mocy, jednak jeśli przełączysz się na tryb zrównoważonej mocy z Panelu sterowania, suwak ponownie zniknie i to jest błąd.

Suwak baterii ma być szybkim sposobem zmiany planów zasilania z zasobnika systemowego. Gdy to się pojawi, prawdopodobnie nie będziesz chciał zmieniać planu zasilania w stary sposób. Ten błąd jest prawdopodobnie wynikiem migracji ustawień z aplikacji Panel sterowania do aplikacji Ustawienia. W tym konkretnym przypadku ustawienie jest nadal dostępne w aplikacji Panel sterowania, ale zostało również przeniesione do wyskakującego okienka w zasobniku systemowym. Przejście oczywiście nie poszło zbyt dobrze.

Sprawdź -   Jak wyłączyć zrzuty ekranu w systemie Windows 10

Panel sterowania Vs Suwak baterii

Jeśli interesują Cię tylko trzy ustawienia zasilania, suwak baterii pozwala przełączać się między nimi, lepiej go używać. Nigdy nie będziesz musiał używać aplikacji Panel sterowania do zmiany planów. Jeśli masz skonfigurowany niestandardowy plan, suwak baterii jest niewystarczający. To może być ograniczenie suwaka; nie może pomieścić niestandardowych planów zasilania. Jest ograniczona do trzech.

Nie ulega wątpliwości, że te problemy powinny zostać rozwiązane już dawno. Minęły dobre dwa lata, odkąd Microsoft przenosił funkcje z jednej aplikacji do drugiej iw pewnym momencie problemy i konflikt między tymi dwiema funkcjami powinny się zatrzymać.

Sprawdź -   Jak robić pełnoekranowe zrzuty ekranu wideo na Youtube w systemie Windows 10